LG G4 - Obecná diskuzeNáhlá smrt G4?

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Black Sabbath
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30. lis 2015 15:14:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Black Sabbath »

NA youtube je návodů opravdu hodně. Nahřívání je dle zkušeností jen dočasné řešení, já jsem nechal čip přepájet - telefon už nejde ani zapnout. Ještě by se dal ten reball, ale na to taky nedávají záruku funkčnosti, je to třikrát dražší, takže jsem do toho nešel. Prostě je to krám a já nevím, co za nástupce :)
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Ja umim cipy prepajet sam, mam na to takovy skromejsi vybaveni ale par sem jich udelal. Jak uz zaznelo s tim horkovzduchem bacha, pri vysoke teplote se muze znicit deska (objevi se bublina) nebo pri velkem proudu vzduchu hrozi odfouknuti okolnich casti, me se s tim ale dela dobre. Pajku je pak zapotrebi uplne odsat a zpet napajet cip prez kvalitni tavidlo - pouzivam flux a olovnatou pajku. Kdyz to tak posloucham rekl bych ze problem bude v podlepeni cipu a jeho naslednem prehrati, takze jestli je podlepenej (nekdo doplni) tak bych lepidlo uplne odstranil, treba se lip uchladi, nezkousel to nekdo?
Black Sabbath
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30. lis 2015 15:14:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Black Sabbath »

Přesný postup nevím, jak mně to dělali v tom servise, ale originál byl na pohled zalitý nějakým tím epoxidem nebo čím a po jejich přepájení už nikde lepidlo vidět není.
Naposledy upravil(a) Black Sabbath dne pon 14. kvě 2018 22:09:03, celkem upraveno 1 x.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Ted jde o to jestli ten cip neni doopravdy uz v haji, klidne bych to testnul na nejake mrtvole
Black Sabbath
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30. lis 2015 15:14:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Black Sabbath »

Máš soukromou zprávu.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od sinco »

Přefouknutí horkovzduchem může a nemusí pomoci. G3 umře když zmodrá obrazovka. Mám dvě, jedna s 16GB pamětí a jedna s 32GB. Jeden je už ok a druhý po čase "umřel". Až poslední horkovzdušná lázeň zabrala. Snad. Je to hodně o teplotě a času. Při tom asi posledním přepalu jsem si říkál že ten chip to snad ani nemuže přežít. A přežil. Přestalo mě bavit to furt rozdělávat. Pokaždé jsem telefon otestoval náročnou hrou. Telefon se hezky rozpálí a taky to pomůže zjistit zda se dílo povedlo. Ale čas, to je ten nejlepší test.
Chytráci v LG, místo aby se u G3 poučily jak to nedělat tak stejný problém, závada studený spoj, je i v G4.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Nevim jak moc je to titerny ale zkusil bych jak uz sem psal ten cip uplne oddelat, odsat puvodni bezolovnatou pajku, odstranit podlepeni a dat zpet s olovem. Sem domluvenej s uzivatelem Black Sabbath ze to brzo zkusime
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od JuaNex »

Na telefone som to este neskusal, ale grafiku na notebookovej zakladnej grafike som uz par krat uspesne teplovzdusnou fixol. Zakryjem si vsetko alobalom (dve vrstvy), vyrezem len otvor na cip a teplovzdusnou s usmernovacom prudu vzduchu postupne zahrejem. (Cca 5 minut postupne z 10-15cm). Dolezite je zahrievat postupne a nie narazovo. Nieje to trvaly fix.
Na telefone by som este zredukoval prud vzuchu.

@mobile

S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Cau, jde uz nekde sehnat ta deska bez problemu? Popr. kolik ted vychszi oprava treba v britexu?
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Traged »

no tady https://www.czc.cz/lg%20g4/mobilni-telefony/hledat , jsou všechny co umřely, na aukru se prodává g4 za 3 tisíce, oprava desky, pokud nemáš v záruce, tak se nevyplatí, pokud máš záruku, máš šanci dostat zpět peníze, za které si telefon koupil. je mi to líto.
Naposledy upravil(a) Traged dne ned 27. kvě 2018 14:41:44, celkem upraveno 1 x.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Nevyplati znamena co? V zaruce nejsou, je to z ciny, oba umreli v podstate hned, nevedel sem o tom problemu kdyz sem je objednaval, takze mam oba vyhodit? Neni zadna sance? Existujou vubec ty desky bez problemu nebo opravuji ty se zavadou a pak uz je to dobry?
Black Sabbath
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pon 30. lis 2015 15:14:33
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Black Sabbath »

Záruční servis dělá LG AE Servis a cenu za novou desku mně řekl zhruba 6 - 7 000,-. Jinak nikde není potvrzeno, že novější desky neodchází. Jen bych řekl, že odchází méně, protože telefonů je méně a těch nadšenců, co o tom píší někam na internet...Ti už mají jiné telefony :D A prostě lidé, kteří to měli na hry a více to zatěžovali (zahřívali), tak už mají silnější stroje.
jechj
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pon 12. srp 2013 10:46:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od jechj »

Dneska sem si přivezl Nokia 7+ zatím spokojenost, LG G4 si nechám jako zálohu.
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od drzkacz »

Nevím kam to napsat. Napíšu to ještě do obecné diskuze. Moje G4 umřela. Budu jí oplakávat ještě dlouho vzhledem k téměř dokonalýmu foťáku (Nyní mám Zenfone 5 a nepřesvědčil mě o lepší kvalitě, ani o výkonu.). Žádný bootloop se nestal, telefon byl na nabíječce, normálně šlapal, pak jsem k němu přišel a černo. A od té doby jsem ho už neoživil. Zkoušel jsem novou baterku, zkoušel jsem rozebrání a prohlídku záíkladní desky, nikde nic.
Zkoušel jsem servisní dvouhmat, nic. Telefon nereaguje vůbec na nic.

Je nějaký další postup? Má smysl zkoušet jinou základní desku?

Telefon poslední dobou strašně žral a topil uplně při všem. Naposled jsem zkoušel i ROMku z V30 + Titan Kernel právě kvůli optimalizaci a lepší výdrži, ale bylo to ještě horší.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Jumbo78 »

Reklamace nebo vyhodit. A stačí to napsat do jednoho vlákna!
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
drzkacz
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: úte 22. lis 2011 15:31:15
Typ mobilu / ROM: Oneplus 6 8/128GB

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od drzkacz »

Pardon... víc hlav víc ví. Třeba by si toho všimlo víc lidí.

Je měsíc po záruce. Každopádně pasuje to na nějakou tu modelovou situaci kolem umrtí G4?

Přehřívání, výdrž i s novou baterkou tragická, smrt při nepoužívání.
metrix.m
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pon 02. lis 2009 17:00:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023
Rom: CM 10.1
Bydliště: Ostrava

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od metrix.m »

hmm tak to jsi mě moc nepotěšil. Ja mam zrovna 3 měsíce po záruce a před pár měsící jsem odemknul a dal poprvé LineageOS 15.1/Titan a pak A.O.S.C.P: CypherOS/Titan a obě topily. Nebylo to ono, tak jsem zkošel dál a až port z V30 byl v pořádku.

Začínám mít podezření že ten Titan způsoboval to ještě větší přehřívání a tobě i dopomohl ke smrti.
Mr.Bombastic
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08. úno 2017 22:51:46
Typ mobilu / ROM: LG G6 H870DS Astro Black

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Mr.Bombastic »

drzkacz píše: ned 08. črc 2018 21:02:00 Každopádně pasuje to na nějakou tu modelovou situaci kolem umrtí G4?

Přehřívání, výdrž i s novou baterkou tragická, smrt při nepoužívání.
Takto presne pred rokom umrel aj moj kusok. Prehrieval sa, vydrz bola posledne dni mizerna a jedno rano som ho nasiel na stole bez znamok zivota.

...ako ponaucenie mi to ale nestacilo, kupil som G6 dual-sim... najblizsie sa uz telefonu pod znacku LG vyhnem (Pixel 2XL neratam - ten na sebe znak LG nenesie) a kupim Pixel / Android One / OnePlus
LG G4 Ceramic White → LG G6 H870DS Astro Black + SanDisk Ultra 64GB Micro SDXC + OnePlus Power Bank Sandstone Black + Creative Sound Blaster E3 + SoundMAGIC E50C
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Ahoj, trosku to tu ozivim, nezkousel nekdo koupit desku z mobilprovas.cz? Zajimalo by me jak je na tom s kvalitou popr. jaka je to verze
Konqui
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: sob 01. kvě 2010 15:36:11

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Konqui »

Neleží někomu G4 s bootloop v šuplíku na darování, případně za poštovné? Měl bych zájem.
Fofan
Androiďák!
Příspěvky: 265
Registrován: pon 17. lis 2014 19:06:34
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia Play AuroraPlay_v1.1.0

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Fofan »

Leží 2x a kromě bootloop jsou jako nový [emoji1] ale mám v plánu alespoň na jednom vyměnit desku
metrix.m
Stálý androiďák
Příspěvky: 58
Registrován: pon 02. lis 2009 17:00:40
Typ mobilu / ROM: Nexus S i9023
Rom: CM 10.1
Bydliště: Ostrava

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od metrix.m »

I já bych chtěl opravit mé LG G4. Deska funguje jen mám problém s displejem který se odlepil po nafouklé baterce

­    

Honza66
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20. bře 2016 16:14:28
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Honza66 »

Zdravim, je tady nekdo, kdo jeste pouziva LG G4? Me uz funguje 5 rokem...mel jsem ale bootloop. Od te doby v pohode. Mam ale problem s prisernou vydrzi max 3 - 3,5 hodiny, kdyz sviti displej. Pred rokem jsem kupoval baterku ale jako by uz byla pouzita vzhledem k vydrzi. Nevite, kde koupit baterii, abych mel 100% jistotu, ze bude nova?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od verny94 »

Všechny baterky už budou pravděpodobně ležáky.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Honza66
Stálý androiďák
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20. bře 2016 16:14:28
Typ mobilu / ROM: LG G4 H815

Re: Náhlá smrt G4?

Příspěvek od Honza66 »

Na baterce byl rok 2020. Nabijet telefon po 3 hodinach pouzivani nechcete. :/ Ale stejne ted budu kupovat novej telefon. LG uz fakt nechci. :D Mozna S21+ nebo S20 Ultra....
Odpovědět

Zpět na „LG G4 - Obecná diskuze“