LG L90 Dual (D405n) - Obecná diskuzeBaterie

Moderátoři: IQLogic, TheRiseAgainst, IQLogic, TheRiseAgainst

Odpovědět
hs313182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. dub 2015 12:49:50
Typ mobilu / ROM: Thl 5000

Baterie

Příspěvek od hs313182 »

Telefon mám měsíc a v poslední době malá vydrž baterie. Ráno 100% zaplá navigace na půl hodiny, dva minutové hovory a 4 SMS a po návratu domů na 12%, je to normální? Myslím že není a půjdu reklamovat. Koupil jsem tento telefon kvůli baterii 2650 mAh aby mi vydržel celý den a ne toto. V mobilu mám stejné aplikace jako na Samsung s3 mini a ten má baterii jen 1500 mAh a v pohodě vydrží celý den. Jednu věc vím jistě, už žádného korejce nechci, jednak jsou předražené a poruchové více než kdejaký Číňan.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Baterie

Příspěvek od Gaston99 »

A díval ses v nastavení na využití baterie, co jí nejvíc užírá?
hs313182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. dub 2015 12:49:50
Typ mobilu / ROM: Thl 5000

Re: Baterie

Příspěvek od hs313182 »

Obrazovka 56% Android 14 a 12% ostatní je do 3%
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Baterie

Příspěvek od Gaston99 »

No tak máš asi často rozsvícený displej. Jakou máš u té obrazovky dobu zapnutí (kolik hodin svítí displej)?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Baterie

Příspěvek od ludekbrno »

hs313182:
To nebude porucha, ale nejspíš ti tam na pozadí visí nějaká aplikace. To nemá nic společného s tím, že je to korejec. A věř, že některé problémy číňanů bys fakt řešit nechtěl ;-) Na reklamaci s tím zatím nechoď, to je nesmysl. Je potřeba ověřit, jestli to dělá nějaká aplikace. Ideálně obnovu továrního nastavení a zjistit, jestli se vybíjí i bez přiinstalovaných aplikací. Na reklamaci ti udělají factory reset taky jako první krok, takže to můžeš rovnou udělat sám.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
hs313182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. dub 2015 12:49:50
Typ mobilu / ROM: Thl 5000

Re: Baterie

Příspěvek od hs313182 »

Gaston99 píše:No tak máš asi často rozsvícený displej. Jakou máš u té obrazovky dobu zapnutí (kolik hodin svítí displej)?

Na telefonu mám flipové pouzdro s oknem a věř mi že po zavření displej zhasne, proto nechápu tech 56% Doba zapnutí je 1h56m4s
hs313182
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: úte 28. dub 2015 12:49:50
Typ mobilu / ROM: Thl 5000

Re: Baterie

Příspěvek od hs313182 »

ludekbrno píše:hs313182:
To nebude porucha, ale nejspíš ti tam na pozadí visí nějaká aplikace. To nemá nic společného s tím, že je to korejec. A věř, že některé problémy číňanů bys fakt řešit nechtěl ;-) Na reklamaci s tím zatím nechoď, to je nesmysl. Je potřeba ověřit, jestli to dělá nějaká aplikace. Ideálně obnovu továrního nastavení a zjistit, jestli se vybíjí i bez přiinstalovaných aplikací. Na reklamaci ti udělají factory reset taky jako první krok, takže to můžeš rovnou udělat sám.

Tovární nastavení bylo první co jsem udělal, a po instalaci aplikací z Google play jsem telefon odložil a přes noc zmizelo 20%baterky.
Opravdu zůstaly na pozadí zapnuté 2 aplikace, jedna hra a facebook, takže diky za radu Luďku. Divně ale je že se korektně neukončily, sám mám thl 5000 a toto se mi nikdy nestalo.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Baterie

Příspěvek od ludekbrno »

Facebook to určitě nedělá, toho by si všimnulo víc lidí. Bude to nějaká ne moc rozšířená aplikace.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Baterie

Příspěvek od roy100 »

Poradím ti na základě vlastní reálné zkušenosti se stejným problémem, byť u jiného typu telefonu. Proveď ještě jednou tovární reset a NIC do telefonu nainstaluj, dobij a dej na noc mód letadlo, pokud zase ubude 20% reklamuj a do předávacího protokolu uveď, že se vybíjí úplně čistý telefon jen s továrními aplikacemi. Pokud se nevybije, postupuj dále, to je další noc normálně na síti, pokud ok, tak vložit paměťovou kartu, pokud ok začni postupně instalovat aplikace. Mě vrátili nakonec peníze, ale trvalo to, dvakrát vyměnili baterii a tvrdili že jeto ok, nebylo, vždy hned druhý den jsem ho nesl do Vodafone zpět až nakonec při třetí závadě mi vratili, ovšem až po třiceti dnech od předání, peníze. Celkem jsem tak byl bez telefonu čtvrt roku, když jsem reklamoval v Číně, měl jsem doma zpátky nový kus za 28 dní, nestačil jsem se divit.
Samsung_podpora
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 16. dub 2015 8:37:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S Edge

Re: Baterie

Příspěvek od Samsung_podpora »

Ahoj Všem,

pro testování, zda nežádoucí chování je, nebo není způsobeno některou z aplikací třetích stran lze využít tzv. bezpečný režim. To se dá označit za tovární nastavení nanečisto. V tomto režimu jsou aplikace třetích stran blokovány a k dispozici je pouze tovární softwarová výbava.

Bezpečný režim se aktivuje tím, že telefon vypnete a znovu zapnete. Potom při načítání systému přidržte stisknuté tlačítko pro snížení hlasitosti v okamžiku, kdy se objeví logo Samsung.

Pokud se v bezpečném režimu závada neprojeví, doporučujeme potom zálohovat Vaše data a následně obnovit tovární nastavení. V opačném případě můžete kontaktovat náš autorizovaný servis, který prověří možnou HW příčinu.

Hezký den, Samsung_podpora
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Baterie

Příspěvek od roy100 »

A jsi si. jistý, že to bude fungovat i na LG?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Baterie

Příspěvek od Jumbo78 »

Bezpečný režim je na každém androidu
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „LG L90 Dual (D405n) - Obecná diskuze“