Elephone P8000 - Obecná diskuzebaterie se nenabijí

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

baterie se nenabijí

Příspěvek od kralovicek »

No a trápení pokračuje. Už asi týden bojuji s tím, že ač mám tel naíchnutý na funkční nabíječku, nabíjecí proud 1190mA tak se napětí baterie nezvyšuje. Aktuálně na kabelu už přes 50min a % stále 21%...to znamená, že se kapacita resp nabíjení kapacitu pouze udržuje. Restart jsem zkusil, jiný kabel/nabíječka nepomůže...musím několikrát kabel vytánout než se to rozjede..

Tzn je to HW či SW vada, má smysl zkoušet jinou ROM...či kernel?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od ludekbrno »

A hřeje telefon nebo baterie? Pokud opravdu z nabíječky teče přes 1000mAh a napětí se nezvyšuje, tak se to musí ztrácet v telefonu nebo v baterii a to by se muselo hodně zahřívat. Pokud se to baterie nebo telefon silně nezahřívá, tak ten údaj 1190mA není reálný a teče tam podstatně méně.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od kralovicek »

horni cast je teplejsi(jako kdyz hrajes nejakou hru delsi dobu) ale nic strasneho. Oblast baterie je OK.
Nyní asi po hodině se to rozjelo a kapacita stoupla o cca 2%

progres nabijení:

Obrázek
No nic, ještě to chvilku budu sledovat a pak ho pošlu na reklamačku....už toho je nasbíráno celkem dost :evil:
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od rbarat »

Používaš originálnu nabíjačku? Ak áno a pokiaľ je v poriadku nabíjačka a aj kábel, predpokladám, že odišla baterka alebo nabíjací obvod. Mal som podobné trampoty voľakedy s THL 5000.

K tej originálnej nabíjačke - pýtam sa preto, že mám skúsenosť, že nie každá nabíjačka P8000 nabije. Napr. 2A nabíjačka z THL5000 mi P8000 vôbec nechce nabíjať.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od ludekbrno »

V tom případě ti asi lže aplikace měřící nabíjecí proud. Kdyby se tam ztrácelo přes 1A, tak to musí topit fakt hodně.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
kralovicek
Droid
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 03. dub 2013 11:17:19
Typ mobilu / ROM: ZTE AXON7
Mobil 2 / ROM: HONOR 4c
Tablet: Pipo M6 pro - RR 1.0 kk - !thx FREAKTAB!
Bydliště: maticka zeme

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od kralovicek »

něco nebude dobře, někdy to nabije rychle, ale tak cca 3/4 nabíjní je pomalé. Mám 3 nabíječky, 4 kabely...a pořád se to opakuje. V pá jsem nabíjel od cca 22hod a v SO ráno jsem měl 90%...
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od Tomáš Kubec »

klidně by to mohl dělat i konektor v telefonu.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
maaario1973
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. zář 2016 20:46:16
Typ mobilu / ROM: Elephone p8000

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od maaario1973 »

mám Elepohone p 8000 ani né rok , pořád nějaké problémy ,nic nefunguje pořádně ,ted se dokonale podělala baterie , z ničeho nic se úplně vybije , při nabíjení někdy trvá i 6 hodin než se nabije ,jindy jen hodinu a půl , mám sto procent a píše výdrž baterie 6 dni a něco ,jindy píše 10 hodin , z ničeho nic telefon zapnu a nejde dám do nabiječky a zjistím, že ze sto procent nabití je najednou nula padá si jak chce a kdy chce ,při používání mobilních dat se docela dost zahřívá v horní části , při používání wifi skoro vůbec , lituji že jsem ho vůbec koupil :facepalm:
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od Lyon »

S tím holt musíš počítat, když si kupuješ druhořadý čínský balast. Tyhle telefony nejsou levné jen tak pro nic za nic.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: baterie se nenabijí

Příspěvek od rbarat »

Bohužiaľ je to tak, ako píše Lyon - ja som prešiel z P8000 na Lenovo Vibe P1 Pro, po tom, čo mi na P8000 zničoho-nič totálne odišiel reproduktor slúchadla, oprava trvala mesiac, kvôli tomu, že Elephone používa totálne neštandardný reproduktor - trebalo objednať z Číny. Okrem toho mi na P8000 sakra vadila poskakujúca GPS.
Vibe P1 Pro sa nedávno sa dal na Slovensku kúpiť v akcii za 240€. Za tie prachy skvelý fón, kde naozaj všetko funguje ako má, nie ako na P8000. Mal som viacero B-čkových číňanov typu Elephone P8000, THL 5000 a pod. -> dnes som dospel do poznania, že sa naozaj neoplatia. Treba si fakt trochu priplatiť a doma so zárukou kupovať A-čkovú čínu ako Huawei, vyššie modely Lenovo a pod. Tak máte zaručenú kvalitu, upgrade na vyšší Android a záruku v prípade poruchy. Z číny by som dnes kúpil možno XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE - ten má konečne naše 800Mhz LTE.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Elephone P8000 - Obecná diskuze“