Lenovo Vibe Shot - obecná diskuzeLenovo Vibe Shot

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Vojta_L píše:Bude bez obchodu Play, bez češtiny, bez podpory českého LTE. Jelikož jde o zařízení, které nepochází z české distribuce, nebude na něj poskytována Lenovem jakákoliv softwarová, nebo hardwarová podpora. Nahrání jiné ROM asi nebude problém, téměř určitě tady na fóru najdeš návod, jak na to.
Děkuji pane Vojto za odpověď. Snad tam čeština bude. Aspoň prodejce to tvrdí. Je mi jasné, že na českou podporu či servis mohu zapomenout. Na druhé straně rozdíl v ceně mě vede k tomu, abych vykasal rukávy a popral se s ROM.
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od marus »

Čeština i Play tam budou, to se neboj.

Nicméně to LTE ne a to by mi za rozdíl ceny teda nestálo, respektive bych se podíval po jiném telefonu
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

marus píše:Čeština i Play tam budou, to se neboj.

Nicméně to LTE ne a to by mi za rozdíl ceny teda nestálo, respektive bych se podíval po jiném telefonu
Díky moc za info. A LTE mě vůbec, ale vůbec netrápí. A ono kupovat telefon za 9000 a za necelých 5000 je rozdíl, aspoň pro mě. A co by jste mi za cca 5 kKč poradil koupit. Potřebuji telefon aby dobře fotil, navigoval a nějaký ten den vydržel. Čím menší tím lepší.
Jediné co mě trápí, tak to, že si DX.com ještě nestrhl platbu z účtu.
Uživatelský avatar
marus
Androiďák!
Příspěvky: 651
Registrován: pát 08. bře 2013 13:28:58
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od marus »

Když už jsi koupil, tak jiný mobil neřeš:)

Chápu i to, že LTE nepotřebuješ. Pak jsi koupil telefon za dobrou cenu.
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

marus píše:Když už jsi koupil, tak jiný mobil neřeš:)

Chápu i to, že LTE nepotřebuješ. Pak jsi koupil telefon za dobrou cenu.
Díky. Řeším a nechám si rád poradit. Protože ten Vibe Shot je primárně pro přítelkyni. Já bych chtěl něco jako Sony Compact no za rozumnější cenu. Bohužel nikde nemůžu nic takového najít. Něco co by dobře fotilo, navigovalo, dlouho vydrželo a hlavně to mělo opravdu kompaktní rozměry. Telefon co má 14 cm na výšku u mě opravdu není kompaktní.
Ještě bych se zeptal jaké jsou hlavní rozdíly mezi čínskou a evropskou ROM a jaké je šance, když jsem telefon koupil z evropského skladu, že tam bude ta evropská.
Předem děkuji a přeji všem pohodovou sobotu.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Jumbo78 »

Přestaň prosím citovat předchozí příspěvky. Stačí odpovědět...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Zdravím všechny vespolek.
Ještě bych měl dotaz ohledně dopravy z dx.com, píšou, že posílají přes holandskou poštu. Znamená to, že mi přijde balíček přes českou poštu? Nebo přes jinou dopravní společnost.
Pak bych se chtěl zeptat zdali do telefonu půjdou nainstalovat aplikace od Sony a to hlavně Album, který má super vychytávku, že se člověk může podívat na mapě kde všude byl (fotil).
Předem moc děkuji za odpovědi a přeji všem pohodovou neděli a spoustu hezkých zážitků nejen s telefonem ;)
33kody33
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 12. črc 2016 17:51:52
Typ mobilu / ROM: Oneplus One COS13.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe Shot S240 ROW

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od 33kody33 »

for :Stannik
1. rozdiel medzi cinskou rom a medzinarodnou rom je ze medzinarodna rom neobsahuje ziadne cinske aplikacie,goole play je sucastou medzinarodnej verzie pracuje spravne ziadne problemy s tym nie su, cestina v medzinarodnej verzii bez problemov
2. ked si kupil Vibe Shot z europskeho skladu to neznamena ze tam budes mat medzinarodnu rom... na 99% budes tam mat cinsku rom, telefon je pouzitelny okamzite aj z cinskou rom, ale najlepsie je to flashnut a mas pokoj, je to jednoduche, na stranke 21 som postoval postup.
3.ak je aplikacia Album od Sony v Google play tak urcite nainstalovat pojde.
4.neviem aka firma ti to doruci v Cesku, asi ta s ktorou ma firma PostNL zmluvu, hlavna vyhoda je ze telefon dorazi z Holandska, co je clen EU a tak na 99% nebudes platit DPH, mne to dorazilo za 11 dni , DPH som neplatil.
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Díky moc 33kody33 za odpovědi a hlavně za uvedení postupu. Uvidím jak se bude dát žít s tou čínskou versí. Zbytečné aplikace mi nevadí. Předpokládám, že s mým používáním telefonu nebudou mít nijak velký vliv na chod telefonu. Jediné co by mi vadilo, kdyby tam nebyl Google Play. S tou apkou Sony Album se zkusím poprat později až budu mít telefon v ruce. Z těch 11 dní fakt nemám radost, ale zase to čekání bohatě vyvažuje nižší cena. Jak se říká sleva není zadarmo )).
Ještě bych se zeptal jak jste spokojený s telefonem. Máte nějaké zajímavé postřehy, rady, doporučení?
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Vojta_L »

Kito píše:
Vojta_L píše:S tímto jsem se setkal, pomohlo až obnovení do továrního nastavení :(

Zkus jednoduše najet na fotografii v galerii, zvolilt "Použít jako" > "Tapeta"
Díky za informaci, ale zatím jsem nevyzkoušel. Ale špatně jsem se vyjádřil, šlo mi spíše o to jak změnit fotku na zamčené obrazovce. Jinak mně to je fuk, jen pro zajímavost. Díky Jo a to obnovení do továrního nastavení má ten tlf. za sebou. :)
Po klikutí na "Tapeta" a oříznutí fotky je možné zvolit mezi mimo jiné i tímto "Nastavit jako tapetu zamčené obrazovky". Jinak tohle nastavení by také mělo jít provést skrze aplikaci Centrum témat.
Kitotik
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 30. pro 2015 6:57:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Kitotik »

Jejda, díky "Vojta_L" za info, to mě nějak nenapadlo :) ...
33kody33
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: úte 12. črc 2016 17:51:52
Typ mobilu / ROM: Oneplus One COS13.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe Shot S240 ROW

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od 33kody33 »

for:Stanikk
Nie je to moj postup Stanikk, ja som iba pouzil a vyskusal, co ini mudrejsi ludia vymysleli - urobili pre komunitu ludich vlastniacich Lenovo vibe shot, vsetko sa da najst na XDA a Boycracked.S telefonom je moj syn maximalne spokojny, ja ho nepouzivam, ja som len ,,servisny technik,,:-)Najlepsia rom je S240 ROW posledna rom Lillipop, ja som sa uspesne vyhol naistalovaniu Marshmallows verzie - vela ludi hlasi problemy, ja ju nepotrebujem na poslednej verzii Lollipopu vsetko funguje bezchybne- nie je dovod menit. Vydrz skvela, vsetko funguje za 3 mesiace ani jeden restart ani crash aplikacii.Telefon vyzera uzasne - premiovo,hlavne ten kovovy ram, fotak skvely, reakcie svizne, nezavisla pamatova karta , ktora nezabera miesto dvom Sim kartam super, skoda toho ceskoslovenskeho LTE 800mhz
Ak sa ti zda 11 dni vela, kup si to z aliexpresu budes cakat 30 dni a pravdepodobne zaplatis DPH...to len tak na margo
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

for 33kody33
Díky moc za rady. Jak mi dojde telefon, tak si jej nejprve pořádně "osahám" a pak zjistím zdali mohu žít s původní ROM nebo si tam dám nějakou jinou např. tu Vámi dopodučenou.
No, když jsem telefon kupoval, tak tam byla doba doručení 3-5 business day :D Což u číňanů asi znamená dva týdny :DD
Jak už jsem psal, to LTE mě vůbec netrápí, venku data využívám málo a jejich rychlost mě nijak nelimituje.
babaq
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 17. bře 2011 21:30:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od babaq »

Ahoj všichni

Zkoušeli jste někdo zapnout na telefonu šifrování storage? Uvažuju o tom, ale někde jsem četl, že paměťové chipy v telefonu nejsou z nejrychlejších a nerad bych po zapnutí zjistil, že došlo k zásadní degradaci výkonu telefonu...

Takže pokud někdo máte v tomto směru zkušenosti, prosím podělte se.
zajpav
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: pát 12. dub 2013 17:38:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot a Lenovo P 1
Mobil 2 / ROM: Lenovo S60 a Lenovo A806
Tablet: Asus
Tablet 2 / ROM: Acer

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od zajpav »

Přesně tak, nechte si tam S240, já se k ní vrátil ze 6
abigeil
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. zář 2016 12:37:12
Typ mobilu / ROM: Huawei G700-U10

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od abigeil »

Stanikk píše:for 33kody33
Díky moc za rady. Jak mi dojde telefon, tak si jej nejprve pořádně "osahám" a pak zjistím zdali mohu žít s původní ROM nebo si tam dám nějakou jinou např. tu Vámi dopodučenou.
No, když jsem telefon kupoval, tak tam byla doba doručení 3-5 business day :D Což u číňanů asi znamená dva týdny :DD
Jak už jsem psal, to LTE mě vůbec netrápí, venku data využívám málo a jejich rychlost mě nijak nelimituje.

Hezky den, take jsem telefon objednala z DX, z "evropskeho skladu", bohuzel jsem si dopredu nezjistila, ze je dobre, asi za 50 Kc uzavrit pojisteni na zpetne proplaceni DPH z DX. Telefon je odesilan z Ciny, pouze rychlejsi postou primo do Holandska pres prekladiste, ale na balicku je zcela zrejme, ze zeme puvodu je Cina, ne Holandsko. Takze telefon zachyti celnice a musi se zaplatit DPH a poplatek Ceske poste. Telefon sel z Ciny 17 dnu, ted je na celnici a po domluve s DX jej necham zaslat zpet (z ceny, kterou mi budou vracet odectou ekvivalent 12 USD). Bohuzel jsem v posledni dobe mela ve svem okoli neprilis pozitivnich zkusenosti prave s Vibe Shot z DX - neostre foceni apod. a radeji vyberu telefon z CR. Drzim palce, at je ten Vas v poradku, Jana
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Zdravím Jano.
Díky moc za info. Mám za to, že jsem to políčko za cca 50 Kč, aniž bych pořádně věděl co to je zaškrtl. Takže DPH nejspíše platit nebudu. Chápu správně, že balíček jako takový mi bude doručovat Česká pošta? Zatím mi to píše již několik dní:
11-10-2016 06:18 The item is pre-advised CZECH REPUBLIC.
Tak jsem zvědavý, kdy to dojde. Děkuji za přání. Dám pak vědět jak to všechno dopadlo.
abigeil
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pon 12. zář 2016 12:37:12
Typ mobilu / ROM: Huawei G700-U10

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od abigeil »

Ano, balicek bude dorucovat Ceska posta. Jakmile dorazi na uzemi CR, zmeni se take podaci cislo - to vse je uvedeno ve sledovani od NL posty.
S ceskym podacim cislem je mozne nasledne balicek hledat pod CP.

DPH je nutne zaplatit, i poplatek poste za vyrizeni, DPH je nasledne proplaceno DX.com - tak mi to DX sdelilo.

Pekny vecer,
Jana
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Zdravím Jano.
Díky moc za info. Tak to je dobře, že balíček bude doručovat Česká pošta. Protože, kdybych náhodou nebyl doma, tak mi tam nechají lístek. S tím DPH jste mě moc nepotěšila, protože jsem si myslel, že když to půjde z Holandska, tak to bude zcela bez poplatků. Předpokládám, že to pojištění se vztahuje na všechny poplatky spojené s dovozem daného zboží.
Každopádně už začínám být netrpělivý, protože je to už pomalu 14 dní co jsem telefon objednával. 4. 10. objednáno, a od 11. 10. hláška že telefon je před odesláním. Asi budu muset naspat čínským soudruhům dopis.
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

Tak se začíná blýskat na lepší časy :D

21-10-2016 17:44 The item is on transport to the country of destination CZECH REPUBLIC
20-10-2016 03:37 The item is at the PostNL sorting center
11-10-2016 06:18 The item is pre-advised

Snad už příští týden budu mít telefon doma. Kdyby pak někoho něco zajímalo, tak jsem k dispozici. Rád se podělím o zkušenosti.
karlovarak
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 15. pro 2011 5:57:50
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 64GB
Mobil 2 / ROM: Honor 8 64GB
Tablet: Lenovo Yoga 2 10" lte

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od karlovarak »

dotaz hlavně na :Vojta_L
je v dohlednu nějaká oprava na problémy s hlasitostí při připojení k bluetooth sadám. Používám do helmy i v autě a od přechodu na Android 6 je to nepoužitelné.
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Vojta_L »

Tyhle informace bohužel nemám, ale problémy jsem nahlásil.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

A nešlo by konečně fixnout bug, že když ve zamykací obrazovky zapínám svítilnu podržením home buttonu, tak to nejdřív napíše notifikaci, že kvůli zapnuté kameře mám smůlu, tu musím odstřelit a až na druhý pokud to jde? To je fakt otravné totiž
Vojta_L
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: pon 26. říj 2015 9:19:15
Typ mobilu / ROM: Lenovo

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Vojta_L »

V jaké verzi OS (číslo sestavení) se tohle projevuje? Předám to dále k řešení.
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Stanikk »

abigeil píše:Ano, balicek bude dorucovat Ceska posta. Jakmile dorazi na uzemi CR, zmeni se take podaci cislo - to vse je uvedeno ve sledovani od NL posty.
S ceskym podacim cislem je mozne nasledne balicek hledat pod CP.

DPH je nutne zaplatit, i poplatek poste za vyrizeni, DPH je nasledne proplaceno DX.com - tak mi to DX sdelilo.

Pekny vecer,
Jana
Zdravím Jano. Přeji hezký večer.
Telefon je už v ČR. Nyní budu řešit s Českou poštou, aby se ke mě dostal. Proto se chci zeptat jakým způsobem DX.com řeší proplacení DPH?
Předem děkuji.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

Vojta_L píše:V jaké verzi OS (číslo sestavení) se tohle projevuje? Předám to dále k řešení.
Z90a40_S363_160625_ROW
Ale mám pocit, že to snad dělalo úplně vždycky, takže to moc neřeším. Ale díky
Stanikk
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 06. říj 2016 15:41:58
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia L

Re: Lenovo Vibe Shot - zkušenosti z DX.com

Příspěvek od Stanikk »

Zdravím vespolek.
Rád bych se podělil se svými zkušenostmi ohledně nakupování z obchodu dx.com.
Telefon jsem objednal 5. 10. ze skladu EU, kde slibovali termín dodání 3-5 business day který se trošku protáhl.... Viz níže.
25-10-2016 11:54 The item has been processed in the country of destination CZECH REPUBLIC
22-10-2016 10:08 The item has arrived in the country of destination
21-10-2016 17:44 The item is on transport to the country of destination
20-10-2016 03:37 The item is at the PostNL sorting center
11-10-2016 06:18 The item is pre-advised
27. 10. mi Česká pošta odeslala dopis, který mi došel 1. 11. kde mi bylo děleno, že se telefon musí clít a že musím dodat spoustu dokumentů a zaplatit "výpalné".
Co mě velice rozladilo až zaskočilo, takže telefon budu muset nechat proclít, což znamená 300 Kč pro poštu + DPH (cca 1000 Kč). Naštěstí jsem se při nákupu proti tomu za cca 2 € pojistil, tak uvidím jak se DX.com bude mít k refundaci těchto nákladů.
Sečteno a podtrženo, i když je lákavá cena, člověk si musí počítat s tím, že sleva není zadarmo, že EU Shipping znamená jen to, že balíček z Číny přepošlou do Holandska s tím, že odtud půjde do ČR. Takže celnice je takřka jistá. Proto se mi jeví mnohem pohodlnější si telefon koupit přímo v ČR byť za vyšší cenu.
Postřehy o telefonu jako takovém napíšu později až jej budu mít fyzicky v ruce.
karlovarak
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 15. pro 2011 5:57:50
Typ mobilu / ROM: Samsung S8 64GB
Mobil 2 / ROM: Honor 8 64GB
Tablet: Lenovo Yoga 2 10" lte

Re: Lenovo Vibe Shot - zkušenosti z DX.com

Příspěvek od karlovarak »

Tak s Lenovem končím.
Takovou podporu kdyz neco zkazi snad svět ještě neviděl. Uz doma přistál Honor8 64GB ve zlaté. Tak hurá zkoumat nový mobil :palec:
Uživatelský avatar
maros306604
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: ned 19. led 2014 18:02:26
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot + Huawei P9 lite

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od maros306604 »

menši problem pri zapinaní dát: ked chcem zapnuť data na mobile, vačšinou sa to na prvy krat nespustí, data zapnute, ale ikona vlavo hore nie je, teda data su neaktívne, musím zapnuť režim lietadlo a opat ho vypnuť , potom už data idu, čo s tým, vie niekto poradiť ? :( :( :(
lukas.konarski
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 10. lis 2016 9:54:10
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Z90a40_S363_160625_ROW

Lenovo Vibe Shot a česká LTE

Příspěvek od lukas.konarski »

Možná to tady někde je, ale nemůžu to najít.. :)

Mám telefon z jičínské disrtibuce: Z90a40_S363_160625_ROW

Používám O2.cz a pochopitelně mi nefunguje jejich LTE. Naladím se "jen" na H+.

Není to až tak zásadní nedostatek.
Přesto bych moc rád věděl:

Je tady NĚKDO, komu se podařilo přeflashovat čínský mobil TAK, aby mu fungovalo LTE od O2?

Mám známého s origo Z90 Lenovem z Datartu. Uvažuji udělat DUMP jeho ROM, ale zjišťuji že je to vyšší dívčí, zvláště když on si nepřeje ROOT svého telefonu, aby neztratil záruku.

Nějaké nápady? :)
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe Shot - obecná diskuze“