LG G4 - Obecná diskuzeG4 zhoršení fotoaparátu

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
palivasto
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 08. bře 2012 22:18:28
Typ mobilu / ROM: LG G4

G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od palivasto »

Zdravím.
Vím, že je to takový neurčitý problém, ale zdá se mi, ze moje G4 fotí hůř než dřív, fotky jsou takové bez kontrastu a světlejší. Pozoruju to hlavně u fotek v interiéru za horšího osvětlení, typicky hospoda... :-)
Známý mluvil nezávisle na mně o podobné zkušenosti.
Řešil jste to někdo?
Je samozřejmě taky možné, že se mi to zdá a fotky takové byly vždy, ovšem nemám srovnání...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

Zdá se ti to. Pokud nemáš zašpiněné sklíčko fotoaparátu nebo pod ním prach, tak není technický důvod, proč by měl časem fotit hůř.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od spachal »

Typicky projev spinaveho kryciho sklicka .. hlavne je to hodne videt treba v protisvetle. Vizualne to neni treba videt (staci nepatrna mastnosta), ale pomuze dobre vycistit a je po problemu :]
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

Přesně tak. Mám proto už takový rituál, že kdykoliv vytahuju telefon na focení, tak vždycky automaticky aspoň párkrát přejezdu sklíčko třeba rukávem trička. Protože i trocha nečistoty může jinak dobrou fotku zprasit. Nejčastěji bývá sklíčko zapatlané od prstů, jak člověk vytahuje telefon z kapsy. Vytáhne, rovnou fotí a pak se hrozně diví, že fotka je šedá a nemá kontrast :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
luiz
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: sob 05. lis 2011 19:45:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od luiz »

Já mám tedy stejnou zkušenost jako palivasto, fotky jsou světlejší a méně ostré, černá není černá. Sklíčko před focením vždy přetřu, špinavé není. Ale jsou na něm mikroškrábance a přisuzuji to jim. Proto se chystám sklíčko vyměnit.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

Tak jasně, ale není to způsobeno nějakým záhadným stárnutím, ale jednoduše poškozeným sklíčkem. Na každé sebemenší nečistotě nebo nehomogenitě skla (škrábanec) se procházející světlo částečně rozptýlí a v obrazu pak zasahuje do oblastí, kde být nemá a nejvíc se to projeví v tmavých oblastech. Výsledkem je pak ztráta kontrastu, zejména v protisvětle nebo ve scénách, kde jsou silné světelné zdroje.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
JirkaS89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. zář 2017 10:32:20
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od JirkaS89 »

Zdravím. Nedávno jsem si koupil rok starou LG G4 a i když předchozí majitelka říkala že fotí naprosto skvěle tak při prohlížení na PC mě to nějak nepřesvědčilo. Na blížší objekty jsou fotky pěkné, to je v pohodě. Ale jak vyfotím trochu dál, nebo víc objektů najedou tak mi ty fotky připadají zkrátka nedoostřené, rozmázlé, někdy je to také lepší ale kvalita mi přijde poměrně nízká a na manuální zaostření už to také nelze lépe. Zkusím přiložit nějaké foto pro posouzení zda je to normální, protože po mé minulé lumii 930 jsem zatím co se kvality fotek docela zklamán. Myslíte si že je možné že by fotoaparát nebyl schopen nějakým způsobem doostřit? Bordel na objektivu není.
Děkuji.

Fotky musejí mít jen do 3MB takže to tak vidět není a zmenšením se zlepšily, ale snad i tak je to patrné.
Přílohy
20170922_103318.jpg
20170922_103318.jpg (2.64 MiB) Zobrazeno 5811 x
20170922_103313.jpg
20170922_103313.jpg (2.44 MiB) Zobrazeno 5811 x
Uživatelský avatar
hrabex
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 27. říj 2015 15:55:04
Typ mobilu / ROM: LG-G4 - Nougat+ nádstavba V30. 128GB mSDXC
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade CM12
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od hrabex »

tomu se říká hloubka ostrosti. Čím je foťák světelnější, tím je hloubka ostrosti menší. Můžeš si ale sám ťapnout prstem na místo kam se má foťák zaostřit. Někdy to tak dělám
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` * LG - G4 *´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od bicista »

Presne tak pokud vyfotite blizky predmet to ostatni za nim ma byt rozmazane. Vsichni vyvojari fotaku a objektivu se predhaneji aby pozadi bylo co nejvice maznute a vam se to nelibi :) Rika se tomu hloubka ostrosti a te rozmazanosti Bokeh, ktery se u mobilu dociluje spatne, v podstate nema zadny.

https://www.fotoradce.cz/co-je-to-bokeh ... fotografii
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

Nevím kde vidíte jakou hloubku ostrosti, ale u obou fotek nemá nic natolik blízko, aby se mohla viditelně uplatnit. U krátkých ohnisek, jaké jsou používány v mobilech, se omezená hloubka ostrosti projeví jen když fotíte předmět na vzdálenost maximálně nějakých pár desítek centimetrů. Pokud se fotí dál, tak už je ostření nastaveno na nekonečno. U něj to spíš vypadá, že má fotomodul nějaký mechanický problém, že není schopen zaostřit na nekonečno...
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
hrabex
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 27. říj 2015 15:55:04
Typ mobilu / ROM: LG-G4 - Nougat+ nádstavba V30. 128GB mSDXC
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade CM12
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od hrabex »

tady je třeba vidět že jsem zaostřil na baziliku, větve v popředí jsou mázlé https://www.zonerama.com/karelPzlin/Pho ... /113007911
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` * LG - G4 *´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

No já vím co je to hloubka ostrosti, přeci jen fotím už asi 30 let, dost dlouho na Flexaret, potom zrcadlovku na kinofilm a teď na digitální zrcadlovku, takže s HO jsem si vyhrál dosyta :) Občas si hraju s HO i u mobilu, ale aby to bylo trochu znát, musím fotit něco opravdu na blízko (řádově max. desítky cm). Na té tvé ukázce to skoro není vidět (moc malá), těžko se pozná, jestli je to projev HO nebo nedokonalost objektivu mimo střed záběru. Ty větve už jsou docela daleko na to, aby se HO s tak krátkým ohniskem nějak výrazně projevila.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
spachal
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: pát 10. zář 2010 16:45:53
Typ mobilu / ROM: signature
Twitter: @spachal
Tablet: Samsung TAB S2
Rom: stock
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od spachal »

Muzes nekam nahrat neupravenou fotku, v plnem rozliseni, tak ja vylezla z mobilu? Bez tech mrsicich uprav v ACDSee? :] ..
Pak se na to muzeme podivat, takhle osobne prd poznam.

Jinak o DOF, hloubce ostrosti, je zbytecne se u vzdalenosti nad cca tri metry u mobilu bavit, tohle je maximalne u nekterych mobilu domrsene softwareove. Bokeh to same, optika jaksi nema irisovou clonu, ktera by bokeh nejak ovlivnovala :]

Jinak je dobre si uvedomit, ze mobil neni a nikdy nebude zrcadlovka s monofokalem, na to je ten snimac prilis prtavy a optika relativne nekavalitni. Je naopak s podivem, co vlastne se da z tak maleho fotaku vymacknout za kvalitu a porad se to jeste zlepsuje. Takze pokud obrazovy vystup z G4 ma hlavne v okrajich mazlou kresbu a je zde vcelku dost znatelna chromaticka aberace, je to proste .. normalni.

http://www.imagehosting.cz/images/201706lsl.jpg
http://www.imagehosting.cz/images/201608dgd.jpg
http://www.imagehosting.cz/images/201706nln.jpg

(bez uprav)
HW: Xiaomi MI 11 pro
tablet: Samsung TAB S2; wearables: Amazfit GTS / COR / MI Band 2 / Sony SWR50 / SWR10.

Pres soukrome zpravy NIC tykajiciho se androidu neresim!!
Uživatelský avatar
hrabex
Androiďák!
Příspěvky: 314
Registrován: úte 27. říj 2015 15:55:04
Typ mobilu / ROM: LG-G4 - Nougat+ nádstavba V30. 128GB mSDXC
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade CM12
Kontaktovat uživatele:

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od hrabex »

právě bych spíš souhlasil s těmi třemi metry než s několika decimetry, jak píše Luděk. Fotka by se měla dát stáhnout v plném rozlišení /vpravo dole je
download/. Nezmršená už asi neexistuje :-). Samozřejmě vím že řešit hloubku ostrosti s tím pidi čipem a s ohniskem kolem ekv. 30mm, či kolik tá G4 má je nesmysl. Výsledky stejně moc hezké nejsou:
20160929_142426 31558041941.jpg
20160929_142426 31558041941.jpg (1.57 MiB) Zobrazeno 5588 x
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` * LG - G4 *´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od ludekbrno »

S HO se u mobilu taky dá trochu pohrát, ale fakt jen na blízko... :)
Přílohy
uploadfromtaptalk1506288908032.jpg
uploadfromtaptalk1506288908032.jpg (85.34 KiB) Zobrazeno 5567 x
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
JirkaS89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. zář 2017 10:32:20
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od JirkaS89 »

Já sem se snažil tam ty fotky nahrát v plné kvalitě, jinak jsou bez uprav tak jak byly pořízeny. Ale řve to na mě že maximální velikost snímku 3mb, proto sem je musel zmenšit a už je to na hovno vidět. Posílal sem některé fotky na posouzení do Britexu tak sem zvěšdav jestli se vyjádří. Moje poslední zkušenosti jsou ze včerejška takové že na blízko nebo zkrátka na rozumnou vzdálenost jsou ty fotky většinou prvotřídní, v makro režimu a i v interiérech taktéž ale na větší vzdálenosti, typicky krajina, nebo předmět vzdálený 50,100 a více metrů je zkrátka jakobxy nezaostřený, a to ani když dám manuální režim......ovšem někdy se zase povede skvělý snímek, je to jak kdy mi přijde. V lese jsou ty snímky taky super plné detailů.
JirkaS89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. zář 2017 10:32:20
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od JirkaS89 »

Tak je to divný ale po znovuobnovení továrního nastavení se to nějakým záhadným způsobem zdá se zlepšilo a vůbec nechápu proč......tak budu fotit a uvidím, sem tam to mázlejší je, ale už to umí i perfektní snímky (na mobil). Tak uvidím
luiz
Stálý androiďák
Příspěvky: 141
Registrován: sob 05. lis 2011 19:45:58
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od luiz »

hrabex: vidím, že jsme ze stejného kraje, ze Zlína :)
JirkaS89
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. zář 2017 10:32:20
Typ mobilu / ROM: LG G4

Re: G4 zhoršení fotoaparátu

Příspěvek od JirkaS89 »

Zdravím. Tak jsem přeci jen poslal svou G4ku do servisu a kupodivu vyměnili i displej kde se vypalovala horní stavová lišta, tak i modul fotoaparátu je nový. Posun je značný, ale přesto, i když sem možná až moc náročný, sem nahraji nějaké foto pokud dovolíte na přezkoumání. Občas víc, občas méně se mi zdá levá strana, hlavně tedy levý dolní roh přeci jen trochu mázlý, horší kresba, celkově tedy pořád dost ostré ale oproti středu fotografie je to po přiblížení znát. Jak říkám možná to přeháním, ale rád bych znal i názor někoho fotograficky znalejšího. Fotky nejsou v ideálních podmínkách, byla mlha, takže celově vzato mají velmi slušnou kvalitu z mého pohledu. Děkuji.

http://www.imagehosting.cz/?v=201710oto.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=201710gpg.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=201710jlj.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=201710kfk.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=2017101914.jpg
Odpovědět

Zpět na „LG G4 - Obecná diskuze“