Huawei Ascend G6 - obecná diskuzeHuawei Ascend G6 a G6 4G

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od pedes »

pirac_y obávám se, že vám aktualizace vůbec nemusí přijít. G6-4G je sice v podstatě P7mini, nicméně P7 mini není určená pro český trh, byl určen pro Německo, tudíž pokud se na síti objeví nabídka aktualizace bude jen pro modely s určitou ROM. Buď byste musel aktualizovat v zemi určení a nebo stáhnout odněkud z netu a nahrát. Případně zkuste tento web: http://www.huaweidevices.de/ascend-p7-m ... =downloads
Julinaa
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 19. úno 2015 10:20:20
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7mini 4.4.2

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Julinaa »

Já mám P7 mini 5 dní. Při koupi tam byl Android 4.3 B111 a chvilku po zapnutí mi to nabídlo aktualizaci na 4.4.2 ,takže se myslím, že mu taky přišla aktualizace, bohužel už se neozval.
palini
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 05. zář 2014 12:37:19
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 LTE

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od palini »

Vykaslete se na cekani na aktualizaci, je v tom takovej bordel ze se ji pulka ani nedocka... sice se mi nyni tel. tvari jako P7 mini ale slape vsechno a spolehlive:) EMUI 3.0 je krasny a nyni je konecne funkcni - 2.0 se mi vubec nelibilo :)
Mischu
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03. úno 2015 18:59:10
Typ mobilu / ROM: Huawei G6-L11
Rom: Android 4.4 emui 3.0

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Mischu »

Ahoj, pokud teda už máš funkční emui 3.0 dej link na stažení. A co root, už je vyzkoušen? mám 2.0 root trochu jsem si pohrál a jsem spokojen. Jediné co mě štve je bílá barva pod notifikacemi. ve 3.0 to jde změnit?
palini
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 05. zář 2014 12:37:19
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 LTE

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od palini »

Tak ono uz o tom bylo napsano vsude 1000x prispevku, konkretne ja jsem mel nejdrive BETU B350, pote jsem chtel flashnout B370 a musel sem se asi na tyden vratit k B118. Jenze EMUI 3.0 uz me tak ocarovalo:) ze mi to nedalo a proste jsme zkousel dokud se nepodarlo:)

Kdyz to shrnu tak na muj O2 G6 - L11 fungovala jen vodafone B370 z jednoho nemeckyho fora http://android-host.de/HUAWEI/P7Mini/B370/B370.zip.

Už jsem to psal do milionu for a dal jsem to i na FB do Huawei G6 Developer. Ale asi takto:

prechazel jsem v B127 a je nutne mit root a odemcenej bootloader

Potrebujete ADB&FASTBOOT:, HuaweiUpdateExtractor_0.9.8.0: , EX4_UNPACKER_EXE: Root Explorer: , Update B370

rozbalim B370 (update.app => pouziju Huaweiupdate extractor => v ex4_unpacker rozbalim modem.img (kdyz nefunguje pouziju 7zip) a cust.img. zkopiruju slozky na SD kartu a jdu do ADB, nyni mosim mountout CUST a FIRMWARE ...v adb pouziju tyto prikazy:

adb shell
su
mount -o rw,remount -t vfat /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/modem /firmware
mount -o rw,remount -t vfat /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/cust /cust
exit
exit

V root explorer smazte slozku cust a vlozte obsah ze slozky na karte (neprepisovat smazat a vlozit!) zmente nazvy podslozek podle souboru custom.bin je ve slozce DATA v rootu.Na mem tel. to bylo HW a NORMAL

V root explorer smazte slozku firmware a vlozte slozku z SD (opet neprepisovat) (firmware je obsah modem.img

Rozbalenou slozku z updatem (update.app) vlozte do slozky ADB v pc (hlavne RECOVERY.img BOOT.img SYSTEM.img)

V ADB tyto soubory flashnete (ne adb shell) tlacitko - a vypnutí pro fastboot => piste tyto prikazy :
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot reboot

Ted mate v poradku a funkcni B370 (tel se nyni bude tvarit jako P7 mini) => WIPE
!!! Vse provadite na vlastni nebezbeci, nenesu za to zadnou zodpovednost !!!!

Na mem tel. to fungovalo spolehlive a mam odezvu od dvou lidi ze vse probehlo vpohode, dal bych to sem driv, ale mel sem za to ze uz to vsichni vedi :)
pirac_y
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 13. úno 2015 20:29:08
Typ mobilu / ROM: Ascend P7 Mini chcete-li G6LTE
Rom: originál

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od pirac_y »

Dobrý den,
možná by mi to aktualizaci nabídlo jenže já blb jsem nečekal a nanistaloval jsem si beta verz Emui 3 s kitkatem P7miniV100R001C432B370 a v této beta verzi spoustu věci chybí. Jako třeba DLNA přenosy, správce aplikací po spuštění telefonu atd...Prostě některé funkce zmizeli. Chci se zeptat jak do tleefonu dostat oficiální verzi Emui 3???Musím dostat zpět svůj mobil na Jelly Bean a EMUI 2 Lite (P7mini B111) a posléze vyhledat online aktualizace. Nebo nabídne se mi z beta verze EMUI 3 online aktualizace na již konečnou verzi EMUI 3? Už si fakt nevím rady. Nemám žádný root ani nic rootovat nechci jak postupovat? Jsem ochoten třeba za online pomoc zaplatit když mě bude někdo navigovat jak postupovat....Děkuji
2Patrik2
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. úno 2015 19:51:52
Typ mobilu / ROM: Huawei G6 L11

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od 2Patrik2 »

Dobrý večer všem, jelikož už mám nějaký ten pátek g6 4g a pořád mám č.sestavení B113 rád bychuž nový MIUI 3.0 ať oficálně nebo ne to je mi jedno. Můj problém je ten že ač mám tel rootnutý nedokážu odemknout bootloader jelikož mi na ofiko stránce nevyskakuje G6 L11 ale pouze nějaké nulkové modely takže nevím jak jinak na to. Našel by se prosím zde někdo kdo by mi dokázal pomoct a navést a vysvětlit co a jak mám dělat děkuji za jakoukoli pomoc.
palini
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 05. zář 2014 12:37:19
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 LTE

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od palini »

pirac_y: odpoved mas nad tvym prispevkem to je jedina neoficialni cesta na G6-L11 jedina cesta ktera funguje, ohledne oficialni, tak te se mozna ani nikdy nedockas :) kort jestli si tam uz cpal betu, to je uplnej prokauc:) dopadl jsem taky tak, nakonec sem musel asi 14 dni po praci, študovat co a jak abych se dobral k zdarnemu konci:D EMUI 3.0 je suprovka:)

2Patrik2: odemceni bootloaderu je hracka, bud si zazadej na fb strance Huawei G6 Develop, kde vetsina lidi reaguje okamzite (max pres noc kdyz je tam hodne dotazu) a nebo googli na http://www.xda-developers.com/ taky najdes odpovedi

muzes pouzit tento navod od MajlouEU
................
!!!!POZOR, je to na verzi G6-L11 LTE!!!
O odemčení Bootloaderu si požádej tady:
http://goo.gl/o11nUK
Do komentáře pod příspěvek zadej tyto údaje:
Please Unlock Code G6-L11 LTE
Product SN: (nalezneš ho na krabici nebo pod krytem)
IMEI: (zadej na klávesnici jako když chceš telefonovat: *#06#)
Product ID: (zadej na klávesnici jako když chceš telefonovat: *#*#1357946#*#*)
V tom samém vláknu ti přijde odpověď s kódem pro odemčení. Někdy to trvá jeden den, někdy i dva dny. Buď trpělivej.

Postup na odemčení BOOTLOADERU:
- Pokud KÓD máš,stáhni si Unlock Huawei device GUI http://goo.gl/qoxolj (Doporučen Net Framework 3.5)
- Soubor rozbalt do počítače kam chceš a spusť soubor.exe
- Nyní vypni telefon. Po vypnutí drž tlačítka VOLUME- a POWER po dobu 10 sekund, telefon se přepne do fastboot modu - uvidíš logo Huawei.

- Připoj telefon kabelem USB k PC,mělo by to najít nové zařzení.Pokud ne,nemáš nainstalované ovladače.Nainstaluj je.

- Pokud ovladače máš,mělo by se otevřít okno kam zadáš 16ti místný odemykací KÓD. Poté se bootloader odemkne a telefon se restartuje a hotovo.
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

Caute mám G6 LTE ale mám s tím telefonem docela trable.Chci se zeptat jestli se stim někdo nesetkal.Telefon se mi neustale odpojuje od sítě.Mám jej položeny na stole je připojen k sítí (T-Mobile) bud mi u signalu svítí 3G nebo H a z niceho nic se odpojí od site .Sila signálu se zobrazí do plného ale už tam není 3G a ani H a jsem nedostupny pro hovory.Musím dat v menu vyhledat site a přihlásit se znovu.Nebo když mám signál a vlezu např do sklepa kde stratim signal tak už se opět znovu do site nepřihlásí.Zajímalo by me jestli to dělá simka nebo je to telefonem.Snímku jsem menil pri koupi mobilu aby mela podporu LTE (mel jsem ještě původní paegas).A ted uz se mi stava ze i kdyz jsem napr. na netu a chci si najednou zavolat tak mi to pisne hlasku "sit je nedostupna" a opet musim dat vyhledat site a nebo vypnout zapnout telefon.
Díky za rady
Uživatelský avatar
MajlouEU
Stálý androiďák
Příspěvky: 146
Registrován: sob 26. led 2013 19:17:22
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A6 SM-A600FN

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MajlouEU »

Mrkni se do nastaveni, jake mas nastavene preferovane site.
Samsung Galaxy A6 SM-A600FN XEZ
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

nastaveno preferovaný režim sítě: Automaticky LTE&WCDMA&GSM
a ještě se mi stalo že jsem někomu volal nedovolal jsem se hned mi volal zpět a byl jsem nedostupný a to jsem byl pořad na stejném místě.
A včera také volal jsem nebral to.Za chviličku jsem volal na to same číslo znovu a už mi to psalo ze sít není dostupná.
Už mě to opravdu štve protože nevím kolik lidi se mi nemůže dovolat ikdyž se telefon tvaří že jsem v sítí.
Uživatelský avatar
MajlouEU
Stálý androiďák
Příspěvky: 146
Registrován: sob 26. led 2013 19:17:22
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A6 SM-A600FN

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MajlouEU »

Pak ho dej reklamovat. Muze to byt vadnej kus
Samsung Galaxy A6 SM-A600FN XEZ
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

No asi dam jen se ještě zeptam jestli by nepomohlo tam hodit KitKat?
Mischu
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03. úno 2015 18:59:10
Typ mobilu / ROM: Huawei G6-L11
Rom: Android 4.4 emui 3.0

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Mischu »

Ahoj. Dokáže někdo upravit systemui.apk tak aby notifikace vypadaly jak na čistém androidu? Tedy černé pozadí.
Uživatelský avatar
MajlouEU
Stálý androiďák
Příspěvky: 146
Registrován: sob 26. led 2013 19:17:22
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A6 SM-A600FN

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MajlouEU »

Ja se priznam, ze ten problem jsem mel taky. Celej tel. jsem resetnul a bylo po problemu. Ted jedu na KitKat a naprosta spokojenost. Pro mne prijemne prostredi
Samsung Galaxy A6 SM-A600FN XEZ
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

Takže mam taky zkusit ještě hard reset než to budu reklamovat?
Jakej hmat se pouziva na ten reset?
Naposledy upravil(a) vinklec dne pát 27. úno 2015 6:58:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MajlouEU
Stálý androiďák
Příspěvky: 146
Registrován: sob 26. led 2013 19:17:22
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A6 SM-A600FN

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MajlouEU »

Ano, je možné, že se ti to srovná.
Samsung Galaxy A6 SM-A600FN XEZ
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

Tak bohuzel ani hard reset nepomohl.Uz jsem byl opet nedostupny ale mobil mi ukazoval ze jsem pripojen.
Dam to reklamaci uz na to nemam nervy.
MarkS
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: pon 23. lis 2009 10:59:23
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 4G
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Active / Cyanogenmod 9

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MarkS »

Taky jsem měl u G6 4G T-mobile, problém se sítí! Vytáhnu mobil z kapsy a ejhle, bez signálu, asi 20 sekund trvalo než něco našel a opakovalo se to asi 3x denně, co jsem to zjistil! Po instalaci EMUI 3.0 se to podstatně zlepšilo! Nyní po přeinstalování se mi to stalo pouze jednou, (cca měsíc a půl) a dokonce chytám LTE i v místech kde jsem zůstával neustále na "E". Jestli to nebude spíše problém pánů z T-mobile a jejich "vylepšené" ROM!
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

Tak co mi navrhujete mam to dat na reklamaci nebo ještě zkusit nahrát ROM co je zde uvedena na straně 3 a pak tam dat Android 4.4.2 a EMUI 3.0
Když tohle udělám nepříjdu o záruka nebo nebudu mít problémy že tam není origoš ROM od T-mobile.
MarkS
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: pon 23. lis 2009 10:59:23
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 4G
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Active / Cyanogenmod 9

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MarkS »

Jestli máte ještě originál, tak bych se pokusil závadu nahrát a zkusit reklamovat. K přehrání ROM můžete přistoupit vždycky! A třeba do vyřízení reklamace vyjde oficiální update :clap:
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od vinklec »

Tak jsem ho dnes dal na reklamaci.Jsem zvedav jestli na něco přidou. :facepalm:
MarkS
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: pon 23. lis 2009 10:59:23
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 4G
Mobil 2 / ROM: Sony Ericsson Xperia Active / Cyanogenmod 9

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od MarkS »

Taky jsem zvědav, zda se závada projeví :D Mimochodem, brácha si koupil G7 a taky už se divil, že mu přišla zpráva že se mu pokoušel někdo dovolat i když měl telefon na příjmu, tak uvidíme čím to bude, třeba se servis vyjádří!
Tapik
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: ned 21. zář 2014 8:45:16
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Honor 8 32GB - FRD-L09C432B360

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Tapik »

Mischu píše:
palini píše:rootnul uz nekdo tu betu? zkousel jsem kingo a root genius ale neuspesne:) neporadil by nekdo jak to jednoduse rootnout? G6-L11 B350 (beta)
Zkus towelroot.
Towelroot jsem zkoušel, píše mi nepodporovaný tlf. (mám verzi B350) ... existuje ještě jiná možnost? Děkuju za radu
palini
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 05. zář 2014 12:37:19
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G6 LTE

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od palini »

Jedině co mi funguje je twrp a pak v recovery nainstalovat super su.zip
deweler
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. bře 2015 21:52:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 64GB duos
Tablet: Lenovo A3000

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od deweler »

Caute.Kupil som dnes huawei p7 mini a problem je s internetom resp.mobilnym.
Skusal som uz skorovo vsetko a stale mam problem s dlhsim nacitanim stranok.Vyhladavanie cez google ide rychlo,ale dostat sa na nejaku stranku je utrpenie.Nastavil som aj preferovanu siet auto 3g/2g a aj samotnu 3g s nepomaha to.Pristupovy bod mam nastaveny dobre.Pouzivam tesco mobile s internetom na den.Najskor som mal verziu jelly bean a emui 2.0 a robilo to to iste ako teraz na kit kat s emui 3.0.poradte prosim
hafca
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20. dub 2011 18:08:37
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X Global

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od hafca »

Chtěl bych se zeptat, jak se zobrazují smajlíci. Když píšu SMS, tak místo nich mám jen jejich znázornění se znaků, ale obrázek nevidím. Dá se to někde nastavit, nebo se mi povedlo něco smazat? :(
Holy Crap
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 29. pro 2012 12:15:01
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 5830i

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Holy Crap »

Daju sa nejako na mobile p7 mini robit sirokouhle fotografie ? Lebo ci dam v nastaveniach 8mpx alebo 5mpx vzdy to urobi fotografiu asi v pomere 4:3 a nie 16:9
osmera
Stálý androiďák
Příspěvky: 59
Registrován: stř 06. črc 2011 12:02:07
Typ mobilu / ROM: Huawei G6-L11
Tablet: Acer iconia A500

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od osmera »

zalezi jakou mas konkretne aplikaci footaparat, ja tam mam moznost 6mpx s pomerem 16:9
Vyzkousej nejake jine aplikace na foceni
Holy Crap
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 29. pro 2012 12:15:01
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 5830i

Re: Huawei Ascend G6 a G6 4G

Příspěvek od Holy Crap »

dajte nejake tipy na app. ktore pouzivate na fotenie
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G6 - obecná diskuze“