LG Optimus One (P500) - ROM/ROOT/FWRoot pro LG Optimus One pro 2.3.3

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
racoon
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: ned 24. kvě 2009 11:56:09

Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od racoon »

AKTUALIZOVÁNO !!!


- stáhněte si vše potřebné pro provedení rootu telefonu http://www.uloz.to/9629863/root-rar
- rozbalte soubor do vámi zvolené složky
- spusťte příkazový řádek směřující do zvolené složky
- restartujte telefon a připojte ho k PC
- na příkazovou řádku zadejte následující příkazy a poté nezavírejte okno příkazového řádku

Kód: Vybrat vše

cd adb
adb devices
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf
Následně spusťe aplikaci SuperOneClick.exe a na záložce Universal klikněte na položku ROOT.
Během celého procesu neodpojujte mobilní telefon od PC
Po úspěšném rootnutí telefonu je třeba doinstalovat aplikaci superuser, kterou můžete stáhnout přímo z marketu https://market.android.com/details?id=c ... rch_result.


Proces funguje i pro jednoduchý unroot telefonu, zde stačí kliknout pouze na UNROOT :-)

Rootu zdar testováno na verzi V20c
Naposledy upravil(a) racoon dne ned 10. črc 2011 19:56:56, celkem upraveno 2 x.
LG-OO tak jak jej pán Bůh stvořil AmdroidCentrum - nový portál o Androidu. - http://www.pageware.eu
LG Optimus One LG v20c (Gingerbread 2.3.3) + ROOT
Uživatelský avatar
Victor
Androiďák!
Příspěvky: 689
Registrován: stř 05. led 2011 0:38:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Victor »

Provedl jsem a nastal u mě problém s aplikací superuser. Já ji tam totiž už měl a SuperOneClick ji natvrdo přepsal svou starou verzí a ještě ji umístil do systému, takže nejde odinstalovat. Když chce nějaký program root, tak Superuser spadne. :( Market si pořád myslí, že mám tu nejnovější verzi, takže aktualizovat nejde. Bez rootu superuser nezaktualizuju. Začarovaný kruh.
onlavu
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: úte 25. led 2011 21:05:48
Typ mobilu / ROM: LG P500 Optimus One

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od onlavu »

mnou odzkouseny a funkcni jednoduchy navod na root minimalne v20c:
http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=3
Uživatelský avatar
Victor
Androiďák!
Příspěvky: 689
Registrován: stř 05. led 2011 0:38:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Victor »

Ten první návod funguje v pohodě. A není ani moc složitý. Problém je jen ve starší verzi Superusera. Takže jsem provedl unroot, tím jsem starou verzi SU dostal z mobilu. Raděj jsem tu aplikaci ze SuperOneClicu smazal, provedl znovu root a SU nainstaloval z Marketu. Už to běhá, jak má.
Uživatelský avatar
racoon
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: ned 24. kvě 2009 11:56:09

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od racoon »

Návod opraven, test rootu jsem prováděl na aplikaci MyBackup root, na které stará aplikace Superuser bezproblémů reagovala, proto jsem na tuto záležitost nepřišel. nyní je superuser z archívu odstraněn.
LG-OO tak jak jej pán Bůh stvořil AmdroidCentrum - nový portál o Androidu. - http://www.pageware.eu
LG Optimus One LG v20c (Gingerbread 2.3.3) + ROOT
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ladik99 »

racoon píše:AKTUALIZOVÁNO !!!


- stáhněte si vše potřebné pro provedení rootu telefonu http://www.uloz.to/9629863/root-rar
- rozbalte soubor do vámi zvolené složky
- spusťte příkazový řádek směřující do zvolené složky
- restartujte telefon a připojte ho k PC
- na příkazovou řádku zadejte následující příkazy a poté nezavírejte okno příkazového řádku

Kód: Vybrat vše

cd adb
adb devices
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf
Následně spusťe aplikaci SuperOneClick.exe a na záložce Universal klikněte na položku ROOT.
Během celého procesu neodpojujte mobilní telefon od PC
Po úspěšném rootnutí telefonu je třeba doinstalovat aplikaci superuser, kterou můžete stáhnout přímo z marketu https://market.android.com/details?id=c ... rch_result.


Proces funguje i pro jednoduchý unroot telefonu, zde stačí kliknout pouze na UNROOT :-)

Rootu zdar testováno na verzi V20c
Omlouvám se za hloupé otázky,ale nejsem z toho moudrý.Vypadá to jednoduše,ale když tomu nerozumím tak to nechápu.
1.Co myslíš tím vše potřebné(jestli to chápu dobře,tak je to ten odkaz v prvním řádku http://www.uloz.to/9629863/root-rar)
2.Ten soubor co stáhnu mám rozbalit třeba na plochu nebo jsi myslel do telefonu?
3.Možná předíhám,ale jak nasměrovat příkazový řádek do zvolené složky?Bude to asi pomocí nějakých příkazů,ale nevím jakých.
Naposledy upravil(a) ladik99 dne ned 10. črc 2011 21:18:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Crusy »

Tak vše OK podle prvního návodu...i když mi to několikrát zamrzlo...Díky za rady a návod :thumbup: :clap:
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ladik99 »

ladik99 píše:
racoon píše:AKTUALIZOVÁNO !!!


- stáhněte si vše potřebné pro provedení rootu telefonu http://www.uloz.to/9629863/root-rar
- rozbalte soubor do vámi zvolené složky
- spusťte příkazový řádek směřující do zvolené složky
- restartujte telefon a připojte ho k PC
- na příkazovou řádku zadejte následující příkazy a poté nezavírejte okno příkazového řádku

Kód: Vybrat vše

cd adb
adb devices
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf
Následně spusťe aplikaci SuperOneClick.exe a na záložce Universal klikněte na položku ROOT.
Během celého procesu neodpojujte mobilní telefon od PC
Po úspěšném rootnutí telefonu je třeba doinstalovat aplikaci superuser, kterou můžete stáhnout přímo z marketu https://market.android.com/details?id=c ... rch_result.


Proces funguje i pro jednoduchý unroot telefonu, zde stačí kliknout pouze na UNROOT :-)

Rootu zdar testováno na verzi V20c
Omlouvám se za hloupé otázky,ale nejsem z toho moudrý.Vypadá to jednoduše,ale když tomu nerozumím tak to nechápu.
1.Co myslíš tím vše potřebné(jestli to chápu dobře,tak je to ten odkaz v prvním řádku http://www.uloz.to/9629863/root-rar)
2.Ten soubor co stáhnu mám rozbalit třeba na plochu nebo jsi myslel do telefonu?
3.Možná předíhám,ale jak nasměrovat příkazový řádek do zvolené složky?Bude to asi pomocí nějakých příkazů,ale nevím jakých.
OMLOUVÁM se a beru zpět,už jsem pochopil a root úspěšně proveden,díky moc :thumbup: :clap:
pavel.o
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19. čer 2011 21:12:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Vysočina

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od pavel.o »

ladik99 píše:
racoon píše:AKTUALIZOVÁNO !!!


- stáhněte si vše potřebné pro provedení rootu telefonu http://www.uloz.to/9629863/root-rar
- rozbalte soubor do vámi zvolené složky
- spusťte příkazový řádek směřující do zvolené složky
- restartujte telefon a připojte ho k PC
- na příkazovou řádku zadejte následující příkazy a poté nezavírejte okno příkazového řádku

Kód: Vybrat vše

cd adb
adb devices
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf
Následně spusťe aplikaci SuperOneClick.exe a na záložce Universal klikněte na položku ROOT.
Během celého procesu neodpojujte mobilní telefon od PC
Po úspěšném rootnutí telefonu je třeba doinstalovat aplikaci superuser, kterou můžete stáhnout přímo z marketu https://market.android.com/details?id=c ... rch_result.


Proces funguje i pro jednoduchý unroot telefonu, zde stačí kliknout pouze na UNROOT :-)

Rootu zdar testováno na verzi V20c
Omlouvám se za hloupé otázky,ale nejsem z toho moudrý.Vypadá to jednoduše,ale když tomu nerozumím tak to nechápu.
1.Co myslíš tím vše potřebné(jestli to chápu dobře,tak je to ten odkaz v prvním řádku http://www.uloz.to/9629863/root-rar)
2.Ten soubor co stáhnu mám rozbalit třeba na plochu nebo jsi myslel do telefonu?
3.Možná předíhám,ale jak nasměrovat příkazový řádek do zvolené složky?Bude to asi pomocí nějakých příkazů,ale nevím jakých.
Mám Androida teprve krátce, tak bych se taky přimlouval k jednoduššímu návodu pro nás "lamy".
Díky
LG L500 -> HTC Desire X -> LG L9 II -> LG G3 -> Redmi Note 9 Pro
Uživatelský avatar
iiic
Stálý androiďák
Příspěvky: 228
Registrován: pon 27. pro 2010 10:15:58
Typ mobilu / ROM: LG G6
Twitter: iiic
Tablet: tf201 - Asus Eee Pad Transformer Prime
Rom: CyanogenMod
Bydliště: City 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od iiic »

racoon píše:AKTUALIZOVÁNO !!!
Dnes jsem se to snažil rozchodit... a nic.
Nefunguje mi 'SuperOneClick.exe', při pokusu o spuštění vypisují Win nějakou abstraktní chybu při práci s pamětí.
Mám XP, takže si říkám jestli to není něco jako Vista/7 only, nebo tak něco.
nebo není soubor poškozený?
stahoval jsem ho vícekrát a pořád stejné... pokud by někdo mohl udělat kontrolu hashe md5 jsou:

Kód: Vybrat vše

celý balík:
0178507a941492f5352b850803238e62 *root.rar
a samotného exe:
8fcd1795c6e298786021321e7089ba4d *SuperOneClick\SuperOneClick.exe
Jinak ještě tak z legrace mrkněte na ty příkazy , kde 1 je s použitým fontem na pohled úplně stejně vypadající znak jako l . Radost něco takového opisovat.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od David_TO »

iiic píše:Jinak ještě tak z legrace mrkněte na ty příkazy , kde 1 je s použitým fontem na pohled úplně stejně vypadající znak jako l . Radost něco takového opisovat.
ano mas pravdu, chcelo by to v tom prvom prispevku este raz prepisat cele velkymi pismenami...



Viete mi niekto len v kratkosti popisat hlavne zmeny ktore nastanu v telefone ked ho rootnem? Nemyslim teraz vyhody ale skor porovnanie so stratou zaruky. Staci spravit len unroot podla navodu v prvom prispevku a vsetko je tak ako bolo predtym a aj zaruka stale plati? Neostanu po roote ziadne stopy v telefone? A co tie aplikacie ktore mam v telefone nainstalovane ktore vyzaduju root, tie treba najskor odinstalovat az potom spravit unroot alebo mozem najskor unroot a az potom odinstalovat aplikacie? A este by ma zaujimala jedna vec, co ak mi nepojde potom spravit unroot podla tohto navodu? Je nejaka ina moznost alebo mam definitivne po zaruke? A ked spravim root tak mi ostanu v telefone vsetky aplikacie ktore tam teraz mam? Mam verziu V20g
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Uživatelský avatar
Victor
Androiďák!
Příspěvky: 689
Registrován: stř 05. led 2011 0:38:45
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Victor »

Proč to opisujete? Neumíte označit myší, copy & paste? ;)
sekicz
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: pát 24. čer 2011 14:03:11
Typ mobilu / ROM: T6 Pro
Twitter: sekicz
Bydliště: Most

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od sekicz »

Superuser spadne když ho chci zapnout, a kdykoliv se mi chce zapnout něco s rootem tak superuser spadne jako u Victora. :(
G1 > Optimus One > HD2 > DHD > Sensation > Cube U51GT-W > THL T6 Pro
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ladik99 »

iiic píše:
racoon píše:AKTUALIZOVÁNO !!!
Dnes jsem se to snažil rozchodit... a nic.
Nefunguje mi 'SuperOneClick.exe', při pokusu o spuštění vypisují Win nějakou abstraktní chybu při práci s pamětí.
Mám XP, takže si říkám jestli to není něco jako Vista/7 only, nebo tak něco.
nebo není soubor poškozený?
stahoval jsem ho vícekrát a pořád stejné... pokud by někdo mohl udělat kontrolu hashe md5 jsou:

Kód: Vybrat vše

celý balík:
0178507a941492f5352b850803238e62 *root.rar
a samotného exe:
8fcd1795c6e298786021321e7089ba4d *SuperOneClick\SuperOneClick.exe
Jinak ještě tak z legrace mrkněte na ty příkazy , kde 1 je s použitým fontem na pohled úplně stejně vypadající znak jako l . Radost něco takového opisovat.
Mě se root povedl a mám také XP,v tom problém nebude,ale zas tomu nerozumím tak abych ti dokázal správně poradit.
Jinak ty příkazy jsem pro jistotu kopíroval,jak to píšě Victor,je to tak jistější.
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ladik99 »

sekicz píše:Superuser spadne když ho chci zapnout, a kdykoliv se mi chce zapnout něco s rootem tak superuser spadne jako u Victora. :(
Postupuj stejně jak to píše Victor,jenom už nemusíš odstraňovat SU,ten už je vymazanej,tzn unroot a pak znova root a stáhnout poslední verzi SU z marketu.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ludekbrno »

Potvrzuji funkčnost na ofic. T-mobile V20g. A díky za super jednoduchý návod!
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Crusy
Stálý androiďák
Příspěvky: 126
Registrován: pon 06. pro 2010 14:01:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Rom: Stock 4.1.2 + Root

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Crusy »

1. Proč opisovat..stačí kliknout na "vybrat vše" :roll:
2.Mneě to vždy skončilo na hlášce "Running psneutser /nebo tak nějak/.Racoon poradil,ať při spuštěném "oneclicku" zapnu a vypnu mobil /neodpojovat od PC!!/..no a povedlo se.Mám též XP
3.Na XDA píšou něco o Frameworku min.2..tak aby v tom nebyl problém..
4.Taky mne neškolili v NASA,ale po páár chvilkách /cca30min./ :lol: se mi to povedlo a běží to bezchybně.Vyházeno a upraveno vše v mobilu jako v 2.2.... :yes:
Samsung Galaxy A5 2017 A520F
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od dawe »

Pokud to správně chápu tak vše se dělá v pc, telefon je jen připojený. V jakém režimu? Mass Storage nebo v režimu ladění? Až vyjde ofic. aktualizace rád bych ji hned rootnul a obnovil vše přes Titanium backup, ten ale potřebuje root aby se dali natahat linky na market ...

Díky za info, škoda že nefunguje gingerbreak, zatím ....
sekicz
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: pát 24. čer 2011 14:03:11
Typ mobilu / ROM: T6 Pro
Twitter: sekicz
Bydliště: Most

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od sekicz »

ladik99 píše:
sekicz píše:Superuser spadne když ho chci zapnout, a kdykoliv se mi chce zapnout něco s rootem tak superuser spadne jako u Victora. :(
Postupuj stejně jak to píše Victor,jenom už nemusíš odstraňovat SU,ten už je vymazanej,tzn unroot a pak znova root a stáhnout poslední verzi SU z marketu.
Už to jede :)) Akorát nevim jak mám přesvědčit setcpu že chci víc než 600mhz
G1 > Optimus One > HD2 > DHD > Sensation > Cube U51GT-W > THL T6 Pro
Uživatelský avatar
iiic
Stálý androiďák
Příspěvky: 228
Registrován: pon 27. pro 2010 10:15:58
Typ mobilu / ROM: LG G6
Twitter: iiic
Tablet: tf201 - Asus Eee Pad Transformer Prime
Rom: CyanogenMod
Bydliště: City 17
Kontaktovat uživatele:

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od iiic »

Crusy píše:1. Proč opisovat..stačí kliknout na "vybrat vše" :roll:
2.Mneě to vždy skončilo na hlášce "Running psneutser /nebo tak nějak/.Racoon poradil,ať při spuštěném "oneclicku" zapnu a vypnu mobil /neodpojovat od PC!!/..no a povedlo se.Mám též XP
3.Na XDA píšou něco o Frameworku min.2..tak aby v tom nebyl problém..
To bude asi ono... nemám žádný .net framework , a ten bude pravděpodobně vyžadovaný. Každopádně už jsem ten root udělal jinak, takže už je to jedno.

Jinak s tím kopírováním... jak to chcete vložit do příkazové řádky... vždyť ta při CTRL V napíše jen ^V a nic se nevloží XD
Navíc kopírovat a vkládat takové krátké příkazy... to je rychlejší je rovnou napsat.
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od David_TO »

dawe píše: Až vyjde ofic. aktualizace rád bych ji hned rootnul a obnovil vše přes Titanium backup
Ved uz vysla oficialne 2.3 nie??


A mohol by mi uz niekto odpovedat na moje otazky?? Dik
Viete mi niekto len v kratkosti popisat hlavne zmeny ktore nastanu v telefone ked ho rootnem? Nemyslim teraz vyhody ale skor porovnanie so stratou zaruky. Staci spravit len unroot podla navodu v prvom prispevku a vsetko je tak ako bolo predtym a aj zaruka stale plati? Neostanu po roote ziadne stopy v telefone? A co tie aplikacie ktore mam v telefone nainstalovane ktore vyzaduju root, tie treba najskor odinstalovat az potom spravit unroot alebo mozem najskor unroot a az potom odinstalovat aplikacie? A este by ma zaujimala jedna vec, co ak mi nepojde potom spravit unroot podla tohto navodu? Je nejaka ina moznost alebo mam definitivne po zaruke? A ked spravim root tak mi ostanu v telefone vsetky aplikacie ktore tam teraz mam? Mam verziu V20g
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
Walker
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: pon 24. led 2011 7:09:59
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Walker »

sekicz píše:
ladik99 píše: Postupuj stejně jak to píše Victor,jenom už nemusíš odstraňovat SU,ten už je vymazanej,tzn unroot a pak znova root a stáhnout poslední verzi SU z marketu.
Už to jede :)) Akorát nevim jak mám přesvědčit setcpu že chci víc než 600mhz
Ahoj, pro větší takt musíš použít jiné než originální jádro. To ale znamená, že musíš udělat i CR.

W.
Nexus 5X s originální ROM Android 6.0.1
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od dawe »

Pro Vodafone zatím nevyšla, byl bych rád kdyby mi pak někdy na to odpověděl abych věděl jak se to dělá až přijde na "lámání chleba", snad to bude brzy.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od xanthor »

David_TO píše:Viete mi niekto len v kratkosti popisat hlavne zmeny ktore nastanu v telefone ked ho rootnem? Nemyslim teraz vyhody ale skor porovnanie so stratou zaruky. Staci spravit len unroot podla navodu v prvom prispevku a vsetko je tak ako bolo predtym a aj zaruka stale plati? Neostanu po roote ziadne stopy v telefone? A co tie aplikacie ktore mam v telefone nainstalovane ktore vyzaduju root, tie treba najskor odinstalovat az potom spravit unroot alebo mozem najskor unroot a az potom odinstalovat aplikacie? A este by ma zaujimala jedna vec, co ak mi nepojde potom spravit unroot podla tohto navodu? Je nejaka ina moznost alebo mam definitivne po zaruke? A ked spravim root tak mi ostanu v telefone vsetky aplikacie ktore tam teraz mam? Mam verziu V20g
Nikdo ti nemůže přesně (obecně) říct, co se změní (a jestli unroot opravdu všechno odstraní tak jak má), protože záleží na konkrétním programu (*.apk), kterým to rootuješ. Já jsem to dělal ručně pomocí ADB shellu a jediné změny byly v nakopírování aplikace Superuser a linuxových programů su a busybox. Další věc jsou programy, které spouštíš a dáváš jim root práva - ty si pak můžou dělat co chtějí a hlídat si to musí samy (popř. ty), ani nemají žádnou "povinnost" vrátit vše do původního stavu při odinstalaci (každopádně bych nejprv odinstalovával a až pak unrootoval). Jinak unroot by měl jít udělat i přes ADB (sám jsem to zkoušel, ale i root jsem dělal pomocí ADB). Root samotnej by nic mazat neměl, ovšem konkrétně v mém případě způsobil hard reset...
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od Jarous1 »

iiic píše: Jinak s tím kopírováním... jak to chcete vložit do příkazové řádky... vždyť ta při CTRL V napíše jen ^V a nic se nevloží XD
Navíc kopírovat a vkládat takové krátké příkazy... to je rychlejší je rovnou napsat.
Klikni si do levého horního rohu toho okna (tam jak je přímo v liště to C:\), rozbalí se nabídka a tam je volba ÚPRAVY a pak VLOŽIT ;)
Uživatelský avatar
David_TO
Stálý androiďák
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17. úno 2011 0:38:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X
Bydliště: Topoľčany

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od David_TO »

xanthor píše:Nikdo ti nemůže přesně (obecně) říct, co se změní (a jestli unroot opravdu všechno odstraní tak jak má), protože záleží na konkrétním programu (*.apk), kterým to rootuješ. Já jsem to dělal ručně pomocí ADB shellu a jediné změny byly v nakopírování aplikace Superuser a linuxových programů su a busybox. Další věc jsou programy, které spouštíš a dáváš jim root práva - ty si pak můžou dělat co chtějí a hlídat si to musí samy (popř. ty), ani nemají žádnou "povinnost" vrátit vše do původního stavu při odinstalaci (každopádně bych nejprv odinstalovával a až pak unrootoval). Jinak unroot by měl jít udělat i přes ADB (sám jsem to zkoušel, ale i root jsem dělal pomocí ADB). Root samotnej by nic mazat neměl, ovšem konkrétně v mém případě způsobil hard reset...
Co je ADB? Ten navod v prvom prispevku je ADB?? A root je v podstate len na to aby mi mohli fungovat aplikacie ktore vyzaduju root? Nedaju sa potom napr odinstalovat tie aplikacie ktore tam boli nainstalovane uz od zaciatku? Napr Twitter, Galeria, Kalkulacka, Youtube,...? Lebo niektore z nich vobec nevyuzivam len mi zaberaju zbytocne miesto. A po roote sa budu dat aj presunut niektore aplikacie na SD kartu ktore sa doteraz nedali? A ked potom spravim unroot a dam hard reset tak potom by uz nemali ostat ziadne stopy po roote v telefone?? (koli reklamacii) A co sa teda stane ked mi nahodou nepojde spravit potom unroot podla tohto navodu co je tu, je este nejaka ina moznost?
Xiaomi Redmi 4X
O2-SK, O2-CZ
Starý mobil: LG Optimus One P500, Sony Xperia L, Samsung S4 mini (I9195)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od xanthor »

ADB je nástroj pro ovládání telefonu z počítače pomocí příkazové řádky:
http://developer.android.com/guide/deve ... s/adb.html
Tím "ručním" rootováním pomocí ADB shellu jsem myslel něco jako toto:
http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=2
Ten program nahoře (SuperOneClick) ti tam ty potřebné programy (minimálně su) nahraje sám.
Ad root:
http://wiki.androidforum.cz/index.php/% ... .A1va_root
Mám dojem, že ty programy nainstalované od začátku jsou na systémové partition, takže víc místa pro programy stejně nezískáš (ty jsou na jiné partition), pouze updaty se instalují na datovou partition (ale ty můžeš odinstalovat i bez rootu).
Ad přesunutí: Můžeš přesunout skoro všechno s pomocí Link2SD:
http://androidforum.cz/link2sd-apps-na- ... 11358.html

Myslím (ale zase, nemám to ověřený), že i po hard resetu ti tam můžou zůstat "stopy" po rootu (hard reset myslím nevrací do původního stavu tu systémovou partition, kterou můžeš s pomocí rootu taky upravovat) - stoprocentní by mělo být přehrání oficiálního firmwaru pomocí KDZ (pokud si telefon touto, imho trochu riskantní operací, nezničíš) (ale je otázka, jestli je to fakt nutný). Myslím ale, že většinou by měl unroot stačit na to, abys neměl s reklamací problémy (hard reset taky neuškodí).
Ad stopy: Jak už jsem psal, záleží na tom, jestli budeš (např. pomocí dalších aplikací) dělat nějaké změny v telefonu (např. mazat nebo upravovat soubory).
Toto by (max. s drobnými úpravami) mělo ve většině případů odstranit root (tzn. udělat unroot) (EDIT 3):
http://androidforum.cz/nova-funk-ni-met ... ml#p186263
sekicz
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: pát 24. čer 2011 14:03:11
Typ mobilu / ROM: T6 Pro
Twitter: sekicz
Bydliště: Most

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od sekicz »

Walker píše: Ahoj, pro větší takt musíš použít jiné než originální jádro. To ale znamená, že musíš udělat i CR.


Jo aha, a poradil by jsi mi něaký "dobrý" jádro ? Díky, kdyžtak pm.
G1 > Optimus One > HD2 > DHD > Sensation > Cube U51GT-W > THL T6 Pro
ladik99
Androiďák!
Příspěvky: 674
Registrován: ned 15. kvě 2011 11:52:12
Typ mobilu / ROM: iPhone 6 - iOS 8.3
Tablet: Asus

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od ladik99 »

sekicz píše:
Walker píše: Ahoj, pro větší takt musíš použít jiné než originální jádro. To ale znamená, že musíš udělat i CR.


Jo aha, a poradil by jsi mi něaký "dobrý" jádro ? Díky, kdyžtak pm.
Jestli můžu,tak se k této prosbě taky přidám.Hlavně aby moc nepapalo baterku.
Jenom přidám ještě jednu otázku,Custom Recovery udělám stejně a použiji to stejné jako u 2.2.2 nebo musím pužít něco jiného?
Díky moc.
sekicz
Stálý androiďák
Příspěvky: 162
Registrován: pát 24. čer 2011 14:03:11
Typ mobilu / ROM: T6 Pro
Twitter: sekicz
Bydliště: Most

Re: Root pro LG Optimus One pro 2.3.3

Příspěvek od sekicz »

ladik99 píše:
sekicz píše:

Jo aha, a poradil by jsi mi něaký "dobrý" jádro ? Díky, kdyžtak pm.
Jestli můžu,tak se k této prosbě taky přidám.Hlavně aby moc nepapalo baterku.
Jenom přidám ještě jednu otázku,Custom Recovery udělám stejně a použiji to stejné jako u 2.2.2 nebo musím pužít něco jiného?
Díky moc.
To taky, protože u 2.2 byl root a cr docela jednoduchý, narozdíl od rootu na 2.3
Našel jsem návod na custom recovery, je to od něakýho rusáka z xda tak to vyzkoušim.


Custom recovery for 2.3:
Download http://www.uloz.to/9650988/adbshell-zip
Download http://www.uloz.to/9650986/custom-recov ... 500-ru-zip
1. Rozbal adbshell.zip do jaký složky chceš
2. Zapni cmd.exe
3. cd - do složky kam jsi to rozbalil nebo pusť cmd.exe ve tvý složce (?)
4. Připoj mobil k počítači (ladění)
5. Napiš do CMD:

Kód: Vybrat vše

adb devices
adb shell
echo 1 > /data/local/lge_adb.conf
6. Restartuj zařízení
7. Rozbal Custom Recovery [LG-P500.RU].zip na SD-kartu
8. Napiš do CMD:

Kód: Vybrat vše

mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
chmod 755 /system/bin/flash_image
mv /system/etc/install-recovery.sh /system/etc/install-recovery.sh.bak
mount -o remount,ro -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
flash_image recovery /sdcard/LG-P500.RU-recovery-v12.img
reboot recovery
(možná že to jde udělal přes terminal v mobilu jako na 2.2 nejsem si jist a za nic neručím)
Je možný že mi zůstal recovery z 2.2 ?
Našel jsem kernel od Franca (http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1148196) už ho tam mam tak budu zkoušet :))))
G1 > Optimus One > HD2 > DHD > Sensation > Cube U51GT-W > THL T6 Pro
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus One (P500) - ROM/ROOT/FW“