Google Nexus One - ROM/ROOT/FWRoot (a přehrání ROM) pro začátečníky

Google

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
FrankNStein
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 01. zář 2010 10:02:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 20
Bydliště: Praha

Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od FrankNStein »

1) Root jde udělat jednoduše programem SuperOneClick, který najdete na webu (po registraci na fóru http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682).

Video postup je zde.... http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... si-postup/

Ale i bez videa to jde udělat, stačí natáhnout ovladače Nexus One ( http://djdoprkngutub.cloudfront.net/usb_driver.zip ) a pak prostě stisknout tlačítko Root.

2) Pro stažení a nahrání jiné ROM na SD kartu stačí z Android Marketu stáhnout a nainstalovat plnou verzi ROM Managera. Po instalaci vyberte bod "Download ROM" a vyberte si zvolenou ROM. Po stažení, před nahráváním je třeba udělat bod "Flash ClockworkMod Recovery" na poslední verzi. Po té již volbou bodu "Install ROM from SD card". Před restartem mobilu a zahájením nahrávání nové ROM jste požádání o odsouhlasení práv pomocí programu "Superuser". Pro úspěch je třeba toto povolit.

------

V případě zájmu, zkusím pomoci.

-------

Malá poznámka na závěr. Omlouvám se administrátorům, pokud jsem porušil nějaké pravidlo, ale jednoduchý a ucelený postup pro trdla (jako jsem byl před týdnem i já) tu prostě chyběl.
A současně prosím učenější fanoušky Androidu o doplnění tohoto fóra, aby to mělo správný účinek. Děkuji
FrankNStein
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 01. zář 2010 10:02:17
Typ mobilu / ROM: Honor View 20
Bydliště: Praha

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od FrankNStein »

Ve verzi 2.3.3 nejde získat root. Vždy se to zacyklí na tom, že exploit pracuje a dál se prostě nedostanu. Máte nějaké tipy?

Děkuji
petulisek
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 28. zář 2010 6:42:40
Typ mobilu / ROM: Nexus one

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od petulisek »

Tak potvrzuji ze ve verzi 2.3.3 se mi to opravdu take nedaří takže se pripojuji k žádosti o pomoc Děkuji :help:
hamacekh
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. dub 2011 16:45:03
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od hamacekh »

Verze 2.3.3 momentálně skutečně nejde rootnout, můžete ale nahrát starší (oficiální) verzi androida, tu rootnout a z ní přefashnout na jakoukoli custom rom.
Jak nahrát starší rom:
  • Na stránce http://forum.xda-developers.com/wiki/in ... s_One/Roms stáhněte ROM označenou FRG33 (měly by fungovat i ostatní, ale tuhle jedinou jsem zkoušel). Stažený soubor přejmenujte na passimg.zip a zkopírujte do kořene SD karty.
  • POZOR, TENHLE KROK SMAŽE VŠECHNY DATA - ZÁLOHUJTE!! Vypněte telefon a nabootujte do bootloaderu (držte tlačítko ztišení zvuku a zároveň zapněte telefon). Bootloader bude chvíli hrabat a pak se zeptá, jestli chcete aplikovat ten passimg. Stačí potvrdit, a začne se nahrávat :-) )
Máte starší rom, kterou můžete rootnout pomocí návodů, kterých je na webu spoustu. Já osobně (když jsem to dělal poprvý) postupoval podle návodu na http://www.nexusoneforum.net/forum/nexu ... ndows.html , nepotřeboval jsem k tomu ani odemykat bootloader.
Jen doplním FrankNSteina z původního návodu: nepotřebujete plnou (rozměj placenou) verzi ROM Managera, stačí ta "zadarmo".
vasin
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 19. črc 2010 15:38:54

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od vasin »

Ještě se jako ultramagor zeptám, v čem je rozdíl, mít a nemít odemčený bootloader? díky

že já nebohý jsme nezůstal u WM .o)
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B
hamacekh
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. dub 2011 16:45:03
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od hamacekh »

(předem se omlouvám za dost primitivní výklad problému, neznám detaily, tak popíšu z pohledu uživatele jak nejlíp umim:)
Jediný praktický rozdíl je v tom, že když máš odemčený bootloaderu, tak se při startu telefonu objeví pod "barevným X" značka odemčeného zámku. To by teoreticky mohlo vadit při reklamaci, protože rootnutý telefon můžeš vrátit do původního stavu, ale zamknout bootloader (jestli se nepletu) zatím nejde.
vasin
Stálý androiďák
Příspěvky: 72
Registrován: pon 19. črc 2010 15:38:54

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od vasin »

Aha tak pokud je to jediný rozdíl, tak to je podivné .o) to se i až nezdá, to by nemělo smysl to odemykat. ..??

Jinak ohledně reklamace je to tak, že pokud se telefon reklamuje třeba v UK pak je jedno zdali je odemčený, N1 berou jako vývojářský. Osobní zkušenost. (ale já to neodemykal, už jsem to tak dostal, a při reklamaci mi to zase zamkli)
bylo: Palm IIIx, iPaq 3630, MDA II, MDAc II, Artemis, HTC TP2,
je: Nexus One, Galaxy S, Prestigio PMP3470B
Jelly
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 17. črc 2009 9:06:27
Typ mobilu / ROM: SGS II

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od Jelly »

Nejde mi downgread pomocí passimg. Nějaká rada? :) Zkoušel jsem čísla sestavení GRI40, FRF91 a FRG33. Mám Android 2.3.4 a číslo s. GRJ22. Budu rád za každou radu.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od ramon.dexter »

Nejjednodušší postup na N1 spočívá v odemčení bootloaderu pomocí fastbootu, nahrání alternativní recovery a následným flashnutí rom z recovery.

Všechny tyhle superoneclick a podobný pičoviny jsou na nic.

Pokud si telefon odemknu přes fastboot, můžu si z alternativní recovery zazálohovat naprosto čistou rom, bez rootu, což je neocenitelný pro případy reklamace. S tím superoneclick budu mít v záloze vždycky su, což je nežádoucí.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Jelly
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 17. črc 2009 9:06:27
Typ mobilu / ROM: SGS II

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od Jelly »

Jde mi o to, že jsem nikde nenašel návod jak udělat root na 2.3.4. Už jsem root měl, odemknul jsem bootloader a pak nahrál Superboot. Ani teď jsem nechtěl dělat root na jeden klik, jenom jsem chtěl downgrade Androida na nižší verzi, abych mohl udělat mně známý postup.
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od shedy »

Tak ho udělej normálně jako na 2.2. Já mám takhle root na 2.3.4 normálně. Stačí odemknout bootloader pak dát se su.zip na kartu a je to. Mám tahle ofiko 2.3.4 rootlej.

@telefon
Jelly
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 17. črc 2009 9:06:27
Typ mobilu / ROM: SGS II

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od Jelly »

Shedy, už jsem našel návod, kde je přesně to, co mi radíš. :) Ale nejde mi odemknout bootloader.
shedy
Androiďák!
Příspěvky: 594
Registrován: čtv 03. čer 2010 13:08:47
Typ mobilu / ROM: Nokia Lumia 620

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od shedy »

Jakto?
Uživatelský avatar
merlin
Androiďák!
Příspěvky: 329
Registrován: pon 27. črc 2009 0:08:12
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Re: Root (a přehrání ROM) pro začátečníky

Příspěvek od merlin »

Ahoj,

je nejaka moznost rootnout original OTA verzi 2.3.6 GRK39F?

Diky
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - ROM/ROOT/FW“