Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuzeGPS problém

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
HyNo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 09. říj 2014 20:53:57
Typ mobilu / ROM: ZTE V5 RedBull

GPS problém

Příspěvek od HyNo »

Zdravím,
telefon je super, ale jediné co mi vadí je GPS!!! reálně se nedá použít!!! Na všech mapách přeskakuje pozice. Reálně to znamená, že když používám navigaci (google, sygic), tak v nejkritičtějších chvílích jako je pohyb ve městě, přeskakuje z ulice do ulice a točí se různě...zmatek!! na dálnici pochopitelně celkem v pohodě, ale jet 100km rovně zvládnu taky i bez navigace :D ( i když někdy to ukazuje, že jedu 20-30 m vedle a běda jak je souběžně s dálnicí jiná cesta, omg)
Problém sem se snažil řešit: root, faster gps pro nastavení Evropy / Cze, AGPS, EPO, YGPS fixace....To ovšem vyřešilo jen to, že se mi telefon fixne do par sekund... cca3. na problém s nepřesností to ovšem nemá vliv. Tudíž problém je asi hardwerového původu. Zkoušel jsem rozebrat, zkontrolovat kontakty k anténě, dotáhnout šroubky, dokonce jsem se uchýlil k experimentování s aluminiovou folií. Výsledek pouze superrychlí fix, ale nepřesnost je stále obrovská a navigace se stále nedá kloudně použít :(
Máte někdo podobné zkušenosti? Je to vada jen mého kusu? (pochybuji :D) Povedlo se někomu GPS opravit prosím (dobrou GPS nemyslím jen fakt, že se fixne hned!!!)
Jestli ne, tak doogee jde v lepším případě dětem na hraní, v horším skončí připíchlej hřebíkem na stromě :((

Předem dík za info...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: GPS problém

Příspěvek od ludekbrno »

To je HW problém. MTK nedokázalo do svých čipových sad implementovat GPS. Všechny ty softwarové úpravy jsou jen šidítka, která jak sám zjistils, jen můžou urychlit fix, ale na samotnou následnou funkčnost GPS to nemá vliv. Nejspíš tam některé součásti čipové sady mají příliš velké výrobní tolerance, takže funkčnost GPS se u různých telefonů (i stejného typu) s MTK sadou liší od praktické nepoužitelnosti až po bezchybnou funkčnost. Ale většinou je to někde uprostřed, že polohu dříve či později fixne, ale k navigaci nepoužitelné. Bohužel si to spousta lidí nechce přiznat :-) Prostě pokud chceš funkční GPS, tak MTK ne! Bohužel s tím nic neuděláš.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
HyNo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 09. říj 2014 20:53:57
Typ mobilu / ROM: ZTE V5 RedBull

Re: GPS problém

Příspěvek od HyNo »

ok, dík moc. Je to tedy jen problém MTK. ostatní fungují dobře? Kromě MTK jsem tam viděl ňáké snapdragony. Ty jsou ok?..jake jsou tedy další?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: GPS problém

Příspěvek od ludekbrno »

Jj, hlavní výrobci jsou Qualcom (čipy Snapdragon) a MTK. Na Qualcomech problém s GPS není.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
kopr3tina
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 08. srp 2014 19:21:30
Typ mobilu / ROM: DOOGEE VALENCIA DG800 Android4.4_2014-08-15
Mobil 2 / ROM: Nokia N900 - RX 51 2009SE 10.2010.13 2.VANILLA
Tablet: Nexus 7 3G - 2012
Rom: cm-12.1

Re: GPS problém

Příspěvek od kopr3tina »

Zdravím , na MTK (Doogee DG800) lze použít např. externí GPS (NOKIA LD-3W) s aplikací Bluetooth GPS.
https://play.google.com/store/apps/deta ... roid.btgps
GPS funguje jak má, se Sygic, CoPilot, OsmAnd+ mapách.
Odpovědět

Zpět na „Doogee Pixels DG350 - Obecná diskuze“