Google Nexus 5X - obecná diskuzeNexus 5X Boot loop

Moderátoři: novas78, kecinzer, novas78, kecinzer

CyberCodeDroid
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pon 22. srp 2011 22:59:08
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od CyberCodeDroid »

I já mám bohužel telefon po nedávném problému znovu na reklamaci, z více důvodů bohužel i časté restarty, zamrzání a jiné. Distribuce byla EU, skrze CZC.
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8GB/256GB
Amazfit T-Rex Rock Pro Black
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

Takže jsem bohužel další postižený. Telefon dnes ráno plně funkční mi najednou při prohlížení stránky zamrznul a restartoval se. Poté se to seklo v úvodní animaci a dál než za nápis Google se nedostanu. Do recovery menu se dá dostat, provedl jsem kompletní wipe a bez úspěchu, telefon se zkrátka dál než za Google nedostane. Jak vidím nejsem sám, asi blbě nastavené kurvítko :D
No tak reklamace, co se dá dělat. Koupeno v CZC na pražských Hájích, no jsem zvědav jak to dopadne, hodně lidí mi říká že s reklamacemi tam dělají problémy. Dám vědět jak jsem dopadl.
ondrej.n
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: pát 20. črc 2012 9:09:41
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ultra 128GB, Galaxy watch 3

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od ondrej.n »

Mě to tedy ještě nepostihlo, ale pro jistotu, sice OT, ale jakou provést zálohu tel.?
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od RKSoftware »

@ondrej: ja pouzivam myphoneexolorer je free a na zalohu sms, kontaktu, kalendare a vypisu hovoru je super. Zbytek normalne vykopirovat

@douber: problemy nedelaji ale otazka jestli to stihnou vyridit vcas
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Jumbo78 »

SMS, kontakty a kalendář na GOOGLE, zbytek zkopírovat.
Na co používat nějaký MPE, když stačí večer zapomenout udělat zálohu a je to v pytli.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

RKSoftware píše: pát 14. črc 2017 10:55:29 @douber: problemy nedelaji ale otazka jestli to stihnou vyridit vcas
No tak to vezmu popořadě. První reklamace Nexus 5, nenabíjel se a nereagoval na nabíječku. Odnesl jsem ho tam na reklamaci. OK měl jsem prasklé sklo a když jsem se ptal jestli to opravě nevadí, tak mi dva technici po sobě potvrdili že to je OK že na závadu to určitě nemá vliv. Po 29 dnech mi došlo, že mobil z důvodu prasklého skal nelze opravit pokud nezaplatím 3000 kč. Úžasný!
Dále mi neuznali reklamaci zdroje kterému rachtal větrák, po vyzkoušení to bylo v pohodě, takže jsem byl za hlupáka co si vymýšlí. Pak jsem si doma všimnul že na zdroji jsou ohlodané šroubky a záruční nálepka je úplně jiná. Chtěl jsem vrátit prachy tak to takhle zařídili a pak se hádej...
No vím že jsem měsíc bez telefonu, to je jisté.

Edit:
Takže k věci ať tu netropím OT. Tak jsem ho odevzdal k reklamaci a s reklamačním technikem jsem se celkem pobavil. Prý mu tam lidi telefony od LG nosí neustále tak se ani nediví. Nejhorší jsou prý G4, nachlup stejný příznaky, zkrátka jednoho dne vám ten telefon umře. Já měl jen prý tu kliku že jsem se dostal do recovery menu, mnohým to už nejde. Jinak servis LG je strašný, všechno jim trvá věčnost a už nemají na tyhle telefony náhradní díly a pokud se nepokusí o nějakou výmluvu typu "natekla vám tam voda" tak vrací prachy. Zkrátka blbá zpráva. Kde sehnat nějaký pořádný mobil do 10k co není zadělaný kravinama od výrobce a neskončí na jednom firmwaru? Jako bral bych další Nexus jenže 6P se dá sehnat už jen použitý (ani omylem) a na Pixel to bych musel kadit zlatý cihly. Takže co teď?
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od C4r10s »

Přesně tohle řeším i já. Čekám na vyřízení reklamace, ale pomalu a jistě se s 5X loučím a tudíž hledám náhradu. Jak jsem psal taky bych bral 6P a tak jsem přemýšlel ho vzít třeba z Německa, kde je do 399 éček. Má s tím někdo zkušenost? Nebo mě napadlo ještě Slovensko, ale tam nevím jak jsou na tom.
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od M.I.R. »

Tak oficiálně přiznávám, že můj boot-loop issue nebyl bootloop issue :) Už jsem přišel na to, co způsobovalo časté zamrzávání + časté restarty - mohla za to aplikace Swarm. Více info zde. Třeba to pomůže. Za mě jsem rád, že to nemusím dále řešit. Z předchozích diskuzí bych ještě dodal, že Honor 9 se opravu jeví jako nejlepší alternativa k N5X.
T-Mobile G1 -> LG Optimus One -> Samsung Nexus S -> Huawei Honor 2 -> LG Nexus 4-> LG Nexus 5X
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

M.I.R: No vzhledem k tomu že jsem se dostal do recovery menu a udělal full wipe a stejně mobil nenaběhl tak to tím asi fakticky nebude, ale díky za radu. Právě taky po Honoru 9 pokukuji, jenže na nějaké zkušenosti jak je na tom značka Honor po SW podpoře nikde nic.
Abych nedopadl jak u Sony kde jsem skončil po třech aktualizacích na prehistorickém a naprosto nevladěném firmwaru (Xperia Sola), proto mám teď strach přejít na jiný mobil než je Nexus/Pixel. Výrobce to zafláká hovadinama a pak na zákazníka kašle.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Mirda86 »

H9 dostane 100% 8.0 a s nejvetsi pravdepodobnosti i 9.0.

Jinak Sony momentalne podporuje po sw strance telefony nejlip ze vsech vyrobcu. Vyjma Pixelu. I kdyz treba Nougat nebo nektere zaplaty dostaly TOP Xperie treba tyden po Pixelech.

Napriklad takova X Performance ktera se da sehnat v sedivce za par kacek (hodne pod 10k) bezi na 7.1.1 s nejnovejsima zaplatama. A to ma Sony uz dve novejsi vlajkovky.
Nejaka Sola(navic nizsi stredni trida ve sve dobe) to uz je solidni minulost.


Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

Mirda86: Problém je že jsem Solu kupoval jako úplnou novinku a to byl druhý nejlepší telefon od Sony za který jsem vyplázl 9k, lepší byla jen Xperia P, Xperia S dorazila asi o měsíc později. Sony to naprosto zazdilo úděsnou podporou a ignorací zákazníků. Z toho telefonu se nedalo ani volat, reklamace skončila klasickou výmluvou "závada se neprojevila". Pak Sony Xperia J pro sestru, po měsíci zkrátka umřela, vada neopravitelná. Pak kolega v práci měl Xperii XZ a ta mu po půl roce úplně zdechla. Já sám ještě měl Sony MW1 Smart Wireless Headset pro naštěstí 3x vyreklamováno na baterii a nedávno jsem (bohužel) dostal bezdrátový headset taky od Sony SBH20 Stereo Bluetooth Headset a ty se mi čas od času odpojí, musím je vypnout a zapnout a jedu dál, uvidíme dál jestli to bylo mobilem. Je mi jedno co tam mám za číslíčko u androidu nebo kolik to strojí ale chci aby to fungovalo. Že teď Sony je lepší, nezájem ztratil jsem k nim důvěru jako k LG od kterého už taky doma nechci vidět ani šroubek. Sice od nexusu 4 jedu na LG, 4 mi zdechla těsně po záruce, 5 ta byla křehká jak iPhone, jednou mi vypadl z kapsy když jsem lezl z auta a to byl v ochranném pouzdře a hned prasklina přes celý displej, pak přestal nabíjet a teď 5X mi chcípne v ruce...
LG a Sony mi už zkrátka do baráku nesmí a konečná.
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od M.I.R. »

Měl jsemsvého času Huawei Honor 2. Podpora.. no, jak to říci. Tenkrát jsem přecházel z Nexus S s Jelly Bean na tenhle kousek, který měl pouze KitKat, ale přislíbenou brzkou aktializaci. Z brzké atualizace bylo rok čekání a pak jsem dostal místo tehdejšího krásného a odladěného ICS Jelly Bean, který nesl EMUI a to mě dodělalo :D Ten telefon šel s tím balastem, co přidali :)

Nicméně dnes to vidím už trošku jinak a říkám si, že aktualizace mě tak nějak nezajímají a důležité pro mě je, jestli je systém vyladěný. Ony pryč jsou ty doby, kdy s každou novou verzí Androidu přibývala tuna věcí na zkoušení. Myslím si, že poslední zásadní milník byl Lollipop. Po něm se jedná už jen o drobné změny, pro většinu běžných uživatelů nepostřehnutelných. Za mě tedy zásadní aby to mělo aktuální verzi a jestli aktualizace přijdou, to už je jedno.

Má další zkušenost hovoří o tom, že při tvorbě aktualizací už výrobce onomu odladění nevěnuje dostatečnou pozornost, takže ne každý update je dobrý update :)
T-Mobile G1 -> LG Optimus One -> Samsung Nexus S -> Huawei Honor 2 -> LG Nexus 4-> LG Nexus 5X
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

Tak už jsem se naštval a vyřešil to po svém. Po týdnu s Nokií 2600 jsem to vzdal a koupil Samsung S7 která mě s nejrůznějšími slevami a akcemi vyšla na necelých 10500. Sice to není ani zdaleka tak čistý android jak jsem zvyklý ale po vyházení veškerého balastu jsem se k tomu víceméně přiblížil. Zkrátka v podobné cenové kategorii nic jiného kloudného není. Jinak ani Nexus 6P nedoporučuji i on trpí na bootloop a nejrůznější průšvihy, taky co se od čínského výrobce dalo jiného čekat.


C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od C4r10s »

Jak ses dostal na tak pěknou cenu? Taky o tom uvažuji.
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

No stačí jen hledat. U uřvaného zeleného šmejda moc nenakupuji ale tentokrát se mi povedlo to snížit opravdu tak, aby se mi u něj vyplatilo nakoupit. Sám uřvaný zelený šmejd dává za černou a zlatou variantu ihned 1500 Kč slevu (bral jsem černou) když jim donesete starý telefon, klidně nefunkční tlačítkový. Pak sám Samsung vrací z ceny 3500 na účet, už jsem zaregistrovaný a jen čekám na potvrzení. Potom jsem s obrovskou klikou narazili na člověka co měl slevu 600 Kč na nákup nad 15000 Kč ve formě kupónu co by nevyužil. No tak z 16290 Kč jsem na ceně 10690 Kč (ano mé původní propočty byly kapánek blbě) no a to je za CZ distribuci opravdu příjemná cena. To že uřvaného zeleného šmejda nemám vůbec v lásce, tak tohle se mu skutečně povedlo.
Uživatelský avatar
ja_som
Robot
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 22. lis 2012 7:33:37
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1 (2018) 32GB / Android 8.1.0
Tablet: Lenovo Tab 4 8" Plus 64GB / Android 7.1.1 root
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od ja_som »

Ak náhodou niekto má bootloop na zariadení po záruke, môže skúsiť tento postup:
https://www.xda-developers.com/nexus-5x ... oot-phone/
:ugeek:
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od RKSoftware »

Za pokus by to mozna stalo, ja osobne jsem taky zkousel podobny postup - flashoval jsem ruzne modifikovane boot image do telefonu, ale vysledek nula. Me to tenkrat ani nedovolilo nahodit alternativni recovery jenom do RAM (bez flashnuti). Ono asi hodne zalezi na tom jak k bootloopu doslo - kdyz to byla nejaka SW chyba, tak to asi pujde. Ja jsem na 99% patril do skupiny tech, kterym neco HW odeslo na zakladni desce a tam tyto postupy bohuzel nepomohou.
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
ja_som
Robot
Příspěvky: 752
Registrován: čtv 22. lis 2012 7:33:37
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1 (2018) 32GB / Android 8.1.0
Tablet: Lenovo Tab 4 8" Plus 64GB / Android 7.1.1 root
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od ja_som »

Nečítal som to celé, ale všimol som si tam nejaký img "N2G47Z_4Cores.img", ktorý predpokladám upravuje niečo s využitím jadier, aj na 6P som videl návod, kde sa spomínalo niečo o využívaní menej jadier. Čo to presne robí neviem, nevenoval som tomu pozornosť, ale ak človek potrebuje rozchodiť fón, tak to určite za pokus stojí.
:ugeek:
Uživatelský avatar
RKSoftware
Robot
Příspěvky: 1201
Registrován: ned 05. úno 2012 15:09:09
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 FE
Rom: Stock 12

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od RKSoftware »

To je pravda, stejne je to posledni moznost pred tim nez se clovek dostane na rozcesti kde si musi vybrat mezi kremikovym nebem a servisem, ktery by musel zaplatit z vlastnich...
Galaxy S21 FE
ROM: Stock 12
Kernel: Stock
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

Jinak jsem zjišťoval jak je to s Nexusama 5X ve světě a zjistil jsem jednu užitečnou informaci od postižených majitelů.
Jak zjistíte že vám Nexus v dohledné době chcípne:
1. Pokud se neodpojíte z Wifi a postupně ztratíte její signál tak se telefon nepřepne do mobilních dat, nebo mu rovnou vypadne mobilní signál. (no u tohoto bych nejdříve zkusil vyměnit SIM kartu, záležitost maximálně dvou hodin)
2. Dramaticky vzroste spotřeba baterie.
3. Tohle si můžete rovnou vyzkoušet: Vypněte telefon, nechte ho cca 30 vteřin v klidu a pak ho připojte k originální nabíječce. Pokud se telefon začne nabíjet a objeví ikona baterie jste zatím OK, pokud telefon po připojení nabíječky začne sám od sebe nabíhat do operačního systému, tak mám pro vás blbou zprávu...

Sám mohu potvrdit že mě se týkal problém č. 1 (i když občas ke konci tak 3x do měsíce) a 2. Problém číslo 3 nemůžu potvrdit, nezkoušel jsem.
krystofdb
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05. srp 2017 13:41:48
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od krystofdb »

Komu se stal taky boot loop a má telefon od CZC - řeší to tedy reklamací výměnou desky? Je ještě nějaká možnost, jak stáhnout data, když se telefon ani nezapne - třeba aby je přetáhli v servisu?..
Maykii
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09. srp 2017 9:17:41
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5X - stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Maykii »

Zdravím pánové,

tak mě dnes také postihl boot loop. Rád bych se Vás zeptal na několik věcí, poněvadž v telefonu mám vcelku důležité věci.
Telefon se mi seknul na logu Google a dál nenaběhne. Přes vypínací tlačítko + hlasitost dolů se dostanu do možností, tam dám recovery mód a po potvrzení mi to napíše "No comand". Takže počítám s tím, že to bylo neúspěšné. Dá se ještě nějak jinak smazat celý telefon??

Zatím mám telefon na nabíječce, ale po smazání ho vypnu a dám na reklamace. Nevíte jak se nyní k tomu staví LG servis?? Telefon denně používám a bohužel jinší telefon doma nemám, takže čekat 30 dní s hloupým telefonem .. no bude to asi zábava :-)

Mockrát děkuji za informace!!
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

No pokud se nedostaneš do recovery menu tak bych to zkusil smazat ještě přes NRT nebo klasicky přes příkazový řádek v ADB. Pokud se ti ale nepřipojí máš smůlu, nesmažeš to.
Jinak v reklamaci ho mám od 18. července a nevypadá to že by s tím nějak spěchali, hádám že 17. srpna v 23:59 mi přijde zpráva, že mi do toho natekla voda a ať si pro něj přijdu a klidně si ho můžu doma vystavit nebo mi ho vrátí neopravený. S Nexusem 5 jsem čekal podobně. LG servis je zkrátka děs.

Jinak taky chcípnul v kapse/ruce nebo jsi ho takhle našel ráno v nabíječce?
Maykii
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09. srp 2017 9:17:41
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5X - stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Maykii »

Přes příkazový řádek?? Mohl bys mi to trochu více objasnit?? Moc zběhlý takhle v androidu nejsem :D A NRT?? .. no jelikož nemám povolené ladění přes USB a ani žádný root a tak, tak to bez toho asi neudělám, že? :-D

Jinak po vyfocení fotky telefon zamrznul, párkrát se resetoval a pak už jen logo Google. A to jsem si myslel, že mám silnější kousek. V této diskuzi jsou 3 body jak zjistit, že se chystá boot loop a ve všech jsem obstál. Bohužel no .. :-) Tak uvidíme jak na tom budu já, v pátek si jedu s nima pokecat a jelikož nejsem z Prahy, tak doufám, že se nějak rozumně domluvíme!
Welchi
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: stř 27. lis 2013 20:18:35
Typ mobilu / ROM: SGS
Tablet: Nexus 7 /2012
Rom: CyanogenMOD

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Welchi »

Pokial nema root a vsetko s tym spojene
custom rom a recovery .. proste stock
tak mu foun do recovery nenabehne lebo tam ani neni..
Da sa skusit NRT ckom fix /flesh stock
bootloop.

Apropo ja som presiel z N5x ku konkurencii ..
Proste som nenasiel nieco rozumne a hlavne spolahlive ..a za rozumnu cenu.
Uživatelský avatar
Douber
Stálý androiďák
Příspěvky: 182
Registrován: stř 13. črc 2011 15:25:03
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Rom: Stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Douber »

Welchi: Já už jsem nějak zblblej, je to síla zvyku že každý kdo má nexuse tak očekávám že má root a všechno okolo toho no...

Maykii:
NRT - Nexus Root Toolkit - http://www.wugfresh.com/nrt/
ADB - Minimal ADB and Fastboot (můj oblíbený) - https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2317790

Vzhledem k tomu že tam asi nemáš povolené ladění USB tak doporučuji Nexus Root Toolkit a modli se aby se telefon detekoval, jinak máš smolíka, bohužel. Já jen očekával že máš odemčený bootloader a root. Jinak v servisu na data uživatelů naprosto dlabou buď to rovnou přehrajou, tudíž hodí do továrního nastavení a pokud seženou díly tak stejně vymění základní desku, ta stará se zahodí a nahrajou na tu novou úplně čistá data. Jestli jsi měl v telefonu nějaká data co by ti mohla uškodit, nechť je to pro poučení tebe poučení že tohle do telefonu zkrátka nepatří. :lol:
Praha, nepraha pro všechny obyvatele ČR platí stejné zákony, pokud je v záruce mají na vyřešení 30 dnů. Přeji mnoho zdaru.
Welchi
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: stř 27. lis 2013 20:18:35
Typ mobilu / ROM: SGS
Tablet: Nexus 7 /2012
Rom: CyanogenMOD

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Welchi »

Takto to treba mat zaskrtnute v NRT

Obrázek
Maykii
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09. srp 2017 9:17:41
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 5X - stock ROM

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Maykii »

Všem mockrát děkuji za rady! :)
Nakonec jsem se přes nějaký návod na internetu dostal do Android Recovery kde jsem dal factory reset/wipe data. Takže by to mělo být dobré.

Welchi:
1) telefon se detekuje i když bude jen úvodní obrazovka s logem google a nebo ho musím dát do nějakého módu?
2) to když dám tak se telefon dá do továrního nastavení a přehraje se i operační systém jo??

Snad ten telefon nemůžu rozbít ještě víc :lol: :lol:
Welchi
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: stř 27. lis 2013 20:18:35
Typ mobilu / ROM: SGS
Tablet: Nexus 7 /2012
Rom: CyanogenMOD

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od Welchi »

Pouzil som tuto moznost raz ked som aktualizoval android a zabudol som ze mam root takze system ani nenabehol.
V podstate som sa riadil instrukciami v programe.Bolo to davno tak podrobnosti nepamatam.
A ano spravi sa full wipe.
Len prihlast sa da do google uctu v telefone na posledne pouzitom.
C4r10s
Stálý androiďák
Příspěvky: 139
Registrován: stř 07. lis 2012 17:20:26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X black 32GB
Rom: 7.1.1 root pixel mod

Re: Nexus 5X Boot loop

Příspěvek od C4r10s »

Tak u mne to CZC stihlo těsně před vypršením termínu (1den). Reklamace uznána a vyměněná základní deska. Škoda, už jsem si hledal náhradu a docela se i těšil na nový kus železa. Jinak moje postřehy od opravy. Telefon je svižný, vše běhá tak jak má. Root ani odemknutí bootloaderu jsem nedělal a asi už nebudu. Nepsali, že by mi měnili baterii, ale teď mám o dost větší výdrž - na 5% baterie udělám 30 minut SOT. :shock: To jsem fakt před tím neměl. O to ho nešetřím. Takže hry, internet, volání, wifi, všechno. Jas na 50% automat. No ještě k opravě...trochu mě zarazilo druhý den, když jsem se koukl za sklíčko čočky a viděl tam takový množství prachu. To jsou fakt pra.ata, že to není možný. :facepalm: V jakým bordelu to montujou? Udělal jsem fotky a tam černý flíček vždy na stejném místě. Aha, takže prach. Trochu jsem s tím poklepal a flíček zmizel a prach taky. Tak uvidím, kdy se to zase objeví. Teď vyhlížím Android 8.0.0 a snad se 21.8. dočkám bez bootloopu.
Odpovědět

Zpět na „Google Nexus 5X - obecná diskuze“