ZOPO ZP998 - obecná diskuzeGPS a sietovy cas nesedi

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
mykey
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22. srp 2013 23:45:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO 998

GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od mykey »

Ahoj!

Nevie niekto poradit ako zladit cas gps a siete?
Mobil mi ukazuje sietovy cas (teda spravny), a GPS presne o hodinu menej... Kdesi som vycital ze toto (okrem ineho) moze byt kamen urazu co sa tyka presnosti GPS pretoze fixuje satelity ktore su posunute o hodinu oproti skutocnosti takze vysledok potom nie je taky ako ma byt. V Mobileuncle som take nastavenie nenasiel, na nete tiez nic, takze uz neviem co dalej...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od ludekbrno »

Ne, posun času ti neovlivní přesnost GPS. Když už by to nějaký vliv mělo, tak na rychlost fixu. Ale ne následnou přednost.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mykey
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22. srp 2013 23:45:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO 998

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od mykey »

No neviem. gps.conf som prepisal, mtkgps.dat zmazal, fix mi da celkom rychlo ale stale mi ukazuje ked idem do zakruty ze pokracujem rovno, co potom vyzera tak ze idem cez les alebo krizom cez budovy.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od LivArt »

Máš správný časový pásmo (+2)?
GPS pracuje s UTC.
mykey
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22. srp 2013 23:45:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO 998

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od mykey »

Casove pasmo je v poriadku, skusal som aj rozne kombinacie casu a pasma a nijak to neovplyvnilo co mi ukazuje GPS. A ked dam v telefone cas podla GPS tak mi samozrejme ukazuje hodinu menej.
mykey
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22. srp 2013 23:45:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO 998

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od mykey »

Takze som to vyriesil. Cas som nechal nastavit podla GPS a zrusil som automaticke casove pasma. Potom som skusal vo volbe casoveho pasma zadavat zaradom mesta ktore su SELC, cize Amsterdam, Belgrade, Brussels, Sarajevo (zakazdym vypnut automaticky cas a znova zapnut podla GPS) - vsetko zle az kym som nedal Cairo. Cas sedi a naskocil mi GMT+2 takisto ako u predoslych ale uz ho rozoznal ako Vychodoeuropsky cas (nie Stredoeuropsky letny cas) a opravil ho v GPS. Cize podla mobilu sa Amsterdam, Brusel, Belehrad a Sarajevo riadia podla Stredoeuropskeho letneho casu a Kahira podla Vychodoeuropskeho... :D :D :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od ludekbrno »

To je sice fajn, ale určitě to neopraví špatnou funkci GPS ;-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
mykey
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22. srp 2013 23:45:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO 998

Re: GPS a sietovy cas nesedi

Příspěvek od mykey »

Mas pravdu, neopravilo.
Odpovědět

Zpět na „ZOPO ZP998 - obecná diskuze“