Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuzeAsus Zenfone 5 - gesta

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
alKalda
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone 5

Asus Zenfone 5 - gesta

Příspěvek od alKalda » úte 03. črc 2018 13:29:37

Ahoj, telefon je super, vlastnim ho od prvnich prodeju, ale to co mi tam schazi oproti napr. Xiaomi nebo Honoru jsou gesta na ovladani napric celym systemem a uplne zakryti navigacnich tlacitek. Tlacitka pro me jsou rusiva napr pri psani SMS a na gesta se mi krasne zvykalo a system se mi s nima ovladal pohodlneji. Nevite nekdo zda se to da nekde nastavit?

Mirda86
Moderátor
Reputace: 249
Typ mobilu / ROM: imrvere neco jinyho
Rom: stock

Re: Asus Zenfone 5 - gesta

Příspěvek od Mirda86 » úte 03. črc 2018 15:16:57

Pokud se bavime o Zenfonu 5 2018 tak schovat tlacitka jdou. Pripadne jde nastavit aby se schovaly automaticky kdyz vlezes do aplikace a tahem od spodu se objevi. Nic jineho v systemu neni. Mozna az s prichodem androidu P.

Autor tohoto vlákna
alKalda
Nové Androidě

Příspěvek od alKalda » stř 04. črc 2018 6:39:50

A muzes mi prosim napsat kde to najdu? Protoze na zakladni obrazovce a u psani SMS mi to hodne vadi. Automaticky se schovavaji v aplikacich, to ano ale na te zakladni obrazovce je nechci.
Diky

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 04. črc 2018 6:46:26

Na domovske obrazovce vypnout nejdou. Jen v tech aplikacich. Pri psani z nejakyho duvodu vyskoci... to je fakt.

Autor tohoto vlákna
alKalda
Nové Androidě

Příspěvek od alKalda » stř 04. črc 2018 7:22:14

Neveril bys jak me to otravuje, po tom co sem si zvyknul u Honoru a Xiaomi na gesta a displej bez tlacitek mi tohle tak neskutecne vadi, ze si radeji poridim jiny telefon nez mit tam tyhle tlacitka :)

Mirda86
Moderátor

Příspěvek od Mirda86 » stř 04. črc 2018 7:44:05

U Honoru leda ovladani pres ctecku. Ale zas ji musis mit pod displayem. Nebo pres to plovouci tlacitko ale to se mi nelibi a zavazi na displayi.
U Xiaomi vim jen u novych ze jde ovladat gesty ala BlackBerry (a dnes spis iPhone X). A to je teda genialni. Skoda ze to tak nemaji vsichni vyrobci jako moznost.

Gnaver
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G2
Rom: Stock 4.4.2

Příspěvek od Gnaver » stř 04. črc 2018 14:52:29

V systému jsem si zapnul schovaní tlačítek ve všech dostupných aplikacích. Potom jsem si stáhl aplikaci navigation bar editor. Udelis ji přes příkazový radek oprávnění které potřebuje a můžeš si schovat tlačítka v launcheru a android ui (žádná tlačítka pro stažení listy, volání atd). K tomu jsem si koupil aplikaci edge gestures a jedu jen přes ně (nastavena stejná gesta z obou stran diapleje, spodek nepoužívám protože poté se na chvíli zobrazuji tlačítka).

Bohužel jsem nezjistil, který proces ovládá zobrazení tlačítek pro psaní klávesnici. V v navigation bar editoru jsem vyzkoušel snad vše a tlačítka pod klávesnicí stále skáčou...

Odpovědět

Zpět na „Asus ZenFone 4 + 5 + 6 - obecná diskuze“