Magic ROM/FirmwareHTC Magic 32B pomoc!!!

HTC
Odpovědět
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Našel by se někdo ochotný, kdo by mi mohl přehodit firmware v telefonu? Nejlépe osobně, nebo alespoň on-line přes ICQ / Skype. Magic mám teprve tři dny a s androidem žádný zkušenosti. Opravdu poctivě pročítám návody a rady ve foru, ale totálně v tom plavu. Nejde mi o nějaký exkulzivní upgrade na Sense - rád bych aby v telefonu jela čeština, česká klávesnice a pokud by to bylo možné tak i CZ T9. Firmware co momentálně mám nepovolí lokalizaci pro aplikaci MoreLocale 2, nebo to nezvládám rozjet. Taky u telefonu byla 8Gb karta místo původní 2Gb a tak nejde vytvořit recovery image, ani vlastně nahrát recovery od kámoše čímž jsem to chtěl vyřešit. Už s tím bojuju dva dny a sám si na to netroufám. Jsem ze Svitavska - nebyl by problém zajet do Olomouce - koukal jsem že je od tamtud spousta šikovných lidí co uměj s androidem kouzla.
Předem moc děkuji.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Anubis píše:Firmware co momentálně mám nepovolí lokalizaci pro aplikaci MoreLocale 2, nebo to nezvládám rozjet.
Co to přesně znamená?
Anubis píše:Taky u telefonu byla 8Gb karta místo původní 2Gb a tak nejde vytvořit recovery image, ani vlastně nahrát recovery od kámoše čímž jsem to chtěl vyřešit.
Cože? Jak souvisí velikost karty s "vytvářením recovery image"? (a co to vlastně znamená?)
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Po instalaci MoreLocale 2 se v menu aplikace objevuje čeština - v nastavení telefonu ne - zůstává tam stále původní nabídka jazyků a systém se nedá lokalizovat do CZ.
V telefonu mám:

PVT 32B SHIP S-ON G
HBOOT-1.33.0004 (SAPP10000)
CPLD-10
RADIO-2.22.19.26I
Apr 9 2009,23:30:40

při zpuštění telefonu přes HOME+Off se na displeji objeví obrázek telefonu spolu s výstražným trojúhelníkem ve kterým je vykřičník, po opětovném stisknutí HOME+Off se ukáže:

Anrdoid system recovery <2e>
Use trackball to highlight: click to select
reboot system now - Home+back
apply sdcard:update.zip - Alt+S
wipe data/factory reset - Alt+W
wipe cache partition

na pozadí stále svítí obrázek telefonu s výstražným trojúhelníkem ve kterým je vykřičník a úplně dole na displeji je hláška:
E:Cańt open /cacherecovery/command

Tohle kolegovi Magic nedělá - je pravda, že má novější firmware a origo 2Gb kartu na který prý má být oddíl ve fat32 kde se ukládájí záložní soubory apod.

Další data systému jsou:
Firmware version: 1.6
Baseband version: 62.5os.2017U_2.22.19.26I
Kernel version: 2.6.29-00479-g3c7df37 android-build@apa26#19
Build number: DRC92
Naposledy upravil(a) Anubis dne ned 31. led 2010 0:09:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Anubis píše:Po instalaci MoreLocale 2 se v menu aplikace objevuje čeština - v nastavení telefonu ne - zůstává tam stále původní nabídka jazyků a systém se nedá lokalizovat do CZ.
No a co to udělá, když tu češtinu v MoreLocale aktivuješ? Ta utilita nefunguje tak, že by se ti po jejím spuštění doplnily dodatečné jazyky přímo do nastavení telefonu, jenom ti prostě aktuální nastavení přepíše jiným, uživatelským.
Anubis píše:při zpuštění telefonu přes HOME+Off se na displeji objeví obrázek telefonu spolu s výstražným trojúhelníkem ve kterým je vykřičník, po opětovném stisknutí HOME+Off se ukáže:
Anrdoid system recovery <2e>
Use trackball to highlight: click to select
reboot system now - Home+back
apply sdcard:update.zip - Alt+S
wipe data/factory reset - Alt+W
wipe cache partition
na pozadí stále svítí obrázek telefonu s výstražným trojúhelníkem ve kterým je vykřičník a úplně dole na displeji je hláška:
E:Can't open /cacherecovery/command
Jinými slovy tam prostě máš standardní recovery, což je pochopitelné, pokud je to neupravený telefon. To je úplně normální chování.
Zkus, co udělá, pokud se budeš řídit následujícím návodem:

http://wiki.androidforum.cz/index.php/H ... o_recovery

ale čti pečlivě - je určený pro 32A, ale rozdíly pro alespoň teoretickou funkčnost na 32B jsou tam zmíněné. A zastav se na sedmém bodu (pokud se k němu na tvém telefonu vůbec půjde dostat) a dej vědět, jak jsi dopadl, než budeš pokračovat dál. Podle toho, jak dopadneš, zjistíme, jestli budeš potřebovat rootování+goldcard a změnu radia a SPL, nebo jestli budeš moci flashovat nějakou jinou ROM rovnou, stejným způsobem, jako to jde na českých 32A.
Anubis píše:Tohle kolegovi Magic nedělá - je pravda, že má novější firmware a origo 2Gb kartu na který prý má být oddíl ve fat32 kde se ukládájí záložní soubory apod.
Kolega tam patrně má nahrané alternativní recovery, ne? BTW, ty nemáš na kartě FAT32 oddíl? Tzn. máš ji úplně nezformátovanou?

Edit: Link opraven na zadost pisatele prispevku
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Když už se zmiňuješ o tý kartě, tak já s ní nic nedělal - byla v telefonu a tak jsem si myslím že prostě byla pro telefon standardně uvedena do provozu. Netuším co s ní původní majitel dělal, ale jelikož na ní vlastně nic nemám - pouze pár souborů po předchozím majiteli, který mi nepatří - můžu ji jako soubor fat32 nafomátovat - pokud to samozřejmě nechce nějaké specifické zásahy jako rozdělení karty na oddíly určité velikosti apod - to netuším jestli být musí.

Utilita MoreLanguage 2 se nainstalovala - pak jsem ji otevřela najel na pole čeština - stisknul. Po stisknutí se do češtiny nastavila pouze ta aplikace - když v ní zvolím stisknu menu dá se upravit něco v CUSTOM LOCALE:
1 Language (ISO639) ................
2 Coutry (ISO3166) ................
3 Variant ................

Pokud se to tedy aktivuje vyplněním oněch polí - i když nemám tušení čím, tak to aktivováno není - netuším jak aplikaci aktivovat, aby byl tedy telefon v češtině.

Co se týká toho odkazu - moc díky, už jsem to několikrát studoval, ale kolega se toho bojí a já z toho mám úplnou hrůzu - zvláště po přečtení příspěvků Zabil jsem si systém, nebo mám telefon jako těžítko apod.

Na kartě složku ANDROID a TOOLS nevidím, takže netuším kde přesně nahrát soubor recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img (Mirror) - MD5Sum: 4822fd118867bb2e66a53243a408f40e jak se popisuje v bodu 3.

Také se ten img soubor na rapidshare http://rapidshare.com/files/320335181/r ... 1.5.2G.img nechce stáhnout, takže se o ten husarský kousek nemůžu pokusit.
Naposledy upravil(a) Anubis dne ned 31. led 2010 0:56:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Pokud na kartě "máš pár souborů" a k těm souborům můžeš přistupovat z telefonu (tnz. pokud na ní třeba máš MP3, můžeš je v přehrávači pustit), tak ji takřka jistě ve FAT32 naformátovanou máš (protože to je naprosto nejběžnější stav veškerých paměťových karet).

Pokud se ti po zvolení češtiny v MoreLocale nezmění současně i jazyk systému, tak máš patrně skutečně systém bez podpory češtiny. Ten Magic pochází z Británie, co?

Telefon si, jak je tu na fóru řečeno mockrát, můžeš opravdu "zabít" jen chybnou aktualizací/změnou radia a SPL, jinak vždy existuje nějaké řešení, jak z případného maléru ven. Ovšem změna radia a SPL je možná to, co tě čeká, pokud budeš chtít změnit ROM ;) I když jak koukám na zkušenosti s tvým SPL, tak se zdá, že by na tvém telefonu ten linkovaný postup pro 32A fungovat měl (takže by ses tomu vyhnul).
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Case píše:Ten Magic pochází z Británie, co?
Nemám tušení, ale pokud si to myslíš tak asi podle zkušeností ano - já ho koupil tady v čechách - resp. na Aukru.
3. Stažený IMG soubor si nahrajte do adresáře TOOLS v adresáři s Android SDK.
pokud se mi nějakým zázrakem podaří sáhnout ten soubor z rapidshare a dopídit se kde je adresář AndroidSDK se složkou Tools abych ho tam mohl vložit, zdá se že pak postupovat podle návodu nebude problém.

Jo, a když se to podaří rozchodit, tak tak budu moct rozchodit tu češtinu rovnou, nebo prvně použít recovery soubor od kolegy a čeština pojede až pak? Moc se mi do Radia a SPL nechce. :shock:

:D heuréka !!!
Tak ten image recovery z rapidshare mám staženej a uloženej na HDD. Jestli mi někdo poradí kde mám hledat adresář Android SDK s podadresářem TOOLS, tak se budu moct pokusit o ten postup dle linkovanýho návodu. Dal jsem v telefonu přes aplikaci Astro hledat výše zmiňovaný adresář a nic takového v telefonu nalezeno nebylo. takže jestli jej budu muset někde vytvořit, poraďte mi prosím nějakou stromovou strukturu pro jeho správné umístění. Zatím moc děkuji za rady a odpovědi. ;) :oops:
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Anubis píše:Jo, a když se to podaří rozchodit, tak tak budu moct rozchodit tu češtinu rovnou, nebo prvně použít recovery soubor od kolegy a čeština pojede až pak? Moc se mi do Radia a SPL nechce. :shock:
Vřele bych ti doporučil soubor (a rady) od kolegy zcela ignorovat. Člověku, kterého zaskočilo zcela standardní recovery Magicu, bych svůj telefon k dalším zásahům a radám opravdu nesvěřoval. Ale to je jen můj názor, samozřejmě.
Já ti radím otestovat ten návod až k bodu 7, jak jsem říkal, a pak dej vědět, jak jsi dopadl a uvidíme, co dál.
Ale ano, s patřičnou ROM (recovery k tomu nejen že nestačí, ale ani s tím v podstatě nijak nesouvisí, je to jen nástroj, s jehož pomocí se dělají další změny) ti samozřejmě čeština půjde rovnou.
Anubis píše:Tak ten image recovery z rapidshare mám staženej a uloženej na HDD. Jestli mi někdo poradí kde mám hledat adresář Android SDK s podadresářem TOOLS, atakse budu moct pokusit o ten postup dle linkovanýho návodu. Dal jsem v telefonu přes aplikaci Astro hledat výše zmiňovaný adresář a nic takového v telefonu nalezeno nebylo. takže jestli jej budu muset někde vytvořit, pora%dte mi prosím nějakou stromovou strukturu pro jeho správné umístění. Zatím moc děkuji za rady a odpovědi. ;) :oops:
Ten adresář nemáš hledat na telefonu, ale v PC, nicméně pokud sis nestáhl a nenainstaloval Android SDK, tak ho nenajdeš (a i pak se nebude jmenovat PŘESNĚ "Android SDK", ale komplikovaněji). To, jak nainstalovat a správně zprovoznit Android SDK a nainstalovat si do Windows ADB drivery se tu řešilo mockrát, hledej.
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

všechno bylo provedeno dle postupu bez jediného problému. Při startu s :down: + home však žádná změna.
Přikládám screen příkazového řádku zda jsem neudělal chybu zde.

Obrázek
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Hm, ještě že jsem několikrát opakoval, ať v tom návodu prozatím skončíš na sedmém bodě...asi si povídám pro sebe, jak se zdá...no nic.

Každopádně opravdu netuším, co je za problém. Podle toho obrázku všechno proběhlo správně. Trochu mě snad zaráží jen to, že ti "mount -a" nevyhodilo vůbec žádnou chybu, to buď znamená, že máš kartu rozdělenou jinak, než se zdálo z toho, cos popisoval (možná by fakt nebylo od věci si to nějakým prográmkem nebo z Amon_RA recovery přes parted zjistit, stejně to budeš potřebovat vědět kvůli instalaci ROM...), nebo že něco nefunguje tak docela tak, jak má...

Poté, cos zadal ten první příkaz (fastboot boot) se ti recovery na telefonu normálně objevilo? Jestli ano, tak v tu chvíli zkus telefon na chvíli od počítače odpojit, pak ho znovu připoj a teprve potom pokračuj v návodu dál ("mount -a" atd...)

Pokud nezabere ani tohle, možná to celé zkus ještě jednou a vynechej to

Kód: Vybrat vše

adb push recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img /system/recovery.img
Nebo to můžeš celé zkusit udělat přímo na telefonu a ne přes adb (nemělo by mít vliv na výsledek, ale kdo ví...). Sekvence příkazů by pak byla následující:

Kód: Vybrat vše

fastboot boot recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img
(po nastartování recovery telefon na chvilku odpojit od počítače a pak znovu připojit)

Kód: Vybrat vše

adb shell
(na PC se změní příkazová řádka v trochu jinou)

Kód: Vybrat vše

mount -a
flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img
sync
reboot recovery
(telefon by měl restartovat a mělo by znovu nastartovat recovery, tentokrát ale už přímo z telefonu)

Anebo ještě jedna alternativa k vyzkoušení:

Kód: Vybrat vše

fastboot boot recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img
(po nastartování recovery telefon na chvilku odpojit od počítače a pak znovu připojit)

Kód: Vybrat vše

adb shell mount -a
adb push recovery-RA-sapphire-v1.5.2G.img /data/recovery.img
adb shell sync
adb shell reboot
Teď nech telefon normálně nastartovat, pak ho vypni a zkus ho zapnout Power+Home, aby ses dostal do recovery.

Jinak ti poradit neumím. Tohle chování nedává moc smysl - zdánlivě všechno funguje, ale změny se neprojeví. To neodpovídá žádnému chování, s jakým jsem se setkal. Kdyby byl problém v blokovaném SPL, tak by ses IMO vůbec nedostal přes "fastboot boot", popř. by zahlásil chybu flash_image. Ale to se u tebe neděje, jak se zdá...
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Prvně zkusím naformátovat tu kartu. Pak ještě jednou ten postup podle návodu. Pokud se opět nezadaří, tak vyzkouším tyhle poslední rady a uvidíme jak to dopadne. Zatím díky.
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Já nepsal "naformátuj kartu", ale "zjisti si, jak je rozdělená"'! Dost možná je rozdělená tak, jak ji budeš potřebovat rozdělit, tzn. budeš ji formátovat úplně zbytečně a pokud náhodou teď je rozdělená dobře a ty ji celou přeformátuješ na FAT32, tak si naopak ještě přiděláš práci...

A především, rozdělení karty zcela jistě vůbec nesouvisí s tím problémem, který teď řešíš.
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Asi bude problém v tom rozdělení SD karty. Naformátoval jsem ji celou ale ukazuje 7.46Gb. Nijak jsem ji nerozděloval - nevím jak a ani případnou velikost oddílů včetně pojmenování - pokud se to dělá jako s rozdělováním HDD.

Po tom, co jsem ji naformátoval, tak příkazy v cmd opravdu hážou chybové hlášky ve smyslu failed sd card.

Divné je, že jednou proběhlo rootování podle tvýho návodu úspěšně, po nastartování telefonu :down: + :home: se objevily pěkně zelené recovery. Jenže jsem to nahodil telefon do normálního provozu a říkám si - abych si byl jistej - že to zkusím zkontrolovat znovu. No a po najetí tam byl zas ten starý modrý.

Co se týče flashnutí tel přímo podle tvýho postupu s SD karty, tak po naformátování nechce karta nějak pracovat - failed sdcard v příkazových řádcích.
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

No jo - pozdě jsem si přečetl - tak mám přidělanou práci s kartou. Jak ji teda správně rozdělím a v jakým softu? Velikosti oddílů a pod?
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

A už jsi zprovoznil to recovery? Upřímně, přestává mě to bavit...
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Zkoušel jsem to do půl druhé do rána.
nepovedlo se - všechny tři varianty jsem zkoušel jednak podle návodu, tak i podle tvých dvou alternativ. Nejraději bych ti ten telefon poslal, nebo se domluvil na vedení krok po kroku přes ICQ nebo Skype s tím, že bych ti okamžitě hlásil jak se to chová, popřípadě co hlásí za failed hlášky. Omlouvám se za problémy, ale nechová se to jak si povídal. Jinak moc díky za rady.
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Tak teď se to povedlo, po ukončení nahrávání a stisknutí :down: + :home: najelo zelený recovery a udělal jsem s ním zálohu telefonu na kartu. Teď už jen nahodit ROM z kolegovýho telefonu který má také Magic32B. Jaký je postup?
Jestli to dobře chápu, mohlo by to fungovat tak, že vytvoří zálohu na svou kartu svýho telefonu, já ji vložím do svýho a provedu restore jeho zálohy na svůj mobil, nahodím ho a mělo by být hotovo?

Nebo se opět mýlím a bude to úplně jinak?
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

Ty jsi tím kopírováním kolegova telefonu fakt posedlý. Přijde mi to jako HODNĚ špatný nápad. Jaký to má mít smysl?
Vykašlal bych se na to, přerozdělil si kartu na tři partition (návod je ve Wiki), stáhnul si nějakou aktuální čerstvou ROM pro Magic 32B z XDA (v současné době asi nejlépe Dwang nebo Super D - ty chceš češtinu, takže asi spíš Super D) a nahrál si do telefonu tu.

Tahat jen tak ROM z jednoho telefonu do jiného (a ještě nakonfigurovanou a provozovanou)...tím si akorát koleduješ o problémy, a možná nezanedbatelné. Ale samozřejmě je to tvoje volba...kdo chce kam...
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

To není posedlostí, ale nezkušeností - jevila se mi jako nejjednodušší možnost bez nutnosti předělávat se s Radiem nebo SPL. Pokud bys věděl o nějaké zaručeně vhodné ROM pro mou verzi Magicu kde funguje podpora češtiny a se kterou nejsou problémy v provozu, tak dám samozřejmě přednost tvým radám.

Poohlídnu se po tom návodu na přerozdělení karty, rozdělím ji a zkusím nahrát ROM Super D.

Bude to stejný postup jako při backup z recovery když tu stáhnutou ROM prostě vložím na XD kartu, nebo je postup jiný?

Pokud by tě to už příliš neobtěžovalo, hoď mi sem link na tu ROM pro mou verzi mobilu, protože jak se znám, tak to budu určitě zas hledat dva dny, a nakonec stáhnu úplně něco jinýho. Ještě dotaz - ta náhradní rom má v sobě standardní recovery, nebo už ty nový - jako jsou ty alternativní.

Vím že jsi psal, že už tě to unavuje, jenže nikdo jiný než ty prostě neporadí a já jsem na tohle úplnej začátečník - ten telefon mám 5 dnů a co se nedovím od tebe, tak nevím. Díky
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Case »

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=613809

Stáhni si některý z těchhle čtyř souborů (liší se vzhledem, jak přesně si někde dohledej):

v1.8 Black
v1.8 Black with Nexus Themed Launcher
v1.8 White
v1.8 White with Nexus Themed Launcher

Kterou si vybereš, to je na tobě.

Až budeš mít jistotu, že máš správně rozdělenou kartu, tak se můžeš zhruba řídit tímhle návodem:

Kód: Vybrat vše

http://wiki.androidforum.cz/index.php/HTC_Magic_32A_-_nahrání_alternativní_ROM
Návod je sice určený pro 32A, takže některé věci specifické pro 32A ignoruj (zejména body 2 a 3 v sekci Přípravy), ale v principu budeš postupovat stejně.

BTW, neodpustím si poznámku - píšeš, že jsi začátečník, telefon máš 5 dní, ještě navíc sis koupil telefon, který neobsahuje češtinu a skoro nikdo ho tu nemá, teď se do něj hned snažíš přehrávat jinou ROM...nějak fakt nechápu smysl takového počínání. Kdyby to byl telefon, který se u nás nedá koupit v naprosto bezproblémovém a plně funkčním stavu, tak neřeknu, ale... No nic. Jenom prostě nechápu tu logiku.
Anubis
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. led 2010 20:01:51
Bydliště: SY

Re: HTC Magic 32B pomoc!!!

Příspěvek od Anubis »

Logika je naprosto jasná - jak už jsem ti psal, telefon je z Aukra za velice příznivou cenu. Kdo mohl tušit že je to nějaký dovoz z U.K. bez češtiny atd? Dokud jsem ho neměl v ruce tak jsem nevěděl mimo to, že je to Magic od Vodafone vůbec nic. Ale to už neřešme ;) .

Je to hotový a vyřízený - chyba byla v SPL. Stáhnul jsem Zip a flashnul to. Pak už se recovery zavedlo v pořádku napoprvé. To mě povzbudilo a nahrál jsem tam ROM cos doporučil - Super D. No telefon rajtuje jak čert a je plně lokalizovaný v češtině. Mazec - díky za tvůj čas, rady, ochotu. ;)
Odpovědět

Zpět na „Magic ROM/Firmware“