LG G Flex 2 (H955) - obecná diskuzeLG G Flex 2

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
PEPEoneHLG
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. lis 2017 16:18:58

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od PEPEoneHLG »

Telefon jsem kupoval u CZC duben 2016. Celou dobu naprosta spokojenost. Telefon jsem doporucil trem znamym a dvoum se do roku odporoucel. Asi tri tydny zpet zacali restarty, baterie drzi v pohode, nabiji. Jen se tak dvakrat denne restartuje. No a par dni zpet mi odesel nejdriv spodni mikrofon a druhy den i horni hlasity. Dal jsem to do CZC na reklamaci a jsem zvedavy jake bude jejich vyjadreni. Doufam ze na me nebudou zkouset podobne veci co jsem zde cetl. To je az k nevire, ze dnes muze firma jako ta jejich takhle postupovat! Kazdopadne budu informovat ;)
zdenin 13
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. lis 2017 5:57:03
Typ mobilu / ROM: LG G flex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od zdenin 13 »

Tak zítra si mám vyzvednout svého flexe z reklamace. Vyjádření technika: "Provedena výměna základní desky, obnoveno tovární nastavení, během servisního zásahu zjištěna snížená kapacita baterie, baterie je již po záruce
na kapacitu, doporučena mimozáruční placená výměna baterie." To bude asi pěkně drahá baterie..
Uživatelský avatar
ac1893
Robot
Příspěvky: 931
Registrován: pát 16. pro 2011 2:23:15
Typ mobilu / ROM: One Plus 6t
Bydliště: Vintířov

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od ac1893 »

A nepsali kolik chtějí za baterii ?
zdenin 13
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. lis 2017 5:57:03
Typ mobilu / ROM: LG G flex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od zdenin 13 »

Ne nepsali a asi nebude tlf. funkční, když je to doporučená oprava. Ale někdo už tady cenu psal, myslím kolem 1tis i s prací.
Tomass44
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: úte 25. zář 2012 13:18:05
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Mobil 2 / ROM: Nokia N9
Rom: v023

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od Tomass44 »

Už jsem to tu psal cca dvakrát, ze zákona máš právo na reklamaci baterie protože ti znemožňuje používat telefon. A prodejce ti to musí uvést do provozuschopného stavu, nebo ti vrátit penízre. Pár případu zde na foru bylo. Záruka se nevztahuje na tu sníženou kapacitu. Snižování kapacity baterky je její přirozená vlastnost a nemá vliv na funkci zařízení.
Kromě toho, že se baterka dřív vybije.
A životnost baterky, počet cyklů si těžko mohl překročit. Pokud jsi telefon 3x denně úplně nevybil ze 100% do 0%.
Podle mě jen zjistili že ti brzo umře baterka a chtějí aby jsi to zaplatil sám. Nebo už byla špatná a vrzli ti tam nějakou jetou šuplíkovku a napsali ti že má menší kapacitu.
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

Tak Ja si telefon po druhé reklamaci kvůli restartum nechal 1den..nahráli novy software a podle nich mobil jede..uz ho mají zpět.restartoval každou minutu..ovšem s čím přišli....přehrání softwaru prý nemá vliv na reklamacni lhůtu...podotykam právě jsem nyní překročil 2roky záruku..to je svinarna..ted udělají to same a jsou z toho venku.prodavač rikal ze to je ted novinka..tak ted jen jak postupovat?jestli k tomu dojde..
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

Dodávám koupeno u czc..tohle info mam z Proseka
ketupa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. kvě 2014 21:10:52
Typ mobilu / ROM: LG Flex II

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od ketupa »

Dobrý den, tak mě zřejmě nadobro právě odešel můj Flex 2 dva měsíce po skončení záruční doby. Problémy jsem s ním už měl před čtyřmi měsici, ale jelikož mě CZC neuznali reklamaci z naprosto šíleného důvodu - prý se jim neshoduje IMEI se záručním listem (telefon to byl samozřejmě správný - buď tam mají "binec" nebo to udělali schválně ), rozumná řeč s nimi nebyla a o reklamaci nechtěli ani slyšet ("víme že tento telefon je od nás, ale kupoval ho někdo jiný"). Po tom co jsem si sám vyměnil baterii za novou se telefon opět rozjel a až na několik restartů fungoval doteď. Je mi to líto, byl jsem s ním spokojený, ale za osobně si už telefon LG nikdy nekoupím. A v onom slavném CZC si nekoupím už nikdy ani kancelářskou sponku - nikdy bych nevěřil že tak známá firma si dovolí takové jednání. A zřejmě nejsem sám.
Tomass44
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: úte 25. zář 2012 13:18:05
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Mobil 2 / ROM: Nokia N9
Rom: v023

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od Tomass44 »

Taky dobrá zkušenost :facepalm: ,jen tak pro zajímavost za kolik kč (přibližně) jsi u czc dohromady nakoupil? Mě snad přijde, že se zákazníkem jednají podle toho jakou jim dělá tržbu.
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od rikardoso »

Já tam třeba koupil jen ten mobil a k tomu paměťovou kartu, mobil reklamován a vráceny peníze... Před tím karta také reklamována, takže tím to nebude...

­

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
ketupa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. kvě 2014 21:10:52
Typ mobilu / ROM: LG Flex II

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od ketupa »

Dobrý večer, tak tržbu jsem jim za ty roky co jsem skoro všechno počítačové vybavení kupoval převážně u nich udělal nemalou (odhadem okolo 30 tisíc).
A opravdu jsem od tak známého eshopu nečekal tak příšerné jednání - zatím jsem tam nikdy nic nemusel reklamovat. Když jsem jim telefon poslal na reklamaci tak mi přišla SMS od pošty že to převzali a téměř okamžitě (max pět minut) od czc přišel mail že reklamaci zamítli a posílají to zpět. Ještě tam stačili napsat že kromě neshodujícího se IMEI jsou na telofonu viditelné škrábance a oděrky, přičemž telefon je stále jako nový (nošený ve flipovém pouzdru se značkovým ochr. sklem). Ale naopak odpovědi na mé dotazy jim trvaly vždy minimálně týden a vždy končily ve stylu "víme že reklamovaný telefón je od nás ale nesedí faktůra, takže máte smůlu". Absolutní neochota. Po zhruba měsíci od reklamace mi náhle přišel mail od stejné osoby která mi to poprvé zamítla a tam stálo že "pokud jí to pošlu přímo na její jméno, tak se na to ještě zkusí jednou podívat". To už bylo v době kdy jsem si sám vyměnil baterii a telefon zase fungoval. No na konec to vzdal po půl roce asi definitivně (dva měsice po "záruce"). Takže to je moje první a poslední zkušenost s CZC a zároveň i LG.
kremilek10
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 01. srp 2016 12:26:15
Typ mobilu / ROM: LG G2 FLEX

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od kremilek10 »

Minuly tyden mi ho vratili se standartni hlaskou, ze mobil nefunguje kvuli kapacite baterky. Mobil totiz je uplne KO (ani v nabijecce nejede). Padnul tesne pred koncem zaruky, tak jsem stihl ho odnest.

Mate nekdo overeny postup co s tim ? Pripadne nejakeho soudniho znalce z Ostravy. Nikdo se mnou mr.... nebude

Dekuji za reakci

Vyjádření technika: Příčino problému je snížená kapacita baterie, baterie je již po záruce na kapacitu. Doporučena mimozáruční placená výměna baterie. Vráceno bez
opravy.
placka74
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 02. dub 2014 15:50:41
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od placka74 »

Tak sem taky v klubu dneska uz asi 20x restart a ted pouze logo LG stale dokola.Nevydrzel ani rok. Tak sem zvedav jak dopadnu.Kupovano v CZC.
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od jis »

A když Flexe připojíte přes USB k PC, jako co se vám zahlásí?
Pokud jako zcela nové dosud neznámé zařízení QHSUSB__BULK, tak to není baterkou, ale plyne z toho, že je úplně po něm, že je to nechvalně proslulá tzv. náhlá smrt, která postihuje LG telefony a oprava je možná pouze výměnou motherboardu,
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

Tak v mým pripade uz z opravy přišlo ze je treba výměna baterky.mobil s mym souhlasem odeslán k výměně baterie(cena myslím 1090kc) na jiny smluvní servis czc a ejhle...vyjádření posledního technika..mobil neopravitelny.uz jsem za hranou záruční doby (ta navysena o prvni reklamaci). poslední tři slepeny reklamace začali jeste tak týden před touto hranou záruční doby.mobil jsem vzdy hned druhy den vracel.je to komedie..ted čekám na finálový result.mobil od LG uz nikdy vice...uz jen ze pustí takový množství vadnych tel.do prodeje úplně v pohodě s ruském ze to treba vyjde a 2 roky někomu vydrzi
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

Tak mne čeká oslovení soudního znalce..czc tvrdí špatná baterka...smluvní v czc servis tvrdí telefon neopraviteny.reklamace ze strany czc zamitnuta..u czc nakoupeno naposledy cokoli...ma někdo někdo tip na znalce:)?
kremilek10
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: pon 01. srp 2016 12:26:15
Typ mobilu / ROM: LG G2 FLEX

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od kremilek10 »

Nize odpoved dTestu na mou otazku ohledne zcela nefunkcniho telefonu a vymluvu na baterii (byl jsem pripraven s tim jednat pres znalce a naucit CZC zakonum). Upozornuji ze soudniho znalce nakonec neresim, zamestnavatel mi mobil pokryje novym, cili si usetrim cas a nervy. CZC uz nikdy vice...

Dobrý den,

děkujeme Vám za využití online poradny časopisu dTest.

I na baterii se vztahuje 24 měsíční záruka podle § 2165 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen "občanský zákoník"). Není rozhodné, kdy jste reklamaci uplatnil, ale kdy se projevila vada.

K poklesu výdrže baterie se vyjádřil Okresní soud v Příbrami v rozhodnutí se sp. zn. 10 C 230/2011. Podle něj standardní pokles kapacity baterie by po 24 měsících měl být cca 50 %. Vyplývá to z norem ČSN EN 61951-1a a ČSN EN 61951-2. Reklamace tedy byla zamítnuta neoprávněně a můžete ji rozporovat právě s odkazem na toto rozhodnutí. Kdyby Vám prodávající nevyhověl, musíte se obrátit na soudního znalce. Jejích seznam naleznete na www.justice.cz nebo na www.dtest.cz/znalci. Jestliže by byl znalecký posudek ve Váš prospěch, musel by Vám ho prodávající podle § 1924 občanského zákoníku proplatit.

Věříme, že Vám tato informace pomůže. V případě potřeby další konzultace kontaktujte prosím naši poradenskou linku na telefonním čísle 299 149 009.


Dale je jiz nabidka na predplatne. Kazdopadne pred dTestem smekam klobouk a diky bohu Radegastovi, ze nekdo je schopen bezplatne pomoct.
Snad vam vyse uvedene pomuze....
adam83
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. úno 2018 19:28:10
Typ mobilu / ROM: LG Gflex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od adam83 »

Tak, mám rovněž neschválenou reklamaci u czc:-(. Vyjádření technika: Uvedené závady způsobuje baterie po životnosti, která již nemá patřičnou kapacitu. Vráceno bez opravy. Reklamace neuznána. Napsal jsem jim ,že s jejich rozhodnutím nesouhlasím. Vyžádal jsem si protokol o provedené reklamaci. Mám pocit, že ani neotevřel krabičku a rovnou to zamínul, technik bude asi frajer. Uvidíme co bude dál.. poslat ho tam znovu, nebo to řešit znaleckým posudkem? Nevím zatím počkám..
adam83
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. úno 2018 19:28:10
Typ mobilu / ROM: LG Gflex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od adam83 »

Tak už mám odpověď, je tady jeste někdo s podobným problémem? a pořípadě kontakt na znalce, diky.


děkujeme za Váš e-mail.
V tomto případě však naše stanovisko zůstává neměnné.
Proto Vám doporučujeme nechat si na danou závadu vytvořit znalecký posudek.
Uživatelský avatar
jis
Robot
Příspěvky: 1244
Registrován: úte 06. pro 2011 14:35:36
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G (13)
Mobil 2 / ROM: ASUS ZenFone 6 (11), Mi A1 (9), Nexus 5X (8)
Tablet: Acer Chromebook (11)
Tablet 2 / ROM: Nexus 7 II (7)

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od jis »

jis píše: úte 23. led 2018 15:49:31 A když Flexe připojíte přes USB k PC, jako co se vám zahlásí?
Pokud jako zcela nové dosud neznámé zařízení QHSUSB__BULK, tak to není baterkou, ale plyne z toho, že je úplně po něm, že je to nechvalně proslulá tzv. náhlá smrt, která postihuje LG telefony a oprava je možná pouze výměnou motherboardu,
Zatím na to nikdo nereagoval. Nikdo nechcete vědět, zda je závada opravdu způsobená baterií, nebo něčím jiným, viz popis?
Sony CMD Z1 > Nokia 6210 > Nokia 6310i > Nokia 6230i > Nokia 6280 > Nokia E63 > Samsung Galaxy W > Samsung Galaxy Note 2 > Motorola Moto G LTE > LG G Flex 2 > Nexus 5X > Xiaomi Mi A1 > Asus ZenFone 6 > Samsung Galaxy S20 FE 5G
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od theo2 »

Tak hlásím, že můj Flex2 je definitivně mrtev a po třetí reklamaci mi vracejí peníze. Začínám se rozhlížet, kterej LG pořídit na půl roku, než půjde dolů cena V30. Měl jsem celkem štěstí, do konce záruky jsem měl 1 měsíc.
adam83
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. úno 2018 19:28:10
Typ mobilu / ROM: LG Gflex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od adam83 »

A důvod reklamace jsi uváděl pořád stejný? u CZC?
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od theo2 »

Ty průvodní jevy se trochu lišily. U první reklamace se mi telefon uprostřed činnosti vypnul a už se vůbec nerozjel. Reklamaci uznali a vyměnili základní desku. Další dva případy byly úplně stejný - telefon šel do bootloopu. V prvním případě zase vyměnili desku a ve druhým mi už vrátili peníze.
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

No mně soudní znalec doporučil ať se obrátím na soud.to jsem tedy neudělal s neumím si to kvůli telefonu představit.ovsem jedno vím jistě u CZC nikdy nic.a vsem to budu pomlouvat už jen úvahu si tam něco koupit.prakticky mně ojebali a vědomě už jen spuštěním prodeje.odhadem každý třetí telefon se hroutil po roce pouzivani.co je i na základě Infa od nich
Uživatelský avatar
Bendy1
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: stř 20. čer 2012 20:28:55
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2 ROM MM 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Huawei G7

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od Bendy1 »

Tak, hlásim taky mrtvolu :clap: super, delka funkčnosti naprosto bez problémů 26 měsíců z CZC, takže klasicky 2 měsíce po záruce.
Najednou se vypl, nereaguje na nabíječku ani na připojení k PC. Rozebral jsem ho a pokud odpojím a zase připojím baterku k desce, tak naskočí logo a umře a už nereaguje dokud zase neodpopřipojím baterku a tak stále dokola.

Už jsem objedna baterku za 250,-.
Myslíte, že je šance, že je to baterkou a nebo deska?
Tomass44
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: úte 25. zář 2012 13:18:05
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Mobil 2 / ROM: Nokia N9
Rom: v023

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od Tomass44 »

Malá šance tu je, je možný že baterka nedodá dostatek proudu. Je možný, že v baterce dojde k průrazu dielektrika, (rychlé klesnutí proudu), paradoxně se tím průrazem, článek znovu jakoby zacelí a baterie se při měření tváři jako ok, ale při zátěži k tomuto jevu dojde znovu. Proto se telefon dokola restartuje.
Možná tu plácám blbosti, vůbec nevím jestli je to možný, ale setkávám se s tím v práci u baterek pro zálohu programu v ramce. Paměť se vymažeme, ale baterka funguje, vše šlape, ale třeba za měsíc baterka znovu selže. A takle to jde pořád dokola dokud nevyměním baterku za novou.
Baterie by se dala proměrit, ale chtělo by to aspoň měřák a nějaký odpor na zatížení.
adam83
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 01. úno 2018 19:28:10
Typ mobilu / ROM: LG Gflex 2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od adam83 »

Tak hlásím úspěch, po 31 dnech druhé reklamace mi přišel dobropis na plnou částku... Stačilo jen požádat o mimozáruční výměnu baterie a uvedení telefonu do provozuschopného stavu.. A ejhle najednou už to nebyl problém v baterii..
Uživatelský avatar
Bendy1
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: stř 20. čer 2012 20:28:55
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2 ROM MM 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Huawei G7

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od Bendy1 »

Tak já dnes nasadil novou baterku a problém trvá jak s tou původní, rožne se logo a tma :(
Takže je jasný , že problém je na desce, ještě uvažuji jesi desku upect v troubě, asi nemám co ztratit a někomu to pomhlo na zahraničních fórech.
Taky se dá na Ali koupit jetá funkční deska, za 70 USD, ale zase na jak dlouho...hmm

Je super, když máte záruku a vrátí vám prachy, no já tokové štěstí nemám, už jsem po 3 měsíce :( .
placka74
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: stř 02. dub 2014 15:50:41
Typ mobilu / ROM: LG G2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od placka74 »

Tak sem take pozadal o placenou vymenu baterky mesic se nic nedelo.pozadal jsem o vraceni mobilu ze uz ji nechci protoze se nikdo neozval kolik to bude stat.Dneska mi prisel dobropis ze mi vracej penize. :clap: Nechapu jak k tomu dospeli.
chocholka
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 04. led 2016 16:59:39
Typ mobilu / ROM: flex2

Re: LG G Flex 2

Příspěvek od chocholka »

No teď jsem ho po měsíci vytáhl rezignovaně ze šuplíku a mobil šlape při zapojené nabijecce. Nabije i na 100%.po odpojení opet hotovo a při opětovném nabíjení ukazuje zas třeba baterku pouze 30%.mobil po výměně desky asi před 3/4 rokem.Laka mně vyzkoušet výměnu nové baterie ale nerad bych vyhodil zbytečně peníze.cena kolem 1000kc myslím.Poradi někdo?
Odpovědět

Zpět na „LG G Flex 2 (H955) - obecná diskuze“