LG Optimus One (P500) - Obecná diskuzePřipojeni k WiFi

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

dajin
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02. črc 2011 19:34:25
Typ mobilu / ROM: LG P500

Připojeni k WiFi

Příspěvek od dajin »

Ahoj , potřeboval bych poradit jak spravně nastavit Wifi na LG p500 . Pořád mi to píše sit zakazana , i když zadavam spravné heslo .
A to same i na druhem mobilu SE X8 .
Neví někdo jak to obejit ? Diky moc všem za rady ;)
jumpersimon
Androiďák!
Příspěvky: 334
Registrován: sob 12. bře 2011 22:32:52
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jumpersimon »

To je popis.Máš 100% správné heslo?Jaký je protokol zabezpešení?Není problém s DHPC??Jakou přesně hlášku to ukazuje.
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.
dajin
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02. črc 2011 19:34:25
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od dajin »

jj , heslo je 100 % spravne , zabezpečeni je WPA/WPA2 .
DHPC nevim co je :-(
A pořád to jen načíta ip adresu a nic , a asi za 3 min napiše zakazano , zabezpečeni WPA/WPA2 PSK
A sit je odpojena :-(
jumpersimon
Androiďák!
Příspěvky: 334
Registrován: sob 12. bře 2011 22:32:52
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jumpersimon »

DHPC je protokol pro komunikaci.Funkčnost netu závisí na tom jestli je automaticky přidělovaná nebo staticky přidělovana adresa.Máš nějaký pc připojený k té wifi nebo alespoň k routeru ze kterého jde wifi?
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.
dajin
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02. črc 2011 19:34:25
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od dajin »

jo mam to k routru propojeno kabelem , wifi mi kdysi jelo na noteboku . Ale ted ani jeden tel si nepřipojim :-(
jumpersimon
Androiďák!
Příspěvky: 334
Registrován: sob 12. bře 2011 22:32:52
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jumpersimon »

Klikni na pc na ikonku sítě,Otevří síť ke ktere si připojen a na podrobnosti.
Tady máš obrázek
Obrázek
Pak napiš co tam je
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Začni tím, že v administraci routetu vypneš dočasně u wifi veškeré zabezpečení. Tedy:

1) Šifrování (WPA)
2) filtr MAC adres!
3) zapni vysíláni SSID
4) zkontroluj, jestli je zapnuté DHCP

Takto to musí fungovat. Až to pojede, můžeš postupně zapínat jednotlivé stupně zabezpečení.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ramon.dexter »

ludek: Ne, nemusí. Chyba může být i v typu routeru. K některým se prostě nejde připojit, protože je chyba v routeru. Dá se to řešit přeflashnováním FW.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

ramon.dexter píše:ludek: Ne, nemusí. Chyba může být i v typu routeru. K některým se prostě nejde připojit, protože je chyba v routeru. Dá se to řešit přeflashnováním FW.
Opravdu? Vždyť routeru by mělo být celkem jedno, co se k němu v infrastructure režimu připojuje. Ten telefon by se měl pro router tvářit stejně, jako běžný počítač. Navíc kolega psal, že mu dřív notebook přes wifi připojit šel. Co mám zkušenosti, tak většinou tyto problémy způsobovalo nastavené zabezpečení, zejména třeba kdysi dávno zapnutý filtr MAC adres, na který už uživatel za nějaký ten rok zapoměl a potom se vše tváří OK, akorát nedostane přidělenu IP. Zrovna jsem to minulý týden řešil u známého, když se pokoušel přes wifi připojit k routeru IP kameru :-) Ale uvidíme, rady nějaké dostal, tak si s tím snad poradí. Možná by ještě nebylo špatné provést HW reset routeru, ovšem za předpokladu, že to není ADSL a nebo alespoň zná správné nastavení pro ADSL. Jinak by mohl být bez netu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jumpersimon
Androiďák!
Příspěvky: 334
Registrován: sob 12. bře 2011 22:32:52
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jumpersimon »

Řešili jsme něco přes SZ.V DHPC prý problém není.Teď by se nám hodilo co je to za router.Jinak Mac adresa to může zpusobit.Protože to jsou dva mobily tak alespoň víme že není problém na straně mobilu.
Naposledy upravil(a) jumpersimon dne ned 03. črc 2011 11:18:37, celkem upraveno 1 x.
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.
Uživatelský avatar
Tubb
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: sob 25. pro 2010 10:53:42
Typ mobilu / ROM: lg OO
Twitter: Tubuss
Bydliště: Jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Tubb »

No mě se stalo něco podobného ještě kdysi s fw v10a - ani za boha se nepřipojil na nezabezpečený router, zatímco lidem se notesy a nokiema okolo to šlo bez problému.. Po půl pár měsících na stejném místě s .voidem už problém nebyl a zařízení tam mají pořád stejné a stejně nastavené..
Optimus1 ROM: Oxygen AOSP 2.3.7
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Ještě mě napadlo další možný problém. To jsem řešil shodou okolností a kvůli svému přehlédnutí doma. Mám ADSL wifi router, k němu kabelem připojené 2 PC (IP 192.168.1.2 a 192.168.1.3) a přes wifi připojuji LG OO. A s tou wifinou byl problém. Sem tam se to jednou připojilo, semtam ne a někdy byl problém i s počítači (např. vypadával přenos souborů přes FTP). A v čem byl problém? Jak je mým zvykem, standardně v domácí síti vypínám DHCP a počítačům přiděluji pevné lokální IP. To je vhodné když chci mezi nimi komunikovat. Ale přinesl jsem domů LG OO a aby dostal přidělenou IP adresu, aktivoval jsem DHCP. Jenže jsem si nevšimnul, že povolený rozsah adres DHCP začíná od 192.168.1.2, tedy překrývá se s pevně přidělenými IP těm dvěma počítačům v síti. A to byl problém, protože mobil někdy od DHCP nejspíš dostal přidělenou shodnou IP s některým PC a problém byl na světě. Když jsem si to uvědomil, řešení bylo snadné, posunul jsem povolený rozsah adres DHCP od 192.168.1.5 a vše najednou šlapalo v pohodě. Žádné výpadky PC a LG OO se připojí bleskově přes wifi Takže pokud k tomu routeru je připojené kromě telefonu ještě nějaké PC, pozor jestli nemá nastavenou pevnou IP, která by mohla kolidovat s adresou přidělovanou DHCP mobilu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ramon.dexter »

ludekbrno píše: Opravdu? Vždyť routeru by mělo být celkem jedno, ......
Asi tak rok zpátky jsme tady řešili problém, kdy bylo všechno nastaveno stejně, filtr MAC adres vypnutý nebo nastavený správně a internet nešel. Po upgradu firmwaru většinou začal fungovat, ale nedá se říct že by se to pokaždý vyřešilo. Takže, jsem si jistej že problém může být i v routeru.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Jj, určitě může. Je potřeba vyloučit všechny možnosti. Ještě je ale možné, že tam problém v nastavení byl a odstranil se resetem při upgrade FW ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
jumpersimon
Androiďák!
Příspěvky: 334
Registrován: sob 12. bře 2011 22:32:52
Typ mobilu / ROM: LG OPTIMUS ONE
Tablet: Archos 28
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jumpersimon »

Pozor tady se píše že dva mobily.Proto problém na straně mobilu můžeme vyloučit.Ale pokud se jakýkoliv notebook (nikde není řečeno) připojí a mobil ne tak problém může být na obouch mobilech.Hodilo by se znát typ a výrobce routeru.Pokud to není nějaká free wifi.
LG Optimus one 16gb kingston
lol v1.4,kernel s fixem na bug při dotyku,oc na 806+fix na prach pod displejem.
Android 2.3 pro p500 nechci zatím ani vidět.
dajin
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02. črc 2011 19:34:25
Typ mobilu / ROM: LG P500

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od dajin »

Když zadam ručně ip adresu (opsano z windows) a brany tak se na wifi připojim , ale jakmile vypnu statickou ip tak ani za boha to nejde , jen piše načitani IP adresy :-( A to děla i na SE X8 a i na LG P500 .
Routr je Straight WRT 312 . A jakykoliv notebok se mi vždy připojil v pohodě , ale tel ani jeden :-(
Uživatelský avatar
novice
Stálý androiďák
Příspěvky: 228
Registrován: sob 19. úno 2011 6:59:54
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1
Mobil 2 / ROM: LG Optimus Black - ravenous 3.0
Tablet: Prestigio PMP5570
Bydliště: Cesky Tesin

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od novice »

Podle mne chyba je v DHCP, asi bych se to pokusil resit tak, ze v nastaveni routeru mobilu priradim pevnou IP a nastavim to i v mobilu.
LGOO => LG Optimus Black => ZOPO ZP998 => XPERIA Z1
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Crusy »

Mam jiny problem s WiFi..Po upgrade na 2.3.3 bylo vse OK,po nahrani jineho jadra /franco v1.Gingerbread/ až do cca včerejška take.Posledni dobou mi,ale zacla vypadavat WiFi a to i po 2-5 minutach..Muze to byt i chybou v kernelu nebo jen ROM??
Na XDA se k tomu vyjadruji,ale ta anglictina.. :-)
Naposledy upravil(a) Crusy dne ned 17. črc 2011 15:09:10, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
pufajs01
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: ned 17. črc 2011 12:17:03

Připojeni k WiFi

Příspěvek od pufajs01 »

Čau všichni mam problem s připojením se k Wifi na SE x8 vždycky když se připojuju tak se mi pod wifi v mobilu objeví odpojeno a i když stojim třeba vedle té wifi tak mi to ukazue mimo dosah přitom poprvé to normálně fungovalo ale pak už ne. Nevíte někdo v čem by moh být problem??? Předem díky ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Dotaz lehce mimo téma, ale nezaslouží si vlastní vlákno :-) Neví někdo, jaký je význam změny barvy ikony wifi a ukazatele síly signálu z bílé na zelenou nebo naopak? Většinou je barva zelená, ale někdy bílá a to se zapnutou i vypnutou wifi. Původně jsem se domníval, že zelená barva značí dostupnost internetového připojení a bílá nedostupnost, ale tak to není, protože internet většinou jede i když je barva bílá. Podotýkám, že se jedná o záležitost po updatu na 2.3.3, ve 2.2.2 měly ikony stálou barvu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Crusy »

Někdo tu psal.že to je podle aktivity...
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Victor
Androiďák!
Příspěvky: 689
Registrován: stř 05. led 2011 0:38:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Victor »

A když zrovna stahuju aktualizace přes EDGE a na liště mi blikají chvíli bílé šipky, chvíli zelené... To značí co?
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Crusy »

No právě tu aktivitu..to že to "sosá...UP+Down neboli data do a ven...
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Victor
Androiďák!
Příspěvky: 689
Registrován: stř 05. led 2011 0:38:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od Victor »

Takže když poblíkávají zeleně - sosá data a když poblikávají bíle, tak si jen tak nezávazně posílá pakety sem tam?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Crusy píše:No právě tu aktivitu..to že to "sosá...UP+Down neboli data do a ven...
Tak od toho tam snad jsou ty šipky, ne? ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
unitak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj 2012 18:24:02
Typ mobilu / ROM: LG E400 Optimus l3

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od unitak »

Ahoj nechci zakládat nový topic, tak se zeptám tady. Pořídil jsem si LG E400 Optimus L3 a nějak se mi pořád nejde připojit k domácí wifině. Když jsem poprvé nastavil telefon, tak se vše připojilo, fungovalo a bylo to ok. Odešel jsem si zajezdit na kole, mobil nechat doma a najednou se nemůžu k wifi připojit ani za nic. Pořád mi to píše mimo dosah zabezpečení WPA/WPA2 PSK. Neví někdo co s tím prosím?

Dík za všechny rady.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od ludekbrno »

Odstranit záznam sítě v telefonu a znovu naskenovat. Pokud nepomůže, zkusit resetovat a znovu nastavit router.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
unitak
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. říj 2012 18:24:02
Typ mobilu / ROM: LG E400 Optimus l3

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od unitak »

Dík, to znovu nastavení routeru pomohlo, snad už to teď bude OK pořád a nebudu to muset nastavovat každý den..
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od LivArt »

WPA/WPA2 změnit napevno za WPA TKIP nebo WPA2 AES...
jirka654123
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 31. bře 2013 19:43:29
Typ mobilu / ROM: LG optimus L7

Re: Připojeni k WiFi

Příspěvek od jirka654123 »

ahoj chtěl bych se zeptat mam LG optimus L7 ale nejak se mi zblaznila WI-FI fungovala ale potom sme vypli Wifinu doma no od ty dobi co sme ji zaapli tak na mobilu dycky valí (jako že mi to připojí a ukáže že sem připojen a jaky signal ) ale když klepnu na internet tak mi to piše žadne spojení nevíte co stim dělat ? prosim odpovězte mi na I-mail a nebo na skype- jirka.fic1 Děkuji
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus One (P500) - Obecná diskuze“