Samsung Galaxy S (I9000) - ROM/ROOT/FW[NÁVOD] Root, Recovery, Custom ROM (Vsetko pre Galaxy S)

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

[NÁVOD] Root, Recovery, Custom ROM (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

Obrázek
I.Čast obecná
A)oficiálny spôsob updatovania FW
Na úvod by som povedal nieco o tom ako to vlastne na Galaxy S chodi.Oficialne sa da updatovat telefon (len) cez Samsung Kies.Problem je v tom ze Kies je v prvom rade dost nespolahlivy program.Oficialne mame dostupny update JM2 tusim pre nasu distribuciu a niekto kto sa boji nieco robit s telefonom tak nech si updatne telefon pomocou inovacia FW v tomto programe.
B) Neoficiálny spôsob updatovania FW
Našťastie existuje jeden neoficialny program,ktorý sa volá odin,konkretne pre flashovanie I9000ky(galaxy S) potrebujeme ho vo verzii Odin3_v1.0Ale načo by nám bol program ak nemáme dostupný priamo FW.Ten čerpáme zo stránky http://samsung-firmware.webs.com kde ma I9000 svoju zalozku kde sa zverejnuju neoficiálne,zato plne funkčne a vylepšované FW pre náš telefón.Pravdu povediac neviem kto ich tam dava ale očividne Samsung vývojári(z Ruska)
C)Zásady práce s odinom
Prvá vec ktorú treba povedať o tomto programe je,že je ako moja šéfka počas menštruácie. Dosť naladova a vela veci sa jej nepáči.Velmi často sa stava ze vyhodí hlasku typu že nevie otvorit port,alebo vam jednoducho telefon nenajde popripade "zacne" flashovat a skonci to na analysing file a dalej nič nerobi.Vtedy clovek zacne byt na pochybach a caka dlho lebo sa boji odpojit telefon,coho sa ale bat netreba.Ked dame flashovat tak to ma zacat robit do 5 sekund,ak nerobi nic minutu tak je nieco zle.Zhrniem do bodov dve tri zasady
1.Stále pred flashovanim restartneme PC a nasledne spustíme len Odin, žiadne ine zbytočné programi.
2.Pred flashovanim vyberame pamatovku a Sim Kartu z telefonu,taktiez telefon musi byt odlokovany(žiaden sim lock)
3.Po vypnuti telefóna počkame 10 sekúnd a až tak dame telefon do Download Modu.
4.Púšťame VŽDY najprv Odin a až tak pripájame telefón cez usb,ak to spravíme opačne ak aj program najde telefón tak niekto sa to sekne hned na začiatku.
5.Počas flashovania zabezpečíme prisun energie,nieje velmi dobre ked sa vam vypne notebook(ako napr. mne ked som si nevsimol ze som odpojil kabel) počas flashovania.
6.Telefon musi mat aspon tych 50 percent baterky,najlepšie je aspon 80.
D)Custom romky
Priam výborne je že vela šikovných developerov na XDA si obstaralo I9000 ku a začalo sa jej venovat.Každa romka je vo formáte .zip a je nahravana pomocou recovery telefónu.(do toho sa dostaneme pomocou Volume UP + Home Button+power button.Aký je význam týchto romiek? No dost podstatný,obsahuju rozne optimalizacie,nove skiny,ikony,zabezpečia vam Root a Superusera,premiove programi atd atd.
E)Základne pojmy a úkony
Volume Down +Home Button + Sleep Button = Download Mod
Je to stav kedy nam na displeji svieti zltymi pismenami Download Mode a vidime tam android postavičku.Do tohoto modu chodime vzdy ked ideme flashovat novy FW pomocou Odinu ! Bohuzial objavili sa niektore serie telefonov ktore maju tento download mod deaktivovany.Na druhej strane "šušká" sa o nejakom fixe pre tychto neštastnikov.

Volume UP+home Button +sleep button= Recovery
Recovery je niečo ako bios na počitaci.Najdeme tam možnosti na wipe a hlavne moznost update from .zip file ! To pouzivame na flashovanie Custom Romiek od roznych Develeperov!

F)Riziká spojené s Flashovanim
Neviem aké všetky veci sa podarilo spravit inym userom ale popisem moje konkretne pripady.Často sa stane ze zabudneme dat spravny PIT. File pri flashovani a po snahe spustit telefon nam zostane len cierna obrazovka,alebo jednoducho naflashujeme zlu custom romku popripade zly Firmware a telefon sa nam jednoducho ani nespusti. Zásada č.1
NEPANIKÁRTE .V 99 percentach pripadoch stači len jednoducho cez odin znova flashnut FW a telefon sa vam normalne rozbehne.Stale treba nahodit telefon do download modu a flashnut tam overeny FW.Ak vam Odin nenajde telefon spravte restart.(prečitajte si vyššie zásady pre flashovanie cez Odin)Takmer každy prúser je zvratný ale treba si dat hlavne na jednu vec pozor.Ked vam bude Odin flashovat Rádio(modem) nesmie sa stat ze sa vam vypne telefon alebo počitač!Inak je dost mozne ze ho bricknete.Netreba sa toho nejako extra obavat pretoze radio sa flashuje len zlomok sekundy z toho kolko sa flashuje samotny FW.

G)Custom recovery
Už vieme ako sa dostaneme do recovery ale rad by som o tom este nieco povedal.Recovery je nieco ako bios na nasom pocitaci ak to mozem takto povedat.V recovery tom zakladnom,vieme robit wipe(zmazanie) dat alebo nahravanie suborov vo formate zip.Do tejto chvile,aj ked to uz dlho nebude trvat sa flashuje novy firmware cez tuna zmieneny odin a nasledne flashujeme custom romku nejakeho developera,napr samset a podobne.Coskoro ale budeme mat uz update.zip spojeny priamo s FW(ziadne tar subory ziadne odin atd) a na updatovanie novych FW budeme pouzivat uz len recovery.Recovery ma vela dalsich vyhod.Vieme robit obraz romky(zalohu) ak sa nieco pokašle,plus su tam nejake dalsie utilitky)Zatial som ale komplet fw s romkou nikde nenasiel takze zatial flashujeme po starom:)


II.Časť prípravná
Odporucam si spravit jeden velky adresar Samsung a tam mat vsetko pekne ulozene.Takze pred samotnou manipulaciou s telefonom budeme potrebovať mat pripravene v Počitači:
Pomôcky na flashovanie:
A)Program na flashovanie, čiže ODIN
B) Pit File.
512
513
803
C)Firmware. Najspodnejsi FW je najnovsi.Nastastie u Samsungu zatial plati ze posledny FW najrychlejsi a najlepsi FW.
Obrázek
I9000XWJG3 2010 July
I9000XWJG5 2010 July
I9000XWJM1 2010 July
9000XWJM2 2010 July
I9000XWJM5 2010 July
I9000XWJM6 PDA+Modem Pouzivajte .512pit
I9000XWJM7 PDA+Modem Pouzivajte .512pit
Ak stahujete JM6 alebo JM7 tak este stiahnite toto CSC(CZ,SK,atd)

Obrázek
I9000XXJP2 FROYO!!! pouzivajte .512 pit
I9000XWJP3 FROYO!!! Pouzivajte .512 pit
I9000XXJPC 803.PIT heslo pre archiv = samfirmware.com
Upozornenie:Neskusenym neodporucam flashovat tento FW,meni dost vela veci aj tie ktore by nemali,viacej sa docitate v tomto aj dalsich topicoch.Ak chcete froyo vyckajte na coskoro oficialny release.

Pozn. Heslo k archivom: samsung-firmwares.com


D) Custom romku.Treba povedat ze mat Custom romku nieje ziadne esencialna zalezitost.Obsahuje povacsinou len drobne vylepsenia ako programi,skiny atd.Zopar vyznamnejsich.
(Rom) I9000 Hybrid / No TouchWiz *9/4/2010* for I9000 pre tych ktory nemusia Touch Wiz
http://forum.xda-developers.com/showthr ... amset 1.9F moj oblubeny =) flashujte pre eclair JM5 a vyssie
[ROM] HACKECLAIR v1.0.4 [JM5]
(ROM) Doc's RomMod Froyo V2 (I9000XXJPC) 2/9/10 nieco pre froyo :)


E) ADB
Pozn. V C: spravime zlozku ADB a rozbalime to tam povedsme.Sluzi nam zadavanie Adb prikazov viac info na android wiki.

F) Tento update
Pozn. Jeho vyznam si vysvetlime neskor ale v skratke je to update ktory vam zabezpeci Superusera ak chcete mat len holy FW a ziadne custom romky.Jeho este vacsi vyznam je sluzi nam ako Wifi Fix ale o tom neskor.

G) Samsung Kies (stiahneme z oficialnej Samsung stranky) konkretne TU
Pozn. Je potrebny pri flashovani FW aj ked nie priamo.Ked ho nainstalujete otestujte si či vám nájde program váš Galaxy ,ak ano znamena to ze mate v poriadku Ovladace co je dost podstatná vec.

III.Prax

0)Inštalacia Recovery.
Obrázek
1.Stiahneme Rom Manager z marketu
2.V programe dame Flash recovery
3.Potvrdime SU request a hotovo
A)Flashovanie(nahrávanie) aktuálneho FW

1.Spustime ODIN. Defaultne vyzerá nejako takto.
Obrázek
2.Zaškrtneme repartition
3.Klikneme na PIT file a vyhladame cestu k PIT suboru ktory sme stiahli.pre poslednu romku pouzivame 512 pit subor
4.Stiahnuty FW si rozbalime do nejakeho adresara popripade do adresara s Odinom.
a)klikneme na PDA a najdeme cestu k suboru v tvare priblizne CODE_I9000X.tar (CODE sa vzdy dava do sekcie PDA to je vlastne samotny FW a ma najviac mb podla toho ho spoznate)
b)klikneme na PHONE a najdeme cestu k suboru v tvare priblizne MODEM_I9000X.tar(MODEM je "radio" zabezpecuje funkcnost gsm modulu,bluetooth,wifi,3g atd)
c(klikneme na csc a zadame cestu k poslednemu z troch suborov csc_(CSC obsahuje lokalizaciu,nezlaknite sa ked po flashi budete mat telefon v rustine :) odporucam zapamatat si cestu k jazykovemu nastaveniu.(5 z dola,a hned prva zalozka)
4.1 Takto to nejak ma vyzerat
Obrázek
5.Vypneme telefonik,vybereme SD kartu a Sim kartu a spustime download mode(viď I.čast)
6.Pripojime telefon USB kablom do počitaca
7.Hore v kolonke sa nam objavi ID:COM usb portu ak sa neobjavi mate problem s ovladacmi k telefonu a pocitac nespozna telefon.
8.Takze mame zaskrtnute repartition,pridane FW subory(code,modem csc),pit file a klikneme na START
8.1 Takto vyzera Odin pripraveny na Flash
Obrázek
8.2 Samotný postup flashovania
Obrázek
Obrázek
v tejto fáze sa vam telefon nabootuje do recovery a pc vam zacne spustat KIES.Takze KIES je nevyhnutna vec.
9.Ak je vsetko v poriadku tak sa naflashuje fw restartne telefon do recovery,automaticky sa spravi factory reset a medzitym sa vam zacne spustat Kies.telefon sa restartne a do minuty popripade dvoch vam nabehne FW.


B)Inštalácia custom Romky
Samset(download link II.D)
1.Nahrajeme si Custom romku do pamate telefonu(na internu nie SD) a premenujeme ju do tvaru update.zip
2.Spustime Recovery Mod
3.Zvolime možnost update from zip.file
4.A to je tak všetko telefon nahodi subory rebootne sa mal by vam nabehnut telefonik.

C)LAG FIX
Určite ste si všimli ze telefon trpi tzv APP lagmi.To znamená že pri dlhsie trva kym sa spustí program.Podla mojho názoru je to sposobene tým že Telefon nevie rychlo a dobre pracovat s internou pamatou.V skratke ide o to ze mi telefon prinutime aby data programov ukladal na externu SD kartu.Pre porovnanie bez lag fixu je vysledok v kvandrante 850 s lagfixom 1600.Takze jasny dokaz toho ze ovplyvnuje vykon celeho systemu ako takého

Postup
Potrebujeme SD kartu(odporúča, Class 6, každopádne je to rýchlejšie s hociakou sd) ktora bude rozdelena na dve particie.(pomocou programu gpart alebo paragon harddisk manager 2010( a citacku SD kariet.Ta primarna musi byt FAT32 a druha bud EXT3 alebo EXT4.Ja by som odporucal EXT4 particiu ktora je s kernelom ktory momentalne podporuje dostupna romka stabilna a kazdopadne EXT4 je rychlejsi fileystem.. FAT32 bude sluzit na uchovavanie dat,tj mp3 atd takze navrhujem dat velkost povedsme 6gb(za predpokladu ze mate 8GB MICRO SDHC) EXT 3/4 particiu naformatujeme povedsme na zvysok(2GB) ta bude sluzit prave pre android ako ulozisko dat pre chod programov)


Ak máme kartu takto pripravenu tak:
Upozornenie: pouzivajte X86 system, 64 bitove windowsi maju problem s ADB,nepojde vam to
1.Pomocou marketu nainstalujeme Busybox( app busybox) a v programe dame aktivovat.
2.Spustime odin a flashneme modifikovany kernel.Podla toho ktoru particiu sme si zvolili:
EXT3
EXT4
Obrázek
Poznamka kernel vlozime do kolonky PDA.Spustime download mod.V odine Nedavame ani PIT subor a nezaskrtavame re-partition!!Flash musi byt otazka 5 sekund nie dlhsie ak sa vam nespusti tak si precitajte vyssie ake su zasady flashovania
3.Cez recovery flashneme update.zip ( vid sekcia II.F)
4.Pripojime telefon do USB(mame zapnuty debugging mod) a spustime prikazovu riadku(ADB) a po riadku piseme :
adb-windows shell
su - (na telefone sa nam objavi tabulka na potvrdenie Super Usera stlacime Allow
busybox cp -rp /data/data<MEDZERA>/disk/
busybox mv /data/data<MEDZERA>/data/data.bak
busybox ln -s /disk/data<MEDZERA>/data/data
busybox mv /system/media<MEDZERA>/disk/
busybox ln -s /disk/media<MEDZERA>/system/media
reboot

bacha na medzery:)
Pozn. po kazdej riadke ma vam naskocit iba mriezka ak vyskoci nejaka hlaska tak je nieco zle.skontrolujte ci mate busybox aktivovany!posledne dve prikazy su market fix som to spojil s lag fixom.

Lag fix pre JM5 Rom(Eclair) JM5+Samset 1.9d+A2SD Kernel
V momentalnej dobe odporucam tento postup:) ide vlastne o nainstalovanie posledneho Eclair FW(JM5) k tomu Samsetova Romka a este flashujeme Kernel ktory automaticky nahodi Lag Fix.Ide o A2SD lag fix cize data aplikacii sa budu ukladat na EXT3/EXT4 particiu ktora sa nachadza na karte.

Takze postup je uplne jednoduchy:
1.Flashneme si JM5 FW(download vyssie)
2.Pripravime si kartu(postup trosku vyssie)
3.Cez recovery updatneme samset romku Samset 1.9D
4.A nakoniec cez odin flashneme kernel(subor prilozime do casti PDA,nezaskrtavame repartition) A2SD Kernel)
5.Hotovo.

Upozornenie:
1.Nezamiename postup
2.Ak ste uz mali pred tym lag fix ktory vyuziva ukladanie dat na vasu SD Kartu tak nezabudajte ze vam data zostali na karte,takze treba formatovat EXT4 particiu na novo.Ak to nespravite nahodi vam automaticky vase povodne programi ale garantujem ze polka z nich bude padat.(vlastna skusenost)
EXT 2 Lag Fix
Takze vysiel dalsi typ lag fixu.Ide o to ze ten ktory sme pouzivali doteraz vyuzival ukladanie dat na kartu.Tento vytvori vnutornu EXT2 particiu v NAND pamati.Vysledok v quadrante som mal osobne okolo 2300 co ale neni smerodajny udaj.
Tato alternativa je dobra pre ludi ktory nemaju SD kartu a nechcu mat app lagy.Mozte ju aplikovat na hociktory system,ci eclair alebo froyo

Subjektivna nevyhoda: Niesom velky odbornik na zivnotnost NAND pamate ale mam pocit ze pri tomto type bude vnutorna pamat dost namahana.Ale je to len dohad.
Postup:
1.Rootnuty telefon(tj mat SU prava)
2.V telefone zaskrtneme debugging mod.(spravne drivre a samsung kies je samozrejmost)
3.Pripojime telefon k pc
4.stiahneme TU
5.Adresar rozbalime kam cheme a za predpokladu ze telefon je pripojeny cez debugging mod tak spustime unlagfixme.bat
6.Zacne sa nam aplikovat lag fix,trva to dost dlho asi 15 minut a raz budete musiet potvrdit SU permission,treba to sledovat odskrtnut a potom uz to mozte nechat bezat.
Naposledy upravil(a) delarock dne ned 05. zář 2010 17:31:34, celkem upraveno 40 x.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

jen nevim zda si nezapomel na market issue

Kód: Vybrat vše

to fix market issues:
busybox mv /system/media /disk/
busybox ln -s /disk/media /system/media
reboot
toto by melo odstranit problem s malo mistem a nefungujicim app marketem.
nekterym to uplne dobre nefunguje a ptali se proc se tam nedela cp -rp atd atd ale to si prectete v originalnim postu na modacu nebo xda.

delarock pekny navod.
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

diky pekne zabudol som nato uz som to doplnil
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

jeste doplnim pokud se toto provede a vse jede tak jestli udelate wipe z jakehokoliv duvod at jiz update telefonu atd. tak pokud tutu proceduru znovu provedu vsechny applikace budu mit opet funkcni z SD ?
pokud nekdo zkousel muze to potvrdit ?
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

no podla mojho nazoru o factory resete treba postup opakovat.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

delarock píše:no podla mojho nazoru o factory resete treba postup opakovat.
to chapu ale zda kdyz pak vrazim puvodni SD kartu s obsahem zda zustanou automatifcky applikace (neco jako externiSD by byla vlastne backup)
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
kmozis
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 03. črc 2010 14:03:43
Bydliště: Pardubice

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od kmozis »

Tak jsem to podstoupil.
Asi se to povedlo, před tím se mi test v Quadrantu na videu dokonce zasekl (takže srovnávací výsledek vám ani neřeknu), nyní mi to ukazuje kolem 1.350 (což tedy není těch 1.500, o kterých se tady mluví, ale v grafickém vyjádření to ukazuje, že je to více, než Nexus One s FroYo.
Udělal jsem to na JG5 s wipe, a nyní se mi v marketu nezobrazují free aplikace, které se mi tam předtím normálně ukazovaly (ani když použiju Market Enabler na zobrazení placených apps.). Poradíte mi, jak to zase spravit?

UPDATE: Tak market už snad funguje jak má, naistaloval jsem a spustil Eris Market Fix a už se mi ukazují i aplikace, které mi před tím na Marketu hlásily, že nebyly k nalezení (i když podle mě pořád nejsou všechny, např. Český Android mi to stále nenajde).

UPDATE 2: Byl jsem nucen udělat Wipe. Po resetu se musí sekvence příkazů přes ADB Shell zadat znovu. Před zadáním Qandrant 867, po připojení Ext3 particie z microSD karty jsem se dostal někde k 1360 (což je pořád více, než Nexus One s FroYo). Na 1.600-1.700, což hlásí někteří uživatelé, se teda nedostanu (možná mám o něco pomalejší microSD kartu, nebo nevím, čím by to mohlo být). V každém případě i takhle je telefon hóóóóódně rychlý.
Samsung Galaxy S
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

JUUUUUUUUU konecne to vyslo.
0.Karta rozdelena na FAT32/EXT4
1.Takze Nainstaloval som posledny FW (JG5)
2.Nahodil som EXT 4 kernel
3.Nahodil som SamSet romku,je krasna link na stiahnutie TU
4.Hned nato zase update.zip v recovery tento subor UPDATE
5.spravime prikaz cez busybox(vid lag fix)

Quadrant:1600 :)
Wifi:funguje.

Vseobecne finta je ta ze stale po naisntalovani custom romky nainstalujeme update.zip a wifina nam pojde uz.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

to jsem chtel slyset :)
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
YoungBuck
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27. zář 2008 19:35:22
Typ mobilu / ROM: SGS1

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od YoungBuck »

pockat, tam uz je zahrnuty JIT?
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

nie jit to neobsahuje.mal som nahodeny aj jit ale nebolo to stabilne
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

Rad by som dal do pozornosti Samset Romku s ktorou v kombinacii s LAG fixom sa da dosiahnut v quadrante skore cez 1600:)
Ak by sa niekto nevedel rozhodnut ako si upravit svoj samsung tak moje odporucanie(100 percentna stabilita a svizna rychlost)
1.JG5 romka
2.Nahodit EXT 4 kernel
3.Nahodit SamSeta cez recovery
4.Nahodit Update.zip(v sekcii lag fix)
5.Cez busybox nahodit lagfix

Pouzivam to uz par dni a som velmi velmi spokojny:) plus launcher pro
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

delarock: Zdravím, mistře.. Udělal jsem vše podle tvého návodu - nahrál jsem si JG5 ROMku; pak EXT4; kartu jsem rozdělil v Paragon HDD manageru, první udělal ve FAT32, druhý v EXT4; nahodil jsem SamSeta (mimochodem hodně dobrý..); potom Update.zip a nahodil jsem Lag Fix. Předtím jsem nainstaloval a zaktivoval busybox a postupoval jsem dle návodu. Akorát jsem nemohl přijít na to, jak zadávat ty příkazy, tak jsem zpočátku napsal "adb-windows shell".. Naťukal jsem příkazy, nic mi to nehlásilo - jen naskakovaly mřížky. Benchmark po rebootu vykazoval hodnotu 870 :(

Telefon je podle oka zase o něco rychlejší, ale kde dělám sakryš chybu, že se v benchmarku nedostanu přes 900?? Neexistuje nějaký "video-návod" apod., nebo alespoň něco podrobnějšího?
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

nazdar,prave to je dobre ze naskakovali iba mriezko to znamena ze je to ok.kebyze vyskoci chyba je to zle.a na konci staci reboot.
takze:
napises adb-windows shell (malo by ti napisat ze mounting device)
klasika SU(na displeji potvrdis request)
a potom uz len pises po kazdom prikaze vyskoci mriezka az po poslednom napises reboot a malo by to ist.
no ja som mal minimum 1100 le to som mal 30 mb volnej ram,po kille aplikacii to bolo dokonca nieco pod 1700.takze vela zavisi od ramky
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Tak já jsem to asi udělal dobře.. Jen nechápu 870, čekal jsem minimálně 1000 :(
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

skus killnut vsetky app a tak spusti quadrant ze co ti vyhodi. mas samseta hej ?
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Všechno přesně podle návodu, bez jediné hlášky o chybě. Killnul jsem vše, pak benchmark.. Teď znovu - 866 :help:
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

mmnt idem pre istotu spustit aj ja :)
pocuj chod na kartu pomocou paragonu na EXT4 particiu a pozri ci tam mas nejake data,musi tam byt vela zloziek.ak je prazdna tak shit happend a nieco je zle co sa tyka mountovania a pouzivania particie.ako si ich rozdelil? ktora particia ma kolko ?
Naposledy upravil(a) delarock dne stř 21. črc 2010 22:20:56, celkem upraveno 1 x.
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
delarock
Robot
Příspěvky: 1249
Registrován: pon 30. lis 2009 0:49:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od delarock »

Prosim niekoho ak nahodou robil presne podla tohoto navodu tak nech napise ci ma podobny problem
Moj vysledok
Obrázek
Android: M.Milestone - Nexus One - Galaxy S - Desire HD - Galaxy s II - Galaxy Nexus Palm Pre, Xperia X1, motorola V3, motorola V8, Iphone 2g, iphone 3G, iphone 4,
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Jak se na tu kartu dostat - přes jakou nabídku? Zjistil jsem jen, že je cca 100MB používaných.. Což znamená, že je zřejmě prázdná, protože těch 100MB je systémem rezervované místo.

Kartu jsem rozdělil tak, že jsem napřed dal delete partition, pak jsem vytvořil FAT32 o velikosti 12GB a nakonec jsem udělal EXT4 o velikosti 2GB (dvakrát jsem zadával create partition). Když mrknu na vlastnosti (modrý otazník v kolečku), oba jsou typu: Primary.
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

Tom_82 píše:Jak se na tu kartu dostat - přes jakou nabídku? Zjistil jsem jen, že je cca 100MB používaných.. Což znamená, že je zřejmě prázdná, protože těch 100MB je systémem rezervované místo.

Kartu jsem rozdělil tak, že jsem napřed dal delete partition, pak jsem vytvořil FAT32 o velikosti 12GB a nakonec jsem udělal EXT4 o velikosti 2GB (dvakrát jsem zadával create partition). Když mrknu na vlastnosti (modrý otazník v kolečku), oba jsou typu: Primary.
zakladem je kdyz vlezes pomoci adb na telefon dostanes su - tak zkus pak udelat ls -l
nek by si videt vypis kde budes mit presmerovany dane slozky na kartu.

neco jako tohle

Kód: Vybrat vše

rwxrwxrwx root root  /data/data -> /disk/data
rwxrwxrwx root root /system/media -> /disk/media
nemusi to byt uplne stejne ale dulezite je aby si tam mel tu sipku -> reprezentujici sim link.
strilim od boku delarock to upresni pokud to zkusi.
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
kmozis
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 03. črc 2010 14:03:43
Bydliště: Pardubice

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od kmozis »

delarock píše:Prosim niekoho ak nahodou robil presne podla tohoto navodu tak nech napise ci ma podobny problem
Moj vysledok
Obrázek
Jak jsem psal, já sice nedosahuji takových výsledků, jako ostatní (nejvýš jsem se dostal někde kolem 1370), ale i tak je to najednou úplně jiný telefon. Nemusím vůbec restartoval, žádné zasekávání, prostě teď už jsem spokojen. Daní je sice nižší životnost externí microSD karty (má prostě nějaký limit, kolik zápisů vydrží), ale při dnešních cenách vyměnitelných médií bych toto vůbec neřešil. Pokud máš 870 (to už je jedno, jestli 840 nebo 900), prostě se to nepovedlo a něco je špatně. Vše jsem dělal přesně podle návodu a u mě to šlape. Trošku jsem bojoval s tím, jak spustil ten ADB shell (jsem přeci jen Nové Androidě), ale i to se mi nakonec podařilo.
Samsung Galaxy S
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

nekdo udelal podobny clanek jako delarock.

http://hemorrdroids.net/?p=637

dobre je ze tam je i reverzni zpusob jak vse udelat pred fixem.
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Po zadání "su" mi teď nevyskakuje na telefonu žádná tabulka. A po následném "ls -l" mi to ani nic nevypsalo.. Mám Windows 7 x64, nebude problém v tom? Mám pocit, že v tom příkazovém řádku to píšu do "hluchého okna".. Níže obrázek, stejně se to chová i po zadání ostatních řádků..

Obrázek
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

musis napsat

Kód: Vybrat vše

su -
ls -l /system/media
ls -l /data/data
ta pomlcka je dulezita

a vratit by to melo neco jako

Kód: Vybrat vše

 lrwsrwsrwt root root 2010-07-15 16:34 media -> /disk/media
 lrwsrwsrwt root root 2010-07-15 12:14 data -> /disk/data
tak me napada pokud si neopuzil opravdu su - tak si nejsem jisty ze jsi to spravne prilinkoval.
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Pořád stejné, i po restartu SGS a PC.. :x

Nalinkoval jsem to snad správně.. Po zadání "su" se i bez pomlčky spustil Super User, pak jsem jen zadal příkazy. Buď jsem v něčem udělal chybu, nebo mi to prostě nefunguje :(

Největší pomoc by asi pro takové případy bylo vložit video (YouTube apod.). Přes nějaký program (CamStudio 2.0 atd. - snímání desktopu) nahrát postup od A do Z a vložit.. Ale to asi chci moc.. :oops:

PS: Jinak jsem si na XDA všiml, že vyšel nový SamSet - 1.2C
- No wipe required if you come from 1.0 or higher
- Corrected most of theming bugs
- Themed MusicPlayer lockscreen
- Added colored menu icons
- Themed most of buttons and highlights

Stáhnout si jej můžete ZDE
aws
Androiďák!
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 07. led 2010 8:08:47

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od aws »

su -
ls -l /system/media
ls -l /data/data

tohle ti nejde udelat ?
ano pomlcka ti spusti roota s cistym prostredim to je jediny rozdil nekdy je to lepsi delat :D
samsung galaxy S JPC + root + no lagfix
one life to live one love to give
Uživatelský avatar
Tom_82
Androiďák!
Příspěvky: 430
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:05:20
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 6

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Tom_82 »

Teď jsem to celé dělal znovu, včetně SamSet 1.2C. Možná, že bude chyba u x64 Windows.. Když vše udělám podle návodu a restartuje se telefon, tak když zkouším zadat "su -", tak se nic neděje..
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Blackhawk »

mne prikazy adb shell v cmd tiez nesli na w7 x64, vyriesil som to tak, ze som cmd spustil cez ten "x86 emulator", ktory je vo win7
Planda
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: úte 06. črc 2010 7:55:54

Re: Pimp your Samsung (Vsetko pre Galaxy S)

Příspěvek od Planda »

Pokud chci dát samset custom romku, tak ji stáhnu přejmenuju na update.zip a přes recovery ji tam hodím? A pak znova ten update soubor tím stejným způsobem?
Samsung Galaxy S 8GB + A-DATA 16GB | DarkyROM v10.1 ★ JVH ★ Circle Battery Mod
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S (I9000) - ROM/ROOT/FW“