Honor 7 - Obecná diskuzeNabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od psedma »

podělte se prosím o své tipy, jak co nejrychleji nabíjíte svůj Honor 7

s přibalenou nabíječkou čas není úplně špatný, ale představoval bych si ještě rychlejší.
Nabíječka standardu QuickCharge asi nepomůže, co?
Našel jsem radu na použití nabíječky 9V/2A, s ní prý 98% za 70min, ale to bych se trochu bál, co na to říkáte?

a ještě tip na kvalitní 3m USB kabel? vše, co mám doma, má drasticky neblahý výsledek na rychlosti nabíjení...
Uživatelský avatar
Bobb11
Nové Androidě
Příspěvky: 48
Registrován: pát 04. led 2013 19:51:43
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Bobb11 »

No s nabíječkou 9V/2A to zkusit můžeš, ale možná ti ani moc nepomůže. Určitě bych takový způsob nabíjení ale nechával na krajní nouzi. Telefonu by se nemělo nic stát, takže pokud máš možnost, tak to zkus.
Android hry a aplikace pro tablety i mobilní telefony
Uživatelský avatar
S.M-A-RT
Androiďák!
Příspěvky: 272
Registrován: sob 17. zář 2011 9:48:47
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML
Tablet: ASUS ZenPad 8.0 Z380C
Bydliště: Most

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od S.M-A-RT »

QC nabijecka urcite pomuze, Honor sice nepouziva primo QuickCharge, ma to pojmenovane nejak jinak ale funguje to uplne stejne. Kolega mel LG G4 a ted presel na Honora a nabijecka funguje (zitra ti to kdyztak overim na 100%).

Rychlonabijeni usetri spoustu casu, sam ho pouzivam na ZenFone 2. Pokud nechces kupovat primo original od Huawei tak osobne se doporucuju podivat po nabijeckach Tronsmart, Aukey nebo Orico. Ty jsou proverene a spolehlive. Daji se najit i levnejsi nicmene je otazka jak jsou na tom kvalitne, u tohohle prislusentstvi si radsi priplatim za kvalitu (mnou zminovane znacky ji splnuji a muzes je najit i v seznamu certifikovanych zarizeni QuickCharge).

Nabijecky funguji tak, ze bezne je na vystupu jen 5V, pak si pomoci napetovych urovni na datovych pinech zkusi zazadat o vyssi nabijeci napeti (9V) a kdyz to nabijecka umi tak mu to posle, kdyz ne tak se nic nestane.
majkyke
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: sob 06. srp 2011 9:10:36
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Redmi 2
Tablet: Samsung Tab4
Bydliště: Kosice

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od majkyke »

Nie pre kazdeho je to podstatna vec,nabijam kazdu noc ked spim 0,5A nabijackou,takze je mi jedno ako dlho to trva a taka nabijacka je aj setrnejsia k baterii :DD
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od psedma »

paráda, zrovna aukey mám obědnanou, tak uvidíme, jestli bude vidět rozdíl, pak poreferuji :-)

jinak že rychlonabíjení by pro baterii nemělo být horší, co jsem tak četl... neopak někdo zase tvrdí, že by se neměla nabíječka nechávat v zařízení při dosažení 100%, že to škodí baterce... oboje jsou podle mě jen teoretické kecy, které na baterii mají minimální vliv (navíc večer stejně většinou vytuhnu s mobilem v ruce, takže většinou pak ráno potřebuji rychle doplnit šťávu :-D )
Uživatelský avatar
S.M-A-RT
Androiďák!
Příspěvky: 272
Registrován: sob 17. zář 2011 9:48:47
Typ mobilu / ROM: ASUS ZenFone 2 ZE551ML
Tablet: ASUS ZenPad 8.0 Z380C
Bydliště: Most

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od S.M-A-RT »

Já osobně jako největší přínos QC2.0 považuju na powerbance. Když potřebuju přes den rychle doplnit baterku, připojim na chvilku a mam na nějaký čas vystaráno. Nemusím to mít připíchlé když to pak chci používat :)
riccik
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: sob 09. dub 2016 20:01:41
Typ mobilu / ROM: Honor 7 B180

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od riccik »

Má někdo zkušenosti s QC nabíječkou na Honora 7, funguje to ?
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od psedma »

tak nemám sice ještě žádné přesnější dlouhodobé měření, ale výkony oproti originální nabíječce mohu zatím shodnotit takto:

1) obyč levná 3A nabíječka z aliexpress - do mobilu jde cca o 100mA víc
2) Aukey QC 3.0 - do mobilu jde cca o 200mA víc

několikrát opakováno, poměřováno pomocí app Ampere. Ještě by to chtělo změřit, jak se to projeví na nabíjecím čase...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od ludekbrno »

Tak to se dá celkem lehce spočítat, o kolik se zkrátí čas nabíjení :-) Ovšem u levné 3A nabíječky z číny bych si dovolil vyslovit silnou pochybnost, že skutečně dá až 3A a že to celkově navíc ještě nebude degradováno nekvalitními konektory a popř. i kablíkem.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
zase ja
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: úte 29. zář 2015 16:19:55
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od zase ja »

To casove porovnanie by naozaj pomohlo. Tie uvazujem nad kupou rychlonabijacky, no ak by bol rozdiel par minut, tak sa mi to zrejme ani neoplati.
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od psedma »

Ano, z té levné čínské pravděpodobně 3A nepolezou, ale i kdyby lezly, tak Honor 7 je stejně nepobere. Ta Aukey QC 3 může dát max taky 3A, ale Honor 7 umí přijmout max. 2A. Potřebuji rychlý přísun energie na více místech a nabíječku nechci tahat sebou, tak jsem si řek, že schválně vyzkouším různé typy. (tu Aukey jsem bral spíš do budoucna, kdy se QC 3 může hodit u novějších zařízení)

Každopádně rozdíl víc jak 10minut tam určitě nebude. Ampere u originální ukazuje cca 1600mA, u levné číny 1700mA, a Aukey cca 1800mA.

Zajímavé ale je, jak rychle se dostanou na max. proud. Levná čína téměř hned, orig. tak za půl minuty a Aukey to trvá i přes minutu (Prý ta nabíječka s mobilem "komunikuje" a postupně přidává a zkouší, co jí mobil dovolí...)
Uživatelský avatar
maxflowfx
Stálý androiďák
Příspěvky: 61
Registrován: ned 26. črc 2009 10:16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od maxflowfx »

Z meho mereni Honor 7 pobere max nabijeci proud 1.85A pri 5.2V neboli max cca 9.5W. Tudiz nema smysl investovat do super-hyper nabijecky, staci prilozena 5V/2A a v kazdem pripade kvalitni nabijeci/datovy kabel (pouzivam Axagon HQ MicroUSB kabel 22AWG/28AWG).
Honor 7 / Android 6.0
Huno
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pát 05. čer 2015 20:42:39
Typ mobilu / ROM: Lenovo p70
Tablet: Lenovo IdeaTab A7-40

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Huno »

Ja som kúpil v alze Honor 7 premium(rozdiel je len v 32gb pameti).
A priložená nabíjačka dáva výstupný výkon 5v2A a 9V2A. Nabija rýchlosťou aj 2800mA(merané cez ampere).
Chcel som kúpiť ešte jednu ale skoro všade okrem aliexpress amazon atď majú len 5v2A. Tá dáva tak okolo 1800mA 1900mA
Charles.R
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: sob 19. dub 2014 15:39:03
Typ mobilu / ROM: NOTE 3

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Charles.R »

Pánové, jak jste na tom s výdrží baterie? Mám honor 7 jen pár měsíců a baterie nevydrží ani den :x
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Hurec »

Po 7mesicich plneho vyuziti , her , internetu (nabijim kazdy den) jdou procenta baterky dolu celkem svizne (hlavne na lte). Jiz baterka nevydrzi co vydrzela. Vidim to tak , ze po roce pouzivani budu muset baterku vymenit.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Skippy83
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pát 22. dub 2016 12:05:36
Typ mobilu / ROM: THL5000

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Skippy83 »

Rok je celkem brzo no, ale záleží asi na míře využití. Ono dneska je to fakt spotřební zboží...
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Hurec »

Jo od te doby co ho mam. Tak jiz nechodim na PC. Delam vse pres mob. Od zprav , videa , hry , navigace atd..... Takze baterka dostava naprdel. Spis bude sranda zda si baterku vymenim sam , nebo servis.
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Mirda86 »

Tak pokud budes chtit zachovat zaruku tak spis ten servis...
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Mareman »

S těma proudama co tu píšete budete mít ty baterky do roku v háji. Rychlonabíjení likviduje akumulátor, kor proudy jako 2-3 A....
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Hurec
Robot
Příspěvky: 983
Registrován: ned 18. pro 2011 14:58:56
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8
Rom: origo

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Hurec »

Baterie v mobilu neni na 2+ roku.... Staci vymenit za par kacek a jede se dal. Nebo stejne po takove dobe se meni mobil za novejsi.

­    
Iphone 3G -> Samsung Nexus S -> Motorola defy -> HTC Evo 3D -> LG L9 II -> Honor 3C -> Sony Xperia Z1 -> Honor 7 -> Huawei P9 -> Samsung galaxy S8
Sonule
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 01. srp 2018 11:03:55
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od Sonule »

Dobrý den, mohu poprosit o radu?
Po 2,5 letech byla baterka v mém Honoru KO, tak se vyměnila za novou. Po výměně baterka krásně drží, na konci dne má klidně mnohdy i 70%, ale problém je v tom, že v nočních hodinách se nárazově během okamžiku úplně vybije většinou na 5%, a pípá že mám připojit nabíječku. Dívala jsem se do správce baterie, a celý den je jen pozvolný mírný pokles dle užívání telefonu, ale v nočních hodinách je najednou nárazově prudká přímka dolu. Nechápu tento stav, protože na noc vše vypínám, i wifi, data, GPS, správce pročistím, a jdu si lehnout se 70%, a z ničeho nic telefon hlásí 5%.
Nevíte si s tím někdo rady? Nemá se nová baterie nějak "naformovat" nebo něco? Omlouvám se, ale moc tomu nerozumím.

Děkuji za každou radu.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Nabíjení - tipy pro co nejrychlejší nabíjení

Příspěvek od dufko »

A nerozmýšľala si nad tým, že jeden večer skúsiť neje8ať do mobilu a nechať ho na pokoji bez prehnanej starostlivosti? Myslím to zbytočné vypínanie rôznych vecí a funkcií na noc... Proste tak ako si ho mala celý deň a k večeru si mala 70%, tak v takom stave ho položiť na nočný stolík a o nič sa nestarať...

Buď ti ostane visieť nejaký proces, ktorý sa n neustále snaží pripojiť online, alebo si večer tvoj mobil niekto požičia :)
Odpovědět

Zpět na „Honor 7 - Obecná diskuze“