Samsung Galaxy Note 4 - ROM/ROOT/FWLineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Pro náš Note 4 byl vytvořen build Lineage 15.1 založený na čistém androidu 8.1 Oreo. Možnost mít na svém 3 roky starém zařízení nejnovější android 8.1 mě doslova překvapila a sledoval jsem ji od svého vydání na XDA developers...Tohoto projektu se chytli šikovní vývojáři, kteří v podstatě každý den vydávají nové sestavení a rychlost, s jakou vývoj této skvělé ROM postupuje dopředu je neskutečný. Po měsíci tvrdé práce se již jedná o docela funkční ROM s pár malými chybami, které ale pravděpodobně budou v budoucích vydáních postupně odstraněny. Rom podporuje spousty variant Note 4 se snapdragonem...

Rychlost ROM je úžasná, pracuje velmi hladce, bez jakýchkoli záseků, prodlev atd...Hovory jsou nejlepší, co jsem kdy měl na jakékoli romce. Hlas je čistý a jasný- S hovory naprostá spokojenost. Již obsahuje ROOT, jen je třeba povolit v vývojářských možnostech.
tady je stránka s touto supr romkou: https://forum.xda-developers.com/note-4 ... m-t3760969

video s instalace této ROM:

Vlastní poznatky s instalací:
1. nainstalovat skrze Odin TWRP recovery 3.2.1.0 nebo novější.
2. nabotovat do recovery, Full Wipe včetně interního úložiště (Rom+gaps) mít již připravené na SD kartě.
3. Instal rom +gaps
4. wipe cache+ dalvik.
5. reboot to systém.

Rom je plně v češtině, s funkcionalitami, které přináší android 8.1 Oreo.
Běžné věci, které ještě nejsou stoprocentně funkční:
1. Otisk prstů funguje, ale ještě někdy se stává, že je potřeba jiný způsob odemknutí.
2. Hlavní fotoaparát zatím neukládá video (používám Footeej cameru, která je plně funkční). 2K video zatím není podporováno.
3. Bluetooth funguje, ale například můj notebook HP windows 10 se s ním nespáruje. Párování s telefony OK, s autorádii by mělo dle uživatelů též fungovat.
4. mohou se vyskytovat ještě další chyby, o kterých nevím.

Vyzkoušeno: GPS pracuje dobře, Sygic naviguje super. Bluetooth s telefony bez problému. Hovory a SMS super.
Pro uživatele Spencommand ( osobně nevyužívám), existuje způsob ho k této rom instalovat. Nebude sice takhle propracovaný jako na stock rom, ale myslím, že nevypadá zle. Osobně jsem ho vyzkoušel, funguje, ale jelikož já jsem ho nevyužívál ani na stock romce, tak jsem podrobně ani nezkoušel. Uživatelé z Xda ale potvrzují dobrou použitelnost.

http://proapkmod.com/spencommand-1-2-30-apk/

Pro nezkušené uživatele: vše děláte na vlastní nebezpečí, nenesu odpovědnost za pokažené zařízení!!!!! :no:
Uživatelský avatar
omebe
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: stř 27. črc 2011 9:08:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od omebe »

Díky moc za návod :palec:
Měl bych dotaz: používáš na Note 4 obal s aktivním flipem? Zajímalo by mě zda přes to okýnko jde stejně příjmat hovory jak předtím. Chci se do nahrátí této ROMky pustit ;)
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Bohužel to opravdu nevím, jestli ta funkce tam bude fungovat, protože to pouzdro nemám a jak tu diskuzi na xda sleduji, tak nevím, že by to tam někdo zmiňoval....

Ale vim, že notě 4 má v zadu na připojení toho pouzdra piny, takže si myslím, že vypínání a rozsvícení displeje fungovat bude. Aktivní displej v okně nevím jestli jo. V nastavení nevidím tuto funkci jako klip metrix nebo aktivní displej.....
Uživatelský avatar
omebe
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: stř 27. črc 2011 9:08:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od omebe »

Díky. Říkám si že když je LineageOS ofiko na Samsung S5, který má origo obal ten stejný, tak se s tím asi počítá i u Note 4.
https://download.lineageos.org/

Zkusím ještě prohledat XDA.
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Tak ono tím, že note 4 má na propojení s tím aktivním obalem ty piny, tak to může fungovat automaticky. Zkus dát rychle vyhledávání ve vlákně na xda u této ROM s názvem toho pouzdra nebo funkce.
U tefononů, co ty piny nemají, musí být v menu nastavení položka aktivní pouzdro atd...
rainbof
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. srp 2018 21:25:45
Typ mobilu / ROM: N910F / stock 5.1
Mobil 2 / ROM: blackberry q10

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od rainbof »

Ahoj, chci se zeptat jak to vypadá s baterií, uspávávním a focením zda v tom nejsou nějaké problémy. Zajímalo by mne jestli se to už pohnulo.
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

To Rainbof: již měsíc používám xiaomi redmi note 5, takže nevím jak to těď vypadá s touto ROM...Zpočátku to šlo poměrně rychle kupředu, časem ale tím, jak je hodně modelů note 4, tak se řešili konktétní modely a hlášené problémy. N910F, který tyto chyby neměl, tak v podstatě na to doplácel a hodně věcí už vyřešených v nové aktualizaci se objevovalo znovu...

Co si pamatuju, tak s footej kamerou vše fungovalo dobře. S baterii problém nebyl, výdrž byla dobrá od začátku...Uspavání nevím, co tim myslíš? Nejvíc mě štvala čtečka otisku ( používal jsem odemčení tváří skrze přední kameru). Problém byl i s Bluetooth částečně ( nespojil se s mým notebookem hp probook, ale to ani xiaomi (: ), GPS fungovala dobře se sygicem, Výhodou této rom bylo, že po nainstalovaní Kernel audiutor jsem si mohl pohrát z nastavením barev dispeje a měl jsem ho Křišťálově bíly...... :yes:
Uživatelský avatar
omebe
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: stř 27. črc 2011 9:08:17
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od omebe »

Já měl po instalaci velké problémy, telefon se neustále restartoval, spousta věcí nejela, baterie moc nevydržela. Tak jsem tam vrátil ofiko rom a mám klid, telefon šlape na jedničku. Pokud budu chtít čistý android vyřeším to prodejem Note 4 a koupím Nokii :DD
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Tak telefon mi šlapal daleko svižnější, než na originál romce. Ten čistý android tomu pomohl. Restarty jsem neměl.
Diegocz
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. pro 2013 20:42:43
Typ mobilu / ROM: SGS III

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od Diegocz »

Ahoj mám dotaz...chtěll bych rootnot telefon ale pokaždé mi to napíše recovery is not seandroid enforcing. Nevíte jak dál?
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Ahoj,
ta hláška znamená, že tam nemáš správné recovery s ohledem na verzi androidu. Nevím, co tam máš za verzi androidu a jestli tam máš TWRP recovery nebo máš stock firmware ( originál od samsungu) a teprve se snažíš udělat první root.

https://techbrain.cz/2017/07/alternativ ... ve-kousky/

tady máš postup na root s pomocí PC aplikace ODIN. V telefonu povolit řežim ladění s USB, mít nainstalované nejnovější ovladače samsung v PC, vypnout firewall a antivir v PC. V tom postupu to máš detailně popsané česky....Prvně instaluješ Root, potom TWRP ( dle toho, jakou rom tam budeš dávat (předpokládám Oreo) tak samozřejmě nejnovější TWRP 3.2.2-0 .
plechovec
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19. pro 2018 17:56:13
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 4

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od plechovec »

Ahoj. Mohu se prosim zeptat zda lze a paklize ano, tak prosim jak nainstalovat Samsung TouchWiz. Děkuji. Jinak supr vlákno a děkuji za tvou pracicku :palec: . Petr
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Tak bohužel nádstavbu od samsungu, která nese název TouchWiz na Lineage OS, či jiný nelze nainstalovat. Ale máš možnost stáhnout si téma (zásuvný modul), které alespoň trochu tuto nádstavbu připomíná a je zdarma. Stahuješ přímo v mobilu.
plechovec
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19. pro 2018 17:56:13
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 4

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od plechovec »

Děkuji za rychlou odpověď. Šlo mi hlavně o S-pen zdali je funkční, jak na TouchWiz. Můžeš mi prosím napsat, jak nahrát náhradní prostředí? Pokud se rozjede pouze instalacni *.apk, tak to je ok. Děkuji. P.
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Tak ten telefon už nemám, takže nevím už jak se to jmenuje, ale je to v nastaveních. Tam potom máš na výběr vybrat si to téma a zrovna styl ala samsung byl zdarma. Myslím, že se to jmenuje substratum....
Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Uživatelský avatar
dodo-j
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: pon 25. lis 2013 17:57:00
Typ mobilu / ROM: Note 4 - Lineage OS 15.1 (OREO 8.1)
Mobil 2 / ROM: Note 2 - Resurrection Remix

Re: Lineage OS 15.1 (Android 8.1 Oreo)

Příspěvek od dodo-j »

Co se týče s-pen, tak samozřejmě funkčnost nebude nikdy jako na origo ROM samsung - bohužel.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 4 - ROM/ROOT/FW“