Ostatní telefony ZOPOZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
hym
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 05. srp 2013 21:25:14
Typ mobilu / ROM: Zopo ZP952 Speed 7 Plus
Bydliště: Pardubice

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od hym »

Přidávám se taktéž ke skupince co jim nefungují boční tlačítka. Respektive zatím odešlo pouze tlačítko na vypínání....
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od McT »

Tento týden dávám telefon na reklamaci. Boční tlačítka, na středu displeje mám při bíle ploše vypálený flek a baterie se mě zdá taky divná :roll: :)
luk029
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: pon 08. dub 2013 14:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Bydliště: Bruntál

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od luk029 »

Tak už je romka s 6.0 marschmallow, už jí někdo má nainstalovanou? nějaké postřehy? Díky. :D :palec:
Obrázek
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od McT »

Aaaaa v pátek jsem dával reklamovat, tak snad bude brzy zpět :D
Uživatelský avatar
Papooch
Androiďák!
Příspěvky: 600
Registrován: sob 02. led 2016 14:41:26
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Papooch »

Tak jsem si včera nainstaloval maršmelouna a sdílnu s váma své zkušenosti:

- Update není OTA, musí se to manuálně flashnout přes flash tools, což není pro běžnýho uživatele žádnej med.
- Při flashi program hlásí něco ve smyslu, že partitioning novýho systému je jinej než stávajícího a musí se zformátovat úložiště a přerozdělit partyšny (to si program udělá sám), jedinej problém je v tom, že právě kvůli tomu nejde použít stávající custom recovery by karl. Čili root zatím nepřichází v úvahu.
- Obecně mám dojem, že se telefon mnohem rychleji zapíná a má hezčí boot animaci.
- Zdá se mi ale, že při některých barvách display dost bliká (on to dělal i předtím, ale teď je to výraznější).
- To manuální povolování permišnů aplikacím mně osobně vůbec nesedne a zdá se mi to pěkně otravný. Jelikož jsem zvyklej na root, tohle si dokážu obstarat i jinak a efektivněji.
- Google Tap je možná fajn věc, ale nejsem si jistej, jestli je u nás tak moc využitelnej, aby stál za to.
- Doze mód vlastně ani nevím, jestli funguje, nebo nějak výrazněji ovlivňuje baterku. Po dnu běžnýho používání nevidím žádnej rozdíl ve využití baterie (a to tam teď ani neběží milion xposed modulů).
- Quick toggles v rolovací liště shora jsou podle mě strašněj výsměch, je jich tam zbytečně moc a zbytečně velkých, že se ani nevejdou na displej, práce s nima je neuvěřiteně neefektivní (to samý jsem neměl rád i na pětce, ale tam se aspoň vešly).
- Mám pocit, že se ale zlepšila kvalita zvuku z mikrofonu, nahrávka už nezní jak z kanálu.
- to je tak zhruba všechno, co mě napadá, od update o celou jednu verzi jsem teda čekal mnohem víc.

I přes některý pozitivní věci musím říct, že se ještě dneska vracím k pětce a k rootu. Třeba, až někdo vyrobí kompatibilní recovery, tak přejdu na šestku, ale zatím k tomu není důvod. Snad se jednoho dne dočkáme i Androida N.
Na poděkování slouží palec u příspěvku
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od superpepino »

Na aktualizaci na A-6 jsem si netroufl, tak jsem telefon odnesl do prodejny Zopa v Praze. Tam mně jí udělali a jsem zatím spokojen. Především z hlediska výdrže telefonu, tam je proti pětce propastný rozdíl. Především u mně, jsem většinou doma, takže s telefonem moc nehýbám. Přesto ho používám poměrně dost, mám tam nahraný snad "vše". Telefon jde svižně a s launcherem Nova je radost se na to dívat. Nejsem odborník jako Pappoch, který píše, že Quick toggles není dobrý-nevím, co to je. Blikání barev jsem nezaznamenal. Jinak další funkce a rozdíly mez pětkou a šestkou Androidem nevím, musím si něco o tom přečíst.
Máme ještě doma THL 5000 koupený v Here shopu v Plzni. Tento shop je originální tím, že prodává všechny čínské telefony s rootem a navíc se dobře stará o zákazníky. Měl jsem tam 4.4.2, nedávno mně poslali návod na aktualizaci na 5.1.1 a tam to bylo poměrně jednoduché. Ani firma THL tuto aktualizaci nenabízí.
Kdyby aktualizace Zopa měla třeba jedinou výhodu v prodloužení životnosti baterie, tak to stojí zato. Jedině mně zarazilo, že zřejmě v šestce Androidu nejdou přemisťovat aplikace na SD kartu, nebo to neumím. V aplikacích totiž není na to výzva, jako ve všech předešlých Androidech. Plusem je taky rovněž, že mně nešlo v pětce připojit na 5Mb wifi síť, teď to jde.
McT
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: ned 14. srp 2011 21:37:30
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 dual
Tablet: Asus Transformer TF300T
Rom: Originál

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od McT »

To je tak znatelné s výdrží telefonu?
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od superpepino »

Tak včera večer /22.6./ mně telefon nabídl aktualizaci na Android 6. Před měsícem jsem si Android 6 nechal udělat v Zopu na Nám. Jiřího z Poděbrad v Praze, tuto aktualizaci totiž nenabízel telefon. Tak jsem tuto nabídnutou aktualizaci udělal, nic se nezkazilo - nevím, jaký je v těch aktualizacích rozdíl. Je v tom nějaký zmatek, ale Zopo se v každém případě snaží.
Ismaell
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. čer 2011 4:03:24
Typ mobilu / ROM: Zopo Speed7 Plus
Mobil 2 / ROM: G1

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Ismaell »

McT píše:Zdravím,
vyměnil jsem SIM kartu a chce to po mě nějaké heslo na ochranu soukromí. Bez toho nemůžu nic dělat, nevíte jaké to heslo prosím je? Nikdy a nikde jsem jej neviděl.

Díky za pomoc,
Tom

EDIT: tak na druhý telefon mě přišlo nějaké oznámení, jestli mi nebyl telefon náhodou odcizen. Stačí na tuto SMS odpovědět ve tvaru "mima" a obratem přijde kód, který dáte do zablokovaného telefonu.

Ahoj, v zabezpeci to je mam dojem mobile anti theft polozka, tam si nastavis sve bezpecnostni heslo, pokud ne tak to muzes resit tvoji cestou a to sms,jinak se tam zada co sis vybral a jde to normalne. Vzdycky pak kdyz se vymeni simka (mam dojem i kdyz das sim1 do sim 2 slotu) tak to bude chtit tohle heslo. Nenechaval bych to ale v default modu, zlodeji nejsou uplne blby a android forum je pristupne vsem i bez registrace :D
Ismaell
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 08. čer 2011 4:03:24
Typ mobilu / ROM: Zopo Speed7 Plus
Mobil 2 / ROM: G1

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Ismaell »

superpepino píše:Na aktualizaci na A-6 jsem si netroufl, tak jsem telefon odnesl do prodejny Zopa v Praze. Tam mně jí udělali a jsem zatím spokojen. Především z hlediska výdrže telefonu, tam je proti pětce propastný rozdíl. Především u mně, jsem většinou doma, takže s telefonem moc nehýbám. Přesto ho používám poměrně dost, mám tam nahraný snad "vše". Telefon jde svižně a s launcherem Nova je radost se na to dívat. Nejsem odborník jako Pappoch, který píše, že Quick toggles není dobrý-nevím, co to je. Blikání barev jsem nezaznamenal. Jinak další funkce a rozdíly mez pětkou a šestkou Androidem nevím, musím si něco o tom přečíst.
Máme ještě doma THL 5000 koupený v Here shopu v Plzni. Tento shop je originální tím, že prodává všechny čínské telefony s rootem a navíc se dobře stará o zákazníky. Měl jsem tam 4.4.2, nedávno mně poslali návod na aktualizaci na 5.1.1 a tam to bylo poměrně jednoduché. Ani firma THL tuto aktualizaci nenabízí.
Kdyby aktualizace Zopa měla třeba jedinou výhodu v prodloužení životnosti baterie, tak to stojí zato. Jedině mně zarazilo, že zřejmě v šestce Androidu nejdou přemisťovat aplikace na SD kartu, nebo to neumím. V aplikacích totiž není na to výzva, jako ve všech předešlých Androidech. Plusem je taky rovněž, že mně nešlo v pětce připojit na 5Mb wifi síť, teď to jde.
Ahoj a chteli za to neco ? Dale me zajima jestli pouzivas GPS navigaci ? Jestli si zaznamenal nejakou zmenu k horsimu nebo lepsimu. Me posledni dobou hodne blbne a rozpaluje mi telefon (ne baterku,i kdyz to rika ze baterka ma nadmernou teplotu, tak nejvetsi "zar" jde primo od cocky fotaku a tam baterka neni,tudiz se nejspis zahriva o telefon) takze je to pak nepresny, preskakuji ulice, meni se smery kdyz stojim atd .. Jako dost me to se*e,protoze sem si zopo koupil hlavne kvuli glonas gps a cene .. a ze zacatku (nekdy od zari) bylo vse ok, i v blance sem mel gps signal, ale od unora sem prestal pouzivat navigaci a ted sem zmenil zamestnani kdy ji zase potrebuju a najednou tohle ... Aktualize mam nastaveny at se stahuj automaticky na wifi a kdyz se to na neco zepta tak to vetsinou odklepu a nekoukam moc na to,ale mam dojem ze posledni aktualizace byla prave v tom unoru. Jako novej telefon kvuli tomu moc kupovat nechci a mesic bez telefonu(kvuli zaruce) zase nemuzu bejt. Psal jsem do Zopo Praha a rekli at zkusim tovarni nastaveni anebo flash systemu, ale na to si netroufnu, takze me zaujal tvuj komentar, kdyz si rekl ze si tam byl :) Pridavam IMG verze systemu atd https://postimg.org/image/8lzdvata9/
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od superpepino »

V Zopu chtěli 200 Kč. Ale lepší je tu šestku stáhnout z nabízené aktualizace, která už chodí přímo na telefon. Je to bez problému. GPS je myslím na stejné úrovni, funguje mně hezky. Vůbec se to nedá přirovnat k mému druhému telefonu THL 5000. Vždy tady záleží je jednotlivém kusu, já jak to vypadá jsem měl štěstí.
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od jivo »

Tak asi po roce odeslo nabijeni. Nejdrive nabijeni obcas zlobilo (predpoklada jsem spatne kabely), ted nejede vubes. Baterie je nastesti stale OK a v jinem mobilu se dobila. Protoze ho mam z ciny, objednal jsem asi za 300CZK tu desku s konektorem a uvidim. Pry jeste blbne ten flex kabel. Je pravda, ze obcas pri pouzivani pekne v oblasti fotaku topil.
Ale jinak pri extremnim pouzivani tlacitka, LCD vse super. Uvazoval jsem, ze koupim Speed8 a tento poslu zpet. Ale Speed8 nema slot na SD a nemam teda zajem. A popravde, pokud to nebude tim MB nebo flex kabelem, koupim ho asi z CZ opet (cena je uz dosti slusna). Proste i kdybych ho kupoval za ty dva roky 3x, stale to bude vyhodnejsi nez koupit nadupany znackovy telefon a krom znacky a ceny rozdil skoro nepoznam. Maximalne se bude vice sekat system z duvodu nejakych znackovych uprav. Takze holt Zopa odchazeji po roce, ale stale se to vyplati. ZP999 odeslo nabijeni take po roce a poslal jsem reklamaci do Ciny, ZP 990 se nepovedl a vraceny penize pri nakupu v CZ. Je divne, ze ZP810 stele po x letech beha spolehlive jako druhej mobil.
Reklamace je balicek za 300CZK, cas atd. Dnes jiz neni problem koupit v CZ za rozumnou cenu a cas s reklamaci usetrit.
Teda za mne po roce nakup doporucuji, ale bud pocitat po roce vymena nebo radeji koupit v CZ a pripadne reklamovat. Otazka je, jak by cesi koukali na odrene rohy a rozbity LCD. Predpokladam, ze by narozdil od Cinanu reklamaci neuznali.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od jivo »

Mate nekdo vetsi zkusenosti s tou aktualizaci na Android 6 ? Vzal jsem ho opet a netusim, zda do toho mam jit nebo nechat stabilni 5.1.
Mam verzi GP, predpokladam ze normalni verze SPEED 7 PLUS bude cistejsi a lepsi. GP je 1.1GB z 13.5 a normalni 1.16GB z 17.6

Jinak kdo mate problem s tlacitkama, je tam napajen slabi kablik. Co jsem telefon rozebiral a snazil se domacknout konektory, tak jsme ho prerval. Takze i kdyz prijde z ciny novej konektor s kusem MB, stejne to nepomuze. Ale mozna by Vam nekdo dokazal za rozumnej peniz tam napajet kabliky. Misto tam bude. Rozebrani opravdu primimivni.
1.) Odsroubovat spodni cast a opatrne vyjmout. Ze strany jsou zapadky, nutne necim vypacit a pote jakoby otevrit tahem, vyklopeni. Zespodu to na necem slabe drzi.
2.) Odsroubovat cely kryt a opatrne necim vyndat. Pozor, drzi opet zespodu mezi SIM u kontaktu baterek. Takze otevrit i nahore a dolu posoupnout. Vypadnou vam tlacitka, nebojte se. Timto se dostaneke jak k napajene casti tlacitek, tak i konce MB. K MB kablik pipajite naprosto v poho, k tem tlacitkum na spoji z folii to bude orisek. Ale pristup k tomu je luxusni.
3.) Horni MB ma jeden sroubek, ale ten uz vyndavat nepotrebujete. Pokud ano, drzi ho ten svab s QR kodem nahore nad fotakem. Je nutne ho odpojit od MB. Z druhe strany jsou ale ty jen primackle konektory, co by meli distribuovat napajeni.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
superpepino
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 27. bře 2012 20:05:28
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP 951 Speed
Bydliště: Praha

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od superpepino »

Dnes mně byla automaticky aktualizována šestka Android. Zopo se opravdu snaží. Nevím, co vylepšili, nebo pohoršili.
rhinos
Stálý androiďák
Příspěvky: 145
Registrován: sob 17. bře 2012 8:11:35
Typ mobilu / ROM: SGN3-iPhone6plus-Ip7+Red-Zopo ZP951-SG9+
Tablet: Ipad mini retina/Ipad Air2

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od rhinos »

a chodi to pres OTA nebo je to stale nutne stahovat?
Ma smysl prejit z 5.1 na 6?
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od jivo »

z 5 na 6 je nutne rucne pres comp. Pak uz sesestka aktualizuje sama. Napisu vam vecer navod. Je nutne zkontrolovat, zda je ve formatovani zakazan.format boot/NVRam (netusim ted tu polozku) zavadece. Teda chtelo by to provest plnou zalohu a zalohu IMEI. Pokud o tyto onformace prijdete, budete mit jen cihlu.
Pote dat misto download polozku formatAll a download. Mam 6stku druhej den zatim spokojenost.

Prefleshovani na 6.0 bez zaruky, mne to proslo
Precte si nejdrive toto: http://androidforum.cz/pozor-t-te-p-ed- ... 70510.html
Stáhnout ze stránek ZOPO ovladace, program SP_Flash a prislusnou ROM. Potvrzuji, ze na edici
GP jde ta normalni.
Jeste nepripojovat telefon.
Naistalovat ovladace, restartovat PC (radeji), rozbalit program SP_Flash a ROM.
Spustit program SP_Flash pomoci flash_tool.exe, pomoci tlacitka "Scatter loading" najit soubor MT6753_Android_scatter.txt a vybrat. Uvidite takovou tabulku a modulama, co se budou aktualizovat. Nejdrive to zkuste normalne v rezimu "download only" z roletoveho menu vlevo skoro nahore pod cestou k souboru.
Spuste bez pripojeneho telefonu tlacitko nahore DOWNLOAD
Vypnout telefon, vyndat na chvilku baterku a pote zandat pred pripojenim k PC.
Vypnuty telefon s baterkou zapojit do USB konektoru pocitace. Mela by nabehnout cervena cara a po ni zluta a zacit proces.

Zde mne to vyhodilo chyby PMT, coz ma byt problem formatu. Je tedy nutne telefon zformatovat, coz je dosti zaludna operace a lze telefon timto umrtvit. Bylo by vhodne udela zalohu ROM a backup IMEI, coz bez rootleho telefonu neudelate. Teda dale jen na vlastni nebezpeci. Opet odpojte telefon, vypnete, vyndejte-zandejte baterku a pripravte se na dalsi pokus.

Pokud flash hazi chybu PMT, použijte odpovídající scatter. Viz pozděj příspěvek.
Vyberte polozku format a zkontrolujte, zda mate vybrano Auto Format Flash a Format whole except bootloder. Pokud prijdete o bootloder, mate po telefonu.

Pote se vratte na zase na Download a misto "Download Only" vyberte "Format All + Download", spuste download a opet pripojte vypnuty telefon. Ted to jiz probehne.
doplněno později:Dělal jsme uptade ZOPO 330 a na navrh anglických fór vybral Firmware Update.. Když proběhl formát,byl jsem naśtván, protože jsem neměl zálohu NVRAM. Ale po naběhnutí se IMEI vrátila ba původní hodnotu . Možná to před formátem NVRAM proveze zálohu a po formátu obnovu. Nevyzkoušeno, ale zkuste.


Jen po pripojeni telefon nechtel najit SIM, blbla WIFI a na kod *#06# bylo Invalit. Polilo men horko, ale po chvilce (asi po pripojeni SIM k operatorovi, pin to chtelo) vse naskocilo a pote OK. Takto to proslo u me. Hledal a zkousel jsem asi 1.5h provest backup IMEI, coz jsem jiz nekolikrat u jinych MTK delal. Zde to neprobehlo a protoze pry obcas je problem u CWM, tak jsem to nechtel riskovat. Doufal jsem, ze pri zakazani formatovani bootloderu o IMEI neprijdu a neprisel. Jednou jsem tak jiz stare ZOPO poslal do kytek, ale cinan opravil.
Naposledy upravil(a) jivo dne úte 07. bře 2017 15:26:39, celkem upraveno 4 x.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od vincent77 »

Používal jsem ROM od Ghost45 verzi 2 a přestal mi fungovat Xposed Framwvork. Po flashnutí verze 4 mi nešla mobilní data. Proto jsem flashoval android 6. Flash proběhl přesně jak píše Jivo, jen bez problémů s wi-fi a sim. Datové připojení funkční. Dále budu testovat.
luk029
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: pon 08. dub 2013 14:10:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Bydliště: Bruntál

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od luk029 »

Chci se zeptat jestli speed 7 nahrává video opravdu jenom ve 3gp a nebo se to dá někde přepnout na mp4. Díky. :D
Obrázek
Portor
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 30. črc 2016 18:18:39
Typ mobilu / ROM: Zopo speed 7plus

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Portor »

Tak jsem si nechal v servisu Zopo na Jiriho z Podebrad nahrat do telefonu Android 6. Udelaji to na pockani za pet minut a chteji za tu srandu 200,- Kc. Hned po instalaci si to samo stahlo a nainstalovalo dve aktualizace asi 280 a 300 MB. Pocitejte s tim ze prijdete o veskera data v telefonu i na karte.
A ted vyhody nevyhody:
Vyhodu vidim jedinou a sice o neco delsi vydrz a o malinko kratsi dobu nabijeni baterie, ale zadna hitparada ktera by stala za rec to zase neni.
Nevyhoda je ze nektere aplikace nelze ihned po instalaci spustit aniz bych musel zrestartovat foun. A taky mi prestala blikat notifikacni dioda pri zmeskanych hovorech a prichozich mailech.
Pokud bych se mel znovu rozhodnout jestli do toho jit nebo ne, tak urcite NE. Nic prevratnyho to neprineslo a ta dioda me fakt trochu stve. Od navratu k Androidu 5 me odrazuje jen ta nechut vsechno instalovat a nastavovat znovu.

Edit: Pomalu zacinam nachazet dalsi a dalsi neduhy Androidu 6.
Kdo pouzivate navigaci Sygic, s sestkou jste bez sance, neustale pady a kousani. Navic mi ve vsech apkach ktere ho vyuzivaji prestal fungovat kompas jako kdyby v telefonu vubec nebyl.
Navrat k petce jistej.
Naposledy upravil(a) Portor dne ned 07. srp 2016 20:31:36, celkem upraveno 1 x.
Matus86
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. led 2012 17:52:12
Typ mobilu / ROM: xperia x8

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Matus86 »

ZP951 nevite jak u teho telefonu vypnu lištu Google nahore diky :(
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od rbarat »

Nainštaluj si iný launcher, napr. Nova.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Matus86
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. led 2012 17:52:12
Typ mobilu / ROM: xperia x8

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Matus86 »

no to nejde vypnout nechapu samsung to muže vypnout a toto
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od rbarat »

No štandardne to vypnúť nejde.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Matus86
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. led 2012 17:52:12
Typ mobilu / ROM: xperia x8

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Matus86 »

a ako si dam vlastny zvuk na sms? :DD
lukasMK
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 12. kvě 2014 7:28:36
Typ mobilu / ROM: Gigabyte Aku A1

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od lukasMK »

Aktualizaci na android 6 jsem udělal hned jak to vylezlo, flashnutí je otázka chvíle.
Systém je stabilnější, rychlejší, čistější. Možností nastavení i úprav je více. Baterie má lepší výdrž.
Co oceňuji je možnost nastavení (oddělání kravin jako hotknot atd.) z horní lišty.
Celkově se na pětku nehodlám vrátit i přes chyby, které zatím zopo neopravilo.
Mě nejvíce trápí nefunkčnost kompasu (bohužel, telefon používám na geocaching) a to, že se v horní liště zastavují hodiny.
P.S. Sygic používám a absolutně bez problému. Nic se neseká ani nekouše. Občas spadne, ale to dělal i na 5.1.
Portor
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 30. črc 2016 18:18:39
Typ mobilu / ROM: Zopo speed 7plus

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Portor »

lukasMK píše:Aktualizaci na android 6 jsem udělal hned jak to vylezlo, flashnutí je otázka chvíle.
Systém je stabilnější, rychlejší, čistější. Možností nastavení i úprav je více. Baterie má lepší výdrž.
Co oceňuji je možnost nastavení (oddělání kravin jako hotknot atd.) z horní lišty.
Celkově se na pětku nehodlám vrátit i přes chyby, které zatím zopo neopravilo.
Mě nejvíce trápí nefunkčnost kompasu (bohužel, telefon používám na geocaching) a to, že se v horní liště zastavují hodiny.
P.S. Sygic používám a absolutně bez problému. Nic se neseká ani nekouše. Občas spadne, ale to dělal i na 5.1.


Pro me byl ten kompas zasadni. Jinak az na par drobnosti mi sestka taky sedela lip. Kdyby se nahodou v budoucnu objevila aktualizace ktera by ten kompas vyresila dej to sem prosim vedet.
vincent77
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2014 13:04:55
Typ mobilu / ROM: ZOPO SPEED 7 PLUS
Tablet: CHUWI Vi 10

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od vincent77 »

Dá se někde v menu zakázat roaming? Neustále se mi připojuje polská síť.

­    
Portor
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 30. črc 2016 18:18:39
Typ mobilu / ROM: Zopo speed 7plus

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Portor »

Na webu oficiálního dovozce http://www.zopomobile.cz nejsou najednou k dispozici žádné výrobky. Na Alze kde bylo ještě do nedávna ke koupi několik telefonů Zopo není krom několika použitých taky ani jeden.
Tak bych tipoval ze ze ofiko dovoz do ČR končí.
Uživatelský avatar
jivo
Androiďák!
Příspěvky: 286
Registrován: sob 10. dub 2010 12:19:07
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN3 SE s ROM z XDA + neco nahradniho s XDA
Mobil 2 / ROM: pres SiemS25, Windows mobile, HTC, Zopo ...
Rom: AOSP; LOS; Nitrogen
Bydliště: Czech Republic

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od jivo »

Ono zrovna zopomobile.cz asi moc oficialni dovozce nebyl. Ted to prodava kazdy od Datartu po CZC. Ale novej speed 8 je jiz za 10.000CZK a radeji jsem opet koupil jeden z poslednich Speed 7 plus. Takze Zopo jede dal, ale uz neni krom tech levnejch modelu o co moc stat.

Jinak bocni tlacitka mam z ciny za 6USD, ale museji se napajet.
Poridte si internetovou "flasku", prostor na Dropboxu s bonusem +500MB : https://db.tt/Zo8BfPgc
Moje vyzkousene a doporucene aplikace.
Portor
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 30. črc 2016 18:18:39
Typ mobilu / ROM: Zopo speed 7plus

Re: ZOPO SPEED 7 ZP952(Plus) ZP951

Příspěvek od Portor »

jivo píše:Ono zrovna zopomobile.cz asi moc oficialni dovozce nebyl. Ted to prodava kazdy od Datartu po CZC. Ale novej speed 8 je jiz za 10.000CZK a radeji jsem opet koupil jeden z poslednich Speed 7 plus. Takze Zopo jede dal, ale uz neni krom tech levnejch modelu o co moc stat.

Jinak bocni tlacitka mam z ciny za 6USD, ale museji se napajet.

Na Datartu jsem nasel v nabidce jen speed 8, driv nabizeli vsude telefonu hromadu. Na CZC ani tuk. Na cizich eshopech ( banggood, geekbuiyng, aliexpres, wish) nenajdu taky ani jeden telefon Zopo, coz je dost divny kdyz jeste v lete slibovali tri nove modely. Jejich web funguje, ale napr. odkaz "forum" je uz nejmin par tydnu nefunkcni.
Podle me v tichosti krachli.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony ZOPO“