Ostatní telefony ElephoneElephone P7 mini OTG

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

tomasACM
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. kvě 2014 12:06:54
Typ mobilu / ROM: Elephone P7 Mini

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od tomasACM »

Zdravím a přidávám pár poznatků k telefonu:

-objednán z etotalku přes DHL ve čtvrtek 17. 4., v úterý 22. 4. dorazil (v tom navíc Velikonoční pondělí),
- jak už tady bylo psáno, v balení telefon, nabíječka, jedna folie na displeji + druhá přibalená, sluchátka. Já měl navíc objednaný průhledný zadní kryt, ten byl nacvaknut na telefonu,
- po zapnutí nastavená čeština, ROM tam byla (a stále je) originální,
-root přes Framaroot proběhl v pohodě,
- GPS v pohodě (odzkokušeno na navfree a spotrstrackeru).

plusy:
+ výdrž baterie (používám jej docela dost v průběhu dne a večer kolem půlnoci mám ještě 30 %, takže např. s vypínáním dat na noc či snížením jasu se dá určitě dostat na dva dny dost intenzivního používání),
+ svižnost systému (neseká se a jede bez problémů). Akorát jednou mi spadl messenger a instagram – to však přisuzuji spíš nějaké aktualizaci těch aplikací,

minusy:
- displej (předtím jsem více než rok používal UMI X1 a ten rozdíl je znát. Kdo ale neměl telefon s lepším displejem, tak mu to asi nepřijde nějak špatné),
- cinknutí při odemknutí displeje – nejde vypnout ( v originál ROM) a je to dost otravné,
-podsvícení tlačítek – žádné není – ale dá se zvyknout, není problém to trefit za tmy,
- notifikační dioda – žádná není,
- foťák mi přijde podprůměrný, ale na momentky to bohatě stačí, přikládám nijak neupravované fotky právě těch momentek.
detail míče kvůli reklamaci http://i.imgur.com/9HkkCaf.jpg a vídeňský schönbrunn http://i.imgur.com/bSBTVbo.jpg

V kostce, pokud vezmu u toho poměr cena/výkon, tak asi nemá moc konkurenci :yes:
Motorola Talkabout T2288 - Siemens C35i - Siemens C65 - Nokia 6300 - Nokia E71 - HTC Hero - Dell Venue Pro - UMI X1 - Elephone P7 Mini
tomasACM
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. kvě 2014 12:06:54
Typ mobilu / ROM: Elephone P7 Mini

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od tomasACM »

tomasenko píše:Zdravím,
neměli jste někdo problém s vypadáváním signálu a přerušováním hovoru? Existuje nějaké řešení, krom reklamačky :) Někdy hledá signál dvě tři minuty a znova naskočí. Stává se mi to vícekrát denně. Díky za odpověď.
To se mně nikdy nestalo
Motorola Talkabout T2288 - Siemens C35i - Siemens C65 - Nokia 6300 - Nokia E71 - HTC Hero - Dell Venue Pro - UMI X1 - Elephone P7 Mini
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od foruman »

Hoj, pokud máš problém se signálem, nejspíš bude problém se simkartou. Doporučil bych vyzkoušet jinou, pokud to dělá i na ní - ověřil bych na výstup na GSM/3G anténu. Pokud tu problém s jinou SIM nebude, pak bych doporučil nahrát jiný baseland. V krajní situaci si nechat vydat novější verzi sim operátorem.
tomasenko
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 26. led 2012 21:57:28
Typ mobilu / ROM: Elephone M2 gold

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od tomasenko »

foruman píše:Hoj, pokud máš problém se signálem, nejspíš bude problém se simkartou. Doporučil bych vyzkoušet jinou, pokud to dělá i na ní - ověřil bych na výstup na GSM/3G anténu. Pokud tu problém s jinou SIM nebude, pak bych doporučil nahrát jiný baseland. V krajní situaci si nechat vydat novější verzi sim operátorem.
Díky, vyzkouším tu jinou sim a uvidíme.. Je pravda, že mám simku už asi sedm let starou, může to být i tím.
Uživatelský avatar
Nememet
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: pát 31. srp 2012 22:15:18
Typ mobilu / ROM: XIaomi Mido S4 9505 L P70 S5 Neo
Mobil 2 / ROM: ROM střídám podle počasí :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od Nememet »

Zdravím všechny uživatele tohoto Elefounu. Měl bych jednu takovou prosbičku. Uvažuju o tomhle telefonu pro známého, ale chtěl by to používat i na geokešing. Vím že mtk nic moc, sice moje thl w200 je vcelku na tohle luxusní, ale zajímalo by mě jak je na tom tenhle. Neudělal by prosím někdo video třeba v GPS Testu, na volným prostranství jak se chytá, jak je na tom s přesností a tak? Youtube sem prošel, nic co jsem hledal tam nebylo, možná sem hledal blbě.
Děkujiá.
lnadeb
Androiďák!
Příspěvky: 659
Registrován: ned 05. úno 2012 9:33:29
Typ mobilu / ROM: bez telefonu

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od lnadeb »

Na geocaching nebrat.
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

S GPS problém nemám. Proti iOcean je to nesrovnatelně lepší. Měl jsem tu první verzi.
jvalka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. kvě 2014 23:07:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Mini

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od jvalka »

Zdravím,
chci si tento telefon objednat z banggood.com. Je lepší platit přes paypal nebo se nemusím bát přímo platby přes kreditní kartu? Případně můžu se zeptat z kama jste objednávali a kolik platili na poštovném, DPH a clu? Díky ;)
Naposledy upravil(a) jvalka dne pon 05. kvě 2014 12:24:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

Já objednával z Etotalk a platba PayPal. DHL - nevybavuju si. Doplatek 310kc, ale v balíku dva telefony. Tento a zopo.
profimaster
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. kvě 2014 21:33:32
Typ mobilu / ROM: Nokia E6

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od profimaster »

Zdravím,

uvažuji o tom, že bych si tento mobilní telefon zakoupil.
Četl jsem však z vašich předchozích příspěvků, že nejde vypnout zvuk při odemykání ve výchozí ROMce.

Zajímalo by mě, jak bych mohl tuto "závadu" odstranit co nejmenším zásahem do telefonu. Nikdy jsem telefon s androidem neměl, neznamená to však, že jsem neschopný. Pokud by byl někdo tak ochotný a mohl mi poskytnout obecnou radu, zdali by se musela nahrát nová ROM nebo nějaká jiná pro mě neznámá věc, byl bych vděčný.

Děkuji
Nokia 5110 - Sony Ericsson T230i - Sony Ericsson K700i - Nokia 3310 - Sony Ericsson P990i - Sony Ericsson W700i - HTC Touch Pro - Nokia E6 - Elephone P7 mini
xxx73
Stálý androiďák
Příspěvky: 157
Registrován: sob 02. říj 2010 8:26:51
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 3 PRO
Tablet: VOYO WINPAD A1 MINI---Cube U51GT--- Prestigio8.1
Rom: MIUI 8 CZ

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od xxx73 »

Tak na cokoli ohledně GPS tento telefon nebrat !! Můj kus měl GPSku fakt mizernou a to i na MTK telefony..
V provnání s Cubot ONE nebo DooGee DG2014 na kterých jede GPS luxusně nejsou potřeba žádné další finty prostě zapnete první fix do minuty další pak do 15 vteřin , tak tento telefon je na tom fakt mizerně co se GPS týká jinak ale pěkně zpracovaný super telefonek za luxusní cenu 99 babek. 8-)
Vogila
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14. dub 2014 20:21:40
Typ mobilu / ROM: Elephone P7
Mobil 2 / ROM: Samsung Wave1 S8500

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od Vogila »

Ahoj,telefon používám asi 1měsíc.Zvuk při odemknutí mi to žádný nedělá.Mám origo rom.GPS v pohodě i na geo.Jasně že to má sem tam krátký výpadek a musí se kousek popojít a zase vrátit,ale je to k použití.Jinak při jízdě v autě s navigací žádný problém.Fix s dat.pakety do 20s jinak do 1min.Foťák nic moc,ale to neřeším je to mobil a ne foťák.Signál GSM naprosto v pohoděa Wifi taky.Hry zatim jsem nenarazil na hru co by nešla.Za ty prachy super telefon.Ahoj Honza
profimaster
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. kvě 2014 21:33:32
Typ mobilu / ROM: Nokia E6

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od profimaster »

A myslíte, že je lepší si vzít Etotalk Mod ROM, nechat originální, nebo nahrát úplně jinou?
Nokia 5110 - Sony Ericsson T230i - Sony Ericsson K700i - Nokia 3310 - Sony Ericsson P990i - Sony Ericsson W700i - HTC Touch Pro - Nokia E6 - Elephone P7 mini
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

Bez etotalk ROM. Cz má normálně i bez ní. Zvuk u odemknutí je jen u nové ROM, není problém nahrát tu starší. Žádná změna tam stejně není. Nebo není patrná. U mě GPS ok.
Vogila
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14. dub 2014 20:21:40
Typ mobilu / ROM: Elephone P7
Mobil 2 / ROM: Samsung Wave1 S8500

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od Vogila »

Ahoj,jak píše Mik nech si poslat s originál ROM.Čestina tam je.GPS dnes v Harrachově použito na hledání keš s programem
c:geo a naprosto bez problému odloveny 3 kešky.Rom mám origo MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P4 2014.01.02 a bez zvuku při odemykání.Ahoj Honza
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

Mimochodem etotalk mod ROM v tomto případě stejně znamená jen root práva (to uděláš sám s framaroot 1.9.1 a zhruba dvě kliknutí a jeden restart) a dvě aplikace - eShop etotalk a etotalk mod nebo jak se to jmenuje, což je MobileUncle Tools s jinou ikonou. Takže nic co bys nutně potřeboval.
DigiCult
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06. bře 2014 19:59:08
Typ mobilu / ROM: UMI Plus Extreme
Mobil 2 / ROM: iOcean Rock M6752
Tablet: Chuwi Hi10

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od DigiCult »

jvalka píše:Zdravím,
chci si tento telefon objednat z banggood.com. Je lepší platit přes paypal nebo se nemusím bát přímo platby přes kreditní kartu? Případně můžu se zeptat z kama jste objednávali a kolik platili na poštovném, DPH a clu? Díky ;)
Banggood je v podstate spolahlivy eshop a pri zasielke s tracking number je v podstate vysoka istota, ze tovar pride, ale jeho slabinou je, ze dorucenie s free shipping docela trva.

Ja som objednaval tento fon 8.3 a iba vcera prisiel k Slovenskej poste do oddelenia prijmu zasielok zo zahranicia. O niekolko hodin bol zadrzany colnicou za ucelom colneho skumania. Poslany bol 15.3 postou Malajzie a od 17.4 viac ako tri tyzdne trcal v Milane. Uz som sa mailom pred par hodinami informoval dopredu u predajcu, aku cenu deklaroval, aby som pri predlozeni dokladov (paypal+kopia objednavky) dosiahol zhodu. Ak nahodou nedeklaroval ziadnu, chystam sa colnikom podvrhnut vyrazne nizsiu cenu, pretoze plati zlate pravidlo: Ak neodrbem ja ich, odrbu oni mna. Navyse clo a dph vyberane za kupeny tovar v zahranici, povazujem za obycajne statne vypalnictvo a sprostu kradez.

Fon stal 113,99 USD, Mal som kupon na zlavu 10 USD, takze som cvakol 103,99 USD

EDIT 12.5.2014 16:38

Tak z Banggood mi odpisali, ze deklarovali cenu 21,77 USD. A dokonca podla sledovacky ( http://tandt.posta.sk/zasielky/RC004028018MY ) vidim, ze Colnica mi tovar uvolnila bez akeholvek uvaleneho Cla a DPH. Tak to je gol. :lol:

profimaster píše:Zdravím,

uvažuji o tom, že bych si tento mobilní telefon zakoupil.
Četl jsem však z vašich předchozích příspěvků, že nejde vypnout zvuk při odemykání ve výchozí ROMce.

Zajímalo by mě, jak bych mohl tuto "závadu" odstranit co nejmenším zásahem do telefonu. Nikdy jsem telefon s androidem neměl, neznamená to však, že jsem neschopný. Pokud by byl někdo tak ochotný a mohl mi poskytnout obecnou radu, zdali by se musela nahrát nová ROM nebo nějaká jiná pro mě neznámá věc, byl bych vděčný.

Děkuji
Kazdy zvuk, je v podstate charakterizovany nejakym suborom vo formate Ogg Vorbis s koncovkou *.ogg. Cize staci mat rootovske prava, precesat napr. Total Commanderom a vyhladat vsetky ogg subory, skopcit do PC, jeden po druhom si ich pustit. Inkriminovany subor ma svoj presny nazov. Teraz staci ten subor otvorit v nejakom zvukovom editore - napr. Adobe Audition, zvuk zmazat a nahradit tichom. Subor ulozit a nakopcit, resp. prepisat do telefonu do lokacie v ktorej sa nachadza.
Naposledy upravil(a) DigiCult dne pon 12. kvě 2014 15:38:36, celkem upraveno 3 x.
profimaster
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 07. kvě 2014 21:33:32
Typ mobilu / ROM: Nokia E6

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od profimaster »

Všem děkuji za odpověď.
Nokia 5110 - Sony Ericsson T230i - Sony Ericsson K700i - Nokia 3310 - Sony Ericsson P990i - Sony Ericsson W700i - HTC Touch Pro - Nokia E6 - Elephone P7 mini
tomasenko
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 26. led 2012 21:57:28
Typ mobilu / ROM: Elephone M2 gold

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od tomasenko »

Zdravím,
jaké obaly k tomuto telefonu používáte? Zda se mi folie která byla v balení u telefonu celkem měkká.
flois
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:52:00
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od flois »

Zdravim vsechny drzitele P7 mini. Tento telefon jsem koupil jako levny kousek na hrani. Docela funguje uspokojive, ale ma mouchy. SD karta se pravidelne hlasi jako poskozena (neni pravda odzkouseno), BT se obcas nespojuje s autem. Cim to je? HW? Anebo nevhodna ROM? Mam Etotalk ROM a udelal jsem factory reset. Prosim o radu. :clap:
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

S sd kartou 8gb i 32gb jsem nikdy podobný problém neměl. BT nezkoušeno.
flois
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:52:00
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od flois »

Mam kartu 32 GB. Co pomaha, je vypnout a vyndat baterii, pak je chvili klid, ale chybove hleseni SD karta nenalezena/poskozena driv nebo pozdeji prijde. Mohla by pomoci jina ROM? Moc se mi do toho nechce.
Uživatelský avatar
MiK
Androiďák!
Příspěvky: 416
Registrován: pon 05. dub 2010 16:39:34
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Mobil 2 / ROM: Nomu S30
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od MiK »

To nevím. Ani s původní ROM z Etotalk jsem neměl problém. Navíc ona nebude nijak upravená ta etotalk verze. Takže nevím. Možná špatný kontakt.
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od prasil »

Nebo si prostě telefon a karta nesednou. Já třeba už nekupuju karty A-data, protože prostě v číňanovi blbnou, ať už maj proužek jakýkoliv.
flois
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:52:00
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od flois »

Karta je myslim Kingston, nemam telefon u sebe. Diky za tip, vyzkousim jinou zna ku SD.
flois
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:52:00
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od flois »

Karta je myslim Kingston, nemam telefon u sebe. Diky za tip, vyzkousim jinou znacku SD, uvidim, zdali to pomuze.
Pokud je to spatny kontakt, jak na to? Ztlustit profil karty nalepkou?
Mam jeste podezreni, ze se problem s kartou vyskytuje po nabiti telefonu, nechavam jej dele na snure. Muze to mit vliv?
DigiCult
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06. bře 2014 19:59:08
Typ mobilu / ROM: UMI Plus Extreme
Mobil 2 / ROM: iOcean Rock M6752
Tablet: Chuwi Hi10

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od DigiCult »

Som docela rozčarovaný a to aj nemilo.

MÍNUSY:

Zle skalibrovaný display. Pri ťapnutí na riadok v dolnej polovici obrazovky zareaguje riadok ktorý je nižšie. To je nepríjemné.

Nie som si istý, ale stále mám dojem, ze display je z plastu. Ale asi zdanie klame.

Pravdepodobne výrobná vada audiokonektoru na konkrétom kuse. Stačí jemné pohnutie konektorom a zvuk v slúchadlach kolíše - hrajú len výšky. Už som kontaktoval predajcu a budem to riešiť výmenou konektoru v nejakom servise na Slovensku. Pravdepodobne ide o studený spoj, alebo o zle napájkovaný kontakt. Konektor sa jemne hýbe.

EDIT: tak zavada podomacky opravena. Chyba bola v jednom pliesku v konektore, ktory bol nadmerne vyhnuty smerom von z konektora a tym padom doliehal len velmi slabo na jack. Telefon som rozmontoval a malou pinzetou pliesok viac ohol dovnutra konektora.

PLUSY:

Výborný výkon za nízku cenu

Možnosť pripánia Flash pamätí cez Mini USB konektor OTG. Veľmi užitočná fičúrka.

Externá SD karta sa v systéme automaticky hlási ako SD karta prvá v poradí. (Aspon teda u telefonu kupeneho v Banggood, zrejme od Etotalku to tak nie je)
Naposledy upravil(a) DigiCult dne sob 24. kvě 2014 13:01:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alesn
Androiďák!
Příspěvky: 459
Registrován: stř 09. kvě 2012 17:06:54
Typ mobilu / ROM: THL W8 _ 4GB
Mobil 2 / ROM: Elephone P7
Kontaktovat uživatele:

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od Alesn »

Ohledne sd karty mam tu dve jedna samsung 16 gb class10 druha adata class10 ale je pomalejsi nez samsung ta jede v telefonu ok nikdy zadnej problem samsung se neda pouzivat furt to rve ze je to poskozene a nepomaha nic krom formatu karty a to mne prestalo bavit tak ze je tam adata 16gb mozna to nema uplne rado rychle karty :DD

Audiokonektor mam ok nepresnost pri dotyku mam taky(ne vsude) ale uz jsem si zvykl :lol:
karitako
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: ned 03. bře 2013 7:44:29
Typ mobilu / ROM: UMI X1

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od karitako »

Zdravím,

Prosím Vás o pomoc, bol som tiež spokojným majitelom Žiaľ mob.utrpel pád a bez následkov to nezostalo rozbil som displej hlava v smútku vie mi niekto pomôcť, poradiť vopred Vám všetkým ĎAKUJEM
flois
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. kvě 2014 10:52:00
Typ mobilu / ROM: zopo

Re: Elephone P7 mini OTG

Příspěvek od flois »

2 Alesn:

Zajimavy postreh, zkusim pouzit starsi, pomalejsi kartu. Diky.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Elephone“