Ulefone Power - ROM/ROOT/FWTWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od rbarat »

141418-281x500.png
141418-281x500.png (38.13 KiB) Zobrazeno 7683 x
Všetky potrebné súbory + návod tu -> http://www.needrom.com/download/twrp-2- ... thebest-6/
Ak chceš odtiaľ ťahať, treba sa zaregistrovať.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od akapl »

Na needrom.com už je TWRP 3.0 (ale ještě má nějaké bugy) pro Ulefone Power.
danikd
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: úte 11. kvě 2010 12:17:10

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od danikd »

Prosim prosim, jsem v tom zacatecnik, cetl sjem ten navod, nasitaluji ovladace, vypnuty tel. pripojim k PC a flashnu, Az bude mit custom recovery, flashnu supersu abych mel root?
Jak to pak bude fungovat s budoucim updatem na MM? OTA pujde? Nebo budu muset stahnout celou ofiko ROM a flashnout pres TWRP?
Po update na MM zase zmizi TWRP? Root asi urcite ze? a bude se muset cekat na root pro MM?

Diky moc za amtersek dotazy. Hezky evcer. DD
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Mas v tom dobrej hokej teda... OTA ti s rootem a twrp nepujde zadna, updatu na MM bych zas tak moc neveril, no uvidite, mozna ze slovo dodrzi, tezko rict. Stock rom flashujes pres flashtool, v twrp opravdu zadnou oficialni rom, nebo ofic update balicek neflashnes. Po updatu na MM ti zmizi vse, twrp i root, protoze ti reflash pres flashtool vse smaze.
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
medous357
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. pro 2012 12:11:26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od medous357 »

Zdravím novou Rom jsem udělal přes flashtool i poslední TWRP ale stále se mě nepodařilo udělat root,můžete prosím poradit co dělám špatně, děkuju.
Uživatelský avatar
ax1qwer
Moderátor
Příspěvky: 1679
Registrován: pát 12. srp 2011 17:06:01
Typ mobilu / ROM: BlackBerry Passport QWERTZ

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od ax1qwer »

Bylo by dobry napsat, jakou chybu ti to v twrp vyhodilo...

­
Smartphone: BlackBerry Passport QWERTZ
medous357
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: ned 30. pro 2012 12:11:26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od medous357 »

Právě, že žádnou chybu to nevyhodilo.... z needrom rom nahrána i TWRP ,ale aplikace co vyžadují root hlásí že není root.
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od kozelos »

nahrani twrp ale neznamena root... musis do toho twrp nabootovat a v nem pak flashnout toto: http://www.supersuroot.com/" onclick="window.open(this.href);return false; mas tam i videonavod
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Ulefone
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06. črc 2016 14:07:52
Typ mobilu / ROM: ulefone

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od Ulefone »

Zdar. Mam aktualne android 6.0 a posledny OTA update. Rad by som telefon rootol a dal poslednu verziu fw. nasiel som toto:
http://www.needrom.com/download/ulefone ... -firmware/

Ale radsej sa opytam na fore, ako na rootnutie tohto telefonu, aby som ho nebrickol... Na ich stranke je oficialny navod, ale ten je este na android 5.0. Vdaka za vasu pomoc pri rootnuti! :oops: :roll:
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od akapl »

Při flashování pomocí SP FlashTool do adresáře kam jsi vybalil ZIP s ROM nakopíruješ IMG soubor TWRP. Pak ho přejmenuješ na "recovery.img" a přepíšeš ten původní co tam byl. Aby vše fungovalo, musíš potom z toho adresáře spustit CheckSum_Gen.exe, ten vypočítá kontrolní součty a zapíše je do souboru CheckSum.ini.

Pak už stačí jen udělat flash.

Možnost ROOTu je potom v TWRP. Abys oprávnění ROOT mohl ovládat, budeš potřebovat aplikaci SuperSU nebo podobnou. K tomu musíš stáhnout binárku a tu flashnout z TWRP.
HonzaSk
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: stř 08. led 2014 14:59:23
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od HonzaSk »

Ještě doplním - před flashováním twrp recovery si stáhni supersu a nakopíruj si ho třeba na sd kartu, resp. v tomhle případě můžeš i do interního úložiště.

Při flashování si pohlídej, aby jsi měl zafajfkovaný pouze recovery, žádná jiné oddíly!

Po úspěšné flashi se dostaneš do twrp, tak že vypneš telefon a znovu ho zapneš současným držením "Volume +" a tlačítka "power". Vyjede ti takové malé menu, kdy tlačítkem "volume +" vybíráš řádek a tlačítkem "volume -" potvrzuješ volbu: zde vyber "recovery".

Tim se spustí twrp, kde po vybrání jazyky dáš instalace a najdeš zmiňovaný supersu a nainstaluješ ho. Po restartu by jsi měl dostat roota :-)
Ulefone
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06. črc 2016 14:07:52
Typ mobilu / ROM: ulefone

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od Ulefone »

Jo diky chlapi! A ktoru rom by ste najviac doporucovali? na nejaky cyanogen mod alebo lineage os asi mozem zabudnut ze?

Rad by som skusil gravity box ak to pomoze ten telefon este vytunit. A zaujimave by mohlo byt vypinanie zapinanie root opravneni. Niektore aplikacie root vyslovene vyzaduju, ine ho maju zakazany...

dik moc! :clap:
rioss
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. úno 2016 6:20:01
Typ mobilu / ROM: SG 2

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od rioss »

Zdravím vás pánové,
chtěl bych se zeptat zda někdo zvládá v pohodě na UP - twrp,novou room, root a aktualizace na nějnovější android atd. (mám v tom trošku zmatek) a měl by náladu za nějaký poplatek se toho chytnout v okolí brna nebo znojma? Děkuji
slachtazdenek
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. črc 2017 17:36:54
Typ mobilu / ROM: ulefone power

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od slachtazdenek »

Muže te mi někdo napsat přesný návod na root ? pro začátečníka na ulefone power ? byl bych vám za to vdečný :)
HonzaSk
Stálý androiďák
Příspěvky: 212
Registrován: stř 08. led 2014 14:59:23
Typ mobilu / ROM: Oukitel K6000 Plus
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power, Elephone P7000, Lenovo P780

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od HonzaSk »

Zkuste precist cele vlakno, je toho tady napsane dost a od posledni prosincove verze 2016 se nic nemeni.
al.zavoral
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. srp 2017 13:31:53
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od al.zavoral »

HEHE... :D :D Já tedy nevím jestli se něco změnilo od prosincove verze nebo ne, ale ted jsem se tri dny pokusel flashnout TWRP na Power ANdroid MM 20161206 ( přišel mi před týdnem) ... žádná verze TWRP uvedená na needrom mi nefungovala , tovarni recovery ji proste prepsala a bylo vymalovano.. jak pres SP Flash , tak pres prikazy ADB. proste jsem se do TWRP nedostal žádným příkazem ani postupem. I ksyz mi SP Flash i adb halsilo ze recovery je tam kde ma byt.. :D :D :D
Jen pro zajimavost co jsem zkoušel.. ;)

Flare ROM - krasny, ale pulka funkcí nejela.. ;)
https://www.needrom.com/download/ulefon ... -mm-06-23/ tyto verze - šedá obrazovka a nahore jednopixelový barevný pruh.. :D

nakonec mě tedy zachránila stock rom https://www.needrom.com/download/ulefon ... -firmware/ v kombinaci s tímto návodem - https://www.china-devices.com/forum/ind ... ces.19852/

JENŽE... tím zábava nekončila... Do TWRP se dostanete jenže ouha... dotykova vrstva nejede... což o to , říkám si , bezdrátová myš a OTG a no problem.. a pohoda ,TWRP jsem spustil, instal SU a root byl na světě. Ale byl ( a ještě stále je :D ) problém... po použití otg redukce s bezdratovou myší se telefon rozhodl nenabíjet.. Připojený k nabíječce , nebo USB portu v PC ledkou hlasí že se nabíjí - nejenom ledkou ale i různé aplikace tvrdí že se telefon nabíjí , nicméně šťáva do něj neteče... skutek utek.. Takže teď mam telefon s baterkou někde snad až pod nulou...samozřejmě vypnuty a absolutně nevím co s ním.. :D Našel by se prosím někdo a poradil mi ?
Uživatelský avatar
akapl
Stálý androiďák
Příspěvky: 114
Registrován: úte 09. úno 2016 10:22:33
Typ mobilu / ROM: Ulefone POWER
Rom: Ulefone Stock 6.0
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od akapl »

Pro ty co v tom pořád trochu plavou sem hodím Step-by-Step (krok za krokem) návod na flešování ROM nebo RECOVERY.
Použití tohoto návodu je samozřejmě na vlastní riziko.

Důležitá poznámka, SP Flash Tool je potřeba stáhnout v aktuální verzi přímo od výrobce čipu, tj. z webu firmy MediaTek!


Návod na flash firmware telefonu:
============================
  1. Do C:\TEMP\Drivers rozbalit Driver_Auto_Installer_vXXXXX
  2. Spustit CMD jako administrátor
  3. Ze složky C:\TEMP\Drivers spustit Install.bat a ukončit CMD
  4. Do C:\TEMP\SPFlashTool rozbalit SP Flash Tool
  5. Ve složce SPFlashTool vytvořit složku Android
  6. Do složky Android rozbalit ROM
  7. Pokud chci flashovat i RECOVERY:
    1. Původní recovery.img přejmenovat na _recovery.img
    2. Do složky Android rozbalit custom recovery
    3. Přejmenovat vybalený img soubor na recovery.img
    4. Spustit CheckSum_Gen.exe a nechat vygenerovat nový Checksum.ini
  8. Ze složky SPFlashTool spustit flash_tool.exe
  9. Na záložce Download kliknout na Scatter-loading a najít soubor ve složce Android
  10. Výběr co chci udělat:
    • Pokud chci zformátovat interní úložiště (smazat všechna data), vyberu místo Download Only položku Format All + Download
    • Pokud chci pouze upgradovat v rámci verze která v telefonu už je, vyberu položku Firmware Upgrade
    • Pokud chci flashnout jenom RECOVERY, vyberu Download Only a zaškrtnu pouze položku recovery
    • Pozor, při zaškrtnutí položky userdata se smažou nenávratně všechna uživatelská data a nastavení!!!
  11. Vypnout telefon!
  12. Na záložce Download kliknout na Download
  13. Na telefonu držet stisknuté tlačítko pro zvýšení hlasitosti a současně připojit USB kabelem k PC
  14. Ve stavovém řádku SP Flash Tool začne načítání rozbalené ROM, už není třeba držet tlačítko na telefonu
  15. Po flashnutí ROM se zobrazí hláška OK a telefon je možné odpojit a SP Flash Tool vypnout
  16. Vše je hotovo, telefon je možné zapnout
Uživatelský avatar
Xfantasy
Androiďák!
Příspěvky: 462
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:51:52
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Rom: Omega
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od Xfantasy »

Zdravím
Tak jsem se také pokusil o ROOT , ale bohužel bez úspěchu.
Přes SPFlash se mi nakonec povedlo nahrát TWRP ale bohužel jsem zjistil že mám šifrované úložiště. TWRP chce heslo které ale neexistuje. Pokoušel jsem se zrušit šifrování ale ani zaboha to nejde deaktivovat.
Navíc po nabootování androidu se TWRP ztratí a boot je opět uzamčený.

Takže se ptám, budu muset smazat data aby se zrušilo šifování a půjde mi pak TWRP nastálo?

Jinak jsem celkem spokojený, mobil funguje skvěle. Velké výhrady bych měl ke kvalitě audia a neuspokojuje mne magnetický kompas který je poměrně mimo směr i o 90 stupňů což omezuje přesnou navigaci směru v terénu třeba u geocachingu.
Samsung Galaxy S3
Omega 43.7
juandon
Nové Androidě
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27. čer 2013 18:11:06
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart ultra 6

Re: TWRP 2.8.7.3 + ROOT na Ulefone Power

Příspěvek od juandon »

Pánové a tuhle někdo skoušel https://www.needrom.com/download/miui-8-20/
Odpovědět

Zpět na „Ulefone Power - ROM/ROOT/FW“