Ostatní telefony UlefoneArmor 5

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Nogglli
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. zář 2018 11:58:16

Armor 5

Příspěvek od Nogglli »

Ahoj.
Koupil jsem si telefon Ulefone Armor 5. Jsem s nim spokojenej az na jednu vec.
Trikrat jsem telefon vybil a nabil do plna a porad baterka moc nevydrzi. Nainstaloval jsem apku AccuBattery a ta mi hned napsala predpokladanou kapacitu 1000mAh a po delsim nabijeni 3993mAh. Udavana kapacita ma byt 5000mAh. Myslite, ze by mohlo pomoct jeste parkrat vybit a plne nabit? Nainstaloval jsem apku i do byvalyho telefonu Acer Z630 a tam mi hned skocilo 3900mAh a po nabijeni 4150mAh, udavana kapacita 4000mAh. Navic bych jeste rekl, ze baterka v Aceru mi vydrzi o dost dyl. Muze to tolik ovlivnit jiny druh displeje, operacni system atd?
U telefonu je nabijecka (snad to napisu spravne) s prikonem 2A a je docela rychle nabity. Nemam to treba zkusit pomaleji s 0,7A?

Diky za odpovedi
Bar
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22. úno 2019 20:06:08
Typ mobilu / ROM: UleFone Armor 5
Mobil 2 / ROM: Nomu s30 mini

Armor 5 - problém s nastavením dual SIM a odesíláním sms

Příspěvek od Bar »

UleFone Armor 5 je bytelný, odolný, v modré verzi i pohledný a atraktivní. Má velký displej, přitom to není neskladné "pádlo". Za přijatelnou cenu obsahuje mj. dual 4G LTE, NFC a bezdrátové nabíjení (škoda jen, že žádného českého prodejce narozdíl od Číňanů nenapadlo prodávat mobil v setu s bezdrátovou nabíječkou/podložkou Ulefone UF002). Výkon i výdrž dostatečné. Záda mají sice zajímavý metalový efekt, ale jsou hladká a lesklá a všechny otisky jsou na nich vidět stejně jako na displeji. Rámeček objektivu foťáku vystupuje nad obvodový rámeček mobilu, takže mobil položený na stůl se mírně houpe a zřejmě se rámeček foťáku brzy odře. Slot na SIM karty je pro nejmenší nanoSIM, které se jen položí do zasouvacího rámečku, ve kterém nijak nedrží, takže kdo má hrubší prsty, je to trochu dobrodružná manipulace. Zvláštnost (chybka?) systému (Android 8.1 – únor 2019) v nastavení dual SIM karet: Pokud nový telefon zaktivujete rovnou s vloženými SIMkami, zeptá se na výběr karty pro volání, kde je možnost "vždy se zeptat", ale při výběru karty pro posílání sms tato možnost není a je nutno "natvrdo" vybrat jednu ze SIMek, což je divné a vyvolá to obavy, jestli bude možné si k odeslání sms ze SIMek vybrat. Kupodivu se možnost výběru objeví v defaultní aplikaci Zprávy přímo při psaní sms.
Pokud ale nový telefon zaktivujete bez vložených SIMek a vložíte je do slotu dodatečně, budete toho muset nastavit více (nebo tomu raději předejít resetem mobilu do továrního nastavení): V nastavení SIM karet totiž chybí Středisko sms zpráv a SIMky se po vložení samy automaticky nenastaví (konkrétně O2). Volání funguje, příchozí sms také, ale nefunguje odesílání sms ze SIMky O2 a výběr SIMky, která bude pro odeslání sms použita. Řešení je ve dvou krocích: Použít servisní kód *#*#4636#*#* a v informacích o telefonu nastavit SMSC číslo střediska zpráv (O2 = +420602909909), to potvrdit levým tlačítkem "Aktualizovat" (stejně popsané tlačítko vpravo znamená ve skutečnosti "Refresh"). Při této operaci je třeba držet mobil na šířku, jinak není vidět, kam číslo napsat. Potom restartovat. Pak už sms chodí správně, ale při odesílání stále nevyskočí volba z které SIMky, a v defaultní aplikaci Zprávy se tato volba kupodivu někam ztratila. K tomu doporučuji deaktivovat předinstalovanou aplikaci Zprávy a nainstalovat novou "SMS Go - Android Messaging App" od MindApps.org z Google Play. V té se objeví možnost výběru SIMky přímo při psaní sms.
Po vyřešení tohoto menšího problému mobil funguje skvěle a lze ho doporučit těm, kdo se nevyhnou hrubšímu zacházení.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní telefony Ulefone“