THL 5000 - ROM/ROOT/FWSystémová partition THL 5000

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Systémová partition THL 5000

Příspěvek od gogosch »

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně systémové partition. U některých ROM se píše, že jsou určeny pro zvětšenou systémovou partition.

Chtěl bych se tedy zeptat:
- jaký vlastně má význam tato partition
- jaká je její standartní velikost,
- proč je potřeba k instalaci některých ROM zvětšená partition
- existuje nějaký software mimo instalaci příslušné ROM k jejímu zvětšení, případně způsob instalace
- lze ji zpět změnit po instalaci ROM která ji zvětšuje, nebo zůstane zvětšená
- pokud zůstane po instalaci příslušné ROM zvětšená, vadí to při instalaci jiné ROM, která zvětšenou partition nepotřebuje

Díky za ochotu odpovědět.
Petis
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Ale k tvojim otázkam, tu je vysvetlenie v skratke...

Celková kapacita paměti telefonu se skládá ze 3- částí:
a) System – paměť, kde je uložen celý OS Android a přidružené soubory
b) Data - paměť pro uživatelské aplikace a nastavení programů – zde je všechno, co uživatel instaluje a nastavuje
c) Cache – vyrovnávací paměť na stahování aplikací z Marketu – cílených 40 MB, když si z Marketu stahujete hru, jinak bezcílně nevyužito

Přerozdělení vnitřních oddílů paměti
Výše jsou popsány oddíly paměti, které mají pevnou délku (podobně jako 3 disky na Vašem PC). Velice efektivní metodou, jak zvýšit užitečnou paměť je oddíly přerozdělit – napr. zvětšit oddíl System na úkor paměti Data. Postup u každého telefonu je jiný. Zvyčajne sa to robí cez Flashtool, ale existujú aj špeciálne aplikácie či inštalačky z recovery (TWRP/CWM)

U telefónu THL 5000 máme veľký oddiel Data a relatívne malý oddiel System, preto je veľmi vhodné zväčšiť oddiel System na úkor oddielu Data. Väčší oddiel System potrebujeme preto, že niektoré ROM sú tak veľké, že na štandardnú veľkosť oddielu System sa nevojdú - jednoducho súbor aplikácii, ktoré tvoria ROM má v súčte viac MB ako je veľkosť Systémového oddielu.

Na inom mieste (napr. u ROM VibeUI alebo CM12) som už písal, že iným menším ROM repartition nevadí. U menšej ROM zostane na Sytémovom oddieli viac miesta.

Nedá sa hovoriť o štandardnej veľkosti oddielov, každý výrobca telefónu sa rozhodne, ako to rozdelí. Zjednodušene povedané, je to rovnaké, ako keď formátuješ pevný disk v PC, jednoducho sa na začiatku inštalácie Windows sa rozhodneš, koľko GB dáš na disk C a koľko na disk D. Ak sa rozhodneš zle, môžeš časom zistiť, že už nie je možné nainštalovať nové programy, lebo na sytémovom disku C: už nemáš miesto. No a presne toto sa deje aj v Androide. Ten oddiel System je taký ekvivalent disku C v PC (zjednodušene povedané) a Data je disk D. Tou zmenou oddielov zmenšíme disk D a zväčšíme disk C.

Nechcelo sa mi to celé písať, tak som si pomohol pasážami z tohoto: http://androidaplikace.cz/index.php/201 ... nu-chytre/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
feferon 555
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 24. dub 2015 9:17:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780-LiFe 07 - JB 4-2-1
Mobil 2 / ROM: THL 5000-Lite 2.1 - KK 4-4-2

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od feferon 555 »

Na prerozdelenie sa chystam aj ja, ked si vyriesim este ine problemy s tymto fonom, ale budem to robit podla tohto videa (ten chlapik ma vela dobrych videii co ta vela naucia). Takze tu to mas a robi to presne na THL 5000 :D :

https://www.youtube.com/watch?v=rDf6SpuOuz4

A ak chces zvacsit SYSTEM ROM, ktora je napr. pri Lite 2.1 len 786 MB, co je aspon pre mna nedostacujuce, musis si najprv cez SP flash tool nainstalovat VibeUI ROM (ta ti ju zvacsi na tusim 1,5 GB) a nasledne na to si flasnes ROM aka sa ti paci. Uz som to tu riesil : http://androidforum.cz/thl-5000-lite-v2 ... 43-90.html

Skoda, ze Dimid (alebo niekto iny) neurobil na toto nejaky patch (xy.zip), ktorym to dajme tomu cez TWRP prerozdelis.
Lenovo P780 (ROM : LiFe 07) I THL 5000 (ROM : Lite 2.1) I LeTV 1S (X500)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Patch do TWRP samozrejme existuje, od jedného Rusa. Aj chcete, tak ho sem na hrám, ale neskúšal som ho.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
feferon 555
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 24. dub 2015 9:17:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780-LiFe 07 - JB 4-2-1
Mobil 2 / ROM: THL 5000-Lite 2.1 - KK 4-4-2

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od feferon 555 »

Mohol by si ho sem prosim dat aj s nejakym popisom, kedze rustinu zrejme ovladas najlepsie z nas co sme tu.
Lenovo P780 (ROM : LiFe 07) I THL 5000 (ROM : Lite 2.1) I LeTV 1S (X500)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Tu je ten patch na prerozdelenie pamäti. Mám ho z ruského fóra. Vyrobí partície: 2GB Stsem a 6GB Data. Inštaluje sa z TWRP.
Ešte som ho neskúšal. Mám to odtiaľto http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt ... p=43744332 Je tam aj návod, neskôr, keď budem mať čas to preložím, zatiaľ skús Google.
Přílohy
partition_system_2Gb_data_6Gb-signed.zip
(189.17 KiB) Staženo 89 x
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od gogosch »

Díky moc za rady. :palec:
Zajímalo by mě docela a na tom ruském fóru jsem tomu vzhledem ke špatnému překladu do češtiny tomu moc nerozuměl, jak ten "patch na přerozdělení paměti" správně použít. Jediné co vím, tak že z TWRP.

Co mě zajímá je, jaký je průběh celé instalace:
1. co je případně potřeba udělat před a po instalaci patche na přerozdělení paměti, zda je potřeba před a po instalaci provést vyčištění cache(případně které),
2. jestli je po instalaci patche nutné znovu provést instalaci příslušné ROM (instalace software apod.), nebo vše zůstane nedotčeno.
3. jestli je možné po instalaci patche na přerozdělení paměti obnovit zálohu celého telefonu z TWRP, aniž by došlo ke změně přerozdělení paměti, kterou jsem si patchem vytvořil.

Díky. Petis
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Tú utilitu som neskúšal, lebo mám partície prerozdelené z inštalácie VibeUI ROM (http://androidforum.cz/thl-5000-vibeui-2-0-t64219.html), tento postup som robil viackrát, skvelo funguje, je priamo od Dimida, čo je záruka kvality. Utilita na prerozdelenie z TWRP je od mne neznámej osoby zo 4PDA fóra pre THL5000. Neskúšal som ju, lebo momentálne mám už dlho v telefóne výborne nastavenú Lite ROM 2.1 a nechce sa mi s tým teraz babrať. KeĎ budem upravovať nejakú Diidovu ROM, potom sa na to môžem pozrieť, momentálne nie je čo. Takže ak tú utilitu použiješ, tak na vlastné riziko. Keby to zhavarovalo a dostal si sa do bootlopu, budeš musieť nainštalovať nejakú ROM pomocou Flashtool. Radím Ti neriskuj a použi osvedčený postup na repartition pomocou inštalácie VibeUI (viď. odkaz vyššie).

K tvojím otázkam mám tieto odpovede, vychádzam zo skúseností z používania podobnej utility na Lenovo P770:
1. Po sputení utility z TWRP by som hneď potom priamov TWRP (bez reštartu) spravil Reset do továrenských nastavení a hneď nainštaloval nejakú ROM
2. V telefóne sa všetko vymaže, meníš totiž partície, je to obdobné ako v PC, bude teda treba obnoviť zálohu
3. V TWRP môžeš obnoviť zálohu ROM, zväčšených partícií sa to nijako nedotkne (toto TWRP nerobí).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od gogosch »

Tak jsem použil osvědčený postup pomocí instalace Vibe UI. Pak jsem přes TWRP obnovil zálohu celého telefonu.
Jak vlastně teď poznám změnu systémových oddílů, kde to v mobilu najdu?
Díky
batt
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: sob 05. lis 2011 19:12:11
Typ mobilu / ROM: THL 5000 Lite v2.1 Odex
Mobil 2 / ROM: THL W200S

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od batt »

Nastavení/uložiště......
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od rbarat »

Pekne to vidno v apke SystemCleanup - https://play.google.com/store/apps/deta ... Inteks.org
Obrázok ukazuje stav po rozšírení System, partície po inštalácii VibeUI ROM.
mem.jpg
mem.jpg (10.36 KiB) Zobrazeno 2884 x
Podrobné zobrazenie ako na obrázku sa dá vyvolať v aplikácii kliknutim na grafické ukazovatele.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
feferon 555
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 24. dub 2015 9:17:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780-LiFe 07 - JB 4-2-1
Mobil 2 / ROM: THL 5000-Lite 2.1 - KK 4-4-2

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od feferon 555 »

Alebo ti to zobrazi aj v titanium backup-e (karta-Prehlad - na spodku obrazovky), na info o partitions je aj mnoho apiek na GP. Tiez som to uz spravil (system ROM ma teraz 1,47 GB).
Lenovo P780 (ROM : LiFe 07) I THL 5000 (ROM : Lite 2.1) I LeTV 1S (X500)
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od gogosch »

Díky všem za ochodu, vše se povedlo :palec: :palec: :palec:
feferon 555
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: pát 24. dub 2015 9:17:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780-LiFe 07 - JB 4-2-1
Mobil 2 / ROM: THL 5000-Lite 2.1 - KK 4-4-2

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od feferon 555 »

Robil si aj repartition - podla toho videa (EBR1 a EBR2), ci si iba dal VibeUI na zvacsenie system ROM?
Lenovo P780 (ROM : LiFe 07) I THL 5000 (ROM : Lite 2.1) I LeTV 1S (X500)
Uživatelský avatar
gogosch
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: ned 12. led 2014 18:10:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S 23 Ultra

Re: Systémová partition THL 5000

Příspěvek od gogosch »

Dal jsem na radu - rbarata , a raději jsem neriskoval. Použil jsem na repartition instalaci Vibe UI.
Odpovědět

Zpět na „THL 5000 - ROM/ROOT/FW“