Huawei P8 Lite - obecná diskuzenepřesná GPS

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
midlan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. kvě 2015 0:27:22
Typ mobilu / ROM: SM-G9730

nepřesná GPS

Příspěvek od midlan »

Ahoj,

přítelkyně má v P8 Lite problém s GPS. Při GPS trackingu při běhu, procházce atd. se někdy stane že GPS ztratí přesnost a začne nesmyslně zaměřovat body polohy několik (desítek) metrů okolo aktuální pozice a takhle skáče okolo aktuální pozice náhodně. Trasa pak přibližně je vidět, ale vzdálenost vůbec neodpovídá (je logicky delší). Přikládám obrázek:

Obrázek

Zrovna tuto trasu jsem měl zapnutý GPS tracking na svojem Mate 7 a trasa z něj je perfektně hladká.

Nevíte někdo co s tím?
libor.pospa
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: ned 15. lis 2015 20:48:12

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od libor.pospa »

GPS mě taky občas zlobí, ale jinak. Přestane mi ukazovat přesnou polohu ale přibližnou podle GSM signálu. Pomáhá jít do nastavení, GPS vypnout a zapnout a jedu dál. Zkuste to taky, třeba to pomůže.

       
pedes
Androiďák!
Příspěvky: 332
Registrován: sob 08. čer 2013 18:35:52
Typ mobilu / ROM: 10xNokia samS2 SonyE Prestigio4044 Huawei P6 P7
Mobil 2 / ROM: Huawei G6
Kontaktovat uživatele:

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od pedes »

Používá při zapnuté aplikaci GPS nebo A-GPS? Můžete upřesnit, jaká je v daném místě krajina?
midlan
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28. kvě 2015 0:27:22
Typ mobilu / ROM: SM-G9730

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od midlan »

libor.pospa:
Těžko budu při běhu/procházece pořád kontrolovat GPS jestli náhodou měří dobře. A vlastně ani nechci, má fungovat pořád. To je jako kdybych v autě musel pořád hlídat jestli běží motor.

pedes:
Jak poznat jestli jede v GPS nebo A-GPS? Zapnutý je tam režim GPS + WiFi + GSM.
libor.pospa
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: ned 15. lis 2015 20:48:12

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od libor.pospa »

midlan píše:libor.pospa:
Těžko budu při běhu/procházece pořád kontrolovat GPS jestli náhodou měří dobře. A vlastně ani nechci, má fungovat pořád. To je jako kdybych v autě musel pořád hlídat jestli běží motor.
Tomu rozumím, ale lepší radu nemám.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od ludekbrno »

pedes píše:Používá při zapnuté aplikaci GPS nebo A-GPS? Můžete upřesnit, jaká je v daném místě krajina?
A-GPS není žádný režim :-) A-GPS je jen označení funkce GPS, které znamená, že si telefon umí z internetu stáhnout pomocná data, která urychlí nalezení polohy. To je ale jednorázová záležitost vždy jednou za několik dní. Na přesnost ani výpadky GPS to nemá vliv, jen to urychlí prvotní zachycení polohy.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
dawe8788
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: sob 17. črc 2010 18:23:53

Re: nepřesná GPS

Příspěvek od dawe8788 »

Ahoj.uz se podařilo problem nejak vyřešit?mám stejný problém s lg g5 kdyz bezim treba v lese.
Odpovědět

Zpět na „Huawei P8 Lite - obecná diskuze“