LG Optimus One (P500) - ROM/ROOT/FWNávod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Použili jste tento návod k nahrání KDZ?

Ano
54
68%
Zatím nebylo potřeba
19
24%
Ne
6
8%
 
Celkem hlasů: 79

Uživatelský avatar
zamek
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: ned 09. led 2011 8:05:04
Typ mobilu / ROM: LG G2 D802 CM13 NIGHTLY

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od zamek »

dekuji ti za tvé rady , ale ani tohle mi nepohlo stále to nemůže najít telefon.
napadá Vás ještě nějaká možnost ?
nebo je nějaká jiná možnost jak vrátit telefon do původního stavu?
Uživatelský avatar
zamek
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: ned 09. led 2011 8:05:04
Typ mobilu / ROM: LG G2 D802 CM13 NIGHTLY

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od zamek »

Tak jsem skončil nevím jak dál.
zkoušel jsem to všemi způsoby i podle tohoto návodu http://androidforum.cz/update-firmware- ... t9333.html
výsledkem je, že se telefon automaticky nabehne do Emergency Mode.
Když ho připojím k PC tak se nic nedeje .
můžete mi někdo nějak pomoct? Nebo najde se někdo v Brně kdo by mi přátelsky vypomohl ?
belquerst
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05. čer 2012 17:51:24
Typ mobilu / ROM: LG P500 Optimus One

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od belquerst »

najprv som postupoval podľa prvého návodu, KDZ Updater mi vypísal PHONE WAS NOT FOUND.

Vyskúšal som návod z druhého príspevku (ten, písaný po anglicky) a telefón krásne nabehol a už aj si užívam 2.3.3.

Diky moc chlapci ;)
Uživatelský avatar
x125
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: čtv 04. lis 2010 22:09:08
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od x125 »

Já jsem úspěšně přehrál FW pomocí následujícího návodu: http://www.lg-phones.org/lg-optimus-one ... mware.html (měl by prý fungovat i pro jiné modely řady Optimus)
  1. Budete potřebovat ROMku (já použil CZ Vodafone)
  2. K tomu KDZ updater
  3. Extrahujte obsah archívu a nainstalujete msxml.msi (můžete jej také stáhnout rovnou z webu Microsoftu)
  4. Připojte telefon k počítači (nezapínat režim mass storage)*
  5. Select Type : 3GQCT, Select PhoneMode : DIAG, v dialogu vyberte soubor ROMky, kterou chcete nahrát
  6. Spusťte update
Celý proces mi trval ani ne 5 minut. V průběhu se telefon sám přepnul do emergency modu.
*Pokud používáte režim ladění přes USB, raději ho vypněte.
Měl jsem nainstalované nejnovější ovladače od LG z http://www.lg.com/uk/support-mobile/lg-LGP500 (záložka SW update)
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.
Johny9509
Stálý androiďák
Příspěvky: 147
Registrován: úte 09. lis 2010 16:18:53
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 Platinum

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od Johny9509 »

Je nějaká jiná možnost se dostat do Emergency modu? Mám nefunkční tlačítko ZPĚT, takže je to pro mne celkem problém.
LG Optimus One 2.3 Gingerbread --> Zopo C2 Platinum
--> LG P500 CyanogenMod9 ICS 4.0.4
Uživatelský avatar
x125
Stálý androiďák
Příspěvky: 208
Registrován: čtv 04. lis 2010 22:09:08
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od x125 »

Zadal jsem do Googlu:

Kód: Vybrat vše

lg how to get emergency mode without back button
Na prvním místě mi vyskočilo:
Emergency mode without back button - xda-developers
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1528838

Kde někdo s LG P500 řeší stejný problém. A někdo jiný mu odpovídá, že telefon při použití KDZ nabootuje do emergency modu automaticky.
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.
wotf
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. pro 2012 21:35:50
Typ mobilu / ROM: Lg Optimus one P500

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od wotf »

čus, chtěl bych se zeptat jestli je 02 má brandovaný FW nebo nebrandovaný.
Podle toho co bylo na začátku tak je brandovaný jenom T-mobile a Vodafone na O2 to asi nevypadá, co?
takže když bych chtěl nahrát original romku od O2 tak mám hledat http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WE ... 10A_00.kdz nebo úplně něco jinýho?
A jestli má O2 brandovaný romky mohl byste mi sem někdo hodit originalní romku prosím.
Dík za odpověď
Placka
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 09. čer 2011 8:30:29
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od Placka »

Potřebuju telefon reklamovat (pomalu přestává fungovat tlačítko zpět), ale mám tam cyanogen mod, potřebulu flashnout originál romku. Podle žádného návodu ze zdejších mi to nejde, nainstalím ovladače, KDZ...romku mám z ulozto V20e, měl by to být vodafone. připojím tele k PC, v KDZ to vždy skončí na hlášce "PHONE WAS NOT FOUND". Zkoušel jsem to z emergency modu, z normálně zapnutýho mobilu...nikdy nic. Ovladače jsem zkoušel nejnovější ze stránky LG, jak tu někdo doporučoval o pár příspěvků výš. NEmáte pro mě někdo záchranou radu?:-)
gogo258
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pát 11. úno 2011 15:24:17
Typ mobilu / ROM: Nokia 5
Bydliště: Sluneční soustava

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od gogo258 »

wotf píše:čus, chtěl bych se zeptat jestli je 02 má brandovaný FW nebo nebrandovaný.
Podle toho co bylo na začátku tak je brandovaný jenom T-mobile a Vodafone na O2 to asi nevypadá, co?
takže když bych chtěl nahrát original romku od O2 tak mám hledat http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WE ... 10A_00.kdz nebo úplně něco jinýho?
A jestli má O2 brandovaný romky mohl byste mi sem někdo hodit originalní romku prosím.
Dík za odpověď
O2 používá nebrandovaný FW( poslední pokud vím byl V20c http://www.uloz.to/xkvsucH/v20c-00-kdz), lépe řečeno brandovaný jsem ještě nenašel, jestli by ho uznali při reklamaci nevím, mám LGOO původně od Vodafone teď přeflashovaný na O2.
dříve:LG P500 Optimus One původně od Vodafonu, přes KDZ updatovaný na CZO2 2.3.3
potom:Prestigio MultiPhone 4500 DUO
potom: Prestigio MultiPhone 5454 DUO
nyní: Nokia 5
Placka
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 09. čer 2011 8:30:29
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od Placka »

Hmm, tak jsem svůj problém (KDZ nekomunikovala s telefonem, vždy to skončilo na hlášce "phone was not found" nebo tak nějak) s nahráváním origo FW jednoduše vyřešil tím, že jsem nahrál nejnovější verzi cyanogen modu a KDZ telefon najde a zvesela běhá! Super, jde se reklamovat:-) Jen jsem zvědav, co mi na to u rok a půl starého telefonu řeknou:-)
Placka
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 09. čer 2011 8:30:29
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od Placka »

A dopr**le:-). Tak jsem úspěšně nahodil vodafone romku, ale ještě froyo 2.2, tak jsem si řekl, že než to odnesu do servisu, nahodím novější verzi. Chtěl jsem aktualizovat normálně přes ofiko soft od LG, telefon to našlo, rozpoznalo, nabídlo aktualizaci, ta se stáhla...telefon se přepnul do emergency modu, aktualizace se zasekla a telefon se nezaktualizoval. KDZ už ho taky nenajde. Takže mám telefon v emergency modu a nevím co s tím:-). To se ještě někdy spolehnu na ofiko aplikace výrobce. Dokuď jsem všechno dělal sám, neměl jsem problém:-/

EDIT: to jsou dneška šoky - už jsem si říkal, co budu dělat, telefon najel maximálně do emergency modu, dál nic, nepomáhala ofiko aktualizace přes software od LG, KDZ nechtěl najít telefon...Nakone jsem si stáhl jinej formware přes prográmek "original LG Firmware" (odkaz jsem našel zde na fóru) a ejhle, najednou KDZ telefon našla a normálně nainstalila FW a už vše krásně funguje...je to originál vodafone 2.3.3. Uvidíme co mi řeknou na reklamaci, telefon stejně půjde z domu a vidím to na Newman N1;-)
drobecka
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 22. čer 2011 7:31:51
Typ mobilu / ROM: Rozbity Note 3 - bude Ulefone Power white

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od drobecka »

Dobry den,

preinstaloval som ROM podla 1. návodu tu na foru. Podarilo sa takmer na poprve,
ale: neda sa zapnut data. Proste sa nepripojim na internet, romka bola vodafone a este sa mi aj mobil sam zaktualizoval cez LG update tool ci ako sa vola ten program origo od LG...
Nestastny z toho som sa vratil spet k CM 7.2 ale tam sa mi zase odpojuje SD karta a niekolko krat denne sa telefon restartuje, nedoverujem mu, ze ma zbudi budik, a preto by som rad siel spet k ofiko romke. Otazka teda znie: Da sa to nejak nastavit aby fungovali data? Ak je treba inu romku nedali by ste ju niekam na uloz.to k stiahnutiu,nejaku ktoru ste uz oskusali? Dik za odpoved...
gogo258
Stálý androiďák
Příspěvky: 54
Registrován: pát 11. úno 2011 15:24:17
Typ mobilu / ROM: Nokia 5
Bydliště: Sluneční soustava

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od gogo258 »

Máš nastavený přístupový bod? Buď pomocí SMS od operátora nebo ručně.
Pokud ale dáš aktualizaci pře LG update tool tak je tam ten problém že LG update tool tam nainstaluje ROM podle toho pro kterého operátora byl telefon vyroben (bez ohledu na to jakého operátora skutečně používáš) což pozná podle IMEI.
Můj LGOO byl koupen u Vodafone takže LG update tool mi tam vždy vrazí vodafoní rom i když využívám operátora O2.Přístupový bod pro O2 jsem si musel nastavit ručně, ale po vypnutí telefonu tam zbyl jen bod pro vodafon který nešel vymazat. Jediná pomoc je nainstalovat příslušnou rom přes KDZ.
dříve:LG P500 Optimus One původně od Vodafonu, přes KDZ updatovaný na CZO2 2.3.3
potom:Prestigio MultiPhone 4500 DUO
potom: Prestigio MultiPhone 5454 DUO
nyní: Nokia 5
drobecka
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: stř 22. čer 2011 7:31:51
Typ mobilu / ROM: Rozbity Note 3 - bude Ulefone Power white

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od drobecka »

gogo258 píše:Máš nastavený přístupový bod? Buď pomocí SMS od operátora nebo ručně.
gogo258 ty si ale frajer :lol: ja pako som tam mal O2 simku a mobil normalne pouzivam so simkou vodafone, preto ma to netrtklo... Skusil som to,znovu som prepisal FW tou Vodafone verziou cez KDZ a ide to .... Diky moc :DD
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od Crusy »

DELETE
Naposledy upravil(a) Crusy dne ned 01. čer 2014 17:06:40, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
mustang_kk
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 16. lis 2010 9:47:31

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od mustang_kk »

zdravím lidi má někdo radu ? Při instalaci custom recovery jsem někde udělal chybu a fon nešel zapnout,tak jsem chtěl přes KDZ nahodit novou romku , ale při instalaci to hodilo nějakou chybu a fon je mrtvy nejde ho dat ani do emergency modu :help: děkuji za každou radu :help:
Samsung S3 NEO
jasanek
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě 2011 14:24:30
Typ mobilu / ROM: Alcatel OT 7041D POP C7

Re: Návod:Jak nahrát do telefonu KDZ (romku od operátora)

Příspěvek od jasanek »

Ahoj lidi. V sobotu mi telefon normálně fungoval. Dneska jsem ho chtěl zapnout a objevilo se mi jen emergency mod!!
Chtěl jsem podle návodu na začátku přehrát rom. Ale KDZ mi píše phone was not found!
Nevěděl byste někdo co s tím?

19:47:20 : Launching SW update
19:47:20 : Unpacking KDZ
19:47:29 : KDZ file extraced
19:47:32 : Files were extracted.
19:47:32 : LGMobileDL Load.
19:47:41 : Port = 0
19:47:51 : Connecting to phone
19:47:56 : PHONE WAS NOT FOUND!
19:47:58 : ===FINISHED===

Díky moc.
Alcatel One Touch 7041D POP C7
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus One (P500) - ROM/ROOT/FW“