THL 5000 - Obecná diskuzeVýdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

massq8
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 24. kvě 2011 18:51:33
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 do půl roku
Kontaktovat uživatele:

Výdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Příspěvek od massq8 »

Jak dlouho Vám vydrží Váš Thl 5000 a při jakém zápřahu?
Je nějaký program na přesné měření?
Jak dlouho se Váš Thl 5000 nabije z 5% doplna?

U mně výdrž cca 3-5 dní, podle toho jak moc ten telefon používám. Při běžném používání, tj. wifi, 3G, 2SIM nonstop, každé ráno 30min přehrávání muziky přes reproduktor, min. 1 hodina surfování, pár hovorů, min. 30min. psaní na FB/viberu.

Momentálně dneska takto:
Spoiler:
Obrázek
Nabíjení z 5% doplna mi zabere +- 6hodin s originální nabíječnou od Thl.
http://www.panoil.cz - přípravky na čištění nejen elektroniky
rembaz
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27. srp 2014 6:11:38
Typ mobilu / ROM: Thl 5000

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od rembaz »

Tak taku vydrz by som asi mal iba keby som vsetko vypol:) Ale celkovo je o dost lepsia ako moj iPhone 5s.
Co ma ale fakt zaraza je ze cen noc nabijem THL v leteckom rezime na 100%, rano rezim vypnem, zapne sa wifi atd a baterka hned klesne na 99-98%. Potom par minut surfujem cez wifi a baterka klesne na 94%.

Nie je to divne? Mam original rom a telefon nie je rootnuty.
massq8
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 24. kvě 2011 18:51:33
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 do půl roku
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od massq8 »

Mam to stejne...prvnich 10% mi vzdy zmizi hodne rychle a pak uz to taham nasilu dolu :D
http://www.panoil.cz - přípravky na čištění nejen elektroniky
jurasek141
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pát 08. srp 2014 8:08:30
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od jurasek141 »

Mě teda baterka nějak moc nenadchla, při surfování na webu mi mizí hodně rychle! Čím to může být?
iceone
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: úte 21. led 2014 12:32:05
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic V3mod

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od iceone »

Mě držela baterka pěkně do 33% (cca 6 dní při běžném používání) a těch 33% padlo na 0% za 35 minut, což nějak moc nechápu.
Uživatelský avatar
Strelmistr
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 14. črc 2013 14:15:55
Typ mobilu / ROM: THL W8s 2GB RAM 32 GB ROM CWM RooT GravityBox
Mobil 2 / ROM: THL 5000 Black 4.4.2 KiTKaT+RooT+TWRP+GravityBox

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Strelmistr »

Já mám zatím nejlepší výdrž při běžném provozu (obě SIM NonStop) tj. hlavně volání, občas wifi + stahování pošty s přílohami, hraní karet, přehrátí filmu cca 9o minut,
Celkem:
5 dní,
1 hodina,
15 minut, :clap:

Šel jsem až na 15%, pak dal foun nabíjet
massq8
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 24. kvě 2011 18:51:33
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 do půl roku
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od massq8 »

ja se zatim nedostal pod 3 dny vydrze at uz hraju / prehravam videa / surfuju vice ci mene...
vzdy mam po presne 2 dnech od nabijeni vice nez 40% zbyvajici baterie

vydrzi jsem opravdu nadseny
http://www.panoil.cz - přípravky na čištění nejen elektroniky
jony85
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 07. úno 2013 20:08:58
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od jony85 »

Jsem z výdrže baterie velmi překvapený.THL mám v provozu již sedmý den (!) při normálním používání spíše na telefonování,baterie ukazovala ještě 30% a najednou to skočilo zase na 60% (což už se mi stalo několikrát).Mám aplikaci Baterie Doctor,možná to dělá ona.Je to neskutečné fakt
Uživatelský avatar
Michal.smejdik
Androiďák!
Příspěvky: 306
Registrován: ned 10. úno 2013 17:04:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3 3GB RAM + A-Data Premier 32GB class 10
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S 16GB, HTC One X
Tablet: Ainol Novo7 AURORA II
Tablet 2 / ROM: Xiaomi Mi Pad ..(sold)
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Olomouc city..

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Michal.smejdik »

Sorry ale opět a zase nic nerikajici plky. Laskavě už si postahujte Better Battery Stats a rikejte čas Screen On Time. Tohle už me fakt sere. Nikde se člověk nedobere odpovědi , ale všude všichni serou ty svoje nic nerikajici statistiky. Omlouvám se ale už 2x jsem psal do vlákna THL 5000 , ale udělá se další vlákno a ti samí co přispívali tam kde jsem to psal to opět ignoruji.
massq8
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 24. kvě 2011 18:51:33
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7 do půl roku
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od massq8 »

:D :D
nikomu se moc nechce srat s instalaci nesmyslnych aplikaci no ;)

pro me je dulezite ze sve telefony vytezuji vzdy stejnym zpusobem at uz to byly jine androidy nebo Nokia Lumia 820 co jsem mel predtim...a tento ma nekolikanasobne delsi vydrz pri stejnem pouzivani
http://www.panoil.cz - přípravky na čištění nejen elektroniky
Uživatelský avatar
Strelmistr
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 14. črc 2013 14:15:55
Typ mobilu / ROM: THL W8s 2GB RAM 32 GB ROM CWM RooT GravityBox
Mobil 2 / ROM: THL 5000 Black 4.4.2 KiTKaT+RooT+TWRP+GravityBox

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Strelmistr »

Aplikaci, kterou Michal Smejdik doporucuje jsem nasel. Vypadá, že je pouze v angličtině, plná verze za 5o kaček, cena mi nevadí, ale free verzi jsem nenašel, abych ji v klidu odzkoušel. Proto ji instalovat nebudu. Každý z nás využívá foun různým způsobem, to je jasná věc, proto se neshodneme na stejné výdrži.
Pokud se ti naše informace o výdrži baterie nelíbí :( a říkáš jim "plky" tak je nečti ;)
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Flynne »

V jiném tématu s podobným zaměřením několikrát popisuji, co je potřeba udělat pro diagnostiku telefonu, pokud se baterie enormě začala vybíjet. Aplikace BetterBattery Stats je jedním z mých doporučení. Tato aplikace se dá bezplatně stáhnout z XDA, kde ji autor nabízí jako donation verzi. Doporučoval bych ti více pročítat fórum a témata, která tě zajímají. Tyto aplikace nepoužívej jen tak bez předchozího poučení z návodů, které najdeš na netu. Jinak ti nebudou k ničemu. Pak se může stát, že je také označíš jako nesmyslnou, jak to udělal massq8. Nesmyslné je leda tak jeho prohlášení :lol:
superja
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. srp 2013 9:11:33
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od superja »

No souhlasím, že by se vždy měl uvést screen on time (doba, kdy byl zapnutý displej, k zjištění nepotřebujete žádný program) - to je rozhodně objektivnější údaj, bez toho jde těžko porovnávat - mě třeba telefon přišel zapnutý a měl tam 13 dní a ještě zbývalo skoro 20% baterky... :D
Jinak já mám první nabití a doufám, že se výdrž trochu zlepší, protože mě docela zklamala.... 5h 28 min screen on a přesně 23 hodin od odpojení z nabíječky a telefon už má jen 26% baterky... to jsem zvyklý z Lenova P780 na o chlup lepší čísla....
HTC Desire Z -> Lenovo P780 -> THL 5000 -> LG G3 32GB ->Honor 8 -> Galaxy S8
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Flynne »

Pokud je v telefonu nějaká aplikace, která brání, aby přešel do deep sleep, ničeho se nedoberete, dokud ji neodhalíte. Nejprve tedy musíte telefon zbavit takové aplikace a pak teprve zjišťovat výdrž baterky.
ronifit
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pát 01. lis 2013 19:52:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy I9000
Tablet: Mám v plánu koupit nějaký z aliexpress.com

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od ronifit »

massq8 píše:Jak dlouho Vám vydrží Váš Thl 5000 a při jakém zápřahu?
Je nějaký program na přesné měření?
Jak dlouho se Váš Thl 5000 nabije z 5% doplna?

U mně výdrž cca 3-5 dní, podle toho jak moc ten telefon používám. Při běžném používání, tj. wifi, 3G, 2SIM nonstop, každé ráno 30min přehrávání muziky přes reproduktor, min. 1 hodina surfování, pár hovorů, min. 30min. psaní na FB/viberu.

Momentálně dneska takto:
Spoiler:
Obrázek
Nabíjení z 5% doplna mi zabere +- 6hodin s originální nabíječnou od Thl.
To nechapu jak je to mozne.. Asi mam horsi baterii, stejne tak jako nekteri z nas...A to mam jeste 2G-aby to nezralo tolik baterku(na telefone prakticky pouzivam tak dohromady 2h denne net(jinak je vyplej)+ hodina hrani Hill racing 2..
Tak tak mam vzdy vydrz baterie 2dny s tim ze ten druhy den mox na telefon nesaham, pac baterie uz je slabsi..
Nechapu prispevek dalsich lidi, co tu pisou ze jim foun vydrzi 5 DNI BEZ NABITI A MAJI ZAPLE FURT MOB.DATA. Nebo ze nejdou pod 3 dny pri plnem provozu(net,video,hry)...
Smutne koukam a zavidim. Kde jste ten foun kupovali?Ja asi od smejda na aliexpress(ale nemam zas hardware problemy nastesti)
Spoiler:
Obrázek
@telefon    
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Flynne »

Podle mě ti jen nějaká aplikace nepouští mobil do hlubokého spánku. Dokud nezjistíš, která to dělá, nepohneš se z místa. Minimálně tím vyloučíš jednu z možných příčin. Hledej v podobných tématech, co s tím a jak to diagnostikovat, v posledních týdnech jsem tu o tom napsal až dost.
superja
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. srp 2013 9:11:33
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od superja »

ronifit píše: To nechapu jak je to mozne.. Asi mam horsi baterii, stejne tak jako nekteri z nas...A to mam jeste 2G-aby to nezralo tolik baterku(na telefone prakticky pouzivam tak dohromady 2h denne net(jinak je vyplej)+ hodina hrani Hill racing 2..
Tak tak mam vzdy vydrz baterie 2dny s tim ze ten druhy den mox na telefon nesaham, pac baterie uz je slabsi..
Nechapu prispevek dalsich lidi, co tu pisou ze jim foun vydrzi 5 DNI BEZ NABITI A MAJI ZAPLE FURT MOB.DATA. Nebo ze nejdou pod 3 dny pri plnem provozu(net,video,hry)...
Smutne koukam a zavidim. Kde jste ten foun kupovali?Ja asi od smejda na aliexpress(ale nemam zas hardware problemy nastesti)
@telefon    
To máš úplně normální výdrž. Mě často klekne i za den, pokud mu dám "pokouřit" a hodně hraju hry - to je často za 5h zapnutého displeje baterka KO.
Lidé, kterým telefon vydrží 3-5 dní jsou jenom velmi nenároční a moc ten telefon nepoužívají - věz, že takových je stále většina ;) .
Já jak jsem teďka byl na vícedenní akci, tak mi taky vydržel tři dny a měl jsem ještě 40% baterky... ale měl jsem displej zaplý jenom 3 hodiny a nehrál hry...
Jak jsem měl HTC Desire Z, tak byli lidi, co psali, že jim vydrží dva dny a já ho třeba i 3x denně dobíjel... Taky jsem si myslel, že je něco s mým kusem v nepořádku, ale po té, co jsem ho dal kamarádce, tak mi hlásila, že ji taky 2 dny vydrží....
Prostě pokud lidi nebudou psát screen-on time, tak je to porovnání úplně zbytečné a o ničem... (často si říkám, že ten telefon mám celý den v ruce, tak že musím mít minimálně 6h screen-on...a pak kouknu do Baterie a zjistím, že to je třeba jenom polovina(3h)...)

btw. používám BetterBatteryStats a žádné neobvyklé vysoké wake-locky nemám (však taky ta baterka, pokud telefon nepoužívám, moc dolů nejde)
HTC Desire Z -> Lenovo P780 -> THL 5000 -> LG G3 32GB ->Honor 8 -> Galaxy S8
Uživatelský avatar
martin_g
Stálý androiďák
Příspěvky: 133
Registrován: sob 21. zář 2013 20:01:13
Typ mobilu / ROM: THL 5000

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od martin_g »

Pri hraní Assassin's Creed Pirates mi zožere cca 12-13% za hodinu. Čo sa mi zdá ako veľmi dobrá spotreba.
THL 5000
Uživatelský avatar
Michal.smejdik
Androiďák!
Příspěvky: 306
Registrován: ned 10. úno 2013 17:04:02
Typ mobilu / ROM: Jiayu S3 3GB RAM + A-Data Premier 32GB class 10
Mobil 2 / ROM: Jiayu G4S 16GB, HTC One X
Tablet: Ainol Novo7 AURORA II
Tablet 2 / ROM: Xiaomi Mi Pad ..(sold)
Rom: CyanogenMod
Bydliště: Olomouc city..

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od Michal.smejdik »

Flynne píše:V jiném tématu s podobným zaměřením několikrát popisuji, co je potřeba udělat pro diagnostiku telefonu, pokud se baterie enormě začala vybíjet. Aplikace BetterBattery Stats je jedním z mých doporučení. Tato aplikace se dá bezplatně stáhnout z XDA, kde ji autor nabízí jako donation verzi. Doporučoval bych ti více pročítat fórum a témata, která tě zajímají. Tyto aplikace nepoužívej jen tak bez předchozího poučení z návodů, které najdeš na netu. Jinak ti nebudou k ničemu. Pak se může stát, že je také označíš jako nesmyslnou, jak to udělal massq8. Nesmyslné je leda tak jeho prohlášení :lol:
Díky, pro blba každý blb. Náhodou aspoň vypovídající hodnota na rozdíl od blekotání nějaké zátěže bez položených argumentů a grafy android default baterie v nastavení nejsou vypovídající ani trochu. Několik let tu aplikaci používám a nikdy si nikdo nestěžoval..

Všude lidem a i několikrát píši ať říkají jedině Screen on time v app Better Battery Plus, jinak to jsou pro ostatní ne vypovídající hodnoty a tudíž kecy a pokud to pro ostatní nechtějí udělat, tak ať mlčí, pak potencionálním majitelům pletou hlavy a Ti se pak diví, že jim to tak dlouho nevydrží a že tomu nerozumí, tudíž jestli to nemaj pokažené a kdesi cosi xD. Pak jsou fóra plná breku a to mě štve. I já na mém Jiayu pustím film na poloviční jas a vymáčknu skoro 6 h, jen menší rozlišení a úhlopříčku, ale to mi nevadí.
brako
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22. zář 2014 12:17:23
Typ mobilu / ROM: thl 5000

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od brako »

Tak telefon vydrzal 2 dni 26min. Mam tam 2 simky, zapnute data, zapnutu WiFi, bluetooth, polohu.

Statistiky z BetterBatteryStats:
Screen on: 47m (2%)
Deep sleep: 1d 9h (68%)
Awake: 15h 21m (32%)

rychlosť vybijania: 2%/h
vaja
Androiďák!
Příspěvky: 519
Registrován: čtv 30. srp 2012 16:19:36
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic ROM v3.0
Mobil 2 / ROM: Bluboo Xtouch, XIAOMI Redmi Note 3 SE, POCO F1
Tablet: Huawei Mediapad 7 FW302u-root

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od vaja »

Docela zajimava krivka proudu pres noc, bez WiFi a bez dat. Funguje vubec to proudovy cidlo? Hodne pozvolne klesani!
Spoiler:
Screenshot_2014-09-27-09-24-28.png
Screenshot_2014-09-27-09-24-28.png (289.96 KiB) Zobrazeno 7960 x
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

Nefunguje. Všechny ty hodnoty proudu si aplikace v podstatě "cucá" z prstu. Prostě je jen nějak odhaduje z úbytku napětí a kapacity. Aplikace se reálně dostane jen k hodnotě napětí baterie.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
vaja
Androiďák!
Příspěvky: 519
Registrován: čtv 30. srp 2012 16:19:36
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Classic ROM v3.0
Mobil 2 / ROM: Bluboo Xtouch, XIAOMI Redmi Note 3 SE, POCO F1
Tablet: Huawei Mediapad 7 FW302u-root

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od vaja »

Taky si to myslim, nechtel jsem ovlivnovat.
PKFiskus
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. zář 2014 9:28:32
Typ mobilu / ROM: THLw8s

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od PKFiskus »

dobry den nevim jestli se to sem zrovna hodi ale chtel bych se zeptat jestli pasuje nejaka silnejsi baterie do thl w8s treba zrovna z tohodle telefonu diky za odpoved

Edit by rbarat:
Porušil pravidlá fóra, toto vlákno je o THL 5000, nepýtaj sa tu na W8S.
goldman5
Androiďák!
Příspěvky: 277
Registrován: pon 26. lis 2012 10:03:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo P1 VIBE PRO + K6 POWER - RR 7.1.2
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 5 Global 64GB MIU 9.6.X.X

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od goldman5 »

Ahojte
Mam thl 5000 uz vyse dva mesiace a mam romku Rom V10.2 Bshuy2003 a stala sa mi taka vec s baterkou znicho nic v podstate...
Mal som telefon nabity na 100% , po cca dni aj nieco som mal na 60% a zrazu to stuplo na 99%
Potom to samozrejme klesalo rychlejsie a dalsi den vydrzalo co je cca 2 dni priemer co mi vydrzi.
Dalsia vec, nabijal som telefon pocas hovoru a pri cca 59% mi zrazu klesat zacalo na 50% napriklad nabijacka nebola ani tepla .,.. a sledoval som aj v bat.monitore ze napetie klesalo z napr 4050 mV na cca 3800... vypojil som z nabijacky ukoncil hovor ( vymazal som aj batterystatus ) a nabijal dalej a dokoncilo to cele nabiojanie po cca 5hod 30 min ( standartne trva od 10% napriklad na 100% asi 4 hodiny )
Dnes rano sa mi stalo zase mal som 60% a zase stuplo na 98% napriklad.
Nehal som ho teda uplne vybit na 1% a nabijam do plna , uz mam 98% po 4hod13min , napetie 4342 mV a kapacita 4900 mAh co sedi
Vadi ze casto nabijam ked mam aj od 10-20% baterku este alebo ci je zle ked obcas vybijem uplne do 1% ?

Stalo sa to uz niekomu ? Alebo ak ano cim to riesil ?
Pripadne davnejsie sa mi stalo ze som mal napr pol dna 40% a neklesalo az potom zacalo a pritom telefon som priemerne vytazoval, ale logicky nieco by malo klesnut.

P.S: inak kteme vydrz mam slusnu 2-3 dni a to mam neustale zapnute wifi ked som doma pripadne ked videm von sa prepne na mobilne data
Doba screen on time bola cca 6hodin, volania 5-10hodin, wifi nonstop.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Výdrž baterie a doba nabíjení

Příspěvek od rbarat »

Používam rovnakú Rom V10.2 Bshuy2003, ale len druhým dňom, zatiaľ sa všetko správa normálne. Ak by sa to zmenilo, dám vedieť. Bshuy2003 robil v tejto ROM nejaké optimalizácie aj čo sa týka spotreby, takže teoreticky mohol aj niečo pokaziť, tak uvidíme...

BTW: Na 1% by som baterku vybit iste nikdy vedome nenechal, je to najlepsia cesta ako ju znicit. Pre moderne baterie je lepsie, ak sa nabijaju v stave ked nie su uplne vybite. Teda lepsie spravis ak das fon nabit, aj ked bude mat aj 20-30% kapacity. Pre bateriu je to daleko lepsie, ako ked padne na 1%.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Výdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Příspěvek od rbarat »

Čo sa týka predĺženia životnosti batérie, resp. zníženia spotreby telefónu, skúste na THL 5000 použiť aplikáciu Lenovo Power. S aplikáciou mám viac ako 1.5 ročné skúsenosti, vlastním aj Lenovo P770. Aplikácia sa nedá bežne stiahnuť z GP, je súčasťou ROM v telefónoch Lenovo. Aplikácia je optimalizovaná na Mediatek čipy, ktoré Lenovo hojne používa. Za tú dobu som zhromaždil viacero verzii, tu je téma apky Lenovo Power, linky sú hneď v prvom príspevku tejto témy: http://androidforum.cz/lenovo-power-t43813.html

Vo svojom THL mám teraz verziu č.2.6, ak chcete vyskúšajte aj iné verzie. Okrem apky Lenovo Power č. 2.6 nepoužívam žiadne obmedzenia procesora, teda ani zníženie frekvencie ani odpojenie niektorých jadier. Aplikácia riadi procesor, keď som kontroloval činnosť jadier, pri nečinnosti telefónu beží len jedno jadro na minimálnej frekvencii.

Nastavené to mám len toto:
- Power saving engine ON
- Smart endurance ON
Do nastavení sa dostanete potiahnutím prsta po hlavnej obrazovke apky (je tam veľký kruh s % batérie) zľava doprava. V nastaveniech je aj možnosť zmrazovania vybraných aplikácií a blokovania aplikácií na pozadí (ikona power saving), čo by malo priniesť ďalšiu úsporu energie, toto ale nepoužívam.

Komu by sa nepáčila ikona apky v not. lište dá sa to vypnúť cez Gravity Box:
Gravity Box - Nastavení stavového řádku - Blokátor probíhajících notifikací - zaškrtnout Power Manager (vyber súbor podľa ikonky)- Restart, ikona je pryč

Budem rád keď odskúšate a napíšete svoje skúsenosti.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Výdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Příspěvek od Flynne »

Nevím, zda se ptám hloupě, ale tu aplikaci lze použít jen na přístrojích Lenovo? Nebo má někdo zkušenosti i u jiných telefonů?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Výdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Příspěvek od rbarat »

:-) Však píšem, že ju mám nainštalovanú na THL 5000. Myslím, že ju môžeš nainštalovať na akýkoľvek telefón, mám odskúšané, že s Mediatekom funguje na akomkoľvek telefóne. Možno by išla aj na Qualcomme, to som ale neskúšal.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Flynne
Robot
Příspěvky: 954
Registrován: ned 04. srp 2013 19:33:31
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Výdrž baterie, doba nabíjení, prodloužení životnosti

Příspěvek od Flynne »

Díky za odpověď, číst samozřejmě umím, ale proč se nezeptat, když si nejsem plně jist a také, proč normálně bez sarkasmů neodpovědět, že? ;)
(EDIT: Než jsem stačil dopsat odpověď, nepříjemná poznámka o tom, zda umím číst, z odpovědi předřečníka zmizela.)
Aplikaci (ver. 2.6.210) jsem nainstaloval na tablet Prestigio i na telefon myPhone Next. Na obou funguje. Zatím se v tom moc nevyznám, budu testovat. Snad se mi podařilo, aby mi nevypínala aplikaci na automatické podsvícení displeje v závislosti na okolním světle. Dost to využívám a myslím si, že právě to přispívá k šetření baterie. Abych měl omezený jas a na slunci musel ručně přidávat, to se mi zdá nepohodlné. Někdo namítne, proč nepoužívám autoregulaci, která je v telefonu. Odpovím, že jak je obvyklé u mnoha telefonů, automat nepracuje pružně a reguluje jas opožděně. Aplikace, kterou používám je podstatně pružnější.
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - Obecná diskuze“