OnePlus One - Obecná diskuzeProblém s dotykem

Moderátoři: novas78, kecinzer, Moderátoři čínských mobilů, novas78, kecinzer, Moderátoři čínských mobilů

boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Nezdá se vám někomu, že se po poslední aktualizaci šíleně zhoršil dotek? Nemůžu skoro psát, pinch-to-zoom blbne, samotný listování je někdy fakt problém... Reset to vyřeší, ale jenom dočasně. Factory reset jsem dělal. Zatím se nezdá, že by to mělo víc lidí a moc se to neřeší. Nicméně ten telefon je prakticky nepoužitelnej..
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

spíš mi dost vadí kvalita hovoru než tohle :evil:
Protistrana mě vůbec neslyší, vše musím opakovat 2-3x
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

To blbnutí dotyku je problém s synaptics ovladači. CM na to má jen provizorní záplatu. Čeká se až Synaptics vydají nový firmware. (zdroj info XDA). Jestli máš root tak zkus nainstalovat AK kernel. Ten to má nejspíš opravený. Používal sem ho jak na CM11s tak i na SlimKat a žádný potíže s dotykem nemám (zdroj - vlastní zkušenost).
Bůh odpouští, JÁ NE!
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

nemám root, ale tohle mě to asi donutí udělat.. Nepsali tam i kdy má vyjít záplata?
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

Nee. Buď můžeš udělat root a odemknout bootloader - pozor na to, po odemčení se telefon resetne a přijdeš o všechny data, takže udělej zálohu - a pak instalovat twrp recovery a flash ak kernel. Nebo počkat až vyjde další aktualizace stock ROM.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Díky za radu. Existuje nějaký způsob jak zjistit jestli je to hw nebo sw problém? Strašnou spoustu doteků mi to vůbec nezaznamena.. Nedá se ten telefon vůbec používat..
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

Nahrát jinou rom.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Tak tady to řeší a přesně popisuje ( http://ausdroid.net/2014/08/21/oneplus- ... ixed-sort/) .. Zatím jediným řešením, jak říkal unavix, změnit kernel.
A už je to nahlášeno i na Jirovi -
https://jira.cyanogenmod.org/browse/BACON-55

Někteří tam spekulují o problému s digitizérem, kvůli špatnému zpracování. Tomu nahrává i zatím neutrální postoj firmy.. Jestli to tak je, tak jsem vyhodil 9 tisíc. Bezva
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

A jak se ti to přesně projevuje? Popiš konkrétní situaci...

Zkusil jsem na moje poměry hodně rychle psát a na všechny dotyky reagoval ok...

Ale někdy mi přijde, že na něco kliknu a nic se nestane...
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Používám SwiftKey, hlavně Flow, což teď prakticky není možný, protože ten screen má jakoby hluchý místa a ten Flow ti skončí v půlce klávesnice a dokončí tak slovo. Rychle vytukavat taky nejde, protože to půlku písmen nevezme. Při zoomovani v galerii, dle někdy i na webu a fb se při dvojdoteku totálně zblázní ten obrázek a nejde s tím nic dělat. Často při zamčené obrazovce nejde sjet s tím panelem dolů, a tak odemknout. Dnes to dokonce samo prepinalo mezi těma dlazdicema v oznamovací oblasti. Párkrát mi nešlo zmáčknout tlačítko spouště na foťáku. A nejhorší je to, že problém je mnohem znatelnějsi když telefon položis na stůl, nebo ho máš v krytu, což naznačuje hw problém...tak asi tak. Regulérní cihla.
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

Tlačítko na foťáku mi taky párkrát nešlo zmáčknout, ale myslel jsem si, že jde o SW chybu.

Mě se někdy stane, že v prohlížeči někdy zoomuju, chvíli nic a pak se to zblázní a začne oddalovat a přibližovat...

Snad je to jen SW problém a vydá se záplata :(
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Hele moc tomu nevěřím.. Ale doufám. Přijde mi zvláštní postoj OPO..
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

Nespekuluj, nečekej na opravu a udělej root, odemkni bootloader, nahraj twrp a pak flešni jiný kernel nebo i jinou rom. Za hodinku budeš vědět jak si na tom. Když bude vada v telefonu tak nahraješ přes pc soubory stock rom, zamkneš bootloader a pošleš na reklamaci.
U 1+ root a odemčený bootloader neporušuje záruku. ;)
Bůh odpouští, JÁ NE!
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Jojo, vrhnu se na to až budu mít čas. Nicméně ani další kernely a Rom řadě uživatelů nepomohly.
Edit : potřetí za dva dny jsem udělal wipe a factory reset a zlepšilo se to, nicméně to stále není úplně ono.. Snad to naznačuje sw problém.
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

Tak ti nevím chlape... Stáhnul jsem si SwiftKey a vyzkošel Flow a rychlopsaní. Ani u jednoho jsem nezaznamenal problém.
U funkce Flow jsem zkoušel dlouhá slova (usnesení, pokrokový) a vše fungovalo tak, jak má.
Při rychlopsaní mi to nevynechalo ani 1 písmeno... A to můžu o sobě říct, že píšu fakt rychle.

Napadají mě 2 věci:
1) nemáš v telefonu nějaký balast? Antivir, firewall, antispyware, hry atd?
2) nemáš náhodou fake 1+1 ? :D Resp. máš oficiální evropskou distribuci?

Zkoušeno na stock CM11S bez rootu a dalších úprav.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Mám to úplně čistý, teď totálně čistá instalace, jen SwiftKey a Tapatalk. A mám oficiální 1+1, normálně od nich. Vše šlapalo jak hodinky a teď najednou se to zbláznilo.
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

Na tvým místě bych se nesral s nějakýma kernelama a co nejdřív poslal na rekalamaci.
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

Ale no tak. Než to na tu reklamaci pošle tak může minimálně zkusit jinou ROM ne? Místo tlachání na fóru už mohl být znám výsledek jestli je to HW nebo sw chyba.
A co se týče stock ROM CM11s, má celkem dost bugu a klidně se mohlo cosi podělat a může to zlobit i po hard resetu. Kdysi sem měl podobný problém na HTC Evo 3D a pomohlo až full wipe a nahrání jiné ROM.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Nejsem momentálně u pc, jasně, že nejdřív než to budu někam posílat, tak zkusím jinou Rom :)
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od Keltek »

A krom jiného, jakou verzi CM11s tam máš? Je instalovaná přes OTA nebo nahrávaná sideloadem?
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

Jestli to je na mě, tak přes OTA.
S telefonem jsem spokojený, CM11 má spoustu možností, takže nemám potřebu dělat root a jiné věci.

@unavix: které bugy myslíš? Já kromě špatné kvalitě hovoru a pádu foťáku o ničem nevím...
Prosím vyjmenovat jen ty, které vadí každodennímu používání (nechci odkaz na jira) ;)
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

CM11s, x33r přes Ota, bez rootu.
Uživatelský avatar
Keltek
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pon 28. bře 2011 20:20:29
Typ mobilu / ROM: [OnePlus One - CyanogenMod]
Mobil 2 / ROM: [Samsung Galaxy S3 mini]
Twitter: @Keltuv
Tablet: [Nexus 7.2 LTE - CyanogenMod]
Tablet 2 / ROM: [Asus TF300TG - CyanogenMod]
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od Keltek »

A co ještě zkusit nahrát factory image?
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

V neděli to rootnu a zkusím různý věci no.. Jinak ještě můžu zkusit nahrát nějaký video až budu o víkendu na pc, abyste viděli o co jde.
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

melo15 píše: @unavix: které bugy myslíš? Já kromě špatné kvalitě hovoru a pádu foťáku o ničem nevím...
Prosím vyjmenovat jen ty, které vadí každodennímu používání (nechci odkaz na jira) ;)
Takže ty které sem měl já:
1 - při jakékoliv notifikaci je tón na počátku skoro neslyšitelný a po chvíli vyskočí na nastavenou hlasitost. Stejně tak u vyzvánění - upozorňuju že nemám aktivní postupné zvyšování hlasitosti. Je to jak kdyby byl telefon v kufru a najednou se vyndal ven.
2 - občasné potíže s dotykem v opeře. Hlavně při pokusu o zvětšení. Po restartu vždy ok. (na slimkat mi to nedělá)
3 - občasné vytuhnutí telefonu - pomůže jen podržet power dokud se telefon nerestartuje
4 - 2x během jednoho týdne se mi telefon v noci na nabíječce hybernoval - ne že se vypnul. Prostě hybernoval. Svítí hw tlačítka ale nerozsvítí se displej a nezvoní budík. Po restartu vše ok
5 - občas se telefon nechce probudit. Někdy pomůže trošku podržet power, někdy musí být restart.

To vše se stock rom a stock kernelem. AK kernel některé věci řešil, a to konkrétně - body 1 - 4 vyřešeny. Bod 5 je i s AK kernelem. Tam je ale možné že je to důsledek velmi nízké frekvence GPU v režimu spánku.
Bůh odpouští, JÁ NE!
Uživatelský avatar
melo15
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: ned 16. říj 2011 17:13:19
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64 GB Sandstone Black
Rom: CyanogenMod 11S

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od melo15 »

1: nemám zkušenost, mám nastavenou rovnoměrnou hlasitost
2: operu nepoužívám, nevím.
3: nestalo se mi ani jednou
4: nestalo se mi ani jednou
5: nestalo se mi ani jednou
Siemens A40 >Siemens C50 >Nokia 3310 >Nokia 3410 >Sony Ericson k750i >Sony Ericson w810i >Nokia N82 >HTC XE >Samsung Galaxy S3 >OnePlus One 64 GB
Uživatelský avatar
unavix
Kyborg
Příspěvky: 8453
Registrován: stř 05. led 2011 20:56:35
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB, Android 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od unavix »

No a tady vidíš že Tobě se nějaký věci nedějou ale jiným jo. A proto sem psal výše že je potřeba zkoušet před reklamací.

@telefon
Bůh odpouští, JÁ NE!
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od lubinek79 »

Já tedy za sebe mohu říct, že tyhle problémy se mě taky netýkají. Ovšem to neznamená, že někdo jiný je nemůže mít. ;) Frčím na CM 11s od začátku a jsem spokojený. Ale samozřejmě jsem vyzkoušel i jiné romky, ale vždy jsem se vrátil zpět. Jen jsem si flashnul upravený lockscreen.
boomie
Androiďák!
Příspěvky: 285
Registrován: sob 09. črc 2011 11:54:30

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od boomie »

Je to zvláštní.. Změnil jsem dalvik na art a bylo to půl dne dobrý.. Pak to zase začalo. Pak jsem změnil Hexo na Holo a ted je to zase tak 3 hodiny dobrý.. :D v neděli udělám root a hodím slimkat, tak uvidíme.. Ale vypadá to spíš jako by tam hrála roli nějaká doby používání a s tím spojené zahřívání...
XXDK
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 02. led 2014 13:03:04
Typ mobilu / ROM: OnePlus One 64GB s Cyan 11S 4.4.4
Mobil 2 / ROM: iPhone 5 s iOS7
Tablet: iPad 2 64GB
Rom: iOS7

Re: Problém s dotykem

Příspěvek od XXDK »

Jsem moc rád, že jsem už tu založené vlákno na toto téma našel, protože mám úplně stejné problémy, jak autor.
S telefonem bylo vše v pohodě, ale pak jsem hodil jinou ROM - CrDroid, 3 týdny to bylo OK a vyšla aktualizace, po které se mi telefon zbláznil - stejné příznaky, jak se již psalo - vynechává, některé doteky ani neregistruje a celkově nejde ho ovládat - nedejbože psát na klávesnici! :/ A to to byl takový rychlík.

Zkoušel jsem asi 5 romek od té doby a dělá mi to na každé. Nicméně nainstaluju ještě AK kernel.. a pak uvidím. Napíšu, jestli pomohlo. :twisted:
Odpovědět

Zpět na „OnePlus One - Obecná diskuze“