Vodafone Smart Ultra 6 - Obecná diskuzeAplikace SystemUpdates

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od albert.zweistein »

VSU6 mám přes rok, v cca dubnu jsem aktualizoval na 5.1.1. Minulý týden jsem si všiml při update aplikací ve playstore, že mám nainstalovanou nějakou aplikaci, která se jmenuje SystemUpdates od vývojáře chongdong. Appka nejde odinstalovat, ani se normálně nedá najít pomocí hledání ve store, ale podařilo se mi najít přímo link na její adresu store (pomocí share z obchod play aplikace): https://play.google.com/store/apps/deta ... om.zte.zdm.

Působí to na mě dojmem, že to bylo zanesené updatem a že to je od výrobce ZTE, ale hlavně to vypadá naprosto nedůvěryhodně - proč by nebyl vývojář v playstore pojmenován nějak způsobem souvisejícím se ZTE? Nevíte, jak to odstranit? Má to vagón nepříjemných oprávnění - je to hrozba? Telefon nemám rootlý, používal jsem chvíli kingsroot, ale fungoval velmi vachrlatě, že jsem ho radši odinstaloval.
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od prasil »

Nebude to tím, že VSU6 vyrábí ZTE? :facepalm:
Naposledy upravil(a) prasil dne čtv 21. črc 2016 7:31:18, celkem upraveno 1 x.
albert.zweistein
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: ned 03. bře 2013 10:45:54
Typ mobilu / ROM: THL W8S

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od albert.zweistein »

Soudě podle odpovědi na můj dotaz předpokládám, že došlo k jeho nepochopení a tudíž se to pokusím vysvětlit více polopatě.

Ano, vím, že VSU6 je brandovaný ZTE. Když otevřu položku SystemUpdates v playstore v telefonu, informace o ní či obrázky a hlavně jméno vydavatele "chongdong" na mě působí velmi neseriózním dojmem, jako kdyby to byla nějaká podvržená appka. Pro mě je velmi překvapivé, že ve store není u této aplikace ani jedna z voleb Odinstalovat a Otevřít (otevřít nemá např. Android System WebView). Všechny ostatní aplikace, když se na ně přes store na telefonu dívám, mají volbu Odinstalovat. V playstore jsou taky velmi zmatený komentáře od ostatních uživatelům, v angličtině https://play.google.com/store/apps/deta ... .zdm&hl=en na počítači se to čte líp než s google překladem.

Od vydavatele "chongdong" (v překladu z čínštiny "impuls"), jež nevypadá jako nijak společná se ZTE, lze vyhledat ještě další aplikaci https://play.google.com/store/apps/deta ... edenvelope, jejíž název 帮帮 抢 by se dal přeložit jako "získej pomoc" nebo chyť pomoc z "grab help". Ta taky nevypadá vůbec důvěryhodně a má popis jenom v čínštině, kterej po přeložení do angličtiny mi moc smysl nedává.

Dalším překvapujícím faktem pro mě je, že aplikace SystemUpdates jsem si určitě nevšiml za předchozí verze FW 5.0.2. Nejsem si tedy jistý, jestli se to do telefonu dostalo s upgradem (je to standardní, mají to všichni uživatelé VSU6 popřípadě ostatních ZTE modelů...), nebo jestli jsem si telefon nenakazil nějakým shitwarem.

Tzn. na můj dotaz jsem očekával odpovědi ve smyslu:
a) to je úplně normální, mají to ve svých VSU6 všichni, ničeho se neboj
b) telefon sis zablešil, máš smůlu, udělej reset do továrního nastavení
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od prasil »

Zkus na ni mrknout v nastavení - aplikace. Jestli ani tam není odinstalovat, je to systémová aplikace
Paja1971
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12. črc 2016 18:26:10

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od Paja1971 »

Taky ji mám nainstalovanou
Uživatelský avatar
Skaldinho
Stálý androiďák
Příspěvky: 158
Registrován: pát 29. říj 2010 14:17:12
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4x - MIUI 9
Tablet: Vodafone Tab 10 - stock
Bydliště: Brno

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od Skaldinho »

Taky jsem si ji vsiml. Nikde zadny info o ni, tak jsem ji v nastaveni zkusil deaktivovat... no a ted nefunguje hledani aktualizaci systemu :) I kdyz fakt vypada pkdezrele, myslim ze to bude proste aplikace starajici se o aktualizace.
Paja1971
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 12. črc 2016 18:26:10

Re: Aplikace SystemUpdates

Příspěvek od Paja1971 »

Dnes jsem dal telefon do továrního nastavení a ona ta aplikace zmizela. Dávám telefon na reklamaci, jelikož přestal číst SIM kartu.

­    
Odpovědět

Zpět na „Vodafone Smart Ultra 6 - Obecná diskuze“