Lenovo S60 - ROM/ROOT/FWLolipop 5.x pro Lenovo S60

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Pokud se vám stejně jako mě v případě oficiální distribuce a white verze, nenabídla v aktualizacích lolipop k updatování, jde to samozřejmě i jinak.
http://lenovo-forums.ru/topic/12569-len ... android-l/

Instalace je na vaše nebezpečí, dávám to kdyby někdo zkušenější už nechtěl čekat nebo v případě problému při OTA flashnout celý mobil, bohužel ale podle popisu vypadá, že ač jde o evropskou verzi, není v ní čeština.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Lolipop pro S60 by tu měl být do konce příštího měsíce ;)
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Co? až do konce a toho příštího k tomu jo-, kde je sakra problém? slováci jej snad kluci už mají a v diskuzi jeden člověk píše že u šedé ofiko pro čr tady kupovaný na alze, jej má také, nerozumím tomu opravdu ne.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Vycházím z oficiálních informací lenova - support.lenovo.com/gb/en/documents/ht101396. Je možné, že už tu je.
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Tak hlásím ze se mi právě nabídla aktualizace patrně na lolipop o velikosti 1,32GB končící 150520 včera večer ještě nic.
Stáhnul to az večer doma, dávám kávu cestou do jihlavského baumaxu na D1 Shell Všechlapy, maji tu dvě wifiny, jednu s heslem a druhou free, zel jen o rychle 1Mbit....
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Tak co, bylo to lollipop?
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Podle označení to je loilipop, jednak jsem to zahlédl v diskuzi tady myslím a hlavně na gsmarena u S60 v komentářích, stáhnu to ale až později, asi v pátek nebo o víkendu, jedu dočasně přes mobilní připojení s FUPem
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Tak to je škoda. Těším se, zajímalo by mě, jestli tam bude možnost přepnutí na Google UI. Pak dej vědět! :)
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Tohle bylo slíbeno jo? :)
Mě teda VibeUI od Lenova dost vyhovuje, ale možnost přepnutí a střídání bych uvítal, možnost je ještě oficiální google launcher, ted jsem však zatím ne zkoušel.
Pár změn je popsaných v sk článku o této akt. tohle jsem tam ale nezahledl.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Na vibe z2 pro mi to vyskočilo, takže myslím, že to půjde všude :)
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Takže updatovano na Lolipop 5.0.2
Později dam screeny, změn je poměrně dost na nich to bude i vidět, možnost přepnutí na čistý droid možná bude ale v nastavení jsem to nenašel.
Update jsem spustil v 14,29 hotovy vč par nastavení v 14,55
Nejdéle to viselo na scereenu lenovo recovery s zelenym indikátorem uprostřed a v něm na 75% az jsem myslel ze se to hryzlo, pak to asi PP třech minutách doběhli do konce, na skočila černá obrazovka s velkým nápisem Lenovo uprostřed a díle menším powered by Android.
Tato svítila asi minutu a pak známé Android se optimalizuje xx z 235 také nekolik minut a pak rovnou navrhlo prostředí na lockscreen.
Celkové spokojenost, přijde mi to ještě sviznejsi nebo jiné ladnejsi animace těžko říci ale změna k lepšímu.
Téma přibylo nové Android L také v lenovo Vibe UI a ty puvodni zůstaly samo, jinak řešeny je seznam naposledy spuštěných app po podržení levého TL. menu, další zmeny jsou i v nastavení kde je již jen jediný sloupec prostě jinak uspořádané ale v pohodě, změn je vice v GUI ale drobnosti, nicméně potěší a jsou užitečné.

Jinak v nastavení je možné upravovat některá oprávnění u aplikaci, podobně to šlo i v Lenovo Security, který po tomto updatu zmizel, možná škoda zvykl jsem si a třeba datové plány jsou dobře ale co aspoň je vice volně RAM běžně ted mezi 1.05__1,28GB což je výborné

Hardreset jsem zatím nedělal az později nicméně jak bylo psano před update veškerá už. data zůstala zachována, pouze se restartoval launcher na tov. hodnoty takže to co bylo v adresářích je volně a taky povolily a znovu na i stalovaly app co byly zakázané či od instalované, tedy fb,tw,Skype a pod takže po HR půjdou zase pryc
Mám pocit že se vymazaly některá data aplikaci a jejich aktualizace, marně jsem tak v Chrome hledal ikonku dvou čtverečků pres sebe pro zobrazeni otevřených oken
Nakonec to bylo v nastavení přepnutí na sloučení otevřených s aplikacemi.
Lenovo security je škoda třeba ten widget na ploše na optimalizaci či primo v aplikací to bylo dobře, nevím zda a jak to lze nainstalovat zpět

Co se týká změn (průběžně doplňují) tak notifikacni lišta také jiná.
Po stažení se zobrazí oznámení a pak je potřeba potáhnout znova nebo tuknout na šedou lištu s datumem a indikatory poté se vysunou přepínače, které jsou nyní již jen bílo sede ne sedí modré v závislosti na aktivitě a jsou menší takže se zobrazí snad všechny.

EDIT: :idea:
Přidány screeshoty z průběhu aktualizace a finále.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
-----------------------------------------------------
Přepnutí na Google UI Lolipop 5
Zkorumpovanaliska píše:Na vibe z2 pro mi to vyskočilo, takže myslím, že to půjde všude :)
Kde ti to na vibe nebo teď u p70 pokud dostalo LLP vyskočilo hele? Po HR nebo se to nabídlo, či někde v nastavení případně v tématech? já to nenašel.

Jdu zatím udělat HR pro jistotu z recovery menu, tedy při spouštění držet pwr+vol- až do naskočení nápisu lenovo, pak napíši.
Naposledy upravil(a) Androidě dne ned 31. kvě 2015 20:52:49, celkem upraveno 2 x.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Takže po HR vše mám zpět, neobnovoval jsem zálohu ale postahoval a ponastavoval to ručně.
První dojmy z aktualizace na Lolipop 5.0.2 vesměs pozitivní, ale pár věcí mi vadí.

1.Odstraněno Lenovo Security, což ale tolik nevadí
2,Seznam spuštěných aplikací a tlačítko k jejich vyčištění/ukončení jiné, překrývají se vertikálně tak jako otevřená okna v chrome, jde o zvyk ale spokojenost, až na to že u KK byly dostupné po posunutí dolů ještě oblíbené aplikace, tady jsem to nenašel.
3.Docela zásadní chyba, mám aktivní probuzení telefonu dvojitým poklepáním, 2xklepnu, zámek mám nastavený tažením, potáhnu prstem a nic....musím to ještě dvakrát zopakovat, nevím zda je to bug či vlastnost, netuším...opakované poklepání na lockscreen však telefon nevypne, pro jistotu jsem udělal restart ale beze změny.

4- trochu se změnšilo vnitřní uložiště, nevím přesně už kolik GB zabíral KK předtím, ale Lolipop si uzmul a hlásí obsazenou velikost OS 4.06 po veškerém nastavení a aktualizaci google play služeb a vech vestavěných aplikací, pro ty mé na vnitřní mi zbývá asi 1.6GB
V aplikace (data aplikací a mm obsah) mám obsazeno 1.81 no ale v tom i když se přepnu na stažené, se míchají i updaty systémových app resp. předinstalovaných jako chrome,mapy atd a něco je tam i mé, odhadem tak 30-35app o velikosti celekm asi 340MB


No a zmíněnou možnost přepnout na defaultní google ui bez nadstavby výrobce lenovo, jsem nikde v nastavení nenašel, ani po prvotním spuštění se to nenabídlo.
Vím však že u 4-4ky KK bylo někde v nastavení volba spuštěč či jak se to jmenovalo, jelikož alternetivní nepoužívám, byl tam pouze lenovo launcher, ted to však také zmizelo.

EDIT:
Tak ohledně odemykání to bude vážně nějaký bug a věřím že lenovo vydá v brzké době update, vycházejí na jeho smarty vcelku často.
I když zcela vypnu zámek obrazovky a po poklepání hned skočím na plochu okamžitě scroolovat mezu plochami také nejde.

Ještě drobnost at už mobil aktivujete poklepáním, nebo pwr tlačítkem či volitelně nastavenými tlačítky hlasitosti, objeví se zamykací obrazovka a tu prstem odsunete, její tapeta se pak zobrazí zcela prázdní ještě jednou a až potom naběhne launcher tedy plocha, dřív to naběhlo hned.
Je to první verze s lolipop takže uvidíme co přinesou drobné updaty pokud budou, věřím že ano, uživatelé tyto chybky jistě již výrobci reportují.

EDIT2:
Vítám a ocenuji konečně využitou zamykací obrazovku pro oznámení čehokoliv ve formě bílých proužků se zřetelnými černými či šedými texty.
Dřív byl třeba nepřijatý hovor indikován pouze číslem na jedné ze dvou ikon zcela dole (SMS a volání) teď to vypadá následovně:
Obrázek Obrázek

Další drobnost, po uspěšném připojení spárovaného BT-HF mobil vydá zvuk stejný jako při oznámení, šikovné.

------------------------------------
:idea: Ohledně problému s probuzením telefonu double-tapem píše někdo i zde :idea: :

http://www.gsmarena.com/lenovo_s60-reviews-7214.php

Cituji
Rickardo Bartolome
I recently updated my phone to lolipop. then notice something.. 1. when i use the Double Tap to open the phone, it delay the touch atleast 2-3 second. 2. it consume a lot of energy ( i think the it runs a lot of system apps) over all the phone is good and working fine.. can anyone have a stock ROM for S60.. i want to downgrade it again to kitkat. thanks a lot.

No osobně bych se také možná vrátil zpět na 4.4KK ale snad to nebude třeba a výrobce ty chybky brzy napraví, navíc ofiko cestou down půjde sotva a nehodlám něco zkazit.


Mohlo by se hodit:

Tipy a triky pro Android 5.0 Lollipop (svetandroida.cz)

http://www.svetandroida.cz/tipy-triky-a ... pop-201411
http://www.svetandroida.cz/tipy-triky-a ... 5-0-201412
http://www.svetandroida.cz/tipy-triky-a ... p-2-201412

Zálohování fotografii z fotoaparátu na Fotky již FUNKČNÍ

Ohledně zálohování fotek je to již v pořádku, na vině není lenovo s updatem, ale samotný google.
Souvisí to s jeho přechodem na nové Fotky, na počítači pres web to mám již déle aktualizované a nové prostředí, na telefonu to vsak ještě asi nebylo, google plány nic nenabízel žádný update Google+ jehož součástí fotky nejspíše i budou, samostatné jako app jsem je ve spravci nenašel.
Teprve před chvíli po spuštění Fotky na me vyslovilo okno s textem Nové Fotky a popisem Všechny vaše fotky budou skvěle uspořádané....atd. a volbou Aktualizovat, za par vteřin nabehla app a fotky se konečně zazalohovaly
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

Dneska se mi ohlásil nový update stávající verze Lolipop 5.0.2 o velikosti cca. 46MB.
Zatím to stahuji ale bude to na dýl...lenovo má bud přetíženíé servery, modelů má hodně, nebo technický problém, jede to strašně pomalu, mrkněte na screeny co update přináší.
Já doufám že odstraní ten bug, když máte aktivní probuzení telefonu dvojtým poklepáním na displej, odsunout obrazovku a odemknout, lze až po 2-3sec, uvidíme, napíši, jiný problém myslím nemám, vše je svižné možná více než předtím, naprosto stabilní a na mírně pozměněné gui a funkce jsem si zvyknul.

Na screenech je dokonce vidět, označení ale jinak je tam uvedeno ze které verze na jakou se bude aktualizovat
ObrázekObrázek

Taková zajímavost, nevím zda je to chyba LLP nebo něco od vývojářů lenova, ale pokud máte zmeškaný hovor, zobrazí se vám jeho délka aniž by jste jej zvedli samozřejmě...zkrátka délka jak dlouho vás volaný prozváněl.
Obrázek

Zcela výjimečně jsem použil jiný hosting server a to http://www.imagehosting.cz, mnou oblíbený postimage.org má nějaké problémy a soubor screenshotu, co běžně nahrávám, nechce přijmout.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Mirda86 »

Hele ta moznost na prenuti na cistej android by mela byt (udajne) v moznostech pro vyvojare.Takze musis kliknout (info o telefonu) na cislo sestaveni 7x a to menu se ti objevi....pokud ho uz nemas.
Uživatelský avatar
Androidě
Robot
Příspěvky: 821
Registrován: čtv 19. srp 2010 6:30:24
Typ mobilu / ROM: Moto X 2nd. 2014
Tablet: Lenovo TAB3-710F
Bydliště: Praha

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od Androidě »

A sakra, tam jsem se vůbec nepodíval ale dává to smysl, no mrknu a dám vedět děkuji ti, chlape!

Jinak updatováno, to stahování 46MB bylo snad přes hodinu, prostě nekonečný, jak přes rychlou wifi tak data, něco u nich.

Po stažení a potvrzení aktualizace, se tel vypnul, naběhl v Lenovo-Recovery s zeleným "putíkem" s aktualními procenty updatu uprostřed a ještě čárkou/ukazatelem dole, update trval necelé tři minuty, pak restart a bílé okénko klasika "Android se upgraduje..." "Optimalizace aplikace x z 173, to už trvalo déle, tak 5-8minut.
Po jeho dokončení přes něj telefon sám naběhl, žádný restart už neproběhl a vše je OK, HR zatím dělat nebudu ač se to má, dnes už není čas, takže zítra či víkend.

Výrazné změny jsem nepostřehl, uvidíme časem ale ten BUG s 3sec. prodlevou po dvojitém poklepání na zamčenou obrazovku a její aktivaci, bohužel přetrvává, třeba pomůže právě hr nevím, ale pochybuji stejně tak že o tom lenovo ví, nebo to prostě nestihli do updatu přidat, asi jim napíši jistě to trápí víc lidí, viz diskuze na GSM Arena u telefonu.
Možná je to tak schválně a tedy vlastnost, aby si člověk před odemčením, přečetůl události ve formě bílých obdélníčků a upozornění, ale když žádné nejsou proč mám ty tři vteřiny čekat. :(
Stejně tak jako před tím, nechodí po dvojitém poklepání, rozsvícení zam. obr, opětovné poklepání k její zhasnutí a uspání telefonu, v KK vše v poho tady u LLP nic....v popisu funkce v Nastavení/Nastavení funkcí/Dvojitým kliknutím probuďt. je to přitom uvedeno, spousta funkcí nastavení má krátký popisek, když ne je v telefonu el. už. příručka, nebo tištěná v krabičce, či ke stažení ze stránek podpory lenovo.

EDIT:
Takže v režimu pro vývojáře, žádná možnost saktivovat defaultní google UI Lolipop není, prošel jsem to celé.
Updaty na jiných modelech, to možná přinesly, na S60 ohužel ne, s lenovo launcherem jsem ale hodně spokojen.
Třeba nedávno jsem zkusil originál Google Launcher a jak jsem si odvyknul, to menu mi už tolik nevyhovovali jako dřív.
jinak v nastavení po instalaci dalšího launcheru, se aktivuje řádka s názvem: "Plocha" a fialovou kulatou stejně jako u ostatních voleb, ikonkou domečku, kde je můžete vybírat či spravovat, tedy aktivovat a mazat, šikovné.
PRIM
Motorola Moto G8 Power Black 4/64GB Android 10, updated to 11 on 2021

OLD Not used Xperia XA1 White Android 8.0.0 Oreo Official

OLD Not Used Motorola Moto X 2nd. Gen 2014
Custom ROM Victara 6.0.1 Team OctOS Oct-M
bystryi
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13. kvě 2010 16:21:57
Typ mobilu / ROM: Lenovo S60-W android 5.0.2 CZ
Tablet: Chuwi VI8 Windows 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lolipop 5.x pro Lenovo S60

Příspěvek od bystryi »

Nemáte někdo firmware buď KitKat nebo Lollipop v češtině na S60-W ? Diky :-)

//EDIT: Tak jsem nahrál android 5 z needrom a vše funguje a je celý v češtině :-)
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S60 - ROM/ROOT/FW“