Sony Xperia Z3 - Obecná diskuzeŽádný signál a vadný touchscreen po výměně rámečku a display

Odpovědět
Jdinaparek
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 25. dub 2015 17:06:15
Typ mobilu / ROM: Samsung Star II

Žádný signál a vadný touchscreen po výměně rámečku a display

Příspěvek od Jdinaparek »

Zdravím,
dal jsem na Vaše rady (http://androidforum.cz/rozbity-displej- ... 74773.html" onclick="window.open(this.href);return false;) a z eBaye jsem si objednal náhradní display a rámeček na telefon. Díly jsou samozřejmě fake (cca 600 Kč za display a 200 Kč za rámeček), takže jsem čekal nějaké komplikace.

U displaye je problém ten, že u něj špatně / divně reaguje touchscreen. Abych to vysvětlil – rozmontoval jsem telefon, vyměnil jsem rámeček a display, všechny díly jsem dal zpátky, zapnul telefon, všechno jelo bez problému, display najednou chvílemi přestával reagovat na dotyky, potom začal zaznamenávat dotyky, i když jsem nic nedělal (začaly se mi náhodně zapínat aplikace, atd.), nakonec přestal reagovat úplně (display normálně svítil, ale nereagoval na dotyky). Tohle se odehrálo v intervalu cca 2 hodiny. Telefon jsem rozebral a znovu složil (se stejnými díly), situace se opakovala.
Telefon jsem potřetí rozebral a složil a display konečně začal fungovat normálně. Sem tam sice nezaznamenal dotyk, sem tam zaznamenal dotyk, i když jsem nic neudělal, ale dalo se s ním pracovat. Takhle fungoval cca měsíc, ale teď opět přestal reagovat úplně. Netuším, čím to může být, můj laický odhad je ten, že někde vypadávají konektory, takže když telefon rozložím a znovu složím, vše dám do pořádku.
Nutno ještě podotknout, že v rámci neustálého rozmontovávání a skládání telefonu jsem se rozhodl nepřidělávat display a zadní kryt napevno (mezi zadním krytem a rámečkem je, stejně jako mezi displayem a rámečkem, asi 1 mm mezera), dokud nebudu vědět, kde je problém.

Druhý problém mám se signálem. Konkrétně s absencí signálu, po vložení SIM karty. Zde dávám vinu nekvalitnímu čínskému rámečku, jelikož na něm nejsou pozlacené "piny / konektory", které mají být (opět, podle mého laického názoru) napojeny na kovový rámeček, díky kterému získá telefon signál (viz. fotka, na levé straně je nový rámeček, na pravé je ten starý, chybějící piny jsou zakroužkovány). Bluetooth a Wi-Fi funguje, i když Wi-Fi má mnohem horší dosah, než měla dříve.
$_12.JPG
$_12.JPG (29.85 KiB) Zobrazeno 3900 x
Všechna má podezření jsou založena na středoškolské znalosti fyziky a informatiky, takže je velmi pravděpodobné, že jsem úplně mimo. Budu tedy velmi rád, když mi poradíte, kde by mohla být chyba a jak ji napravit.
ATG Droid
Robot
Příspěvky: 920
Registrován: ned 21. srp 2016 2:28:37
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádný signál a vadný touchscreen po výměně rámečku a display

Příspěvek od ATG Droid »

Koupit pro výměnu kvalitní rámeček a display.
Sheldoniq
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: ned 31. led 2016 21:21:47
Typ mobilu / ROM: S4

Re: Žádný signál a vadný touchscreen po výměně rámečku a display

Příspěvek od Sheldoniq »

K Sony Xperia Z3 jsme se dostal včera , kdy mi jí kolega přinesl s tím, že upadla a zda s tím něco neudělám. Zatím jsem jí ani nerozebral. Čili to berte jako názor někoho kdo má tu fyziku z VŠ a nějaký ten telefon už opravil i když spíše Nokia a Samsung.

1. LCD a problém s dotekem. Dotek je kapacitní záležitost a takto se chová pokud má ADC převodník problém vyhodnocovat kapacitní poměry na dotykové ploše. Bohužel nejčastějším důvodem je že to Číňan, který lepil dohromady dotykovou plochu a LCD blbě slepil, bud tam nakydal příliš lepidla a přebytečné nevytlačil nebo použil dotyk vyřazený ve výrobě protože neprošel výstupní kontrolou . N ale aby to nebylo tak jednoduché může to dělat i vaš nezvyklá poloha kdy LCD je a není součástí rámu. Zkuste co to udělá pokud zvětšíte mezeru pokud to bude blbnout dále , vidím to bohužel také na nový LCD neb minimálně výměnu dotyku což se vám nevyplatí pokud na to nemáte vybaveni.

2. Problémy se signály. Pokud jsme zatím zjistil bohužel jsme zatím nenašel servisní manuál se schématy telefonu tak anténa pro NFC je lepik přilepeny na zadní skleněné desce , WIFI a BT je ve spodní časti signál k ni vede ten slabý koaxiál , anténa je toto
http://www.ebay.com/itm/Modulo-Antena-P ... SwstxU9JIU
čili pokud jste to přehodil z původního tak by signál měl být stejný mrkněte zda tam nemáte blbý dotyk.
jedinou další antenu ,kterou jsem našel je toto http://www.ebay.com/itm/Original-Sony-X ... Sw3YNXanOM
z logiky věci by to měla být GSM anténa, ale kdo ví. Velikostně by to sedělo. V každém případě zkontrolovat kontakt na této součástce.
Apropo kdyby někdo věděl o spolehlivém čínském dodavateli LCD a midle frame pro Z3 sem s ním.
ALF
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: čtv 28. črc 2011 9:43:52
Typ mobilu / ROM: JiaYu G3sT

Re: Žádný signál a vadný touchscreen po výměně rámečku a display

Příspěvek od ALF »

Ja kupoval znamemu a vymenoval na Z3 tento displej s rameckem a bez problemu.

Jen doporucim na odvod tepla pouzit bud puvodni medeny chladic nebo na ten "cinsky" co je v ramecku pouzit kvalitni teplovodivou pastu.Prece jen uz to ma dost vykonny procesor tak je potreba dobry odvod tepla.

Vyzkousis to pak pri nataceni treba 4K videa

http://s.aliexpress.com/rqM3UvyA
JiaYu G3sT
SonyEricsson C702 -> SonyEricsson C510 -> LG GT540 -> HTC Desire -> LG Optimus 2x -> Jiayu G3sT -> Huawei P6 -> Sony Xperia Z3C
Odpovědět

Zpět na „Sony Xperia Z3 - Obecná diskuze“