Ostatní telefony HuaweiHuawei P20 Pro - Android 9.0 - kontakty, synchronizace, Launcher

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Tooomer
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung S2
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Huawei P20 Pro - Android 9.0 - kontakty, synchronizace, Launcher

Příspěvek od Tooomer » ned 13. led 2019 0:51:00

Ahoj všem,
mohu prosit o radu?
Po aktualizaci (včera) se mi u kontaktů, kde nemám nastavenou profilovou fotku, objevily obrázky nějakých hor (kopců prostě, dva druhy). Je to úplně šílené, nechápu kdo to vymyslel, proč tam není silueta nebo tak něco. Je možné nějak tento obrázek změnit? Ale dávkově, třeba podle skupin, mám cca 1500 kontaktů v adresáři.

Pak by mě zajímalo, jak je to s ukládáním kontaktů, měl jsem na P9 nastaveno, že se ukládaly na profil na gmail.com. Teď mi tam přibylo jakési Huawei ID označené také názvem profilu z google. Je z toho šílený bordel. Telefon ukazuje 4700 kontaktů, inteligentně sloučených do 1500. Motají se tak dohromady WhatsApp, Viber, atd.. Skupiny mi zmizely, po aktualizaci, byly pod tím profilem z Gmail. Musel jsem udělat znovu.

A synchronizace/záloha na google. Mám kapacitu 50GB kam by se měla zálohovat data z telefonu. Ale píše to, že synchronizace nelze zapnout (v telefonu, na Google jí mám) a co jsem vyčetl, tak údajně si Huawei zálohuje image celého telefonu. Akorát tedy úplně nechápu proč každou čas v jiný čas. Nevíte zda je možné vrátit se k původní průběžné synchronizaci?

Stejně tak synchronizace fotek funguje nějak podivně. Jeden účet na google, v telefonu vidím něco, v tabletu něco a v PC/Google Drive něco, ale nikde všechno co bych měl. Trochu bezmoc.

Nevím kdo a proč tohle vymyslel, ale přijde mi, že čím vyšší verze Androidu, tím větší chaos.

A poslední věc, doporučíte prosím nějaký vhodný Launcher, který telefon nezabrzdí, a bude mít "jendodušší" grafické provedení? Lépe se mi pracuje s jednoduchým prostředím (ikonami).

Děkuji moc i za dílčí rady. Když tak doplním info, pokud je třeba.

ac1893
Robot
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t

Re: Huawei P20 Pro - Android 9.0 - kontakty, synchronizace, Launcher

Příspěvek od ac1893 » ned 13. led 2019 1:18:32

Tak určitě to není androidem (problém bude na straně Huawei) a ten launcher ti doporučím Nova launcher - nastavíš si vše podle svého

­­    

Autor tohoto vlákna
Tooomer
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung S2
Rom: 4.1.2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tooomer » ned 20. led 2019 19:51:41

Žádnou další radu nenajdu? Nikdo nemáte podobný problém? To se mi nechce věřit... :?

FrankNStein
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor View 20

Příspěvek od FrankNStein » stř 23. led 2019 23:49:21

Ahoj, tady se zdržuje minimum uživatelů telefonů Huawei (bohužel), takže pro radu musíš na www.huafan.cz

Radši bych chodil sem, ale jako fanoušci Xiaomi chodí na miuios.cz, tak Huawei banda má huafan.cz

Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Huawei“