Elephone P7000 - ROM/ROOT/FWrom - ulefone be touch 2

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
HonzaSk
Stálý androiďák
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

rom - ulefone be touch 2

Příspěvek od HonzaSk » pon 03. srp 2015 10:05:59

Na oficiálním fóru jsem našel odkaz na tuto rom .. zatím zkouším a jeví se dobře. Později zkusím popsat více..

Přesto, že je to rom pro jiný telefon, tak s provozem není problém (stejný hardware).

Funguje na ní čtečka otisku prstu a jdou přesouvat data na sd kartu. Zatím, co po instalaci vidím, sd karta je dokonce nastavena jako primární úložiště (např. u vibe ui mi nefungovalo).

http://www.needrom.com/download/ulefone-be-touch-2/

Instalace klasicky přes flash tool.
Není rootlá, takže doporučuji root ihned při flashování (změnit recovery na TWRP ( http://www.needrom.com/download/be-touc ... p-2-8-7-0/ ), poté v recovery nahrát supersu).

odkaz na rom na oficiálním foru:

http://bbs.elephone.hk/thread-6647-1-1.html

HunCZ
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1

Re: rom - ulefone be touch 2

Příspěvek od HunCZ » pon 24. srp 2015 7:06:10

Mohl by jsi, prosím, přidat nějaké zkušenosti s používáním této ROM? Spotřeba baterie? Čtečka otisků? Signály? Wifi? apod. Díky
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...

Autor tohoto vlákna
HonzaSk
Stálý androiďák

Příspěvek od HonzaSk » pon 24. srp 2015 7:55:34

Zatím tuto rom stále používám. Pro mě je stabilní, žádné neplánované pády jsem za ty 3 týdny neměl.

Co se týče spotřeby baterie, je normální při normálním využívání telefon. Samozřejmě jakmile se začnou hrát hry, nebo pojedeš v autě se zapnutou navigací, spotřeba je velká. V klidovém stavu spotřeba cca 0,3% za hodinu. Vše se ale odvíjí od toho co má uživatel nainstalováno a co mu běží na pozadí.. Známý problém, spadnutí baterie z 20% na 0% do 5 minut jsem zatím nezkoušel, byla doba dovolených :-)

Verze Android je v systému označována jako 5.1, je tam ale 5.0.

Čtečka otisku funguje bez problému (zkoušel jsem jen u zamykací obrazovky) - pocitově mi připadá rychlejší než v základní romce.

Wifi, funkční bez výpadku 2,4 ghz. 5 ghz jsem neměl kde vyzkoušet. V porovnání s původním Lenovo P780 je dosah stejný.

Signál - mám Vodafone, takže na "vesnici" u nás na jihu čech se s LTE nechytám (900mhz), edge je pro silné nervy. Volání je ale v pohodě :-)

Co se týče foťáku - v dobrých světelných podmínkách je vše ok. V šeru je to špatný jako většina mobilu. Pohyb je většinou rozmazaný. Zde jsem našel problém, že v horších světelných podmínkách je trhané a pomalé zobrazovaní displeje. Špatně zobrazuje displeje pouze při focení, zobrazování v aplikaci pro video je v pohodě. Snad je kvůli tomu uvažuji, že bych rád vyzkoušel Cyanogen 5.1.1 - ale počkám na novou verzi.

Xposed, Gravitybox funguje v pohodě.

Co nefunguje tak, LED upozorňování v home buttonu, což se ale asi dalo čekat, jelikož ho ulefone be touch 2 zřejmě nemá.

Ještě co mě napadá, tak jas displeje, i při největším snížení, v noci skoro až moc svítí. Je to asi jak psali na fórech, že nejnižší snížení je limitované na 40% jasu. U (tuším) Cyanogenu to šlo snížit až na maximum.

Jinak se jedná o čistý systém, žádný čínský balast. To je zatím asi vše, kdyžtak se ptej :-)

HunCZ
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1

Příspěvek od HunCZ » pon 24. srp 2015 11:46:42

Super. Moc díky za užitečné info. Abys tomu rozuměl - P7000 jsem měl, ohřál se u mě dva dny a pak jsem prodal. Teď se ke mě oklikou vrátil a tak začínám špekulovat a bastlit. Osobně jsem chtěl dodělat do ROMek češtiny, ale nemá cenu dělat něco do něčeho, co ještě samo o sobě není hotové a při další aktualizaci zmizí. Tak čekám na stabilní verzi tovární romky a poohlížím se jinde. Tuto romku určitě vyzkouším, tvá odpověď mě utvrdila v tom, že to má cenu aspoň vyzkoušet. Jinak moje dojmy jsou veskrze kladné, co jsem očekával, to jsem i dostal a teď, holt, budeme ladit. Ještě jednou díky a kdyby jsi přišel na něco dalšího zajímavého, nejvíce asi to padání baterie kolem 20% a přidal sem svou zkušenost, uvítal bych to - a jistě nejen já. Dík!
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...

ericek111
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: [bude] Ulefone Be Touch 2

Příspěvek od ericek111 » úte 25. srp 2015 1:55:44

Vďaka za info.

Je na Ulefone Be Touch 2 Android 5.1? Alebo iba tá premenovaná 5.0? Je možné rootnuť telefón s najnovšími aktualizáciami (najnovšia ROMka od výrobcu)?

A trochu OT, funguje na ňom USB OTG?

EDIT: Ešte mi tak napadlo, sú tam oddelené partície?
EDIT2: Čítal som o nejakých problémoch s WiFi (pomalý down/upload) oproti ostatným telefónom. Je to pravda?

Autor tohoto vlákna
HonzaSk
Stálý androiďák

Příspěvek od HonzaSk » úte 25. srp 2015 11:57:32

Ano, tato rom je opravdu "jen" Android 5.0. Pozor vše píši o fungování telefonu Elephone P7000 s portovanou romkou z Ulefon Be Touch 2.

Rootnout není problém jakoukoli rom pro P7000. Jen je nutné dát pozor při OTA aktualizacích. Ty nemají rády rootlý telefon. Takže v případě takové aktualizace je lepší nejdříve odebrat roota, zaktualizovat, pak ho zase přidat.

USB OTG jsem před chvilkou zkoušel a funguje.

Oddělené partition - nevím co tím přesně myslíš, ale jako úložiště máš k dispozici 12,5 gb z 16gb. Konkrétně je v této rom nastaveno jako primární úložiště sd karta.

Ohledně wifi nemám žádný problém - před chvilkou jsem zkoušel .. rychlost linky po kabelu 20,6 mbs / 14,3 mbs (download / upload) , při wifi (vzdálenost cca 5 metrů) 19,6 mbs / 12,2 mbs .. takže ztrátovost nepatrná.

Ještě jsem teď dopoledne zkoušel baterii - v 10:30 jsem měl 20% .. nyní (12:45) je na 10% , takže rozhodně není problém 20% na 0% za 5 min.

Co se týče statistik baterie:

90% využito
4h 10m obrazovka
30 min volání
4h aktivní wifi
20% si vzaly aplikace (vrámci testu jsem poslední 1,5 hod pustil navigaci a hrál nějaký hry)

Co se týče nabití - tak z 9% na 100% proběhlo cca za 2 hod 15 min.

Aktuální antutu skóre: 39500 , ale určitě vím, že po první čisté instalaci jsem měl +/- 44 000. Aktuální skóre je určitě ovlivněné mým podtaktovaním procesoru, kvůli přehřívání. Při taktu na 1,4ghz hřeje telefon jen při hraní her a ještě to není nijak drastické.

Jinak myslím, že to opravdu není špatný telefon. Zvlášť pokud člověk koupil vrámci flash sale akcí (159$) - i se clem mě tedy vyšel na nějakých 4800,-. Pokud by někdo chtěl, mám nějaké kódy na slevy na Pandawillu (15$ a 10$ na nákup nad 120$)..

Odpovědět

Zpět na „Elephone P7000 - ROM/ROOT/FW“