Ostatní telefony XiaomiXiaomi Mi9 Lite

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od Ante »

Dnes mně přišla aktualizace "MIUI V11.3.2.0.PFCMIXM". Ještě jsem podrobně nezkoumal vše, co se změnilo, ale snad se opraví co mně vadilo: Ne vždy perfektní odezva na otisk prstu a hlavně chybějící notifikace. Blikající logo vzadu je mně úplně k ničemu, telefon nikdy nepokládám zády nahoru. To tedy zase něco vymysleli ;). Až vše prozkoumám, budu editovat tento příspěvek...

EDIT: Tak odemykání otiskem je teď o mnoho rychlejší a konečně se v horní liště (statusbar) zobrazují ikonky notifikací. Ale pořád netuším, proč se mně na AOD nezobrazují notifikace. Něco asi nastavuju špatně, ale CO ;)?! V "Nastavení" se dá udělat i svícení okrajů při příchozí notifikaci. To je fajn, ale rozsvítí se to na vteřinku a potom opět tma. Takže přijdu k telefonu a abych viděl, jestli jsem něco nezmeškal, musím ho vzít a otevřít. Někde se asi zase něco nepovedlo?
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Tak MI 9 lite objednany z GB, celkem za 5070,- s pojistenim dopravy, jak dojde podelim se o dojmy s telefonu.
Petr L.
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 09. lis 2013 13:03:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10 Lite

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od Petr L. »

Na AOD se mi zobrazují jen notifikace emailu, snad tam s Androidem 10 dodělají i zbytek notifikací.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Ja budu spis misto AOD vyuzivat notifikacni RGB napis na zadni strane mobilu (s flipovym pouzdrem nebude problem) kvuli uspory baterie...ale verim, ze se AOD doresi behem dalsich aktualizaci.
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od Ante »

Ta nepřítomnost notifikací mě štvala a tak jsem z obchodu Play nainstaloval aplikaci AOE zde: "https://play.google.com/store/apps/deta ... views=true". Luxus-nádhera. Z dálky vidím na normálně položeném telefonu rozsvícené pulsující okraje (vše volitelné, múže svítit jen tenounká čárka, tečka, had kolem celého displeje) a ikonky aplikací označující že mám něco zmeškaného. Na SMS mám zelené linky, na hovory červené, maily fialové, FB, MSNG modré... A když dám stroj do stlní nabíječky, běhá kolem červený okraj... Ovšem než jsem to všechno rozchodil, dalo to pořádně zabrat. Myslel jsem si, jak telefonu a jeho nastavení rozumím, ale MIUI je fakt příšera. Však už vyšla Lineage romka, tak jsem před chvílí "požádal" o unlock bootloaderu. Hm... prý 56 hodin čekat. Takže v sobotu v noci můžu začít ;). Už se moc těším na normální romku. MIUI mně fakt leze krkem a bez rootu obvzlášť... AOD je u téhle mašinky podle mně úplně k ničemu. Snad jen že vidím kolik je právě hodin. A indikace na zadní straně? Kdo pokládáte telefon displejem dolů? Třeba ale někdo jo ;).
A ještě k baterce: Ta aplikace AOE má v hodnocení negativní ohlasy jakože žrout baterie, ale za ten luxus to stojí. Já osobně za pracovní den spotřebuju tak max 50% energie a to je podle mně hodně slušný výsledek. Uvidím, jak to bude s Lineage custom romkou...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Myslim, ze pokladani displayem dolu s flipovym pouzdrem nebude nicemu vadit, jedna se jen o zvyk, hlavne jak bude videt notif. napis.
Takze jsem se dovedel od kolegy, ze v rezimu "nerusit" nehlasi rozsvicenim notifikacni napis nove notifikace. V MIUI 11 global. Vi nekdo jak to resit?
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Tak jsem majitelem Mi 9 lite, (kate pujde na prodej), s tlf. spokojenost, prekvapila vyborna vydrz (o tretinu vetsi nez u rn 3 se). Trosku zlobil autojas, vyreseno prozatim appkou f-lux. Rychlost telefonu vyborna, amoled display je skvely.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Nainstalovana ROM miui CZ/SK stable na A10. Vse bezi perfektne, akorat nefunguje otisk pro prihlaseni do appky george go ceske sporitelny, pouzivam gesto. Navic nejsou funkcni notifikace s george, aspon, ze to chodi na e-mail.
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od mahdi1234 »

Pouzivate nekdo custom ROM? Pokud jo, jakou? Cekam 168h na odemceni a pak asi crdroid, ale nebranim se i necemu jinymu (bez gplay, cista romka).

dik
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od mahdi1234 »

Zhruba tyden pouzivam crdroid 6.6, po fcni strance zcela bez problemu a spokojenost, spotreba pri zapnutym AOD slusna, moznosti nastaveni taky dobry.

Co se nejevi zcela idealne:

- idle drain baterky pres noc ~ 6%
- teplota v zatizeni dost vysoka

dalsi krok je HentaiKremul kernel a pote zkusim ArrowOS v10.0
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od mahdi1234 »

HentaiKremul kernel opravdu prinesl mirny zlepseni, jak v spotrebe, tak v teplote pri navigaci v aute.

Dnes vecer prechod na ArrowOS, RAMka hned do zacatku o 1GB min oproti cr, za tyden uvidime dalsi info (kernel pouziva taky HK).
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od mahdi1234 »

Po tydnu na ArrowOS zustava pozitivni dojem, spotreba pres noc ~1% baterky, nektery veci bylo potreba doladit pomoci Gravity Box, jinak romka cista, bohuzel s par apps zapecenyma (Simple mobile tools a podobne), ktery nejdou pak pres f-droid updatnout (toto povazuju za fail).

Dalsi na rade je Bliss, po par hodinach pouzivani zatim nadseni (spotreba jak Arrow, AOD v systemu, fajn nastaveni), za tyden si rekneme, jestli je to finalni zastavka nebo ne :)
mahdi1234
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned 03. čer 2018 20:15:44

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od mahdi1234 »

Po vic jak 2 tydnech shrnuti Bliss:

- rychla ROMka bez gapps
- plno nastaveni vzhledu a podobne
- zadnej problem se zravosti
- idle odber ~0.2% za hodku
- OTA aktualizace
- velice pratelskej maintaner

Z fci co nepouzivam, se momentlne resi problem s 2 vs 3 drazkovym jackem, v jedne variante nak blbne zvuk ve sluchatkach (problem vsech AOSP variant) a FOD (kterej uz je lepsi, ale asi ne porad 100%).

Suma sumarum nemam duvod dal zkouset a zustavam na Bliss.

PS - DarkAngel (autor custom kernelu) je dalsi super otevrenej vyvojar a za posledni mesic s tim dost pohl. Pokud nekomu nevadi gapps primo v ROMce, tak od nej muze zkusit EvoX, kterej ma taky slusny recenze.
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jivo »

Dnes dorazila aktualizace stable MIUI12 přesně 12.0.2.0(QFCEUXM) a protože se poslední dobou často sekal Chrome, tak jsem ji nainstaloval. No, nový vzhled, nové notifikace a rychlé nastavení, více dlaždicové menu. Protože používám Tesla Launcher a na notifikace NotifyBuddy, moc změn krom grafiky apod zatím nepozoruji. První start byl ale dosti pomalý.
Tedy uvidíme.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
jrk
Androiďák!
Příspěvky: 368
Registrován: úte 20. říj 2015 16:03:40
Typ mobilu / ROM: Vodafone smart prime 6

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jrk »

Pak dej vedet hlavne jak je na tom vydrz baterie.
oldass
Stálý androiďák
Příspěvky: 102
Registrován: pát 11. říj 2013 14:01:56
Typ mobilu / ROM: Nubia Z7 mini

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od oldass »

Nevím, ale asi s nějakou aktualizací systémové aplikace se mi změnil dialog zobrazující stav akumulátoru. Grafika je ok, ale informace jsou mimo realitu.
Dříve jsem věděl, že mobil běžel na akumulátor třeba 1 den a 10 hodin. Dnes se tento údaj dělí na čas "V pohotovosti" a čas "aktivní". Bohužel jsou ta čísla naprosto mimo, protože ukazují jen dobu zobrazeného intervalu v grafu. Vím, že jsem nabíjel před dvěma dny a přesto byl stav pohotovosti jen 20 hodin. Máte to stejné? (viz. přiložené screenshoty)

Jak se dnes dozvím, jak dlouho mi telefon vydržel v chodu. ?

(MIUI v11.0.3)
Screenshot_2020-08-19-12-03-27-427_com.miui.securitycenter.jpg
Screenshot_2020-08-19-12-03-27-427_com.miui.securitycenter.jpg (219.98 KiB) Zobrazeno 3319 x
Screenshot_2020-08-19-12-02-29-545_com.miui.securitycenter.jpg
Screenshot_2020-08-19-12-02-29-545_com.miui.securitycenter.jpg (252.59 KiB) Zobrazeno 3319 x
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: Xiaomi Mi9 Lite

Příspěvek od jivo »

Ano, ten přehled je horší. Ale stačí.
Jinak výdrž na baterii cca stejně. Tedy docela OK.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Xiaomi“