ASUS ZenFone - Obecná diskuzeAsus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od jar »

Ahoj, mate v kontaktech na M6 oblibene (*)? Ja mam zatim jeste porad M5, ale v aktualizaci kontaktu contacts_2.0.0.39_160921 (asi posledni pro M5) ta hvezdicka chybi.
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od zemaniel »

Není, schovali to pod poslední ikonu Skupiny nahoře vpravo spolu s poledními hovory. Upřímně to moc nechápu? :roll:
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od jar »

Ja to taky nepochopil. Misto tam je.

Co pouzivate za hudebni prehravac. Ja mam s prehravanim hudby neustale problemy. Dokonce i ten Asus player blbne. Ty same soubory se v Sony mobilu prehravaly v pohode.
Krema
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. říj 2016 21:00:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Krema »

Zdravím,

mám velkej problém s displayem, přestal mi fungovat dotyk, nechal jsem ho odvézt sběrkou do servisního centra a tam mi řekli, že se na to záruka nevztahuje, že ( jak mám uštíplý cca 2 cm kousek černého plastu ve spodu ze zadní strany ke sklu ) ( přitom to místo po přejetí prstem bylo vyvýšeno a nelícovalo to se sklem, ale byl ten plast nad ním) že to bylo způsobeno pádem a tudíž výměna za 1400,- mám ho 9 měsící.Dále mi poslali jen fotku uštíplého plastového rohu ( uštíplo se mi to v červnu a od té doby fungoval normálně až do ted) Chtěl jsem po nich diagnostiku, že je display vadný od toho místa Ani jednou nespadl na zem, mám ho v obalu.

Myslíte že postupuji správně?
Přílohy
foto reklamace.jpg
foto reklamace.jpg (70.5 KiB) Zobrazeno 8544 x
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od zemaniel »

Těžko hodnotit. Podle fotky vypadá, že zásah do vrstvy mohl být. Nevím, kde je sběrnice u tohoto modelu, po pádu někdy nejde jen nějaká část, měl jsem v ruce spoustu telefonů, kde byl pavouk po celé dotykové vrstvě a fungovala normálně (pokud nepočítám střepy zaryté v prstech)
Mohlo dojít opravdu k destrukci v místě výstupu sběrnice. Už se mi ale párkrát stalo, že servis vrátil mobil s tímto vyjádřením, ale dotyk kupodivu fungoval, protože jejich technik do něho opravdu vlezl, a jen tím, že přesadil flex ve sběrnici na desku (mohl být povyskočený) závadu odstranil. Tuto zkušenost, můj kamarád říká "odborně" nedotyk, :lol: mám za sebou i já...
S foto závad bych to bral hodně s rezervou, tady je to třeba jasné, ale teď řeším kauzu u Doogee DG700, což je opancéřovaná obluda, a poslali mi fotky, že došlo k prasknutí desky po pádu... :lol: Upřímně, viděl jsem i pár telefonů přejetých autem, a desky byly OK. Zajímavé je, že deska je prasklá přesně v místě, kde je docela blbě umístěný zámek pro "rozpůlení telefonu"! Takže v servise prostě sedí dřevák, který tam narve šroubovák a zapáčí..... Hele, wole, praskla deska... Co teď??? A starší zkušený mu řekne: "Hoď to na zákoše..." Tak to prostě je. Nerad bych se dotkl někoho z těchto servisů, ale klidně se dotknu... ;)

EDIT: ZenFony - nevím, zda dotyk zasahuje až do spodní laserované části, spíš si myslím, že ne, takže dotyková vrstva končí nad ní. Závada štípnutím rámečku na spodku telefonu mimo displej a dotyk je tedy fyzicky nemožná.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
Uživatelský avatar
zemaniel
Moderátor
Příspěvky: 806
Registrován: úte 07. čer 2011 21:09:41
Typ mobilu / ROM: ACER Liquid ZEST Plus
Mobil 2 / ROM: XIAOMI Redmi 5 Plus
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od zemaniel »

Ahoj. Do sekce bazar jsem hodil svou 3 měsíce starou 8GB verzi Laseru, kdyby měl někdo zájem. ;) Dík.
Zenfone 2 ZE551ML>Elephone P8000>THL 5000>HUAWEI P6>THL W100S>ZOPO ZP980 2/32>GoClever Fone 570Q>LG P880 Optimus 4X HD>HTC EVO3D>Huawei U8800>VF945>WM éra
gorza
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. pro 2015 18:13:46
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Mobil 2 / ROM: Samsung S4 mini

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od gorza »

Tak už mám svůj Asus opět v servisu. Minule odešel display a nyní nefungovalo správně GPS, BT, foťák občas neukládal fotky a ještě jiné věci. Doufám, že jsem jen dostal do ruky nějakej shitovej kousek a že mi ho vymění a vše bude fachat.
Co mě ale zaujalo :-) Dal jsem reset, resp. tovární nastavení a telefon se mi vůbec nepodařilo rozběhnout, stále po mě chtěl připojení na Google účet. Prý je to ochrana proti zlodějům což se mi zdá jako totální blbost když stačí si přes PC přehrát firmware a mělo by to zmizet. Nicméně pozor na to, pokud jedete jako já přes "nějakej" účet co jste si před lety založili jen pro telefon a abyste se mohli dostat k aplikacím tak si ho někde před resetem poznamenejte :D
Docent
Androiďák!
Příspěvky: 333
Registrován: stř 10. lis 2010 12:06:50
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Docent »

Tak se přidávám k těm, co mají problém s GPS... Trvá dlouho, než naběhne (někdy), po pár minutách vypadne a chytne se buď po desítkách minut, nebo vůbec... Přesnost je úděsná :-(. Takže jde na reklamaci a o Asusu už v životě nechci slyšet :-(.
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od vormen »

Neskutečnej shit tenhle telefon, zadarmo drahý. Po zkušenostech s Laserem, se divim že někdo dá peníze za ty nový modely, to bude obdobně spolehlivý.
gorza
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. pro 2015 18:13:46
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Mobil 2 / ROM: Samsung S4 mini

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od gorza »

apky.jpg
apky.jpg (125.24 KiB) Zobrazeno 7818 x
Zdar, dělal někdo z vás poslední dobou (na novém androidu) tovární nastavení? Nemohu najít (ani na obchod play) některé, dříve používané aplikace co byly v telefonu. Například SMS+MMS, E-mail a mám pocit, že i nastavení je jiné :-(
Jakou aplikací řešíte mail? Potřebuji tam dát dva účty a když jsem dal přidat účty tak se mi automaticky dali pod Gmail. Myslím, že ty apky byly přímo od Asusu. Telefon byl v servisu, zítra vyzkouším a dám vědět jak se zlepšila GPS, dostal jsem, prý celou novou desku...

Tak SMS/MMS jsem již našel ovšem hudební přehravač, co byl ve starém laseru jsem nenašel :-(
Docent
Androiďák!
Příspěvky: 333
Registrován: stř 10. lis 2010 12:06:50
Typ mobilu / ROM: bosch

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Docent »

Není to tím, žes tam měl původně Androida 5 a v servisu tam dali šestku? Na poštu používám K-9 Mail.
Pawol
Androiďák!
Příspěvky: 301
Registrován: čtv 03. kvě 2012 22:56:19
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6+128 GB
Bydliště: Kutná Hora

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Pawol »

Asus e-mail a další jsem našel na Aptoide, Je to obchod podobný GP. Najdeš tam jen aplikace které jsou zdarma. Musíš to najít na netu, protože to je konkurence pro GP, takže tam to nehledej. Hlavně to ale nenapíše, že app. není kompatibilní s daným zařízení. Prostě ji stáhneš, nainstaluješ a buď bude, nebo nebude funkční
gorza
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. pro 2015 18:13:46
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Mobil 2 / ROM: Samsung S4 mini

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od gorza »

Pawol píše:Asus e-mail a další jsem našel na Aptoide, Je to obchod podobný GP. Najdeš tam jen aplikace které jsou zdarma. Musíš to najít na netu, protože to je konkurence pro GP, takže tam to nehledej. Hlavně to ale nenapíše, že app. není kompatibilní s daným zařízení. Prostě ji stáhneš, nainstaluješ a buď bude, nebo nebude funkční
SUPER! Díky moc :clap: Už frčí...

Jinak musím říci, že příjem GPS se vylepšil snad o 100%. Takže pokud GPS nejde, vypadává nebo se dloooouze načítá tak alou do servisu, opravdu to pomůže. Co se mi ale nezlepšilo je BT... Koupil jsem kvůli tomu asi troje sluchátka a stále mi při hovorech vypadává zvuk a příjem je nepoužitelný :-(
Při poslechu hudby fungují takže to asi jen jen v BT nebude?
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od jar »

Ja mam opacny problem. A to jak s dratovejma tak bluetooth sluchatkama. Telefonovani je v poradku, ale prehravani je nepouzitelny. Vypadava, preskakuje nedohrane skladby, odmlci se v pulce skladby a po uplynuti casu skladby hraje dal.
Uz me to tak dozralo, ze jsem zacal nosit starou mp3.
dave.mh
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02. led 2013 16:51:26
Typ mobilu / ROM: Asus ZF2L, Redmi Note 4X

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od dave.mh »

Přehrávání čehokoliv mi funguje jak přes kabel tak i BT. Vyzkoušej jiný přehrávač.
Uživatelský avatar
jar
Nové Androidě
Příspěvky: 45
Registrován: úte 16. říj 2012 9:32:15
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Tablet: SG Note 10.1 / CM 10.2

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od jar »

Dave.mh: zkousel jsem vestaveny, vlc, folder player, kamas folder player, ez folder player. Kazdy mel problem. OS 5.0.2. Jeste bych mohl zkusi reset do tovarniho nastaveni.
gorza
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. pro 2015 18:13:46
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Mobil 2 / ROM: Samsung S4 mini

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od gorza »

Pokud není telefon rozbitej (myslím nějaká chyba na základovce) tak bych šel nejdřív po kartě, jestli má class 10 a pak zkusil před přehráváním vyčistit telefon od neukončených programů.
(ono tady není moc poznat jak kdo je zdatnej v telefonech, jestli jsi to už tkoušel tak sorry) :-)

EDIT by jumbo78: smazaná zbytečná citace
Krema
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. říj 2016 21:00:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Krema »

Zdravim, chtěl bych se optat, zda někdo také nemáte problém s příjmem sms.V 1 slotu mam t-mobile a ve 2 vodafone a vůbec mi nechodí sms .Nechodí potvrzování sms ani sms od lidí.
V nastaveni jsem nasel limit pro max.pocet uložených sms a to 1000 a 100 mms.To jsem zvedl na 2000 a 200 chvilku to šlo,ale pak zase nic.
Je divné ze kdyz pošlu sms z t-mobile na vodafone tak přijde ale jak pošlu sms z vodafone na t-mobile tak ne.
Bohužel z t-mobile mi nastavovaci sms neposlouchal neboť telefon neznají, tvrdila mi operátorka že zasílá všeobecné nastavení ale to mi taky nedošlo.
Nevite co s tim bo kde je chyba?
Špatný telefon, chyba aplikace?
ing.dolik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20. čer 2016 12:54:26
Typ mobilu / ROM: Asus ZE500KL

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od ing.dolik »

Jakou pouzivas aplikaci?? Jestli pouzivas aplikaci tretich stran napr. Textra, apod.. tak se koukni do Spravce automatickeho spusteni a povol to.
Tony.Dac
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: sob 09. dub 2016 21:05:57
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Tony.Dac »

mirus12 píše: stř 22. čer 2016 8:06:50 Systém vidí kapacitu baterie správně, ale zatím bych koupi nikomu nedoporučil. Nepodařilo se mě baterii nabít více jak na 93%, během používání je pak při poklesu pod 30% skokově na 10% během pár minut. Zkoušel jsem různé app na formátování a podobně a nic. Asi poletí z domu, nerad bych aby mě třeba bouchla v mobilu. Teď už jen origo baterie...
Screenshot_20160622-085659.jpg
Tak jsem taky koupil a to samé. Nevyřešil to někdo?
Krema
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. říj 2016 21:00:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Krema »

ing.dolik píše: sob 22. dub 2017 18:05:09 Jakou pouzivas aplikaci?? Jestli pouzivas aplikaci tretich stran napr. Textra, apod.. tak se koukni do Spravce automatickeho spusteni a povol to.
zdravím,používám klasickou apku, která byla v telefonu pro sms a mms (Asus messaging - sms,mms)
gorza
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 13. pro 2015 18:13:46
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL
Mobil 2 / ROM: Samsung S4 mini

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od gorza »

Ohledně SMS bych si zkontroloval nastavení a hlavně výchozí aplikaci. Pokud je vše OK tak bych si smazal ze SIMkarty všechny SMS (mělo by tam být posledních 10 sms), dal ji do jiného mobilu, přijmul sms s nastavením a pak ji dát do Asusu a zkusit aktivovat až ji uvidíš. Takto se mi to povedlo na Nokii, která se také bránila.
Ta karta sama o sobě by měla nastavit mobil takže bych možná ještě zkusil vyndat karty, restartovat, vypnout a pak vložit jen tu na kterou nejdou SMS. Měla by provést nastavení sama - ovšem je to jen teorie :-)
Dej vědět
cendol
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 19. čer 2017 7:29:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi
Mobil 2 / ROM: MiUI
Tablet: Advan
Rom: MIUI, RR

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od cendol »

Možná se jedná o stejný problém jako tady - https://www.asuszenfone.info/tag/asus-zenfone-2-laser
Naposledy upravil(a) cendol dne úte 02. říj 2018 17:32:18, celkem upraveno 1 x.
Krema
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. říj 2016 21:00:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Krema »

gorza píše: pon 24. dub 2017 23:58:45 Ohledně SMS bych si zkontroloval nastavení a hlavně výchozí aplikaci. Pokud je vše OK tak bych si smazal ze SIMkarty všechny SMS (mělo by tam být posledních 10 sms), dal ji do jiného mobilu, přijmul sms s nastavením a pak ji dát do Asusu a zkusit aktivovat až ji uvidíš. Takto se mi to povedlo na Nokii, která se také bránila.
Ta karta sama o sobě by měla nastavit mobil takže bych možná ještě zkusil vyndat karty, restartovat, vypnout a pak vložit jen tu na kterou nejdou SMS. Měla by provést nastavení sama - ovšem je to jen teorie :-)
Dej vědět
tak jsem smazal všechny zprávy v uložení, ponechal jsem kapacitu na původních 2000 sms a 200 mms a najednou to začalo chodit, nevím zda všechny sms , ale od jednoho člověka 2 když pošle, tak dojdou.Vubec si nevybavuju, že by byla nějaká aktualizace softwaru, možná proběhla jen aplikace SMS,MMS.
slawe
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 23. čer 2012 12:14:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od slawe »

Ahoj,
chci se zeptat, používáte někdo s tímto telefonem Bluetooth handsfree? Já v současné době zkusil dvě, nejprve https://www.alza.cz/plantronics-explore ... 305919.htm a pak https://www.alza.cz/jabra-classic-red-d501630.htm. Obojí identický problém - při hovoru padá zvuk, trochu se "robotizuje", kouskuje, rozpadává. Prvního Plantronicse jsem vrátil okamžitě s tím, že evidentně je problém v kompatibilitě mezi BT v3 a v4. Nicméně ta Jabra je taky v4, takže by to neměl být problém, ale je. Nepomohlo ani doinstalování podpůrných aplikací od Jabry. Jabra ale v pořádku funguje s jiným telefonem, takže problém je na straně mobilu. Napadá někoho schopné řešení? Případně máte někdo doporučení na handsfree, které zaručeně funguje bez problémů? Díky.
Krema
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 11. říj 2016 21:00:23
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Re: Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB

Příspěvek od Krema »

Krema píše: pon 19. čer 2017 8:31:53
gorza píše: pon 24. dub 2017 23:58:45 Ohledně SMS bych si zkontroloval nastavení a hlavně výchozí aplikaci. Pokud je vše OK tak bych si smazal ze SIMkarty všechny SMS (mělo by tam být posledních 10 sms), dal ji do jiného mobilu, přijmul sms s nastavením a pak ji dát do Asusu a zkusit aktivovat až ji uvidíš. Takto se mi to povedlo na Nokii, která se také bránila.
Ta karta sama o sobě by měla nastavit mobil takže bych možná ještě zkusil vyndat karty, restartovat, vypnout a pak vložit jen tu na kterou nejdou SMS. Měla by provést nastavení sama - ovšem je to jen teorie :-)
Dej vědět
tak jsem smazal všechny zprávy v uložení, ponechal jsem kapacitu na původních 2000 sms a 200 mms a najednou to začalo chodit, nevím zda všechny sms , ale od jednoho člověka 2 když pošle, tak dojdou.Vubec si nevybavuju, že by byla nějaká aktualizace softwaru, možná proběhla jen aplikace SMS,MMS.


tak opět pro změnu nejde spustit foťák, nejdřív to začlo tak ze nešlo ukládát na sd kartu tak jsem dal ukládat na vnitřní paměť a to slo zhruba 14 dní a teď uz se foťák nespustí vubec, nevíte nekdo co s tim? Gps nefunguje vubec teda....navíc aplikace foťáku neni vůbec mezi nainstalovanými jde jen zakázat nic vic....
Přílohy
Screenshot_20170716-154510.jpg
Screenshot_20170716-154510.jpg (545.39 KiB) Zobrazeno 6169 x
Odpovědět

Zpět na „ASUS ZenFone - Obecná diskuze“