Lenovo S60 - ROM/ROOT/FWLenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
gugink
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. zář 2014 22:37:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy trend plus

Lenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Příspěvek od gugink »

Zdravím,
Mám takovej problém dneska sem můj mobil Lenovo S60 z Lolipop dal zpátky na KitKat 4.4.4 mobil je Single Sim. Ale po Romnutí mobilu to hodilo jako Dual sim a nejdou Exportovat Kontakty ze Sim a ani se připojit na Data. Potřebuji KitKat jelikož používám HandsFree a na Lolipopu to blbe a má celkove hodně bugu. Nevěděl by někdo co stím aby tam bylo Single Sim a ne Dual ? rom pro Single sim sem nemohl nikde najít a očividně ani neexistuje. Tak bych se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost jak z toho na KitKatu udělat zpátky dual sim ?

Předem děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
mcamas
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. kvě 2016 10:08:33

Re: Lenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Příspěvek od mcamas »

gugink píše:Zdravím,
Mám takovej problém dneska sem můj mobil Lenovo S60 z Lolipop dal zpátky na KitKat 4.4.4 mobil je Single Sim. Ale po Romnutí mobilu to hodilo jako Dual sim a nejdou Exportovat Kontakty ze Sim a ani se připojit na Data. Potřebuji KitKat jelikož používám HandsFree a na Lolipopu to blbe a má celkove hodně bugu. Nevěděl by někdo co stím aby tam bylo Single Sim a ne Dual ? rom pro Single sim sem nemohl nikde najít a očividně ani neexistuje. Tak bych se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost jak z toho na KitKatu udělat zpátky dual sim ?

Předem děkuji za odpovědi.

Odoslané z GT-I9060I    
Jelly Bean
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 07. črc 2015 11:57:35

Re: Lenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Příspěvek od Jelly Bean »

gugink píše:Mám takovej problém dneska sem můj mobil Lenovo S60 z Lolipop dal zpátky na KitKat 4.4.4 mobil je Single Sim.
A potom píšeš...
gugink píše:Tak bych se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost jak z toho na KitKatu udělat zpátky dual sim ?
Tak ako teda? :neane: :roll:
gugink
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. zář 2014 22:37:23
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy trend plus

Re: Lenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Příspěvek od gugink »

Omlouvám se bylo to špatně z Dual sim jestli je nějaká možnost na Single sim když je mobil z Továrního nastavení single sim. Stala se mi ale taková věc že po Flashnutí a nahraní ROM naběhne jen logo lenovo a problikne po okrajích tak modre zabrní a mobil se vypne. Tak bych se chtěl zeptat jestli by byla ještě nějaká možnost na záchranu.
Jelly Bean
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 07. črc 2015 11:57:35

Re: Lenovo S60 Rom ze Single Sim na Dual

Příspěvek od Jelly Bean »

Zistil som, že DualSIM ROM môžeš flashnúť na SingleSIM mobil, len nebudeš môcť využívať žiadnu z funkcií druhej SIM. Skúsim ti sem spísať stručný návod.
EDIT: Daj si pozor na úroveň batérie pred samotným procesom flashu. Bol by veľký prúser ak by sa ti baterka vybila počas flashu!

1. Z tadeto http://firmwarefile.com/lenovo-s60-a stiahni stockROM (obe sú síce pre DualSIM, no mali by fungovať, prvá je KK, druhá je LP)

2. V zipe nájdi priečinok sdfuse a v ňom bude súbor s koncovkou .qsb

3. Priečinok sdfuse skopíruj PRIAMO na sdkartu (takže cesta by mala vyzerať nasledovne /sdkarta/ --> sdfuse --> __.qsb).

4. Pokús sa dostať do recovery (drž VOL- a POWER pri zapínaní mobilu, keď sa zobrazí logo lenova a pod tým powered by android, počkaj cca 4 sekundy, potom uvoľni LEN POWER tlačidlo, stále však drž VOL-, čakaj, zobrazí sa čierna obrazovka, stále drž VOL-, o chvíľu sa doslova rozbalí recovery, pohybuje sa v ňom tlačidlami hlasitosti, potvrdzuje sa POWER tlačidlom). Ak sa ti nedá dostať do recovery, ďalej nepokračuj.

5. Najskôr vyber "Erase user data" potom sprav aj "Factory reset'. Týmto vymažeš všetky súbory v internej pamäti (nie na sdkarte) okrem systému samozrejme. :lol: Po factory resete sa mobil vypne, takže v ďalšom kroku znova spusti recovery mode.

6. Znova recovery --> zvoľ "Sd card update", malo by sa zobraziť zeleným "DEV: External sd card" a pod tým červeným "S60-a...", flash spustíš stlačením POWER tlačidla

7. Začne sa flash, chvíľu počkaj... Najskôr sa súbory overia, či nie sú poškodené (Verify images), až potom sa začnu flashovať (Write images).

8. Po úspešnom flashi sa zobrazí " Update successfull" a pod tým "Please reboot". Reštart potvrdíš stlačením POWER tlačidla, zobrazí sa " Rebooting..." a mobil sa o pár sekúnd reštartuje.

9. Ak si flashoval LP, prvý boot bude trvať okolo 5 minút, kvôli pomerne zdĺhavej príprave /data priečinku v systéme.

10. Po naštartovaní systému odporúčam spraviť factory reset pred tým, ako začneš niečo robiť s mobilom (Nastavenia --> Zálohovať a obnoviť --> Obnovenie továrenských nastavení --> Obnoviť telefón --> Vymazať všetko)

11. THAT'S ALL. :DD

* existuje aj druhá možnosť, flash cez PC, takže ak táto nebude fungovať, skús použiť flash cez PC
** priečinok sdfuse môžeš po flashi z sdkarty zmazať (zmaž aj LOST.DIR)
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S60 - ROM/ROOT/FW“