Prestigio MultiPhone 5504 DUO - Obecná diskuzePrestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

milan.is
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06. pro 2014 23:36:15
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504 duo

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od milan.is »

Mám tenhle telefon pár dní a jak jsem byl natěšenej, tak už při prvním zapnutí mě hodně zklamal :(
Po krátké době se sekl a restartoval, zrovna jsem nastavoval pouze zvuky. Pak se to stalo ještě dvakrát. Říkal jsem si, dám tomu pár dní, třeba to byla náhoda. Teď už je to 4 dny, co ho mám a sekl se mi asi 12x :( vždy, jak se sekne, tak za pár sekund se restartuje. Dnes se mi sekl a restartoval při psaní sms, napsal jsem větu a konec :roll:
Ještě mi vadí, že i když mám všude, že nechci vybrace a i zvuky, tak při psaní sms nebo poznámky, mi klávesnice vybruje :cry:
ocelot
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. pro 2014 9:17:12
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Prestigio 5504

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od ocelot »

Par tipu pro tento ne uplne bezchybny telefon:


1/Problem s chybovym dotykem vyresi jakakoli folie, staci i siroka izolepa :D Pred aplikaci je nutne displej dukladne vycistit napriklad jarem.

2/Pomoci rootu/xposed/gravityboxu/xposed additions se da vyresit nekolik nedostatku/pridat par funkci:
  • Blikajici podsvetleni tlacitek muze slouzit jako notifikace.

    Je mozne nastavit, aby tlacitka stale svitila, pokud je zapnuty displej.

    Je mozne aktivovat softwarove tlacitko menu primo v aplikacich a hw/kapacitni tlacitko MENU prenastavit na multitasking menu (osobne ho ale pouzivam na prepinani mezi dvema naposledy zapnutymi aplikacemi a multitasking menu mam na dlouhem stisku HOME). Pro kazde tlacitko je mozne nastavit ruzne funkce pro stisk, pridrzeni, dvojklik.

    Je mozne snizit minimalni jas displeje tak, ze je i v noci sotva videt, coz subjektivne o dost prodluzuje vydrz baterie.

    Lepsi quicksettings menu vcetne moznosti nahravat hovory (ve vysoke kvalite primo ze systemu), zapnuti svitilny, rychleho foceni, zapnuti aplikaci atd.
Par poznamek:
  • Pri scrollovani se displej posunuje po ctyr-pixelovych krocich, coz je problem hlavne ve FPS hrach, kde se to jeste znasobi a zamerovac se posunuje treba o 10+ pixelu (v zavislosti na senzitivite). Na druhou stranu pri scrollovani browseru a jinych 2D aplikacich to prakticky nepostrehnete.

    Fotak je mizerny.

    Baterie vydrzi 3-6 hodin nepretrziteho pouzivani, hlavne podle jasu displeje.

    Skore v antutu je 18600 bodu, 3D graficke skore je 3500.
EDIT1:
milan.is píše:Ještě mi vadí, že i když mám všude, že nechci vybrace a i zvuky, tak při psaní sms nebo poznámky, mi klávesnice vybruje :cry:
Mas ty vibrace vypnute i v nastaveni konkretni klavesnice?

EDIT2:
Krepi píše:No na CZC mají dost vrácených kusů,tak váhám,aby pak kluci neměli spíše problémy a nebyli bez telefonů.
Doporucoval bych priplatit par stovek za LG Optimus L9 II nebo LG G2 mini (ten ma navic krome lepsi kvality dvakrat vyssi vykon ve hrach a mnohem lepsi fotak).
Naposledy upravil(a) ocelot dne úte 23. pro 2014 12:08:33, celkem upraveno 2 x.
petr758
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. pro 2014 20:17:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504 duo
Mobil 2 / ROM: HTC HD2
Tablet: POV Mobii 945
Rom: CWM

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od petr758 »

Zdravím, zakoupil jsem si tento telefon, ale již po pár dnech používání jsem si všiml několik vad...Tou první vadou je displej. Někdy si dělá to co chce, jezdí nahoru dolů, nejdou zmáčknout tlačítka. Displej jsem očistit vším možným zkoušel, pomohlo to, ale jen na chvíli (tj. asi po půlhodině používání se tyto problémy projevily znovu). Dalším problémem je baterie. Do telefonu jsem si obchodu Play, nainstaloval aplikaci "CPU-Z". Jde o to, že mi tento program ukázal jinou hodnotu baterie (1000mAh) než byla uvedena výrobcem (1950mAh). Nevím jestli je to vada konkrétního kusu, nebo všech kusů. Kdybyste měl někdo nějakou radu či tip, napište prosím...:)
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od negrbob »

Je to vada cpu-z tech 1000mAh ukazuje i jinde :)

Co se tyce displeje tak je zvlastni ze chvilku to dela a chvilku ne. :(
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
petr758
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. pro 2014 20:17:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504 duo
Mobil 2 / ROM: HTC HD2
Tablet: POV Mobii 945
Rom: CWM

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od petr758 »

A ještě jsem se potýkal s jedním problém. Při kopírování přes USB, z PC do mobilu, mi u větších souborů přestalo kopírování z důvodu, že zařízení přestalo odpovídat...nesetkali jste se s tím??? :)
paradoxskill
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 15. zář 2014 19:51:07
Typ mobilu / ROM: Prestigio MP 5504 DUO - 4.4.2 KK
Rom: Stock

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od paradoxskill »

S problémem přenosu velkých souborů jsem se nesetkal, zkus kdyžtak čtečku sdkart normálně.. Telefon mám už od vydání a zatím vše v pohodě ;) Vše funguje jak má. Gravity box, xposed a máte vše co potřebujete.

Pár nevýhod kterých jsem si všiml:
- scroll je trochu zubatej hlavně při hraní her se trochu hůř aimuje
- i na nejnižší úroveň hlasitosti je telefon příliš hlasitý (možná že nějaký preamplifier nebo eq by to vylepšil)
- asi chyba kitkatu nebo špatný root ale root acces není možný pro interní SD (root běží i xposed ale luckypatcher nemá přístup pro patchování)
- v noci při sníženém jasu např. Lux.apk display i na nejnížší stupeň hodně svítí do očí (chápu je to IPS LED a při koupi by s tím každý měl počítat)

Pár výhod:
- Kvalitní bumper i zpracované tělo telefonu, myslím si že cena výkon super, hezký design a velký display
- Prestigio má super slevy na GP a vlastní chytré aplikace
- Ani jednou se mi snad nesekl a vše běží bez chybičky
- Za sebe musím říct že výdrž baterie dobrá, při normálním používání se zapnutými daty je schopný vydržet bez problému 2-3 dny

Do budoucna bych asi uvítal Lollipop a nějaké vlastní kernely popř. romky a kdyby šel úplný root pro LP.
petr758
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. pro 2014 20:17:26
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504 duo
Mobil 2 / ROM: HTC HD2
Tablet: POV Mobii 945
Rom: CWM

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od petr758 »

Takže na ten displej by jste asi doporučovali nějakou folii, že jo? :)
DULIBAR
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. úno 2012 14:37:52
Typ mobilu / ROM: huawei u 8180
Rom: cyanogenmod 9 alpha

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od DULIBAR »

neviete nahodou kde by sa dala zohnat original rom do tohoto mobilu??surne to potrebujem,dakujem
DULIBAR
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05. úno 2012 14:37:52
Typ mobilu / ROM: huawei u 8180
Rom: cyanogenmod 9 alpha

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5

Příspěvek od DULIBAR »

vyriesene,tu je original komplet zaloha celeho systemu:

Kód: Vybrat vše

https://cloud.mail.ru/public/504b840307e7/Prestigio5504_CWM_stock_backup.zip
:yes: :yes: :yes:
Naposledy upravil(a) DULIBAR dne stř 07. led 2015 15:59:09, celkem upraveno 1 x.
jakubicek95
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. led 2015 18:58:10
Typ mobilu / ROM: Prestigio multiphone 5504 duo
Tablet: prestigio multipad 2 ultra duo

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od jakubicek95 »

Taktéž jsem byl s tímto telefonem spokojen. Výkon super, kvalita displeje také, aplikace běží plynule atd.. Avšak již dva dny mi zlobil displej, tzn. samovolně se psala písmenka na klávesnici, displej, si dělal co chtěl, jako by mobil ovládal někdo jiný. Psal na klávesnici, přejížděl na jiné stránky, nefugovaly klávesy pod displejem, vždy pomohlo pouze uzamčení telefonu a následné zapnutí, avšak jenom krátkodobě. Dnes telefon skončil v reklamaci v OKAY, takže jsem zvědavý s jakým výsledkem mi reklamaci vrátí a jak dlouho to bude trvat, protože na telefon jsem si již zvykl a popravdě nechtělo se mi ho dávat pryč :-D Co jsem četl, tak nejsem jediný, kdo má tento problém, proto nechápu, jak je možné, že se na jednom telefonu může závada objěvit tolikrát a výrobce to stále neřeší.
rozruchacek
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10. říj 2013 13:36:09
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP 4020 DUO

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od rozruchacek »

Zdravím. Víte, že má OTG? Přišel jsem na to včera, jelikož v nastavení se zobrazuje USB uloziste a v Total Commandru také. :D.
lape
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28. úno 2013 15:33:32
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace 2

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od lape »

Ahoj lidi.Že umí OTG víme,teda aspoň já to věděl ještě před koupí z recenzí na youtube,ale proto nepíšu.Chtěl bych poradit kde vypnout zvuk úvodní znělky při zapnutí telefonu.Logicky bych to hledal v nastavení zvuku a možná to tam i je,ale já to nenašel,ať jsem hledal jak jsem chtěl.
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

Zdravim,zajimavy tel.mam ted prestigio 5517,je skoro totozny az na baterii 4000 a na pamet ma jen 4gb,premyslim zda ma cenu jit do 5504 jen kvuli 8gb vnitrni pameti.
ocelot
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. pro 2014 9:17:12
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Prestigio 5504

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5

Příspěvek od ocelot »

Pokud te zajima, kolik ma uzivatelske pameti, tak je to 5.5GB.

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

jojo 5,5 co zustane.ale porad je to víc než ze 4g,kdy mi zustalo tak 900mb
ocelot
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. pro 2014 9:17:12
Typ mobilu / ROM: LG G2
Mobil 2 / ROM: Prestigio 5504

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od ocelot »

Ach jo, tak i ve druhem prispevku na tomhle foru na me nejaky autista rve cervenym pismem s vykricniky, kvuli dodrzovani nesmyslneho pravidla, ktere je v rozporu s pravidly 99% for na internetu. Citace zneprehlednuje forum? WTF? Na vsech forech je normalni pri reakci na konkretni prispevek citovat.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Jumbo78 »

Ano, ale ne na ten předchozí (to je absolutně zbytečné, když ten tvůj následuje po tom, na který jsi reagoval). Laskavě zklidni hormon
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
AVombat
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. čer 2015 22:41:10
Typ mobilu / ROM: prestigio 5504duo

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od AVombat »

Dobrý den, prosím potřebovala bych poradit nejde mi se doma připojit k PC tel. mi vůbec nenaskočí. V práci mi to dnes šlo úplně bez problému ale doma na notasu se to se mnou naprosto nebaví. Byl by někdo ochotný mi prosím poradit a vysvětlit mi třeba postup zprovoznění nejlépe mi to popsat jak pro d*b*la :-) byla bych moc rada
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Jumbo78 »

Vydá to aspoň zvuk při připojení? Zkus jiný kabel, jiné USB.
Pokud notebook mobil detekuje (ozve se zvuk), bude asi třeba ze stránek samsungu stáhnout aktuální ovladače...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od negrbob »

Proc ze stranek Samsungu? :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Jumbo78 »

Boha... Přehlédl jsem to. Samozřejmě ze stránek Prestigia :D
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
AVombat
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 17. čer 2015 22:41:10
Typ mobilu / ROM: prestigio 5504duo

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od AVombat »

ano zvuk to vydá takže mi v notasu asi jen chybí teda nějaký ten ovladač tak snad se mi to podaří najít děkuju
maxim.brite
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11. lis 2013 18:37:24
Typ mobilu / ROM: iphone 5

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od maxim.brite »

Zravim mam problem s tim to telefonem vse bylo v cajku jen jsem klikl v rootu na smszani dat nebo tak neco a od te boby nejde nahodim porad pri zapnuti nacita ale nerozjede se zkousel jsem i instalaci z sd karty a nejak se me nedari obnovit nastaveni pokud nekdo vi jak na to prosim o radu
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

Jediné co mě napadá je zajít na stránky prestigia a zjistit jestli je tak ke stažení originální fimware pro tenhle model,mají k tomu i flash tool a ovladače a pak s tímto vším přehrát znovu android do původního stavu
lape1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. led 2016 10:37:45
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od lape1 »

Zdravím.Mobil mě nabízí aktualizaci FWz verze 1.0.05 na 1.0.10.Chtěl bych se jen zeptat,jaké jsou tam rozdíly a jestli to má cenu aktualizovat.
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

Koukni jak je ten balicek velky,jestli je to jen nejaka zaplata nebo cely fimware
lape1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. led 2016 10:37:45
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5504

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od lape1 »

Má to 800MB
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

Tak to vypada na novy android,jestli to nebude 5
Dusan70
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: stř 21. lis 2012 9:19:32
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 4
Tablet: Go Cleaver R7500

Re: Prestigio Multiphone 5504 DUO - 5" IPS, QC 1,3GHz ,1GB/8GB, Kitkat, Dual SIM

Příspěvek od Dusan70 »

Ja bych zalohoval puvodni a zkusil to aktualizovat,kdyz nebude vyhov.tak se muzes vratit
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 5504 DUO - Obecná diskuze“