ZTE Axon - obecná diskuzeZTE AXON Mini

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 DUOS
Rom: A 7.0

ZTE AXON Mini

Příspěvek od marus » čtv 14. dub 2016 13:49:56

Obrázek

Takže máme tady další přírůstek do rodiny AXON - v tomto případě mini.
Parametry:
- 5.2inch, 1920*1080 FHD screen
- Qualcomm MSM8939 (SD 616), processor 1.5GHz
- Android 5.1, 3GB RAM; 32GB ROM
- Dual Camera: 8.0MP front camera + 13.0M Back camera
- Support 4G/3G/Miracast/touch ID
- Dual SIM Card Dual Standby
Networking:
SIM 1:
- 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz;
- 3G: UMTS 850/900/1900/2100MHz EVDO 800MHz TD-SCDMA:Band 34/39
- 4G: TD-LTE: Band 38/39/40/41, FDD-LTE: Band 1/3/7 (1800/2100/2600MHz)
SIM 2:
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!

Re: ZTE AXON Mini

Příspěvek od marus » pát 15. dub 2016 7:48:43

Já si jej koupil, tedy popíši první dojmy:

Plusy:
Displej je paráda. Přecházím z Blade S6, nemyslel jsem si, že si za 2 dny zvyknu na virtuální tlačítka, které displej zmenšují.
Nicméně ovládací tlačítka jdou schovat a navíc jdou konfigurovat jak je libo dle zvyku. Díky rozlišení vypadá displej opravdu větší než 5", lépe se na něm pracuje, i když velikostně je stejně velký jako S6. (+/- milimetr)

Čtečka otisků je taky paráda. Oproti Bluboo Xtouch je to nebe a dudy. Kdybych měl vedle sebe tyto 2 mobily ve stejnou dobu, Xtouch budu reklamovat za nefunkčnost čtečky, takový rozdíl to je. Zase ale nečekejte 100% funkčnost, nicméně není to tak, že by vás to začalo štvát, že to nefunguje – Pokud se otisk nenačte hned, tak nejpozději na třetí pokus to funguje.

Edit: čtečka má problém z vlhkými nebo zpocenými prsty, takže nejdřív usušit a pak jede jak má...

LTE ve výše zmíněném příspěvku je špatně – má jak 800, tak 900MHz, takže plná podpora našich sítí. Stejně tak lze přepínat data na simkách, takže je jedno, jestli datovou strčíte do slotu 1 nebo 2 – v menu jednoduše přepnete. Data na obou SIM najednou nejdou – vždy se jedna přepne do 2G.

Zpracování ujde. Celkový dojem je dobrý, mobil je jako celek pokovený plast, takže jako nový vypadá fakt dobře, i v ruce je OK a nic nevrže. Nicméně ovládací tlačítka hlasitosti nic moc, ty jsou odfláknuté a docela se viklají. To samé power, ale ten není tak velký, tak tam se to ztratí. Jinak, tělo je v jednom kuse, nerozebíratelné. Nad tlačítkem power jsou kolejnice 2+1, tedy buď 2 SIM nebo SIM+SD. Za toto bych výrobce nakopal...

Z čeho jsem se posadil na prdel, jsou dodávána sluchátka. Fakt hukot, takové basy jsem od pecek nečekal. Asi nejlepší sluchátka, která jsem vůbec kdy k telefonu dostal. Dobrý je rovněž hlasitý reproduktor, který ústí na přední stranu. Sluchátkový výstup hraje ve sluchátkách hlasitě, nicméně v autě jako AUX vstup mi přijde velmi tichý.

Dobře je proveden power manager telefonu. V noci, i když jsou všechny služby zapnuty (GPS, 4G, WiFi apod) si nevezme ani procento.
Příjem GPS, WiFi a LTE je v pohodě – zhruba stejně jako předchozí S6 a tam jsem s příjmem neměl nikdy problém.

Největší mínus tohoto mobilu je každopádně SW. Popíši proč:
Mám tam poslední verzi SW B.04, která obsahuje češtinu. Max 60%. Více toho nebude, v menu je anglicky 13 položek ze 32. Daň za dovoz, nicméně celkově překlad tragický.

Některé věci vůbec nejde nastavit nebo to neumím najít - editace odmítacích SMS při volání, nastavení barvy notifikační LED (je zde minimálně tříbarevná).
Některé věci jsou nedodělané - Dialer umožňuje vytáčet pouze T9 klávesnicí :facepalm:, fotky volajících jsou malinké v kolečku, což zvláště vynikne na FulHD displeji a nemá kolonku oblíbené kontakty. Celkově mě dialer přijde prostě špatný. Jediné plus je jeho rychlost. Naprosto jsem napřišel na to, jak změnit tapetu - teda lze vybrat fotku z galerie, ale to je tak vše. Žádné live tapety, ani přepnutí do kolonky Aps & themes nefunguje.

Dále funkce shake-it (rožnutí LED blesku zatřepáním). Na S6 pracovala fakt perfektně, tady je její funkce tak ořezaná, že je prakticky nepoužitelná.
Mám pocit, že spousta věcí chybí – třeba kalendář si musíte doinstalovat (teda je tam, ale nelze dát týdenní widget), po vypnutí GPS zůstane ikona v liště, napájecí widget chybí úplně.

Telefon má dále nějaký svůj paměťový manager. Ten je ve výchozím nastavení tak agresivní, že po 10ti minutách nečinnosti vyhodí z paměti všechny aplikace. Má to bohužel tu nemilou vlastnost, že vám nechodí notifikace. Což zamrzí u takového viberu, whatsapp, tapatalku apod. Naštěstí jdou aplikace dát na whitelist, nicméně pro neznalého uživatele to je peklo.

Fotky zatím nehodnotím, nicméně nepřijdou mi špatné, ale ani nic extra. Řekl bych průměr, pokud bude chtít někdo nějaké vzorky, hecnu se a nafotím.

Na alternativní ROM zapomeňte, stejně jako na Xposed. Root se dá najít, já zatím nezkoušel.

Existuje ještě verze s Force touch, nicméně ta je o cca $50 dražší, tu nemám. Dokonce je prý ROMka zaměnitelná a na ne-force verzi přibudou nějaké funkce, ale zase se rozhodí WiFi...Toto jsem nezkoušel.

Závěr?

Pokud někdo dokáže žít s popsanými mouchami, dostane designově povedený telefon za dobrou cenu - aktuálně cca $200 na aliexpresu, dal se sehnat kolem 180€ na ebay nebo amazonu (což je lepší, neplatí se DPH). Na XDA píší, že se plánuje přechod na Android 6 - no, tomu osobně moc nevěřím.

Já si telefon nechám, ale kvůli SW velmi váhám, jestli jej doporučit – neznalý uživatel s tímto telefonem brzy střelí o zeď, než si nastaví, co potřebuje. Milovník češtiny rovněž zapláče.

Autor tohoto vlákna
marus
Androiďák!

Příspěvek od marus » stř 02. lis 2016 15:30:40

Teď je akce zde za necelých $160. IMHO skvělá nabídka.

Dle popisku se jedná o model 2016, doporučuji se ovšem před koupí zeptat.

Mimochodem, na XDA je návod, jak nainstalovat Android 6 na Axon mini. Je to trošku fuška, ale výsledek stojí za to.

karellang
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Leeco Max 2
Mobil 2 / ROM: Lenovo K900

Příspěvek od karellang » stř 30. lis 2016 12:01:21

https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 264.EbIybE" onclick="window.open(this.href);return false;

tady s dopravou z Německa za 156 USD

Odpovědět

Zpět na „ZTE Axon - obecná diskuze“