Desire Z - ROM/FirmwareILWT CM7

HTC
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Pár týdnů jsem používal HTC Clay GoGoGo, ale nedalo mi to a od pátku zkouším tuto ROM - ILWT CM7 - vycházející z CM7 nightly builds (momentálně CM7 211). Je také dostupná přes ROM Manager.

Zatím jsem se nesetkal s žádným omezením. Vše funguje na výbornou. Oproti HTC Clay vidím výhodu v několika věcech:
  • jednoduché navolení toho, co se mi spolu s ROMkou nainstaluje - jednoduše si to navolím v konfiguračním souboru ILWT.txt, který si nahraju na SD kartu (do /) - na výběr launchery (ADW, GO), Google Apps, kalendář (standardní, Jorte) a další věci - více info v odkazu
  • obsahuje Virtuous Overclocking Daemon - měl by mít rychlejší odezvu, než utilitky typu SETCpu; nyní už i s pěkným GUI
  • v základu neobsahuje! utilitku WiFi Calling (narozdíl od HTC Clay)
  • na výběr několik kernelů (opět - nainstalování je snadné - pokud chcete jiný, než standardní ILWT CM7, navolíte si to v konfiguračním souboru ILWT.txt)
  • kernel ILWT CM7 má mj. více možností na přetaktování CPU - nabízí frekvenci až 1612MHz
  • po nabootování mám k dispozici 150 MB RAM (autor ROMky uvádí kolem 194MB, já už v tom mám nějaké autoruny..)
Teď jsem pomocí ROM Manageru provedl update z ILWT CM7 204 na 211, dal jen Wipe Dalvik (standardně zaškrtnuté), update proběhl bez problémů a telefon je hned k použití (aplikace, kontakty, SMS atd. v telefonu zůstaly - při Wipe Dalvik se nemažou, je to obdoba Prefetch z Windows).
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Ahoj,
dnes som nahodil tuto ROM v najnovsej verzii 249. Je to moja prva "non Stock" Romka a som zatial velmi spokojny. Jedina vec co mi tam trochu hapruje je, ze ked v ILWT CM7 Settings prejdem na nastavenie LockScreenu a tam na Moznosti Stylu ci ako to volaju, tak mi zakazdym hodi chybovu hlasku, ze bol proces ukonceny. Robi to aj tebe, alebo to bude nieco u mna ?
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Ahoj,

to jsem rád, že se ti ILWT líbí :-) Co se týče stylů vzhledu Lockscreenu, tak teď jsem to radši znovu zkoušel a mám to bez problémů. Zkus zrestartovat telefon, jestli se to nechytne..

Dnes mě takhle zablblo "screenshotování" po dlouhém podržení vypínacího tlačítka. Chtěl jsem udělat snímek obrazovky, zahlásilo mi to, že proces musel být ukončen, ale na druhý pokus to už fungovalo dobře (ani jsem nerestartoval tel.).
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Musim rict, ze se mi tato ROM take libi. Hlavne kvuli tomu, ze si mohu urcit co se ma instalovat a co nikoliv. Take se mi libi vestavena podpora Cerberos.

Bohuzel nefunguji klavesove zpratky (snad jako na kazde rom mimo stock) a z CyanogenModu to prebira cervenou barvu notifikacni diody, coz mi leze totalne na nervy. Da se to sice do jiste miry opravit pomoci aplikace Light Flow, ale neni to 100%. Chtel bych zpet zelenou. Ma nekdo poneti, jak toho docilit?
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Myslim, ze nic lepsie ako Light Flow neni momentalne.
romcusii
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 02. lis 2010 9:41:55
Typ mobilu / ROM: SGS III - S4 revolution ROM v12

Re: ILWT CM7

Příspěvek od romcusii »

mam dotaz nebo spise prosbu o radu

vcera jsem tuto romku nahral a jsem s ni velice spokojen, jen mi nefunguje ztlumeni vyzvaneni kdyz vezmu tel do ruky, takze se chci zeptat zda tato funkce funguje i na teto rom a pokud ano jak nebo kde mam funkci povolit nebo nastavit, doufam ze se neptam jako blb jelikoz se jeste v praci s romkama moc neorientuji

moc dekuji za pripadnou pomoc
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Tak toto by aj mna zaujimalo :? Pozeral som v nastaveniach, ale nic take som tam nenasiel.
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Obavam se, ze to je vychytavka htc. Mozna nejaka 3rd party aplikace?
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Na ztlumení telefonu otočením je např. aplikace Flip Silent (nezkoušel jsem), ale aby se jen telefon mírně ztišil, když ho vezmeš, tak to jsem krom HTC Sense nikde neviděl.
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Tak v podstate ale aj to musi byt len par riadkov kodu, sa cudujem, ze na to este nikto neprrisiel :)
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

To neznamená, že takový program už někde není, já tuto funkci nepoužívám, takže jsem ani nijak extra na Marketu nehledal..
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Tak som objavil Flip4Silence. Zatial len testujem, stisenie pri otoceni funguje spolahlivo a aj stisenie pri zodvihnuti hovoru zatial. Uvidime, aky bude mat apka vplyv na baterku, ale zatial spokojnost ;)

Kód: Vybrat vše

https://market.android.com/details?id=org.failedprojects.flip4silence&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5mYWlsZWRwcm9qZWN0cy5mbGlwNHNpbGVuY2UiXQ..
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Zaloboval jsem na xda a build 268 ma uz nastavitelnou barvu LED. Parada!
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Tak to byla tvoje práce :-) Koukal jsem v novinkách, že tam tahle funkce přibyla..
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Ahoj, som si vsimol, ze si medzi Donatormi tejto romky, tak ma napadlo, ze by som mozno tiez prispel, len som neprisiel na to ako :)
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Jojo, jsem to já :-) Je to jednoduché, u uživatele tsubus je tlačítko Donate to me - přesměruje tě to myslím na PayPal a tam jednoduše (a bezpečně) pošleš libovolnou sumu pomocí platební karty.. Tsubus tě pak zkontaktuje kvůli přezdívce.
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Nemozete niekto s touto ROMkou vyskusat ako funguje aplikacia Image Shrink.
Pouzivam ju uz fakt dlho, mam kupenu full verziu a doteraz fungovala vzdy na 100 %. Ale ked som nahodil ILWT ROMku, tak mi aplikacia namiesto .jpg suboru vytvara .png a tie su niekolkonasobne vacsie.
Kontaktoval som aj vyvojara, ci sa nejedna o bug, ale zanalyzoval to vsetko aj robil testy na mnou poskytnutou fotkou a stale nevedel moj pripad napodobit.
Skuste niekto Lite verziu, ci vam bude vytvarat .jpg alebo .png subory.

Diky ;)
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Vytvari mi taky png. Zalezi, jak to vyvojar uklada... pri zapisovani bitmapy se da specifikovat druh komprese a typ souboru. Na teto rom je pravdepodobne zmenena implicitni hodnota z jpg na png.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Hm, tak to je sranda, som necakal, ze by to mohla mat ROM na svedomi, ale ina moznost uz nebola. Autor Image Shrink mi napisal toto :
Image Shrink makes .png files only when the original file contains
alpha layer. And apparently your jpeg doesn't contain alpha layer.
Ale som zistil, ze ked to .png znovu prebehneme ImageShrinkom, dostanem uz .jpg s ovela nizsou velkostou. Cize staci absolvovat ten proces dvakrat a ide to v pohode :)
A dakujem este raz za vyskusanie :!:


Inak ako ste na tom s baterkou po poslednom update ??? Ja som trochu prekvapeny, mi cez noc padne baterka aj o 5 % a to sa mi doteraz nikdy nestavalo :?
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Ten posledni nepouzivam, protoze je prakticky stejny jako 268 a s tim jsem 100% spokojen. Co jsem cet na xda, tak par lidi s baterii melo problem. Zkusil bych fullwipe, na druhou stranu 5% za noc neni nic hrozneho, pokud si nedavas airplain mode.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Neuveritelna rom! Vazne jsem v zivote nevidel tak dokonalou a vychytanou ROM. Posledni aktualizace pridala efektni pretaceni obrazovky. S touhle ROM se da DZ vyuzit uplne naplno! Super!
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Díky za info! To přetáčení obrazovky vypadá vážně úžasně! :-) Rom manager mi nějak zapomněl ohlásit aktualizaci, takže jsem se o verzi 333 dozvěděl až díky tobě :-)

V jiném vlákně jsi psal o programu LCD Density, vyzkoušel jsem a zatím používám. Mám nastaveno 220 (z menšího už mě bolely oči) a pár aplikací je zase o něco lépe použitelných v landscape módu..
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

Ja uz chvilu hladam nieco, cim by som si vedel spravit transparentny statusbar pri kombinacii nasej tejto ROM a GO Launcheru, ale stale nejako bezuspesne. Neviete o niecom :?:
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

Bazantik: ja pouzivam density 200, ale problem je, ze market pak oznacuje aplikace, ze nejsou urceny pro muj telefon a ja je pak nemuzu nainstalovat. Dela ti to taky?
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

No jo, máš recht, zkusmo jsem se na pár aplikací v Marketu podíval a některé mi to nabízí k nainstalování (např. TweetCaster) a u jiných to hlásí nekomatibilitu (např. International Herald Tribune)..
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: ILWT CM7

Příspěvek od milousek73 »

také používám density 200 a ikonky jsou super rozloženy, akorát ten market taky tvrdí,že je teď telefon nekompatibilní s většinou aplikací ...
Uživatelský avatar
mist
Androiďák!
Příspěvky: 278
Registrován: pon 05. dub 2010 10:34:00
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z
Twitter: martin_nuc
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ILWT CM7

Příspěvek od mist »

A pada vam taky fotak? Camera360 foti ok, ale fotak z rom padne pri porizeni fotografie.
"He who hasn't hacked assembly language as a youth has no hearth. He who does as an adult has no brain."
Follow me on Twitter!
Blog http://www.nuc.cz
Uživatelský avatar
smajlo
Robot
Příspěvky: 720
Registrován: pát 10. pro 2010 12:57:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Bydliště: Sereď

Re: ILWT CM7

Příspěvek od smajlo »

S fotakom som nikdy problemy nemal, od zaciatku fotim len s origo CM7 apkou v ROM. Ak pouzivas MIUI fotak, tak mozno ma problem iba ten.
bazantik
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 21. črc 2011 21:51:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: ILWT CM7

Příspěvek od bazantik »

Mám MIUI foťák, zkusil jsem pořídit fotku a nespadl, takže u mě foťák bez problémů.
Uživatelský avatar
milousek73
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: čtv 15. zář 2011 10:39:14
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy SII
Tablet: Nexus 7 (2013)
Rom: CM11 (4.4.4)
Bydliště: Vendryně

Re: ILWT CM7

Příspěvek od milousek73 »

s focením jsem problém nikdy neměl, ani po poslední aktualizaci na verzi 333.
Odpovědět

Zpět na „Desire Z - ROM/Firmware“