Sony Xperia Z3 - Obecná diskuzeZblbnutá Z3 - vírus ?

Odpovědět
yumm
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pon 24. kvě 2010 10:46:05

Zblbnutá Z3 - vírus ?

Příspěvek od yumm »

Dostala sa mi do rúk Z3 so zaujimavou a úplne neobvyklou divnou závadou. Podotýkam, že telefon je ako nový a pravdepodobne ešte v záruke (záručný list nie je). Závada sa prejavuje tak, že náhodne začne spúšťať vo veľmi rýchlom slede rôzne aplikácie. Robí to iba pri rozsvietenom displeji a väčšinou to vyprovokuje rolovanie, teda poťahovanie prstom po displeji. Tipoval som najskôr samozrejme zblbnutý firmware ale robí to na každom je jedno či origo alebo rôznych custom ROM. Urobilo mi to párkrát dokonca aj v recovery režime, konkrétne v TWRP takže to vyzerá skôr na hardware. Telefon nespadol nenamočil sa ani nič iné a normálne ináč funguje, idú všetky siete, foťák proste všetko ako má byť. Na záver perlička - už dvakrát sa stalo, že v tej rýchlosti ako prepínal medzi appkami vytočil a zavolal na asi tretie číslo z kontaktov, začal písať SMS alebo odfotil mi nohu - je to docela strašidelné.
Prosím o akúkoľvek radu. Dakujem
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zblbnutá Z3 - vírus ?

Příspěvek od ludekbrno »

Na tom není co řešit, je to jasně hardwarový problém dotykové vrstvy. Takto se žádný vir neprojevuje a navíc by nepřežil změnu ROM.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
yumm
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pon 24. kvě 2010 10:46:05

Re: Zblbnutá Z3 - vírus ?

Příspěvek od yumm »

Takže samotný displej ? Pri niektorých rom to robí menej často pri iných častejšie. Je to teda na výmenu displeja ?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zblbnutá Z3 - vírus ?

Příspěvek od ludekbrno »

Je to na výměnu dotykového panelu. Jestli se dá u tohoto telefonu vyměnit samostatně nebo musí i s displejem, to netuším.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z3 - Obecná diskuze“