Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeZenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Moderátoři: zemaniel, Moderátoři čínských mobilů, zemaniel, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
abernas
Stálý androiďák
Příspěvky: 238
Registrován: úte 07. pro 2010 8:59:22
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Tablet: Yuandao N70
Bydliště: Kroměříž

Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od abernas »

Ahoj, Mám Zenfone 5 jen pár dní, ale už jsem narazil na jednu nepříjemnost
Telefon odmítá notifikovat. Zajímavé je, že defaultní aplikace + facebook Whatsapp notifikuje. Ale třeba klient mailu (vyzkoušeno snad 10) odmítá jak notifikovat tak hlavně i automaticky kontrolovat. Když nad tím tak přemýšlím, tak možná je problém v tom, že automaticky nenačítá nové maily a proto nemá co notifikovat... To stejné různé trackery.. Taky se automaticky nekontrolují a tudíž nenotifikují..To samé dropbox. Ten taky nezačne automaticky po vyfocení exportovat fotky ven, jak se to dělo na minulém mobilu, ale čeká, až ho fyzicky otevřu. Jedna mailová aplikace se obnoví až po ruční akci, druhé stačí taky jen když ji fyzicky otevřu. Nevím, jestli je to chyba ve FW a nebo jestli to nemůže dělat někde nějaké nastavení. Třeba něco s šetřením baterky atd...
Notifikace mám samozřejmě u každé aplikace povoleny. V měnu mobilu notifikace, to je taky ok. To ale stejně asi neřeší to, že mail, dropbox a trackery na pozadí nepracují správně
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od Mirda86 »

S tim sem nemel problem jak na Z5 tak ani ted na Z5Z.
Pouzivam teda na emaily gmail, misto dropboxu fotky od googlu.
Ostatni notifikace jinych aplikaci taky chodi korektne.

Koukal sem do nastaveni a nejsem si jistej ze by tam bylo nejake nastaveni ktere by ti tohle zpusobilo.

Nemas vyplou automatickou synchronizaci treba jen v liste prepinacu?
abernas
Stálý androiďák
Příspěvky: 238
Registrován: úte 07. pro 2010 8:59:22
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Tablet: Yuandao N70
Bydliště: Kroměříž

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od abernas »

synchronizace je zapnutá :-/

Právě, že jsem vypozoroval, že u všech googlích věcí to funguje, zlobí to u těch dalších
abernas
Stálý androiďák
Příspěvky: 238
Registrován: úte 07. pro 2010 8:59:22
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Tablet: Yuandao N70
Bydliště: Kroměříž

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od abernas »

Tak kdyby měl někdo stejný problém, tak je to jak jsem tušil.
Tento mobil má docela rozsáhlý power management a jednou volbou je i zablokování aplikací startujících při startu na pozadí. Defaultně jsou všechny zastaveny. Je tedy potřeba si s tím pohrát a povolit patřičným operacím načítat po startu. Pak už to běhá pěkně.
Com3dian
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21. zář 2018 11:04:55
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5z

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od Com3dian »

ja som narazil na rovnaký problém s notifikaciami a to u csfd, ps message alebo upozornenia z banky ako aplikácie... automatické synch. mám zapnuté ako na lište tak aj u jednotlivých app, a stále mi nepríde upozornenie a neviem prísť na to prečo. niekde som čítal, že to robí zenui, alebo autostart manager, ale neviem čo stým urobiť aby to fungovalo a dosť ma to frustruje... neviem, či netreba povoliť jednotlivé app v sekcií neobmedzený prístup k dátam, pretože tam sú defaultne všetky vypnuté, alebo to treba nastaviť v powermaster a dole je možnosť "správca auto. spúšťania"? a dať povoliť všetky appky?
fdsf.jpg
fdsf.jpg (146.11 KiB) Zobrazeno 5817 x
btw. mám 2 týždne zenfone 5z
Com3dian
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21. zář 2018 11:04:55
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5z

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od Com3dian »

mne to osobne ASI pomohlo, uvidím v budúcnosti no :D
Naposledy upravil(a) Com3dian dne stř 03. říj 2018 0:59:40, celkem upraveno 1 x.
abernas
Stálý androiďák
Příspěvky: 238
Registrován: úte 07. pro 2010 8:59:22
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5
Tablet: Yuandao N70
Bydliště: Kroměříž

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od abernas »

Mně pomohlo: Power Management - Správce aut. spuštění a tam povolit všechny aplikace, které chci aby notifikovaly. A samozřejmě restart mobilu, aby se ty aplikace opravdu spustily. Nic víc jsem s tím nedělal.
Com3dian
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 21. zář 2018 11:04:55
Typ mobilu / ROM: asus zenfone 5z

Re: Zenfone 5 - nefunkční notifikace a "automatické operace"

Příspěvek od Com3dian »

ako som vyššie spomínal pomohlo to, ale teraz po dlhšom čase to opäť nefunguje, aj keď sú všetky appky v power mastrovi/spravca auto. spustenia povolené, tak nechápem prečo to napr u appky pre PS4 nefunguje, csfd, alebo najhoršie STEAM, vôbec mi neprichádzajú správy...
Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“