Lenovo S60 - ROM/ROOT/FWUpdate Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
blacktech
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. srp 2016 11:00:06
Typ mobilu / ROM: S60

Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Příspěvek od blacktech »

Zdravim,

bojuji tu s jednou veci. Skrze program Lenovo Smart Assistent chci aktualizovat telefon (ROM/flash). Nicmene program nereaguje a nejde se dobrat k cily. Na uvod jeste poznamenam, ze mam aktivovany Debugging USB mod a ze pouzivam oridinalni microUSB kabel DC-16.

Na uvod: polozka programu Lenovo Smart Assistent "Update Rom" je aktualizace Androidu? Co je tedy aktualizacni balicek pod sekci "Device Rescue"?

K popisu problemu:

1/ Po uspesnem pripojeni telefonu k PC mi program v prvni nabidce "Update Rom" ukazuje, ze mam k updatu novou verzi Rom. Tu program uspesne ztahl, nicmene pak dojde k chybe a program zahlasi nasledujici: "Transmit failed: Please make sure there is enough space on device ". Vypada to, ze telefon nema zadne misto. To mimo jine vyplyva i z ukazatele "InStorage", kde je hodnota 0/0 - viz. priloha, obr. 1 a 2. Co to prosim znamena? Telefon je po tovarnim nastaveni - zadne soubory v nem nemam. Mista tam je dostatek.
Znamena to snad, ze pro flashovani musit udelat/povolit nejakou extra proceduru?

(nekde jsem cetl, ze muze byt problem v x86 desktopovem OS, jelikoz v5 Lollipop je 64bit, ale moc neverim, ze by toto mohl byt duvod onoho problemu)

2/ Nefunguje ani druha nabidka "Device Rescue". Opet, uspesne jsem ztahl aktualizaci. Ta se v programu extrahovala, ale proces flashovani - viz. obrazek c.3, popsanou procedurou spustit nejde - nedeje se nic.

Jiste, lze updatovat telefon i pres wi-fi, ale rad bych tomuto problemu porozumnel, prisel veci na kloub.
Jinak telefon mi s PC pres program Lenovo Mobile Assistent funfuje a komunikuje (zde se zobrazuje volne/obsazene misto v telefonu spravne).

A jeste jeden doplnujici dotaz: po restartu telefonu mi 2x naskoci hlaska "Aplikace Wfd prestala pracovat". Muze mi nekdo sdelit co je to za aplikaci a proc naskakuje toto okno? Zadna aplikace Wfd ve vypisu aplikaci totiz neni, zrejme se tedy jedna o nejakou systemovou aplikaci. Souvisis s wi-fi? (k tomu pripominam, ze telefon zatim testuji v offline modu bez SIM).

Muzete prosim poradit kde by mohl byt problem?
Dekuji
Přílohy
Lenovo Smart Assistent - Update Rom (1)
Lenovo Smart Assistent - Update Rom (1)
S60_3.jpg (31.08 KiB) Zobrazeno 5829 x
Lenovo Smart Assistent - Update Rom (2)
Lenovo Smart Assistent - Update Rom (2)
S60_2.jpg (21.63 KiB) Zobrazeno 5829 x
Lenovo Smart Assistent - Device Rescue
Lenovo Smart Assistent - Device Rescue
S60_1.jpg (55.86 KiB) Zobrazeno 5829 x
Naposledy upravil(a) blacktech dne sob 20. srp 2016 14:25:53, celkem upraveno 1 x.
Pokud se Android stal náboženstvím, je to to nejhorší co mohlo Android potkat.
Pokud se člověk stal Androidem, je to konec.
Jelly Bean
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 07. črc 2015 11:57:35

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistent)

Příspěvek od Jelly Bean »

Ohľadom toho Wfd service..
Že máš build končiaci na 150806_ROW? :lol: Ak jj, je to problém zrovna tejto verzie. V 150827 je to už opravené. Riešilo sa to už aj inde ako na AF. Btw wfd servise súvisí s prenosom obrazovky - niektoré zariadenia mobil kvôli tomuto problému nevidí. So SIM kartou a Wifi to nemá nič spoločné. Ak ti nefunguje Lenovo Smart Assistant, aktualizuj OS cez wifi aby si sa zbavil aspoň problému s tým wfd service (najnovší build je ..151021_ROW keby niečo) :)
Naposledy upravil(a) Jelly Bean dne úte 21. úno 2017 16:25:19, celkem upraveno 1 x.
blacktech
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. srp 2016 11:00:06
Typ mobilu / ROM: S60

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistent)

Příspěvek od blacktech »

Cau, diky za tvou reakci;)

tak koncove cislo sestaveni mam 150806_ROW. Kazdopadne tvuj prispevek dava smysl. myslis, ze stejne zabugovana je i tato verze? K updatu telefonu pres wi-fi se samozrejme chystam. Ale nejprve bych rad vedel co stoji za tmto problemem a snazil se ho vyresit (i kdyz dle vseho je reseni prave v aktualizaci pres wi-fi;)

Tebou zminovana spojitost Wfd s prenosem obrazovky ma svou logiku. Program Lenovo Smart Assistent totiz nevidi interni pamet telefonu a to Wfd s tim zrejme souvisi;)

Ok, pokud tedy ted budu aktualizovat, tak dostanu nejnovejsi build 151021_ROW;) Diky za info;))

Nicmene jina moznost jak problem vyresit neni, napr. nejakym zasahem do SW telefonu?;)
Pokud se Android stal náboženstvím, je to to nejhorší co mohlo Android potkat.
Pokud se člověk stal Androidem, je to konec.
Jelly Bean
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 07. črc 2015 11:57:35

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistent)

Příspěvek od Jelly Bean »

blacktech píše:Nicmene jina moznost jak problem vyresit neni, napr. nejakym zasahem do SW telefonu?;)
Možno je no neviem, neskúšal som, do rootu sa mi nechcelo púšťať a ešte stále sa mi nechce, lebo by som prišiel o záruku. (aj tak som už o ňu asi prišiel pri downgrade na ofiko KitKat) :oops: :D Čo viem, tak som skúšal vymazanie dát u Wfd service a neskôr aj factory reset - ani jedno žiaľ nepomohlo. Tak som pozrel nové updaty či nie sú a čuduj sa svete, ale boli :D .Aktualizoval som a problém sa odstránil (asi nejaké abrakadabra zo strany Lenova :lol: ) :)
blacktech píše:Myslis, ze stejne zabugovana je i tato verze?
Ktorá táto? Tá novšia? Nie, nie je :)
blacktech píše:Ok, pokud tedy ted budu aktualizovat, tak dostanu nejnovejsi build 151021_ROW
..postupne, ale áno. Medzi 150806 a 151021 je ešte "medziupdate" 150827 :)
blacktech píše:Ale nejprve bych rad vedel co stoji za tmto problemem a snazil se ho vyresit
Načo si komplikovať veci? :roll: Ale tak je to tvoja vec, mňa je do toho nič. Skús googliť, možno na niečo prídeš :)
Naposledy upravil(a) Jelly Bean dne úte 21. úno 2017 16:26:01, celkem upraveno 1 x.
blacktech
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. srp 2016 11:00:06
Typ mobilu / ROM: S60

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Příspěvek od blacktech »

Nakonec jsem veci prisel na kloub a updatoval ROM pres drat, tedy pres Lenovo Smart Assistant, tak jak bylo zamysleno. Jinymi slovy: nebyla to zadna ztrata casu ani komplikace;) Dulezite je problem vyresit, prijit veci na kloub at se napr. priste neopakuje;)

Tedy, slo o banalitu. V momente kdy doslo k uspesnemu stazeni ROM, program vyzval k odpojeni tlf a jeho naslednemu pripojeni se zmacknutym tlacitkem "+" (viz. obr. 3) , tak v teto casti procedury mel byt tlf vypnuty. To ale nikde nebylo zmineno, ani v okne programu, ani v naslednem chybovem okne (jakkoli to je logicke). Automatimus zapracoval na spatnem miste;)

Mj. tato cesta pres LSA je nejpohodlnejsi, nerku-li na fakt, ze pres LSA je mozno do tlf jednoduse instalovat .apk.

[VYRESENO]
Pokud se Android stal náboženstvím, je to to nejhorší co mohlo Android potkat.
Pokud se člověk stal Androidem, je to konec.
Jelly Bean
Stálý androiďák
Příspěvky: 122
Registrován: úte 07. črc 2015 11:57:35

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Příspěvek od Jelly Bean »

Ešte mám ja jednu otázku.. Nechcem zakladať nový topic. Je tá časť "Device Rescue" funkčná? Podarilo sa mi bricknúť si mobil a tak chcem vedieť, či by sa dal opraviť cez Lenovo Smart Assistant alebo je to len strata času. :)
strnisko
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. zář 2016 12:05:10
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000
Rom: S056_150924

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Příspěvek od strnisko »

Mám Lenovo A6000 a nejde upgradovat firmware. Stáhne se, ale po restartu napíše chybu Your phone has not switched carriers an cannot be upgraded.
Stáhl jsem si Lenovo Smart Assistant a zkusil Update Rom. Ten stáhne 346 MB a hned mi napíše: Transmit failed! Please make sure there is enough space on device,
žádný mezi obrazovky s výzvou na stisk Volume UP nebo něco jinýho tam nemám.
Pak jsem zkusil ještě funkci Device Rescue. Tam zadám typ Lenovo A6000 a pak mám zadat HW code. V mobilu je uvedené číslo 11 v sériovém čísle, ale program píše Invalid HW Code. Zkoušel jsem různá čísla od 0 do 99, ale žádný to nebere, všechno je Invalid.
Nemáte někdo nějaké zkušenosti s A6000?
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Update Rom - problem s instalaci (Lenovo Smart Assistant)

Příspěvek od Vojta_L »

Jaké je původní číslo sestavení a kód nové aktualizace?
Odpovědět

Zpět na „Lenovo S60 - ROM/ROOT/FW“