LG G Flex 2 (H955) - obecná diskuzeVáhám, jestli si ho nechat...

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od theo2 »

Snad nevadí, že tady zakládám novej topic, ale nechci aby to v obecné diskusi zapadlo, když podobný dilema řeší asi víc lidí. Podle mě LG G flex2 je za současnou cenu až neuvěřitelná nabídka, takže jsem do něj šel i když nejsem nějak tlačenej do novýho telefonu - LG G2 slouží slušně, akorát je po tom skoro 2 a půl roku systém docela pomalej a hodně bojuju s nerozšířitelným úložištěm 16 GB, kdy furt musím něco mazat.
Telefon jsem koupil samozřejmě v CZC, p(r)odavač říkal, že se hodně prodávají, ale těch co to vrací kvůli displeji prej moc není. Každopádně jsem mu řekl, že se zase možná brzy uvidíme.Telefon jsem koupil i s pojištěním protože se mi to u předchozího telefonu docela osvědčilo.
Hned jak jsem přišel domů, podrobil jsem telefon testům displeje za použití aplikací Display tester a LCD test a už tady byly vidět trochu nažloutlý fleky, překvapivě ne na bílé ploše, ale na šedé. Bylo to ale v takové míře, že by mi to nevadilo. Pak jsem šel do dalšího testu displeje - s aplikací Night mode jsem stáhl jas na 30 - 50% ( pod nulu) a tam už jsou žlutý fleky patrný, pokud je bílej podklad překrytej jen textem - typicky třeba v aplikaci Facebook, kterou docela hodně využívám.
Celkově se mi telefon moc líbí, hlavně po ergonomické stránce, ale jsou tady věci, který se mi nelíbí:
1) vysokej minimální jas, na moje noční spisování řešitelný jen aplikací na jeho snížení, což ovšem odhalí žlutý fleky. Obecně se mi zdá ten rozsah strašně malej - právě asi tím omezením jasu směrem dolů. Když jsem porovnával s iPhone 6 plus, tak to působilo dojmem, že je jas furt stejnej :) ( jen pro informaci, iPhone není můj kandidát, jen ho máme doma a má úplně stejně velikej displej tak se to srovnání přímo nabízelo)
2) nejsem si moc jistej výdrží baterky, proti současnýmu LG G2 se mi zdá, že se vybíjí rychleji i když je bez SIM karty
3) na skorovlajkovou loď zamrzí absence TV out
Ad 1 - mám šanci najít tento telefon s lepším displejem nebo už to, že nemám fleky na bílé bez snížení jasu pomocí aplikace je úspěch ?
dá se nějak jednoduše vyměnit pozadí v různých aplikacích za tmavý, aby byl reverzně text světlej na tmavým podkladu (jako třeba prostředí sms u Samsungu). Zhoršují se ty fleky s časem nebo spíš mizí ? Přiložil jsem i fotky - jsou s minimálním jasem + aplikací stáhnutej na 40 % - může to být lepší nebo už jsem měl kliku ?
ad 2) přestoupili jste někdo s G2 a můžete srovnat objektivně výdrž ?
Mám ještě týden na rozmyšlenou a zatím je to furt tak 50 / 50
Přílohy
20160226_090508.jpg
20160226_090508.jpg (1.12 MiB) Zobrazeno 4974 x
20160226_090527.jpg
20160226_090527.jpg (996.7 KiB) Zobrazeno 4974 x
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od Mirda86 »

Urcite mas sanci na lepsi display.Se mrkni do tematu.Nekdo ho nedavno vracel a dostal nakonec mnohem lepsi kus.Kdyz mas tu moznost tak ji vyuzij.


G2 sem mel snad 3x a vydrz byla podstatne lepsi.Pravdou je ze ta byla podstatne lepsi nez u vetsiny ostatnich telefonu v te dobe.Flex je nekde na urovni G3 a G4.I kdyz bych rekl ze je na tom krapet lip.
Kazdopadne vymen a pak se rozhoduj
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od rikardoso »

Aby si na konec nedostal ještě horší kus :) je to tak půl na půl...jinak jsem přešel z G2 a o něco horší výdrž je,ale nic zásadního,je to o způsobu použítí...každopádně můžeš vyměnit vícekrát než budeš spokojen...já měl 3 Flexe,tento co mám je nejlepší,ale úplně dokonalý není,ovšem to co máš na fotce,to tedy nemám...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Uživatelský avatar
deadlink
Androiďák!
Příspěvky: 597
Registrován: ned 03. úno 2013 20:45:50
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3
Mobil 2 / ROM: Lg G7+ Thiq
Tablet: Lg G Pad
Rom: 6
Bydliště: Jižní Morava

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od deadlink »

Resite minimalni jas, jasne, sviti na minimum trochu vic nez ostatni, ale co maximalni jas? Tam to taky neni zadna hitparada. Teda aspon proti te g2. Ted sem je mel oba venku, sviti slunicko a na flexu sem nevidel temer nic, na g2 jsem jeste neco precetl. S g2 to v lete bylo zajimave, uvidim jak to bude s flexem. Kdyztak ho posunu dal.
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od theo2 »

Jj co se tyka vydrze je G2 asi nedostizna. Nechtel bych ale zazit co se Samsungem abych musel nosit v penezence nahradni baterku :) Pokud bude mit cca 70% vydrz co G2 tak to mi staci ( G2 pri mym stylu uzivani ma vecer jeste nekakych 30% baterie kdyz ma rano 100%)
Asi zkusim telefon vratit a koupit znovu ( jimak to prej nejde) a doufat ze to bude lepsi
Co se tyka čitelnosti na primym slunci je na tom G2 fakt lip ted jsem to taky zkousel. Ale kdyz dam telefon do vlastniho nebo vrzenyho stinu je to citelny velice slusne takze jedinej problem bych mohl mit kdybych mel telefon napevno v drzaku na kole kdy se s nim neda moc hybat. Pro me osobne je ale vetsi problem ze ve tme zari jak dalkovy svetla
Uživatelský avatar
rikardoso
Androiďák!
Příspěvky: 670
Registrován: pát 22. kvě 2015 15:39:38
Typ mobilu / ROM: Samsung S23Ultra 512GB - A13 -Vodafone
Bydliště: okr.Louny

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od rikardoso »

Už se to tu řešilo, můžeš si nainstalovat nejsou app a jas si snížit nebo spíš překrýt...
Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od theo2 »

Moje dilema nakonec vyřešila moje nepozornost - telefon jsem koupil na firmu, takže jsem jej nemohl vrátit. Tak jsem ho alespoň hned dal na reklamaci, že má žlutý skvrny na displeji, viditelný při sníženým jasu na bílým a šedým podkladu. A ti stejní týpci co se dva týdny předtím tvářili, že neví nic o problémech s displejem u Flexu2 najednou říkali něco ve smyslu "už zase!" :o
Telefon jsem před reklamací uvedl do továrního nastavení, takže jsem nemohl pomocí aplikace Night mode moc přesvědčivě vadu předvést, navíc v tom přesvětleným showroomu CZC by na sníženej jas nebylo vidět nic. Každopádně telefon poslali do servisu na kontrolu. Čekal jsem sice skoro měsíc, ale reklamaci uznali a displej vyměnili. Není sice úplně bezchybnej, ale mnohem lepší, než ten původní. Jasný žlutý mapy teď vystřídalo spíš něco na způsob nerovnoměrnýho podsvětlení - samozřejmě při sníženým jasu pomocí aplikace.
Nakonec jsem teda spokojenej s tím, že jsem si ho musel nechat a byl tak dá se říct natlačenej do reklamace, která hlavní můj problém vyřešila
mihol
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: stř 10. dub 2013 22:06:54
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade - Huawei Ascend G600 - iNew V3 1.0.8 MN

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od mihol »

Tak jsem dnes také přišel z pošty a testoval, neřekl bych, že mám přímo žluté fleky, ale spíše to podsvícení (trošku žlutý nádech tam při některých kombinacích šedé a jasu je), jak píšeš. Každopádně si toho při běžným používání nevšimnu (když se na to upřeně nesoustředím), možná maličko opravdu u bílého podkladu s textem (novinky.cz), ale to jen, že o tom vím.

Máš ten z reklamace ještě lepší než já, nebo je to podobný?
Díky
Přílohy
fleky.png
fleky.png (1.5 MiB) Zobrazeno 4299 x
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od theo2 »

Abych se přiznal - na těch tvých 4 fotkách toho moc nevidím, resp. žádný výraznější fleky. Řekl bych, že to nebude horší, než ten můj po výměně displeje.
Uživatelský avatar
deadlink
Androiďák!
Příspěvky: 597
Registrován: ned 03. úno 2013 20:45:50
Typ mobilu / ROM: Oneplus 3
Mobil 2 / ROM: Lg G7+ Thiq
Tablet: Lg G Pad
Rom: 6
Bydliště: Jižní Morava

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od deadlink »

prodam (smazáno)
EDIT by jumbo78: Na prodej tu máme bazar!
xposed12
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: úte 09. zář 2014 10:05:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8
Tablet: Ainol Novo Elf II

Re: Váhám, jestli si ho nechat...

Příspěvek od xposed12 »

Ja som svoje flexko 2 predal. Podarilo sa mi ho predat za 130eur. Nie zeby to bol zly telefon len je narocny na opravu a servis.
Telefon: Samsung Galaxy S8 midnight black 64GB
Octopus Box: Repair LG phone and Samsung Phone.
Medusa J-TAG Box: Repair Boot/Flash,Read Boot/Flash,Write Boot/Flash,Erase Boot/Flash
HXC Magma BOX
Odpovědět

Zpět na „LG G Flex 2 (H955) - obecná diskuze“