Sony Xperia Z1 Compact - Obecná diskuzenejde zapnout jen 3x zavibruje

Odpovědět
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

Po včerejší návštěvě Tatralandie telefon nejde zapnout i po kontrole krytek před focením, mam pocit že se tam nějaká voda dostala, papirky jsou ružové. Telefon ani nebyl uplně ponořen do vody spíše nějaké ty stříkance vody a nosil jsem ho asi 5 minut v kapse plavek. Vypnul se a teď když chci zapnout 3x zavibruje a nic...:-(
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od Gaston99 »

Nejspíš je po něm. Nezbývá než reklamace a doufat, že Ti to s těmi růžovými papírky projde. Je možné, žes měl špatně dovřené krytky.
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

Krytky jsem před vstupem na bazén kotroloval, ještě přimačknul a to nebyl ani ponořen, a všechny tři papírky růžové..
Kdyby bylo po něm, proč vibruje, vždy 3x?
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od Gaston99 »

Těžko říct, ale pokud máš zbarvené indikátory vlhkosti, tak se tam ta voda dostala. Možná už bylo opotřebené těsnění těch krytek.
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

krytky jsem kontroloval, ale je divně, že zružověly všechny, každopadně pošlu na reklamaci a pokud budou to chtít hodit na mě, že jsem nedovřel všechny, pošlu soudnímu znalci. Nejsem debil, celkem jsem se těšil jak poprvé využiju na bazéně, tak jsem vše potřebné provedl, včetně kontroly krytek a takové zklamání, nejhorši je vše co v telefoně mám, kontakty a pod.....:-(
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od ludekbrno »

Nevím co si od soudního znalce slibuješ? Mám pocit, že si spousta lidí znalce idealizuje jako někakého boha, který je vyseká z průšvihu :D To je velký omyl, znalci jde jen o peníze a vždycky ve svých závěrech kryje především sám sebe, aby nemohl být nařčen z křivého svědectví. Tudíž ti do posudku nenapíše nic, co není jasně prokazatelné. A ve tvém případě je prokazatelné pouze to, že tam natekla voda :-) Znalec nemá šanci jakýmkoliv způsobem zpětně prokázat, jestli jsi měl krytky správně zavřené nebo ne. Takže to jen tak mimochodem k těm znalcům. No a jinak ale pokud vím, Sony s tím většinou potíže nedělá a mění vytopený kus za kus.

Ty nemáš kontakty synchronizované s googlem? Proč, když je to přímo nativní funkce androidu? To je nepochopitelné...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

již dvakrát jsem reklamoval boty, kdy mi reklamace nebyla uznána, využil jsem znalce ten mi napsal zpravu, že vada nevznikla nesprávným užívaním a nakonec jsem boty vyreklamoval, jen tak dopředu uvažuji, kdyby mi v servisu chtěli říct, že krytky nebyli dovřené, protože jsem to opravdu kontroloval a ono nateklo do všech.
a co se týče kontaktů, je možné že to tam najdu,,,dobrá rada.. :thumbup:
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od Gaston99 »

Třeba Ti to servis uzná a znalec nebude potřeba, nicméně telefon nejsou boty...
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

Tak dnes mi jeden známý co prodává mob napsal toto: s tou vodeodolnosti a s uznavanim reklamaci s nateceni je vseobecne trochu gulas (je jedno jestli sony, sams..)- nekomu uznaj,nekomu ne.
oni to nak delaji podle map, kde to natece, nekdy nezalezi ani na zabarveni tech stitku
muze byt problem s natecenim mineralni/slane vody - na to oni zaruku neuznavaji
robert111
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 29. zář 2015 16:38:52
Typ mobilu / ROM: sony z 1 compact

Re: nejde zapnout jen 3x zavibruje

Příspěvek od robert111 »

Takže informuji jak jsem dopadl z Reklamaci: 08.10.2015 08.10.2015 oprava dokončena MT vracen zpet bez servisniho zasahu z duvodu nedodani ND (swap), zarizeni splnuje predpoklady pro odstup od KS
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z1 Compact - Obecná diskuze“