Lenovo Vibe Z2/Z2 Pro - ROM/ROOT/FWCyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Lenovo Vibe Z2 Pro

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od uni »

Svícení jedna, blesk dvě. Predposledni verze.
dibon
Stálý androiďák
Příspěvky: 179
Registrován: ned 08. úno 2015 9:58:37
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP998
Tablet: Onda V989
Tablet 2 / ROM: Asus TF300T

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od dibon »

na stock svietia obe LED
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

Potvrzuji, že na poslední verzi "cm-12.1-20160118-UNOFFICIAL-kingdom_row" svití jen jedna LED při použití svítilny a zaostřování Fotoaparátu, ale při samotném focení snímku již jsou použity 2 LED. Autor CM portu poukazuje na vlastnost Kernelu.

Vadí to vůbec někomu? Osobně svítilnu nepoužívám a myslím, že jedna LED bohatě stačí na to aby člověk našel něco po tmě, nebo se pletu?

c.
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Tak ja svitilnu obcas pouzivam,ale tak zas nevadi to tak uplne jestli pri foceni jsou pouzity obe, zkousel jsi to?
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od uni »

Ad notifikace, už jsme skoro tam. Konečně dioda reaguje na co má. Ale stále nabíjecí přebíjí statusovou, dále se mi nějak nechce probouzet displej při události (zvednutí).
Navíc jsem (ale to je věc mimo tuto ROM) funkci systémových profilů, kde není možné nastavit, od-do, docela pakárna. Já chápu se nechtějí (přiznaně) kopírovat vše od Apple, ale...

FuelOfLife: Zkoušel, blýskají obě.
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Po reklamaci telefonu jsem byl chvili na lenovo rom a stejne jsem tam natocil CM [GRINNING FACE WITH SMILING EYES], strasnej rozdil.
Me spis vadi ze se neda nastavit pri nabijeni aby to blikalo
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od bagio »

Takže můj problém s vydrží Stock Rom KK nevyřešil. Baterie nádherně drží asi do 48 procent a pak najednou během ani ne hodiny zkolabuje na 0. Takže asi reklamace.
dibon
Stálý androiďák
Příspěvky: 179
Registrován: ned 08. úno 2015 9:58:37
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Z2 Pro
Mobil 2 / ROM: Zopo ZP998
Tablet: Onda V989
Tablet 2 / ROM: Asus TF300T

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od dibon »

bagio skus ju naformatovat
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

HOSTS soubor pro blokaci zobrazování reklam v aplikacích

Příspěvek od caroozo »

Update 21.01.2015:
Přikládám aktuální (19.01.2016) upravený HOSTS soubor pro blokaci zobrazování reklam v neplacených aplikacích v systému Android. Určeno pro všechny verze, tudíž bude fungovat jak na originální ROM od Lenovo tak samozřejmě i v naší ROM od CyanogenMod 12.1. Můžete použít i na ostatní telefony jiných výrobců.

Instalaci provedete jednoduše nahráním pomocí "TWRP Recovery" a následným restartem.
AdFree_hosts.zip
(MD5:6db13225345d8fb444132c50e86edd1f)
(356.33 KiB) Staženo 65 x
c.
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

CyanogenMod 13 - Android 6.0.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

Nové informace - CyanogenMod 13 - Android 6.0.1 !!!

Tak nám ten nový sladký Android 6 už pomalu klepe na dveře, zatím je to ještě takové malé holátko, které se neumí pořádně otáčet při změně polohy, opět se mu nechce komunikovat pomocí NFC protokolu a moc toho ještě nevidí na obě oči, jelikož mu zatím chybí opora v mozkovém centru. Na druhou stranu začíná slyšet zvuky, ale nejspíše neumí porádně oznamovat nové události.

Přeji mu hodně štestí, trpělivosti a těším se na další nové dovednosti, které budou jistě přibývat s každým novým buildem...

c.
Lenovo Vibe Z2 Pro CM13.png
Lenovo Vibe Z2 Pro CM13.png (202.58 KiB) Zobrazeno 4490 x
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Vydel jsem na xda foru, ten kluk je borec :)
bagio
Androiďák!
Příspěvky: 297
Registrován: stř 18. črc 2012 18:05:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8 DS

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od bagio »

Ahoj, trochu výš jsem psal o fleku na displeji a baterce která v 50 procentech padla na 0 a přístroj se vypnul. Zkušenost ze servisem v Arvatu : nejsou náhradní díly, vracíme vám peníze!
Lenovo už kupovat nebudu, takže držím palce s CM13.
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Hmm ja mel telefon v reklamaci u prodejce a normalne menena deska, tak maj na sklade asi jenom motherboardy :)
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Flip cover
- co znamená "chybí podpora pro originální flipové pouzdro"?

Tak jsem si zas po čase koupil flipové pouzdro a zkusil několik aplikací. Jediné, co bych chtěl, aby se prostě zhasnul a rozsvítil podle otevření.
To sice funguje, ale ještě se do toho motá asi gyroskop.
I když je v app přímo vypnutý, tak se displej stejně rozsvítí při pohybu.
- to je dost blbé a předpokládám, že to je míněno tou chybějící podporou?

Pokud je tím myšleno nějaká ta změna obrazovky na černobílé hodiny na pár vteřin(?), tak snad nikoho nezajímá.
Opravit ale ten gyroskop (nebo co tu chybu způsobuje) vidím jako naprosto zásadní pro použití telefonu s flipem. Takhle ROM v tomto případě není použitená. : (

P.S. Původně mi to fungovalo, myslel jsem, že to byl hned ten první port, ale možná to tedy byla původní rom. Jestli to teď někomu funguje, prosím o tip.
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Ano jsou tim mysleny t hodiny, zvednuti telefonu atd. , bohuzel nepomuzu flip pouzdro nepouzivam
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Tak pozor, ono to asi bude souviset i s povrchem toho originálního pouzdra, možná i s kombinací tvrzeného skla, které teď používám.
Když na pouzdro nalepím papírek, tak to funguje správně!

Tipnul bych, že je to problém s odleskem na povrchu "originálního" (ebay) flipu. Když je zavřené, tak tam je nějakou tu desetinu milimetru mezera, takže prostě p-senzor si o tom asi myslí své. :/

Asi to tedy vůbec nebude souviset s ROM a ani s gyroskopem, protože senzory budou fugovat ve všech ROM stejně(?).
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od uni »

chpetr: Hovoříme-li o flipu, tak hovoříme o využití Hallova senzoru (tedy předpokládám, že Lenovo není až takové pako, aby tohle prznilo, ale možné je vše). Tzn, že CM nemá API na to, aby tento senzor obsluhoval nebo není zkrátka zahrnuta podpora v naší verzi.
Pokud se bavíme o jiných obezličkách, gyroskop, proximity, ambient nebo čert ví jaký senzor, čím zoufale se ty aplikace snaží nahradit Hallův, není zde řekl bych role CM žádná.
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Spis bych to typnul na drivery nebo soft problem, jelikoz nefunguje Zabranit nechtěnému probuzeni
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

Tak jsem musel zpět na originál Lenovo Stock ROM S277, jelikož potřebuji otestovat stabilitu telefonu, protože poslední dobou se nemohu dostat na více než dva dny používání a telefon se prostě sám vypne, zpravidla přes noc a ráno ho nacházím vypnutý, což je tedy velký problém. Budík nezazvoní, ani nejsem dostupný a takové chování nemíním tolerovat! Doufám jen, že nebudu muset reklamovat, po zdejších zkušenostech by mi asi vrátili peníze, když nejsou náhradní díly a co potom? Nějak jsem si zvykl na kovové tělo, extra silnou baterii, návykový displej a slušný fotoaparát, ale nechci předbíhat...

Mimochodem, přechod byl zcela hladký na Windows 10, postupoval jsem dle svého návodu a je to opravdu bezproblémové. Co mě zarazilo ihned po přechodu na Stock ROM bylo zobrazení barev a opět úžasný zvukový projev, tedy oproti CM12.1. Dokonce i plynulost prostředí se celkem zlepšila v posledním update S277, ale nejvíce je znát ten zvuk při přehrávaní na YouTube, HBO GO a Horizon Go a vyzvánění. Tady je potřeba u CM12.1 ještě hodně zapracovat. Výdrž baterie se zapnutým displejem a automatickým jasem je také o pěkný krok vzdálená té na CM12.1, kde mizí před očima. Naopak mě mrzí opětná nekonzistence systémového prostředí a přílišná velikost všeho na obrazovce, holt DPI 640 je zde sakra znát. Brzy asi provedu ROOT a změním minimálně DPI na přijatelných 560 a určitě HOSTS soubor. Největší zklamání je Lenovo SNAPit fotoaparát, nejen že opětovně padá, ale znovu nedokáže věrně zaostřit scénu a ta komprimace výsledných fotek, k pláči. Když vzpomenu na Lenovo KitKat ROM a fotoaparát, to byla jedna báseň...

Takže mé resumé, pokud se projeví vady telefonu (nestabilita, restarty, vypínání), okamžitě budu reklamovat. Když opraví/vymění základní desku, tak znovu půjdu do CM12.1, protože i přes několik nedostatků se jeví jako více použitelná a přizpůsobitelná. Pokud né, nevím kde hledat příčinu problémů. Jak jste na tom vy se stabilitou CM12.1?

c.
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

tak ja se stabilitou nemam problem,uz vylepsily ostreni fotaku na lenovo rom ? I kdyz ma CM svoje chybky, tak to vynahradi to nastaveni a customizace,treba oznameni led je bezkonkurencni. S vydrzi na CM na tom nejsem spatne,Telefon da tak dva dny pri prumernem pouzivani. Nejvic me sere ze Lenovo nejak se vy,sralo na updaty a stale je tam 5.0.2 i kdyz treba vibe x3 ma normalne 5.1 A treba LG G3 ma uz 6.0.1, a mam pocit ze to ma stejnej procak jak k920 smutny. A Huawei Mate 7 ma 6 v betaverzi.
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

Refresh:

Vyšel nový build, pouze změny na základě oficiálních CM12.1 oprav:

cm-12.1-20160224-UNOFFICIAL-kingdom_row.zip

Pro CyanogenMod 13 vyšla také aktualizace, ale zatím je to ve stádiu beta, takže nedoporučuji pro denní použití, více informací najdete na zde.

c.

PS: Nemohu otestovat nová sestavení z důvodu reklamace mobilu...
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Nedalo mi to, zkusil jsem tu 13. Konečně více oken! :)
Kupodivu foťák opravdu nefunguje ;.D a to ani výchozí, ani Open Camera. Vše vypadá v pohodě a žádné problémy jsem nepozoroval, ale bez focení a FM nahrávání se neobejdu, takže bohužel zatím zpátky na 12.1.

EDIT:
Tak pozor! Problém s ponížemím verze(?)
Když jsem flashnul zpátky 12.1, tak telefon nenaběhl, vydržel jsem půlhodinu startovacího loga.
Tak jsem flashnul zpátky 13 a nechal jsem to do rána - dokola běží Aktualizace aplikací a až doběhne, tak nějakou dobu opět startovací logo a pak zas znova.
... naštěstí jsem si udělal zálohu (víte, kolik máme v telefonu málo místa:/) obnova OK, vše běží

- Tušíte, v čem byl problém?
Jak je možné, že flashnutí toho samého jednou funguje a jindy ne??? Domníval jsem se, že flash "nahrazuje" kompletně celý systém, tudíž, by se měl chovat stále stejně. Mohl byste mi to někdo prosím vysvětlit?

----------
EDIT: Postupoval jsem dle návodu v prvním příspěvku, tedy:
1 - Restart do "TWRP Recovery"
2 - Vymazat Systém a Cache soubory ("WIPE>ADVANCED WIPE>DALVIK CACHE, SYTEM, CACHE")
3 - Nahrát ("INSTALL") "cm ...13....zip"
4 - Nahrát ("INSTALL") "GAPPS ...6...zip" [pozor, potřebujete GAPS pro novou verzi androidu;)]
5 - Vymazat Cache soubory ("WIPE>ADVANCED WIPE>DALVIK CACHE, CACHE")
6 - Restartovat ("REBOOT")
- to tedy asi nebylo správně, kvůli absenci Factory Reset, jak píše Caroozo níže. Nicméně krom foťáku a FM vše zřejmě fungovalo.
- stejný postup zpátky na 12.1 sice proběhl, ale nefungoval a pomohlo jenom obnovení ze zálohy [TWRP a klik na Recovery - snadné]
Naposledy upravil(a) chpetr dne sob 27. úno 2016 14:11:22, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

CM12.1 = Android 5.1.1
CM13 = Android 6.0.1

Vždy při instalace rozdílové verze je nutné provést kompletní "Factory Reset", někdy novější verze Androidu nahradí starší verzi bez zřetelných problémů, ale nikdy to nelze provádět naopak i z důvodu odlišných verzí "GAPPS". Myslím, že kdyby jsi provedl kompletní vymazání systému a dat, tak by neměl být problém s návratem k předešlé verzi CM12.1.

Instaloval jsi přes "TWRP Recovery" nebo "CM Recovery"?

Zkus přesněji popsat tvůj postup instalace, ať se ostatní uživatelé mohou vyhnout stejným nesnázím, které tě provázely.

c.
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Přes TWRP
Aha, takže pak je jasné, že Restore funguje.

Správně jsem měl tedy udělat Factory reset už před tou 13, že?
- To je ale docela hloupé, nejde jenom cíleně smazat GAPS? Ještě se mi možná nikdy nepovedlo vypsat si správně všechna hesla, data, aplikace, ... Factory reset mi pokaždé dost zkomplikoval jinak jednoduchou záležitost :-(
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

Je lepší, když dáš reset dat, aby jsi smazal všechny programy, ono to totiž hapruje, mě se to taky stalo,pak ti pulka programů nemusí fungovat.
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Chápu, to dává smysl.

takže: Vymazat Systém, Cashe soubory, Aplikace a Data v telefonu ("WIPE>ADVANCED WIPE>DALVIK CACHE, SYSTEM, CACHE, DATA")
- Po tomto kroku přijdete o veškerá neuložená data a aplikace v telefonu, proto je nutné provézt zálohu ještě před tím!

Tzn. Chápu to dobře(?), že:
1) Je potřeba si vypsat všechny používané aplikace a s nima související účty a přístupová hesla a pak je znova nainstalovat?
2) Fotky, dokumenty, videa a hudba se smažou taky?
FuelOfLife
Stálý androiďák
Příspěvky: 131
Registrován: pát 30. led 2015 16:58:02
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3
Rom: OOS CommunityBeta

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od FuelOfLife »

nene System nemaz! mam pocit ze ti to pak nenajede!, Jenom data,cache a dalvika., Ja pouzivam na fotky Google fotky,kdyz zapojim telefon na wifi,tak se to automaticky synchronizuje s cloudem a mam po starostech

edit: ale je lepsi si vse zazalohovat krome programu
Uživatelský avatar
caroozo
Androiďák!
Příspěvky: 328
Registrován: čtv 28. kvě 2015 13:06:31
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P - Oreo Stock

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od caroozo »

chpetr píše:Chápu, to dává smysl.

takže: Vymazat Systém, Cashe soubory, Aplikace a Data v telefonu ("WIPE>ADVANCED WIPE>DALVIK CACHE, SYSTEM, CACHE, DATA")
- Po tomto kroku přijdete o veškerá neuložená data a aplikace v telefonu, proto je nutné provézt zálohu ještě před tím!

Tzn. Chápu to dobře(?), že:
1) Je potřeba si vypsat všechny používané aplikace a s nima související účty a přístupová hesla a pak je znova nainstalovat?
2) Fotky, dokumenty, videa a hudba se smažou taky?
Ano, toto je správný postup. Když nevybereš možnost "Vymazat interní paměť zařízení" ("WIPE - Internal storage"), tak o své fotky, videa a dokumenty uložené v interní paměti sice nepřijdeš, ale záloha předem je vždy bezpečnější řešení. Nikdy nevíš v jakém kroku instalace se můžeš "zaseknout" a pak může samozřejmě i dojít ke ztrátě veškerých DAT (např. obnova pomocí QFIL metody)

Opětovná instalace Aplikací a jejich nastavení ti zabere největší porci času, ale je to jediný způsob, který eliminuje výše zmíněné problémy po přechodu na jinou verzi Androida.

c.
Phone: Nexus 6P | OS: Android 8.0.0 | ROM: STOCK OPR6-170623.019 | KERNEL: ElementalX N6P 5.03
CPU Governor: Interactive | Scheduler I/O: FIOPS | LCD Density: 560 DPI | MOD: AdFree Unified hosts
chpetr
Stálý androiďák
Příspěvky: 62
Registrován: pát 17. črc 2015 8:34:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo Z2 Po K920

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od chpetr »

Aha, tak je to jasné! :-D
Díky moc
uni
Stálý androiďák
Příspěvky: 239
Registrován: pon 03. lis 2014 10:16:48
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8+ DS / Stock
Mobil 2 / ROM: OnePlus 6T / Stock
Tablet: Apple iPad Air
Tablet 2 / ROM: Huawei MediaPad M5 WiFi

Re: CyanogenMod 12.1 - Android 5.1.1 - Neoficiální port

Příspěvek od uni »

Jen kuriozita. Dal jsem nastavení hledat "mou" (jako že volby s myší/kurzorem, mimochodem podpora v CM otřesná, snad ještě horší než v AOSP, že se na to Android rovnou nevykašle...) a co nevidím mezi výsledky "Mass Storage (UMS)", i poskočilo srdíčko (ale okamžitě červík-s interním partition?) i třesoucí rukou volím toto nastavení a následuje zklamání, klasická nabídka MTP/PTP/Charging. Nechápu, proč se tato skupina nastavení jmenuje UMS... asi nějaký renonc z modelů, kde UMS je možné aktivovat.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe Z2/Z2 Pro - ROM/ROOT/FW“