Google Nexus One - ROM/ROOT/FW[NÁVOD][NEXUS ONE] Root,Recovery,Romky,Radia,Kernely,Temy

Google

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od delarock »

no skoda mohol si est skusit tuto romku co to spravi : http://www.4shared.com/file/233857684/3 ... KSPEC.html

ale kazdopadne tiez si myslim ze nieco nebude o.k s telefonom ako takym pretoze toto musi fungovat aj v stock systeme....
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
honzabiker1
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 09. úno 2010 19:07:25
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od honzabiker1 »

Pri flashovani te MoDaco ROM neni potreba flashovat bootloader a radio? Staci dodelat bod III. a potom jen tu zalohu, wipe a flash ROM? Diky za odpoved..
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od delarock »

Radio je dobre naflashovat nove a bootloeader neflashujes iba odomknes.myslis asi amon ra recovery,ked ho nemas tak ho samozrejme ze treba.musis spravit vsetky body pokial nemas root este spraveny.neveim v jakom stave mas telefon
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
honzabiker1
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 09. úno 2010 19:07:25
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od honzabiker1 »

Telefon jeste nemam. Mam ho objednany.. Chtel bych Sense, protoze mi vyhovovalo vic nez cisty Android.. Cetl jsem tenhle navod a neni mi uplne jasne, jestli kdyz budu postupovat podle nej, tak po dodelani odstavce III. (flashnuti Amon RA Recovery) budu jeste muset flashovat radio jako je to napr. u te Rom Cyanogen? U te MoDaco ROM to v postupu napsane neni..
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od delarock »

je to tak pretoze niektore romky odporucaju nove radio niektore nie.Tie radia su velmi diskutabilne niektore starsie su lepsie ako najnovsie verziu ale hlavne riesia problemi americanov a ich 3g sieti. V podstate radio mozes mat jake chces ci updatnes alebo nie zalezi na tebe.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
honzabiker1
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 09. úno 2010 19:07:25
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od honzabiker1 »

Ok, diky. Jeste se radsi ujistim jestli jsem to pochopil spravne - kdyz podle navodu v na zacatku udelam prvni 3 kroky, tak s Amon RA Recovery muzu nahrat jakoukoliv ROM (treba tu MoDaCo se Sense kterou bych chtel) primo z telefonu pres recovery? Diky.. Radsi si to procitam uz dopredu protoze kdyz jsem mel Magica a o Androidu jsem vubec nic nevedel, tak jsem ho hned prvni den malem znicil spatnym flashnutim ROM.. :)
Uživatelský avatar
bagrcoufal
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: úte 02. bře 2010 10:40:41
Typ mobilu / ROM: nexus one
Bydliště: cercany.

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od bagrcoufal »

no muzu potvrdit ze flashovat N1 je uplna prochazka ruzovym sadem oproti vsemu co sem drive flashoval, navod na prvni strane je naprosto jednoduchy a presny, N1 sem flashoval snad 8x (zkousel sem vse mozne) a nakonec i jednoduse vraceno do shippping rom (az na ten uvodni screen z odemcenym zamkem) bylo velmi jednoduche, pokud si ohlidas baterku aby nejaka ta stava v ni byla, podstive delat wipe a zalohy (ikdyz na xda najdes originalni rom) tak zadny problem. :) jen bacha na fastboot a praci z img tam muze chyba se vymstit.
nexus one zpet z opravy HURAAA (kurna uz podruhy)
Kingsto​n SDHC 8GB 6 class
Holder Mount Car Charger For HTC Google Nexus One
honzabiker1
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: úte 09. úno 2010 19:07:25
Typ mobilu / ROM: Motorola Milestone

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od honzabiker1 »

Jj prijde mi to o dost jednodussi nez u Magicu.. Jenom mi jeste neni moc jasny jak se dostanu do bootloaderu? Do fastbootu se dostanu pres trackball a powerbutton, ale jak se dostat do bootloaderu jsem v tom navodu nenasel..
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od delarock »

honza presne tak jak si povedal zaklad je dojst po amon ra recovery a potom si tam uz nahodis co len ty chces.
Este jak vychadzali prve romky tak bol v tom kvalitny bordel pretoze boli radia,kernely samostatne romky,gapps atd atd.Mmntalne niektore romky maju uz takmer vsetko v sebe hlavne co sa tyka kernela :) ale aj ten si vies dat custom,naprilkad ja pouzivam Podvoltovany lebo dost to zvysuje vydrz baterky. Kedze takmer vsetko v okrem recovery je v update.zip formate tak by nemal byt problem.Treba si spravit nandroid na custom rom, a potom na kazdu romku a uz len si prehadzujes jaku chces mat ty.Fakt oproti G1 cke popripade herovi je to krasa ..
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
bagrcoufal
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: úte 02. bře 2010 10:40:41
Typ mobilu / ROM: nexus one
Bydliště: cercany.

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od bagrcoufal »

honza: no mel bys o tom neco si precist co vlastne delas nedavno sem narazil na docela pekny popis sice na hero ale platforma je androidi telefon :) http://www.root.cz/clanky/htc-hero-ziskavame-roota/
jinak si myslim ze na prvni strance pokud si vse prectes pozorne cele a nekolikrat musi ti byt vse jasne, vcetne bootloaderu.
nexus one zpet z opravy HURAAA (kurna uz podruhy)
Kingsto​n SDHC 8GB 6 class
Holder Mount Car Charger For HTC Google Nexus One
yellowtommy
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: sob 19. zář 2009 18:12:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Tablet: iPad, Navon Platinum 7"
Rom: Stock
Bydliště: Praha 4

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od yellowtommy »

Ahoj, mohu poprosit o objasneni jedne veci? :)

Jak to, ze se zde uvadi ze ROMky jsou tzv 'himem' - dela to samotna ROM Caynogenu, nebo je to veci zde uvedeno Boot.img, ktery se pouzil pro rootnuti v zde uvedenem postupu?
Vubec netusim jaky je zde uvedeneho boot.img puvod...

Nejde mi do hlavy, jakto ze na Modaco uvadeji, ze k aktivaci Himem je treba specialni boot.img, viz
http://android.modaco.com/content/googl ... nexus-one/

Jedna se zde sice o himem pro puvodni google fw ( ERE27 - EPE54B ), ale nejak mi to nejde do hlavy, a moc jsem toho na netu o tom nenasel...

Omluvam se za mozna hloupy dotaz, ale porad mi neni jasne co vse ma tedy partition boot v androidu na starosti.

Diky moc :)
Martin
iOS nebo Android...? :)
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od delarock »

Predtym sa flashovala romka aj high memory osobitne pretoze nebolo to este uplne vychytane.teraz uz ju obsahuju samotne romky v update zip.kazdopadne pre tych co chcu mat stock romku akurat high memory kernel tak si flashne len. Kernel.s rootovanim to nema nic spolocne
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
yellowtommy
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: sob 19. zář 2009 18:12:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus
Tablet: iPad, Navon Platinum 7"
Rom: Stock
Bydliště: Praha 4

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od yellowtommy »

delarock píše:Predtym sa flashovala romka aj high memory osobitne pretoze nebolo to este uplne vychytane.teraz uz ju obsahuju samotne romky v update zip.kazdopadne pre tych co chcu mat stock romku akurat high memory kernel tak si flashne len. Kernel.s rootovanim to nema nic spolocne
jj, ze to nema s rootem nic spolecneho chapu.
znamena to tedy, ze boot.img obsahuje jiny kernel? v pripade stock rom bych to pochopil, protoze dle modaco (viz link co jsem daval v min. prispevku) je potreba na himem u stock rom specialni boot.img pro danou verzi stock rom, ale u te cyan. jsem koukal ze se boot.img nemusi vubec prepisovat, staci recovery a pak jen system....

takze porad nechapu, jaky je rozdil mezi himem u cyan. a stock rom, kde se musi pouzit specialni boot.img...

snad jsem to napsal dost srozumitelne :D
iOS nebo Android...? :)
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od Wexter »

Modaco Alpha 15

Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Nexus One Root,Recovery Image,Instalacia custom ROM

Příspěvek od Wexter »

Modaco Alpha 16
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

topic je komplet prerobeny:) mate tam original romky,nove verzie vsetkych romiek,kernely,temy atd atd .pripomienky vklude piste cez pm alebo do topicu :)
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
The-Rock
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 03. led 2010 1:37:37

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od The-Rock »

III.Flashovanie Amon RA Recovery Image 1.7.0
1.Stiahneme si Nexus One Amon Ra Recovery TU
2.Prekopirujeme Recovery Image do zlozky superbootu.(C:/Superboot)
3.Vypneme telefon a pripojime cez usb kabel
4.Podrzime trackball a powerbutton a tym sa dostaneme do fastboot modu.
5.Otvorime si znova prikazovu riadku a vpiseme:
cd\
cd c:\superboot
fastboot-windows devices
6.zadame prikaz : fastboot flash recovery recovery-RA-nexus-v1.7.0.img
7.Tak a malo by nam nahrat recovery image do telefonu )
Ahojte, tohle mi prostě NEjde!! Jsem sice začátečník v androidu, ale postupoval jsem detailne bez chyb a nic! V příkazovém řádku se objevý chyba, že něco nemůže najít, asi ten .img, ale mám ho v té složce nakopčený..nějaká rada prosím? Rád bych nahrál nějakou ROM s cz-kem..díky! ;)

edit: i ovladače fungují, protože jsem udělal ROOT telefonu..
Uživatelský avatar
Wexter
Droid
Příspěvky: 2147
Registrován: ned 17. kvě 2009 7:47:35
Typ mobilu / ROM: Vždycky nějaký nový
Twitter: tomasocadly
Tablet: iPad :-D
Bydliště: Frýdek
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od Wexter »

Alpha 19
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

pre kazdeho komu nejde flashnut recovery tak skuste:
cez cmd vojdite do adresara kde mate fastboot adresar(v nom musite mat aj recovery img)
pouzite prikaz : fastboot-windows flash recovery recovery-RA-nexus-v1.7.0.img
popripade ked si premenujete recovery na recovery.img tak fastboot-windows flash recovery recovery.img

otestujte dakto prosim

popripade ked aj tak to nepojde tak :
Nahodte recovery-RA-nexus-v1.7.0.img do rootu karty
spustite terminal v telefone
su(enter)
flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-nexus-v1.7.0.img(enter)
reboot recovery(enter)
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Dibli
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: ned 21. úno 2010 8:46:18

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od Dibli »

Cau lidi
vcera sem to same resil s delarockem pres SZ.
Problem vyresen.Bylo potreba nabit telefon na max a druha vec kterou sem zmenil bylo pouziti winXP pred tim a neuspesne delano pres win7.
HTC One X
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

cez windows 7 treba pouzit ten modifikovany prikaz co som pisal aspon si to myslim odskusajte prosim :)
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Dibli
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: ned 21. úno 2010 8:46:18

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od Dibli »

prosim jak dlouho trva nand backup ?
uz mi jede 11 lajna a nevypada to na konec
HTC One X
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

zalezi jaku mas pamatovku tiez :)) ale u mna viacej ako dve tri minuty urcite nie .......
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
The-Rock
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 03. led 2010 1:37:37

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od The-Rock »

Ahojte, hlásím další můj "lama" problém..ale nevím, jak když jsem v boot režimu, tak nijak nemůžu najít v pc paměť. kartu..tzn, že disk je viditelný, ale nelze jej otevřít..i když to změním v nastavení v telefonu mout, tak to vůbec nejde! Je tam nějaký vykřičník s robodroidem..poradíte prosím??!
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

skus wipe kartu,aj ked nechapem presne tvoj dotaz.normalne mas telefon zapnuty a chces pristup ku karte alebo si v recovery a tam nevies sa dostat na kartu? ked normalne mas telefon zapnuty tak skus vybrat spat zasunut kartu,sformatovat ju a podobne.pohraj sa s tym trosku
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
Mines
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: sob 10. říj 2009 19:41:42
Typ mobilu / ROM: Nexus One + S
Twitter: http://twitter.com/mines954

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od Mines »

možná se to tady už psalo, ale jde u cyanogenu na hlavní obrazovce otočení do landscape modu?
Samsung Nexus S
Google Nexus One

HTC Hero černá - bývávalo
twitter @mines954 víceméně o N1
Uživatelský avatar
The-Rock
Stálý androiďák
Příspěvky: 51
Registrován: ned 03. led 2010 1:37:37

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od The-Rock »

to Mines:
Teď jsem to zkoušel a mě to nejde..
Uživatelský avatar
p3p3k
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: ned 31. led 2010 22:57:40

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od p3p3k »

jde, staci mit HelixLauncher;)
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od delarock »

ide to aj s addonom do cyana ale velky vyznam to nevidim
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Dibli
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: ned 21. úno 2010 8:46:18

Re: Návod:Root,Recovery Image,Custom Romky,Radia,Kernely,Temy

Příspěvek od Dibli »

Zajímalo by mě kolik lidí má jakou rom a z jakého důvodu.
Já mám Emothers Ofiko 1.8.1 s upraveným kernelem a foťákem z Desire. Spokojenost.
Zkoušl sem i ostatní ale:
u Cyan. 5.0.5.3 mi vadila absence cz klávesky a u Modaca mi vadí Sense.Mám radši jednoduchost.
Teď vy :)
HTC One X
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus One - ROM/ROOT/FW“