Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeAsus Zenfone 4,5,6

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bendy1
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: stř 20. čer 2012 20:28:55
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2 ROM MM 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Huawei G7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Bendy1 »

Super pomohlo to na běhl zpět KK a teď tam už nahrávám WW_3.24.40.78 protože mi přímo WW_3.24.40.87(Andriod L) nešel a skončilo to chybou.
Já už tam jednou WW_3.24.40.87(Andriod L) a padal mi faceboo, blbla wifi slabší a tak, tak jsem zkusil downgrade zpět na KK a blblo to ještě víc a tak jsem to včera zasukoval, že už jsem mysle, že pojede zen do servisu.
Ty používáš jaký ffirmware?
Díky moc si mi pomohl :D
Uživatelský avatar
strojvudce
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: úte 23. lis 2010 15:45:25
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5
Tablet: GOOGLE Nexus 7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od strojvudce »

Nemáš zač. Já mám KK 2.22.40.54. Lko mi dělalo brikule, naproti tomu KK jede jak po másle. Mám root a odstranil jsem vše nepotřebné a nějak se mi nechce ta rychlost a stabilita měnit za témata. Nic jiného, co má L navíc mne nenapadá. ;-)
Uživatelský avatar
Bendy1
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: stř 20. čer 2012 20:28:55
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2 ROM MM 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Huawei G7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Bendy1 »

No tak to nechápu, v sobotu jsem downgradoval také zpět na 2.22.40.54 a bylo to hrozný, neustále mi padal facebook, skype, odpojovala se wifi, když jsem zhasl displej, holt asi není hardware ja hardware, možná mám nějakej rozmlsanej kus. Teď tam teda mám poslední WW_3.24.40.87 L a jesi to bude blbnou, tak jde zenfone do světa.
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vikimaus »

Nemáš tam zaplé nějaké spoření [HIGH VOLTAGE SIGN] energie?
Uživatelský avatar
aLuGaRd
Androiďák!
Příspěvky: 302
Registrován: sob 21. srp 2010 21:01:30
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z10 II
Mobil 2 / ROM: POCO M3
Tablet: Lenovo 10
Tablet 2 / ROM: Asus MemoPad 10
Bydliště: Europe

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od aLuGaRd »

Pouzivam uz nejaky patek verzi 3.23.40.52 a zadny problemy s tim nejsou.
http://AUTOPRODUKT.eu kvalitní autodíly za příznivé ceny
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vikimaus »

Ja 3.24.40.87 a taky vše v pohodě jen nejde u klávesnice vytáčení přehodit motiv na tmavý Ale začal sem používat contact+ takže no problemo
Uživatelský avatar
strojvudce
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: úte 23. lis 2010 15:45:25
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5
Tablet: GOOGLE Nexus 7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od strojvudce »

A nestalo se ti nikdy, že by se telefon sám zapnul a odemknul?
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vikimaus »

Teď po 3 týdnech používání rom ani jednou
Uživatelský avatar
strojvudce
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: úte 23. lis 2010 15:45:25
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5
Tablet: GOOGLE Nexus 7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od strojvudce »

Že bych jí ještě zkusil. Už jsem si dlouho nehrál.
Uživatelský avatar
Bendy1
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: stř 20. čer 2012 20:28:55
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2 ROM MM 6.0.1
Mobil 2 / ROM: Huawei G7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Bendy1 »

Tak zatím po té mé čístce a znovuvzkříšení Z5 a nahrátí WW_3.24.40.87, zatím mobil šlapek jak má, tak uvidíme :palec:
Jinak když jsem měl 2.22.40.54, tak mi něšlo flashnout přímo na 3.24.40.87 na tom jsem to bricknul, musel jsem nejprve
nahodit 3.24.40.78 a pak už šla 3.24.40.87. Fakt je ten , že to prostředí L je upně jiná liga, hezčí a vychytanější.
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vlkus »

Ahojte, vcera vecer mi na Zen5 vyskočila aktualizace Google security patch. Dneska jsem ji dal stáhnout (18 MB), ale stahování se zastavilo na 99% a stojí. Nevite, co s tim?

Edit: vyřešeno restartem. Po aktualizaci je ale ten telefon jak zpomaleny film. Snad se rozchodí.
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Rossonere »

Ahoj vespolek. Prosím mohl by mi někdo poradit, jak vrátit Android z verze 3.24.40.87 zpět na android 4.4? Novou verzi mi do telefonu nahráli při reklamaci telefonu a jsem z toho nešťastný. Polovina aplikací z Google Play mi nejde nainstalovat, protože mi to hlásí chybu, že aplikace není kompatibilní s mým telefonem. Díky za všechny rady
Uživatelský avatar
strojvudce
Stálý androiďák
Příspěvky: 249
Registrován: úte 23. lis 2010 15:45:25
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5
Tablet: GOOGLE Nexus 7

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od strojvudce »

Z podpory Asus si stáhni ROM pro downgrade "UL-ASUS_T00F-CN-5.3.3.3-user.zip" a "UL-ASUS_T00F-CN-5.2.2.2-user.zip", zkopíruj nejdříve první do telefonu, restartuj a nabídne ti aktualizaci. Až bude hotovo, udělej to samé s tím druhým. Přesně v pořadí, jak je zde napsáno. Potom nezapomeň aktualizovat, nebude tam po téhle akci nejaktuálnější KK. A pozor, vše v telefonu se smaže.


http://www.asus.com/cz/Phone/ZenFone_5_ ... _Download/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Rossonere »

Děkuji za rychlou odpověď.
ooo4529
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. bře 2016 14:20:46
Typ mobilu / ROM: Zenfone 5

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od ooo4529 »

Ahoj všem,

potřebuju poradit. Mám Zenfone 5, zhruba rok a půl, nikdy jsem do něj nijak nezasahoval (všechen software originální a aktuální). Mám s ním dva problémy, a nevím, jestli má smysl ho dávat na reklamaci, nebo ne.

Za prvé, to nehorázné samovolné zapínání a vypínání. Podle toho, co jsem na internetu našel, je to zjevně softwarový bug, ale když jsem připojený na mobilní data (a jsem s mobilem venku), tak se mobil věčně probouzí (což znamená, že se zahřívá a baterka letí dolů). Původně se i odemykal, což jsem vyřešil gestovým zámkem. Co mi na to na reklamaci můžou říct? Pokud je to prostě softwarový bug, tak čekám, že mi přehrajou software a mobil mi vrátí (což znamená otravu s mazáním a vracením dat a stejně žádné řešení).

Druhý problém je trošku jiný. Možná je to tím, že používám smartcover od Asusu, možná ne, ale když mobil používám, tak se po chvíli začne dít zajímavá věc, která není úplně jednoduchá na popis. Asi nejjednodušší by bylo říct, že se mobil chová, jako by se ho dotýkal neviditelný prst, zhruba uprostřed toho místa, kde je ve smartcoveru kruhový výřez (horní třetina). Mobil se tím pádem stane naprosto nepoužitelný a v rychlém sledu začne otevírat aplikaci počasí (a přepínat jednotlivá města), protože se chová tak, jakoby někdo tapal na widget s časem/počasím, který v té části obrazovky mám, případně označuje smsky (takže nejde odepisovat) atd podle aplikace ve které zrovna jsem. Jediné co pomůže je uspání a otření obrazovky (která není nijak špinavá), kdy mobil začne zase chvíli fungovat.

Když jsem přemýšlel nad tím, proč, tak jediné, co mě napadá je to, že mi mobil párkrát spadnul, ale na displeji není viditelná žádná rýha ani vryp. Navíc mi to krátce dělal už před pár měsíci, ale po zhruba týdnu s tím přestal. Je možné, že by to bylo něčím jiným? A je možné toto reklamovat?

Díky všem za odpovědi :)
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vlkus »

Smartcover používám už skoro rok a žádné nestandardní chování nepozoruju. Mám tam Android 4.4.2. a když ho dám chrnět, tak chrní.
Zkus tam dát normální kryt, možná factory reset a pak na reklamaci. Ať už to chování souvisí s pádem anebo ne, reklamací nic nezkazíš a vyhodit ten telefon můžeš vzdycky.
Rossonere
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: ned 15. kvě 2011 19:11:25

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Rossonere »

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Telefon se mi vrátil z reklamace a najednou vydrží baterie sotva 5 hodin bez jakéhokoliv používání. Před tím to byl celý den relativně v pohodě. Jde mi o to, že mobil je rok starý a záruka na baterii je tuším půl roku. Při reklamaci mi vyměnili komplet desku. Mám to poslat znovu na reklamaci? Díky za rady.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Mirda86 »

Na kapacitu pul roku a na funkcnost normalne 2 roky.
Udelej tovarko a jinak jim ho tam rovnou posli znovu.
neboztik
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 06. pro 2014 12:36:11
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 KK 4.4
Mobil 2 / ROM: Honor 5X , 6.0.1

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od neboztik »

Rossonere píše:najednou vydrží baterie sotva 5 hodin bez jakéhokoliv používání.
V nastavení si povypínej všechny funkce, které nepoužíváš. Hlavně wifi, datové služby, atd. Taky se podívej na nastavení úspory baterie, defaultně je to vždy špatně nastavené. Minulý týden se tel. aktualizoval a pak byl problém, jako u tebe.Tak jsem musel vše znovu přenastavit. Teď stačí baterka zase nejmíň na dva dny.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Jumbo78 »

Pokud proběhla aktualizace, udělej factory reset.
Vypínat data a wi-fi - WTF? To pak nepotřebuješ chytrý telefon...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
neboztik
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 06. pro 2014 12:36:11
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 KK 4.4
Mobil 2 / ROM: Honor 5X , 6.0.1

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od neboztik »

Tak pokud je mimo dosah wifi, tak telefon stále vyhledává signál a tím se vybíjí baterka.
gynger
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 01. zář 2014 10:41:53
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od gynger »

Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o radu. Telefon mám asi rok a půl, když jsem si jej objednala, měla jsem s ním nějaké problémy, které ale vyřešil factory reset, potom fungoval v pohodě. Ale asi před třemi dny se mi začala z ničeho nic hrozně rychle vybíjet baterka - mobil jsem nabíjela i třikrát denně. Dnes jsem nechala mobil celý den v klidu, asi dvakrát jsem z něj volala, nebyla na internetu ani nehrála žádné hry - do půl dne byl vybitý.
Četla jsem o pár řádků výše, že má někdo stejný problém - chtěla bych se tedy zeptat, jestli ten factory reset pomohl nebo jestli nemáte někdo nějaké další rady ?

Jo a taky se teď hrozně přehřívá.
Uživatelský avatar
vikimaus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 25. srp 2012 22:30:20
Typ mobilu / ROM: MOTOROLA Defy+
Tablet: SAMSUNG galaxi tab 8,9
Rom: zkousim porad neco
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vikimaus »

Jedná rom mi to taky dělala, ale ta posledni je v pořádku.
tomkor
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22. srp 2011 14:31:49
Typ mobilu / ROM: Zenfone 5

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od tomkor »

Ahoj, má někdo zkušenost s výměnou lcd? Mám ho prasklý a již mi přestává fungovat dotyk cca 1cm po celé pravé straně, což už začíná celkem otravovat (zajímavý je, že klávesnice funguje vždycky, ale tapnutí v chromu a jiných aplikacích na stejným místě ne). Nemám s výměnou ještě žádnou zkušenost, dá se to doma v pohodě vyměnit podle návodu na youtube?Mám si dát na něco pozor při výměně/nákupu lcd? Bude tohle lcd ok? http://www.aliexpress.com/item/For-Asus ... 52013eaa7d" onclick="window.open(this.href);return false;

Děkuji za rady.
Metabolic
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 08. led 2015 16:09:01
Typ mobilu / ROM: Vernee Mars

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Metabolic »

Ahoj chlapi !

Je to skoro týden co jsem se pustil do ROOTu svého Zenfone5. Vyzkoušel jsem asi 5 programu na root, které jsem našel zde na fóru nebo Googlu. Po týdnu neúspěchu mně to už přestává bavit a poslední šance je zde :) Mám verzi T00J_WW_user_2.22.40.54. Zkuste někdo komu se to podařilo napsat co, kde a jak mám postupovat. Díkes
Padl3xx
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 04. čer 2015 5:45:16
Typ mobilu / ROM: Zenfone 5
Rom: Lollipop

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Padl3xx »

Metabolic píše:Ahoj chlapi !

Je to skoro týden co jsem se pustil do ROOTu svého Zenfone5. Vyzkoušel jsem asi 5 programu na root, které jsem našel zde na fóru nebo Googlu. Po týdnu neúspěchu mně to už přestává bavit a poslední šance je zde :) Mám verzi T00J_WW_user_2.22.40.54. Zkuste někdo komu se to podařilo napsat co, kde a jak mám postupovat. Díkes
http://bfy.tw/4rOh" onclick="window.open(this.href);return false;

Hned první řádek, funguje. Osobní zk.
Bylo to tak těžké?
vlkus
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: sob 27. zář 2014 11:41:09
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5
Tablet: asus memopad 10

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od vlkus »

Zdravím, mám rok a půl starý Zen5 a při nabíjení se mi v pravém horním rohu začala objevovat žlutá, jakoby začouzená čára. Zhruba od vypinaciho tlačítka až k horní hraně displeje. Když je telefon studený, neni skoro vidět, pri nabíjení ztmavne a pokud přitom s telefonem ještě pracuju, je až do hněda. Máte to někdo taky? Viděli byste to jako důvod k reklamaci? Nerad bych zahořel :-(
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od don_alex »

Předpokládám, že to není běžná vlastnost zařízení, proto bych to určitě na reklamaci dal.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
LMN_35
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: pát 01. srp 2014 19:33:28
Typ mobilu / ROM: Poco X3 Pro
Rom: STOCK

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od LMN_35 »

to vlkus - mám +/- rovnako starý telefón, ale nič také nepozorujem. Takže u mňa všetko OK. Tiež by som to riešil poslaním na reklamáciu.
Leskli
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: úte 27. lis 2012 16:41:16
Typ mobilu / ROM: LG V10 H960
Rom: Android 6.0

Re: Asus Zenfone 4,5,6

Příspěvek od Leskli »

Zdravím lidičky :) Je to asi tak týden zpátky, co mi z ničeho nic přestalo fungovat zálohování na Titanium Backup. Hlásí to nedostatek volného místa i když mám 7GB volného prostoru. Zkoušel jsem přeinstalaci, smazal jsem všechny staré zálohy, že to udělám úplně od znova a pořád nic. Nemá s tím někdo zkušenost? :) Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“