Magic ROM/FirmwareHTC Magic 32a - pár otázek

HTC
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kapky
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 02. pro 2009 17:52:11

HTC Magic 32a - pár otázek

Příspěvek od Kapky »

Zdravím:) právě mi dorazil nový Magic od Vodafone(tedy verze 32a) a potřeboval bych poradit s pár věcma, se kterýma si ještě nejsem úplně jistej v kramflecích..

První věc, která mě zajímá se týká ohledně alternativního recovery, konkrétně Amon_RA recovery. Jelikož bych se nerad pouštěl do flashování bez kompletní zálohy systému, tk si myslím, že by to určitě byla dobrá volba - přeci jen, člověk nikdy neví, co se s telefonem může šupnout a na reklamaci by určitě neradi viděli, co že je to v telefonu nahranýho :lol: Tuším, že k tomu, abych tam dostal recovery potřebuju ROOT, že? Po placených aplikacích v Marketu zas tolik neprahnu, abych dělal ROOT jen kvůli tomu.

Další na řadě je SPL a Radio. Co jsem si tady na fóru načetl, tk tyhle dvě součásti není ani nutné moc měnit, pokud nehážete do Magicu nějakou romku založenou na rom HTC Hero nebo se mýlím?? Popř., k čemu je dobré házet do mobilu engineering SPL??

Další otázka se týká dělení sd karty. Na Android wiki jsem se dočetl, že 32a má prakticky totožné vnitřnosti jako Hero a tudíž kvůli tomu není nutné kartu nějak dělit a že paměť pro aplikace je dostačující. Vlastně ani nevím, proč se ptám, protože na wiki si stačí jen vybrat metodu, jak to rozdělit a je to, ale přesto mi to nedá - která volba je pro 32a asi tak z pohledu běžného uživatele nejlepší??

Další otázka se týká ohledně tří romek, které jsem si vyhlédl - CyanogenMod, Dwang a MyHero. Vím, že na různých diskuzních fórech se o nich píše jako o velice kvalitních, ale já bych se chtěl spíš zeptat, jestli na nich fungují korektně všechny součásti systému - foťák, BT, GPS, LED notifikace atd..?

A konečně poslední věc. Na webu theunlockr.com jsem našel návod, jak rootnout Magic a poté tam nahrát jakoukoliv romku a ten návod mi přišel, pro začátečníka, takovej jednodušší a srozumitelnější(komu by taky nepřišel, když je u toho i video, že? :lol: ) a proto bych se chtěl zeptat, jestli se to nechá vše, bez obav, provést i podle toho jejich návodu?? Pro představu, nahazuju i ty videa..

Vím, že toho je poměrně dost a že to jsou nejspíš úplný drobnosti, ale nějak jsem si nebyl jistej a nechci novej Magic dostat do stavu blbýho těžítka, tk prosím o strpení:)

Díky moc za pomoc:)


- HTC Magic 32A - SPL 1.76.2007 - New Radio - Amon_RA-Sapphire-v1.6.2H - SD Card Class 6 8GB
Current ROM: Smoki X.1 - Android 2.1
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32a - pár otázek

Příspěvek od Case »

K nahrání alternativního recovery na Magicu 32A, koupeném od našeho Vodafone, root nepotřebuješ. Pokud máš v plánu si jenom nahrát alternativní recovery a ROM, vůbec se nemusíš rootováním zaobírat - (skoro) všechny ROM jsou rootované, tzn. root získáš automaticky s jejím nahráním. Na to, jak nahrát do Magicu 32A alternativní recovery, jsem před pár dny konečně sepsal návod na wiki (který obsahuje i zálohování původního obsahu telefonu):

Kód: Vybrat vše

http://wiki.androidforum.cz/index.php/HTC_Magic_32A_-_nahrání_alternativního_recovery
Jakmile máš v telefonu jiné recovery, můžeš naprosto bez problémů flashovat libovolnou ROM. Návod na jejich flashování jsem ještě neměl čas napsat, ale je to pochopitelně triviální (a snad ho konečně během dneška napíšu, totéž návod čistě na rootování).

SPL a radio velice pravděpodobně skutečně nemusíš měnit, přinejmenším ne, pokud máš SPL verze 1.33.0009, jako měly zatím všechny Magicy 32A od Vodafone, co jsem viděl. Viz další článek ve wiki (linkovaný i z výše uvedeného návodu). Engineering SPL je na takovém Magicu jen k jediné věci - můžeš přes něj z fastboot režimu flashovat obsah telefonu přímo, bez nutnosti použití alternativního recovery, tzn. můžeš používat příkaz "fastboot flash" - to se SPL, které má příznak "S-ON", dělat nemůžeš. To je jediný efekt, jaký na takovém Magicu nahrání engineering SPL má. Samozřejmě je možné, že máš v telefonu už jinou verzi SPL (dřív nebo později k tomu IMHO musí u Vodafone dojít) a pak záleží hlavně na tom, jaká verze to je.

Jak rozdělit kartu je čistě na tobě. Osobně považuju používání app2SD na Magicu 32A za špatný nápad, dle mých zkušeností to telefon jenom brzdí, takže na kartě vůbec nemám ext partition. Swap naproti tomu považuju se Sense UI za nutnost, takže mám 64MB swap partition (bohatě postačuje). Používám akorát drobnou "fintu" - aby můj swap byl "kompatibilní" s ostatními ROM, které očekávají, že swap je až třetí partition na kartě, tak jsem využil drobné "podivnosti", kterou rozdělování karty v parted má: udělal jsem si velkou FAT32 partition, za ní jsem si udělal miniaturní (pár megabajtů - ano, MEGA) další partition libovolného typu, a za ní teprve swap partition. A pak jsem tu malou partition zase smazal. Parted partition čísluje jenom při jejich vytváření, takže swap partition je stále chápána jako třetí, ačkoliv jsou na kartě partition už jen dvě.

U všech tří tebou zmiňovaných ROM poměrně hodně záleží na verzi, na takhle položenou otázku tudíž nejde odpovědět.
Uživatelský avatar
Kapky
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: stř 02. pro 2009 17:52:11

Re: HTC Magic 32a - pár otázek

Příspěvek od Kapky »

Wow, tak to je lepší odpověď než v kterou jsem doufal:)) prima, to mi zatím bohatě stačí:) trošku se po tom Androidu ještě rozkoukám aa pak na to určitě vlítnu:) kdybych na něco ještě přišel, tk dám vědět:) aa mimochodem, smekám před tím, co tady pro fórum všechno děláš, opravdu:) na to app2sd jsem se ptal právě z toho důvodu, že jsem našel ten návod na wiki a dost mi to pomohlo, ale, že je to tvoje práce, to jsem nevěděl:)
- HTC Magic 32A - SPL 1.76.2007 - New Radio - Amon_RA-Sapphire-v1.6.2H - SD Card Class 6 8GB
Current ROM: Smoki X.1 - Android 2.1
Odpovědět

Zpět na „Magic ROM/Firmware“