Obecně o Android hodinkáchSamsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
Lucifer18
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 14. črc 2016 17:10:29
Typ mobilu / ROM: Huawei nova 3

Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od Lucifer18 »

Dobrý den, rozhoduji se mezi samsung gear fit2 pro a samsung gear sport. Chci se zeptat které hodinky jsou lepší, je pro mne důležité aby byli propojeny s telefonem, ale také fungovaly jako fitness hodinky (měřič spálených kalorií, ušlých kroků, spánku...atd). Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od LivArt »

To, co chceš, zvládá MiBand za pár korun + u sportu nemusíš mít strach, že tomu ublížíš.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od Losky »

Doporučuji Gear Fity 2. Mám je dva roky a maximální spokojenost. Notifikace fungují snad u asi u všeho a displej je krásně jemný.
Manželka má ty MiBand2 a já bych to nechtěl ani zadarmo. Možná dobrý pro někoho, kdo nic jiného nezkusil, tak poslouží jako takový přechodný krok, ale jako sorry, je to hrozný shit. Displej jak z kalkulačky a aspoň jednou týdně se stane, že notifikace přestanou chodit a druhý den zase třeba jdou. Párování s mobilem je taky trošku složitější a je potřeba více aplikací.
Gear Fity 2 u mě mají trošku zvláštní tvar a sám osobně pokukuji po nástupci, ale bohužel zatím nějak není z čeho vybírat, buď to mají špatně pořešené firmwarem a nebo krátká výdrž baterie.
Samsung Galaxy S6 Edge
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od tomas.griger »

Ono je to z pohľadu sw a výdrže jedno, Gear Sport i Fit 2 Pro sú na tom rovnako. Mne osobne viac vyhovuje Gear Sport, lepšie sa na ňom čítajú upozornenia.
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od Losky »

Já spíše reagoval na ten čínský nesmysl, kde jediný co je super je baterie.
Samsung Galaxy S6 Edge
Uživatelský avatar
alda
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 01. čer 2009 23:28:34
Bydliště: Praha

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od alda »

Doporučil bych Gear Sport. Měl jsem docela dlouho Gear Fit2 (ne Pro verzi, což je ale spíš facelift + plavání) a pak přešel na Sport. Za mě je výhodou dramaticky lepší výdrž baterky - nemyslím tím při běžném nošení, notifikování atd. (tam je to podobné, cca 2-3 dny, Gear Sport asi o něco více), ale myslím při sportování s GPS, měřením tepu atd. jako třeba běh, turistika... Ten rozdíl je dramatický. Gear Fit2 vydržel třeba při turistice cca 4 hodiny, Gear Sport jsem nikdy při turistice ani zdaleka nevybil, a to ani třeba po 10-12 hodinách. Při běhání taky obrovský rozdíl, Gear Fit2 žral cca 1 procento za minutu, Gear Sport si procento vezmou odhadem za 4 minuty (GPS, měření tepu, bez přehrávání hudby). Samozřejmě nevím, jestli u Pro verze neudělali s baterií něco magického, ale dost o tom pochybuji.

Co je ale zásadní - Gear Fit2 (i pro verze) má kontaktní nabíjení - nabíjíš přes kolébku, ale jsou tam kovové kontakty, které oxidují, odcházejí a drolí se! Stalo se to mně (na reklamaci měnili celý zadní panel), to samé se stalo i kamarádce. A Samsung mi řekl, že to způsobuje pot(!). To mě pobavilo, u náramku na sport se bát, že se člověk zapotí... Na druhou stranu Gear Sport nabíjí bezkontaktně, žádný kov, takže nic neoxiduje... Jako, pokud to chceš jen jako hodinky s notifikací, tak se ti to třeba stát nemusí. Pokud s tím ale hodláš sportovat (a zapotit se), tak to hrozí velmi reálně.

Také bych řekl, že mají Gear Sport o poznání více aplikací, například mají Sleep as Android, což Gear Fit2 neměl (a myslím, že stále nemá). A těch aplikací je více. Mně třeba dost vyhovuje navigace Here (nejsem si jistý, jestli je i pro Gear Fit2 (Pro))...

No a větší displej má pochopitelně výhodu v tom, že se na něj prostě vejde více informací, pokud máš třeba rád ciferníky, kdy vidíš hodně údajů na první pohled...
Losky
Androiďák!
Příspěvky: 464
Registrován: čtv 18. lis 2010 8:29:27

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od Losky »

Pot je svině. Já je mám dva roky, jen jsem musel vyměnit origo pásek po roce, loupal se. Jinak kontakty OK. Pot mám celkem agresivní, v práci nám ho kdysi měřili[emoji3]
Samsung Galaxy S6 Edge
Uživatelský avatar
alda
Androiďák!
Příspěvky: 407
Registrován: pon 01. čer 2009 23:28:34
Bydliště: Praha

Re: Samsung gear fit2 pro vs samsung gear sport

Příspěvek od alda »

Vidíš, na to loupání pásku bych zapomněl, to bylo taky peklo.. Navíc originál náhradní moc sehnat nejde, takže neznačkové z Číny, co ale kvalita nic moc... Zase výhoda u Gear Sport, standardní uchycení pásku, takže lze použít pásek pro normální hodinky...
Odpovědět

Zpět na „Obecně o Android hodinkách“