Ostatní telefony DoogeeMalware (adware) v Doogee Y300

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
100petr
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2016 10:47:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 (2017)
Kontaktovat uživatele:

Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od 100petr »

Zdravím,
mám mobilní telefon Doogee Y300 jenže mi to dávalo reklamy tak jsem to začal řešit s avastem přes emaily přidali detekci souboru. Bohužel, zároveň jsem se dozvěděl z jejich strany, že aplikace nedokáže detekovat "root viry" a aplikace to nedokáže detekovat. Poslední dobou to začalo i povolovat samo instalaci z neznámých zdrojů, avast mi řekl, že se jedná o stejný problém. (Napsali mi:
Bohužel mám nepříjemné zprávy - Doogee je právě jeden z výrobců, který má "malware" přímo v systému telefonu. (Není jediný, je to tak u více telefonů "z Číny".) Právě tento malware pak instaluje aplikaci, která vyhazuje reklamy. Protože je "zakořeněn" přímo v systému, antivirus ho není schopen detekovat, ani odstranit. Jediná cesta je buďto přehrát celý telefon "čistým systémem" (který ale nemusí existovat), nebo doufat, že Doogee vydá aktualizaci systému, která malware opět odstraní.
a poslali mi pár odkazů kde se to řešilo). A aktualizace je v nedohlednu. Na českém doogee mi řekli, že o modelech Y300 nemají žádné informace (radši ani nepíši počet překlepů a gramatických chyb). Tam mi alespoň odpověděli. Psal jsem na EU doogee a za měsíc mi neodpověděli. Posílal jsem další dotaz ohledně toho i přes feedback v aktualizacích a bez odpovědi..
Nemá prosím někdo způsob jak tento malware z telefonu vyženu? Díky všem.
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od prasil »

Na ruském fóru 4pda.ru jsou všechny oficiální a dvě custom ROM, tak zkusit flashnout. Tedy pokud není v záruce, v tom případě si to nechat udělat v servisu :yes:
100petr
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2016 10:47:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 (2017)
Kontaktovat uživatele:

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od 100petr »

Ruštinu neumím vůbec, tedy na fóru se nedokáže ani moc zorientovat. A mobil je v záruce.. Kupoval jsem ho v půlce března na czc.cz. Jsou na to speciální servisy nebo stačí to dát do servisu který se zaměřuje na mobilní telefony?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od Mirda86 »

Dej ho do CZC at se s tim poperou. Muzes ho dat do "autorizovaneho" ale musis si zjistit pres CZC s kym to maji domluveny.
100petr
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2016 10:47:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 (2017)
Kontaktovat uživatele:

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od 100petr »

Tak myslím si, že na tom ani zase tak záviset nebude, na telefonu mi o prázdninách prasklo zadní sklo tak je měněné a při reklamaci by rozdíl poznali tedy šance že ho budu reklamovat je minimální.. Ale hodil jsem jim dotaz na facebook jestli jsou s nějakými servisy domluveni.
100petr
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 04. srp 2016 10:47:14
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 (2017)
Kontaktovat uživatele:

Re: Malware (adware) v Doogee Y300

Příspěvek od 100petr »

Tak přes facebook se mi odpovědi nedostalo, ale kontaktoval jsem je přes webový formulář kde mi odpověděli že vyhledávají informace a dnes mi napsali, že mobil mohu reklamovat buď na prodejně, nebo v servisním středisku. Mě by nenapadlo tohle reklamovat díky tedy za návrh. Jen se jich zeptám zda reklamovat, nebo nějak opravit.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Doogee“