Lenovo Vibe Shot - obecná diskuzeLenovo Vibe Shot

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

specifikace:
Displej: 5" FullHD, GG3
CPU: Snapdragon 615 (64bit)
GPU: Adreno 405
Paměť: 3 GB RAM, 32 GB ROM, podpora microSD
Fotoaparát: 16 MPx, OIS, triple tone LED flash
Baterie: 2900 mAh
Cena: 349 USD / cca 11000 CZK

Fotky:
Spoiler:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak na tenhle telefon jsem hodně zvědavej. Sice chybí LTE 900, ale to mě zas tak moc netrápí. Spíš se bojím, aby to Lenovo nezabilo nějakou prkotinou, jako že třeba nebude fungovat photoSphere nebo tak.
slavican
Stálý androiďák
Příspěvky: 157
Registrován: pon 18. srp 2014 18:53:15
Typ mobilu / ROM: Honor 10 128GB Phantom Blue

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od slavican »

http://www.mobilmania.cz/clanky/lenovo- ... fault.aspx

no vypadá celkem slibně, ale lenovo to vždycky něčím pokazí....
HTC one - Zopo zp999 - LG Gflex 2 - Xiaomi redmi note 3 SE - Honor 10, 128GB Phantom Blue
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak jsem ho objednal na Aliexpresu. V CZ ho má alza s očekáváním až v polovině července :-(.
Na Ali je už teď,prodejce vypadá věrohodně, 32GB verze má i evropské LTE.
Měl by dojít do cca. 8 dní tak uvidíme,potom napíšu

/ edit 27.6.2015 : ve fóru dále jsou moje postupy a úpravy , současný stav rootnutá EN ROM, funkční google apps /
Naposledy upravil(a) Zed dne sob 27. čer 2015 19:25:21, celkem upraveno 1 x.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

Tak to se pak (nebo klidně i částečně teď) rozepiš včetně toho, jakou jsi zvolil dopravu (podle rychlosti asi DHL a jestli jsi platil DPH - u několika inzerátů píšou, že přes DHL se neplatí, takže tam se těch 20 dolarů navíc asi vyplatí dát, jestli to člověku ušetří nějakých 70 a čas k tomu.
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Je ti jasné, že evropská verze se bude lišit parametry a budou tam odlišné updaty firmwaru? Ty čínské verze jsou obvykle v česku nepoužitelné..
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od psedma »

co myslíš "čínskou verzí"???
jestli jde pouze o software, tak tam snad nebude problém, ne? případně nebude problém nahrát "lepší" ROM. Nebo mají Lenova přímo z číny nějaké problémy? (mámuž skoro dva roky Jiayu G4 s originálním ROM a naprosto bez problémů)
druhá věc je, že jsem někde četl, že možná bude verze pro čínský trh, která bude mít menší rozlišení displaye (720p), za což bych byl i radši, vzhledem ke spotřebě, a možná místo snapdragonu osmijádro od mediateku (což by vzhledem k GPS bylo absolutně v p*deli... )
zrovna jsem v číně, a zítra se tu chci porozhlédnout po obchodech, jestli tu na něj náhodou nenarazím. Papírově vypadád fakt skvěle a dost se mi líbí. Ovšem s lenovem nemám žádné zkušenosti, tak si rád nechám poradit/odradit se.
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

No já zas slyšel zvěst, že by ta levnější verze měla mít stejný všechno až na to rozlišení (a cenu snad), takže pak by to bylo fajn, protože by déle vydržela baterka a nejspíš by byl i větší výkon díky menšímu rozlišení k renderování.
Ale kdoví jak a kdy to bude.... Pokud to bude nějakou dobu trvat, tak se stihnou za stejné peníze objevit lepší telefony.
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Většinou mají rozdílné parametry. Mimo to není možné číňany reklamovat v ČR. Pokud umíš přehrát sw, tak to je pak jiná :-)
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak Levovo ještě nedorazilo, měi by poslat ho do cca. 3-5 dnů. S prodejcem jsem si psal, už je mají pár dní skladem ale jen v Cina+EN jazyce a bez google play. Takže teď tam dávají multijazykovou verzi Androidu + google play. Až dorazí tak zase napíšu + pokud bude vše OK tak dám odlaz na prodejce.
Ani cena nebyla špatná 383 USD i s DHL dopravou, podle prodejce bude dodání bez dalších celních poplatků.
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od psedma »

nechci nic říkat, ale myslím, že tě prodejce pěkně lakuje :-) v číně bude dostupný od 5.6. :-)
takže příští týden bych s ním ještě nepočítal... ale jestli bude, tak respekt prodejci ;-)
psedma
Nové Androidě
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 07. lis 2013 22:38:21
Typ mobilu / ROM: Honor 7 - A5.0.2 + root

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od psedma »

Moleek píše:... Pokud to bude nějakou dobu trvat, tak se stihnou za stejné peníze objevit lepší telefony.
nějaký konkrétní fotomobil by měl tento rok ještě přijít?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Cleric »

Tak nevím, ale za 11K se dá sehnat daleko lepší železo. Hlavně co se týče foťáku. Je tady levnější G2jka, dražší Z2jka a nebo velice dobře fotící G3.

Výrobce to podle mě zabil použitým CPU. Pokud by do toho vrazil Snapdragon 805 bylo by to daleko lepší.
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak už dnes prodejce psal že má přehraný FW, takže dnes posílá. Během 4-5 dnů by měl dojít takže pak hodím info
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

To bude padělek. Ten telefon se ještě nezačal ani distribuovat a on už má i upravenou ROM?
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od JuaNex »

To bude 100% kopia - napodobenina. Ked sachuju s FW tak je to jasne. Ten telefon este nieje nikde dostupny. Myslim ze zaciatok je 5.6.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

No,nemyslím že to bude kopie ale určité riziko tu určitě je. Kopii bych ale poznal a prodejce dostane peníze až po mém odsouhlasení obchodu,do té doby k nim nemá přístup. A i když je start až 5.6. tak určitě musí být nějaký čas na naskladění, úprava fw moc neznamená-,čínské telefony myslím nemívají v základu google play,mají nějaké jejich mutace.
No,za cca 2 dny uvidím.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Jumbo78 »

Když myslíš... Rozhodně držím palce.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

To jsem zvědavý, pak napiš!
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak už dorazil. Na podrobnější info budete muset počkat do cca. soboty/neděle, jsem mimo ČR ale i tak jsem manželku navigoval ať prověří pár věcí. Chipset i procesor sedí a hlavně-foťák ostří a fotí bleskurychle. Okamžitě po tapnutí na displej je vyfocená fotka. Myslím si,že případná kopie telefonu by laserové ostření určitě neměla,proto to na 98% fake nebude. Víc prověřím a napíšu později,zkusím nějaké benchmarky, případně si večer nechám nainstalovat nějakého remote klienta abych se s ním mohl na dálku hrát.
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od POSIX »

žádný remote klient neexistuje, android to nepovoluje..
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Airdroid má něco na ten způsob ale moc komfortní to není
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od POSIX »

Zed, ale on myslel něco jako teamviewer, ale že to bude do mobilu, nic takového není ( AFAIK bez/s rootem )
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak telefon už mám v ruce, krátce popíšu zkušenosti. Na začátek musím říct že s prodejcem řeším problém-i když psal že bude multijazykový Android a google play, tak tam není. Takže nefunguje synchronizace kontaktů atd, aplikace musím jen přes apk soubory. Už ale psal a omlouval se,prý zapoměli, že během 2 dnů pošle soubory na flashnutí, čínské verze prý google apps nemají. Vzhledem k tomu že jsem ještě neodkliknul úspěšné dokončení obchodu na Ali tak prodejce ještě nemá moje peníze, předpokládám že se brzo vyřeší.
Jinak pro HW stránce vše OK, i nějaké aktualizace od Lenova už tam byly, takže pravý telefon to určitě bude. Zpracování - moc pěkné, mám vínovou variantu, bo co tzo je zač.

Fotoaparát: ostření je hodně rychlé, není ale "naprosto okamžitě" po tapnutí na displej jak jsem psal někdy dřív-to zkoušela manželka a moc nevěděla co a jak.
Takže - pokud nastavím režim focení tapnutím na displej tak tapnutí=zároveň přeostření plus vyfocení. A to trvá nějakých cca. 0.4-0.5 sec. což je hodně ale to nevadí, tento způsob focení nevyužívám i proto že je nepohodlný. /edit: toto platí jen když klikám na nějaké místo ve scéně, pokud kliknu na SW tlačítko fotoaparátu, tak funguje stejně jako s HW tlačítkem"
Mnohem pohodlnější je focení HW tlačítkem fotoaparátu, pěkně se drží i mačká. V tomto režimu telefon sám přeostřuje pokaždé když změním vzdálenost foceného objektu a přeostřuje do dost rychle, hádám tak 0.2-0.3 sec - což ale v praxi znamená že než si telefon ustálíte a podíváte se co je na displeji tak už je zaostřeno a můžete fotit. Pokud jsou další fotky ve stejné vzdálenosti tak můžete fotit okamžitě, telefon nepřeostřuje . Pokud telefonem zamíříte na jinou vzdálenost, zase než se připravíte tak už je zaostřeno . Tapnutí na displej pak znamená jen ostření na daný bod /zas cca 0.2-0.3/ a pak tlačítkem vyfotit.
Telefon ostří i v šeru i naprosté tmě - pár fotek je i takto vyfocených . Ostrost, kompozice i barvy jsou myslím na mobil vynikající.

Tady složka s nějakýma fotkama - ta čmouha v rohu na některých fotkách je stín prstu, musím se naučit držet, čočka je hodně blízko kraji.

https://www.dropbox.com/sh/ca2x7lcf51b2 ... NZW9a?dl=0

Uploaduju tam i jedno video,ostřit na vodu není ideální ale jde to..

/*edit 27.6.: tady odkaz na jedno "obyčejné" foto které ale mluví za vše-naskládal jsem si děcka do řady,zamířil a jedno se najednou divoce rozjelo ke mně. Takže jak malý tak telefon byly v pohybu a v té. rychlosti jsem vyfotil ....
Telefon přeostřování zvládnul perfektně-myslím že u drtivé většiny mobilů i kompaktů by z toho byl rozmazaný flek/
https://www.dropbox.com/s/8cppigvuzu613 ... 2.jpg?dl=0

Poslední fotky dnešniho dne /tv,roh mistnosti,sedacka/ jsou focene ve tme, pustena je jen tv


Víc napíšu zas později, hlavně jak dopadl flash .
Naposledy upravil(a) Zed dne sob 27. čer 2015 10:30:31, celkem upraveno 1 x.
Zkorumpovanaliska
Androiďák!
Příspěvky: 385
Registrován: sob 10. led 2015 21:59:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70
Mobil 2 / ROM: Pracovní - Lenovo Vibe Z2 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zkorumpovanaliska »

Fotky pěkný, to jo. kde to je focené? Máš pěkný prst :-D

Můžeš sem pak hodit screen z antutu a nafotit ten telefon? :-)
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

BTW letos Lenovo sponzorovalo RFP, tak tam měli zónu, kde byl mezi jinými tenhle telefon vystaven. Vypadal naživo parádně, akorát do něj pražilo slunce, tak jsem si říkal, že se na něj zajdu podívat večer za tmy. No... Zkrátka a dobře ho nejspíš někdo šlohnul, protože celý zbytek fesťáku tam po něm bylo jen prázdné místo :D
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Focené je to Senec,SK.
www.facebook.com/topsenec
Chajda pro 10 os. na pronájem,v létě ještě 2 týdenní termíny volné :D
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Screenshot_2015-06-12-15-50-16-131.jpeg
Screenshot_2015-06-12-15-50-16-131.jpeg (312.23 KiB) Zobrazeno 29114 x
Screenshot_2015-06-12-15-50-16-131.jpeg
Screenshot_2015-06-12-15-50-16-131.jpeg (312.23 KiB) Zobrazeno 29114 x
Přílohy
Screenshot_2015-06-12-15-51-02-441.jpeg
Screenshot_2015-06-12-15-51-02-441.jpeg (328.33 KiB) Zobrazeno 29114 x
Moleek
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: čtv 03. dub 2014 18:04:37
Typ mobilu / ROM: Cubot GT99

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Moleek »

Nechceš zkusit Google Cameru a jestli jde PhotoSphere? (Nejsem si jistej, jestli to má všechny senzory potřebné) https://play.google.com/store/apps/deta ... ogleCamera
Případně jestli to jde v Lenovo aplikaci, tak by to stačilo, ale ta je spíš na normální fotky než tyhle srandičky....
Zed
Stálý androiďák
Příspěvky: 74
Registrován: stř 15. pro 2010 17:49:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge Dual SIM

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od Zed »

Tak photosphere asi neumí,po slide se mi tam objevilo jen Lens Blur.Hodil jsem do alba par panoramat z Lenovo app, neudela to celych 360°, hadam tak 300°.
Dobre ale je ze ty panoramata jsou ostre,vetsinou byval problem ze mnooooho aplikaci pro panoramata strasne degradovalo kvalitu a hlavne ostrost fotek,tady vse perfektne ostre
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Lenovo Vibe Shot

Příspěvek od JuaNex »

Preco nevie photosphere? To je cudne. Priatelke dokaze sfericke fotky fotit trojrocny Galaxy S3. Ja ich fotim rad na S4. Su to zaujimave fotky a daju sa z nich urobit aj pekne planetky.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
Odpovědět

Zpět na „Lenovo Vibe Shot - obecná diskuze“